NIE Nowe ogłoszenia!!

Pierwsze co zawsze robiłam to zaglądałam w ogłoszenia (stare) a teraz  😕  🥂
no wlasnie? jaki jest cel ankiety?
trzynastka   In love with the ordinary
28 lutego 2012 22:56
cel : kliknąć i tyle  😎
nine Nikt cie do kliknięcia nie zmusza  😉

Cel jak w każdej ankiecie..zebranie opinii 
trzynastka   In love with the ordinary
28 lutego 2012 23:05
i jak już ją zbierzesz to co z tą wiedzą zrobisz?  😎
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
28 lutego 2012 23:12
A mi się "komorczany przesył" wrotka skojarzył z kormoranami i zanim się kapłam, że tam powinno być "ó", to mi się już stado tych ptaszysków bez łeb przewinęło 🤔 😜


Jestem może dziwna, ale stare ogłoszenia były beznadziejne do przeglądania i przez to upierdliwe w użytkowaniu. Nowe są przejrzyste. Szybko, sprawnie i na temat, a nie takie nakręcanie rozwiniętej srajtaśmy z powrotem na rolkę.


Idę spać, bo te kormorany mnie wykończą.
Taaak, argumenty są miażdżące i konkretne - bo nuda i nie można oglądać obrazków 🙂

Jeśli ktoś chce coś rzeczywiście kupić (a nie tylko cierpi na nudę, albo lubi obrazki) - w tej chwili jest o wiele wygodniej, przejrzyściej, czytelniej, szybciej. I to nie jest tylko moja opinia, mam mnóstwo konkretnych zgłoszeń i PW.
Jedyne, to trzeba się przemóc i trochę zaznajomić z nawigacją i korzystaniem ze strony (ja naprawdę widzę, jak wielu z usychających z tęsknoty za starym userów nawet nie spróbowało rzeczywiście zajrzeć i skorzystać z nowych ogłoszeń...)

Jeśli ktoś twierdzi, że w stare zaglądał codziennie, w nowe nie - widać tak naprawdę ogłoszenia nie są mu potrzebne do korzystania/kupowania.
Oszczędność jest cnotą, więc same plusy.

Wywalenie przyklejonych wątków tasiemców, które zajmują całą górę strony naprawdę usprawni przeglądanie forum z telefonów, netbooków, palmów itd. (bardzo dużo osób używa mobilnego forum!)

Narzekania, że muszę kliknąć, no cóż... A wiecie, ile trzeba czasem kliknąć, żeby to forum działało?
nine pójdę spać  😉

quantanamera ja sie ciesze że nie zaglądam codziennie bo tylko pieniądze i stres taty oszczędzam 😉 ale i tak raz na jakiś czas wejdę😉
Zawsze wchodziłam jak widziałam że ktoś dodał ogłoszenie teraz wchodzę raz na ruski rok .Trzeba było zrobić następny wątek ,, sprzedaż koni ,, i wszyscy byli by zadowoleni .
Teraz mój portfel jest szczęśliwy  😉 
a ja myśle że powiny byc i te nowe ogłoszenia w celu kmpna/sprzedazy (tylko bym dodała funkcje szukania po nickach). fajne dość, ale przy starszej formie -nawet działającej jednocześnie łatwiej bylo coś sprzedać, zmeinić itp - na moje oglosznei tu i tu mialam chętnych tlko jak bylo w starej wersji... no ale moze przypadek...

i taki jak stary - ale na sprawy ogłoszeniowe nie związane z kupnem/sprzedażą /....
-np. ze czegoskogoś się szuka (informacji, albo chce pożyczyć), że jest jakaś impreza, szkolenie itd, potrzebny pilny kontakt do ..., prośba o jakieś np zeskanowanie czegoś - no wszystkie nie mieszczące sie w kategoriach "zarobkowych" - było takich troche w starych ogłoszneiach - no i fajnie że w jednym miejscu a nei po wątkach

cos co che się na cito ogłosić do wszystkich, a nie w wątkach gdzie jako reklama może byc potraktowane albo dojdzie tylko do os zainteresowanych konkretną historią(tematem wątku), albo czasem dotyczy coś kilku spraw jednocześnie - wiec żeby nie oglaszac w kilku miejscach tego samego
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
29 lutego 2012 05:51
Ja zdecydowanie wolę stare ogłoszenia, do tych w ogóle nie zaglądam, a stare przeglądałam kilka razy dziennie. Nawet tak po prostu z nudów.
majeczka   Galopem przez życie!
29 lutego 2012 06:55
Próbuje się zaprzyjaźnic z nowymi ogłoszeniami, jednak prawdą jest że mniej osób tam zagląda, a widze to po tym jak sprzedawały się rzeczy ile osób pytało a teraz nie pyta nikt. Trudno widocznie tak musi być.
Ja pierniczę co to za argument że do nowych nie zaglądam. To se zaglądaj.
Co to w ogóle za akcja - taka żeby dać piątaka? 😀
Jakoś mi się tak skojarzyło....: "Postęp ludzkości nigdy nie dokonuje się za zgodą ogółu(...)" 😁 😉

Ale na poważnie, to te nowe ogłoszenia są bardzo fajne, bo, jak już tutaj ktoś zauważył, są przejrzyste i można bardzo szybko wszystko znaleźć interesującą nas rzecz. I nie ładują się godzinami, nie trzeba dostawać oczopląsu, bo strona nam "wyjeżdża" i "rozszerza się" w miarę ładowania...
Serio, ja miałam dość wypisywania różnych kombinacji w wyszukiwarce i zgadywania, który user mógłby wystawić rzecz, która mnie interesowała wcześniej, a np. nie napisałam wiadomości albo który user mógłby sprzedawać to i tamto (mamy tu przecież sporo ludzi, które handlują regularnie sprzętem); oraz dość czekania, aż mi się ogłoszenia załadują, kiedy nie siedziałam na swoim komputrze w domu tylko gdzieś indziej, gdzie komputery pamiętały chyba komunizm (np. w pobocznej, miejskiej bibliotece).

Moim zdaniem, w ogóle nie jest problemem fakt, że stare ogłoszenia się scrollowało z nudów, a z nowymi to jakoś nie bardzo. Da się -> klikamy w ogłoszenia, potem klikamy sobie np. "sprzęt i akcesoria" albo "zobacz wszystkie ogłoszenia" (!) i... scrollujemy do woli, bo wyświetlają nam się wszystkie ogłoszenia z danej dziedziny. 😉 Tak więc z nudów też sobie można siedzieć i oglądać...
A że nie wygląda jak stare ogłoszenia? Kwestia przyzwyczajenia. 😉
Choć z racji, iż jesteśmy społeczeństwem leniwców, pewnie może przeszkadzać fakt, że po kliknięciu w "Konie" na górze nie ma wielkiego napisu 'Ogłoszenia", ale z drugiej stony.... jest odnośnik w tym samym miejscu, co katalog stajni, szmatoholicy i galeria, więc....
lostak   raagaguję tylko na Domi
29 lutego 2012 08:02
nowe ogloszena dla tych ktorzy nie tylko przegladaja, ale naprawde chca cos kupic sa znacznie lepsze - szukam ochraniaczy, patrze w ochraniacze a nie przegladam 10 stron wszystkiego.

to co bedzie wymagalo uwagi to kategorie ale do tego potrzebny jest "doktor czas" 
Odnoszę wrażenie, że to był dla wielu najważniejszy wątek na forum  🤣
Stare ogłoszenia może były dobre do przeglądania z nudów, ale nowe są zdecydowanie lepsze gdy naprawdę chce się coś kupić. Nie zapominajcie też o osobach, które mają wolny Internet (tak, to ja) i zanim na stronie załadowało mi się tysiąc zdjęć to właściwie musiałam już wracać do roboty. Proponuję tym, którzy przeglądali ogłoszenia z nudów wykorzystać ten czas jakoś sensowniej. Może gra na instrumencie albo dobra książka? 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 lutego 2012 08:27
...bo stare ogłoszenia były dla zakupoholików,przeglądało się z nudów i kupowało się coś pod wpływem impulsu,bo coś w padło w oko,a nie z uzasadnionej potrzeby 😉
też jestem za dawnymi ogłoszeniami!!
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 lutego 2012 09:00
ale czy ktoś,kto jest "za starymi" da choć jeden sensowny argument? bez złośliwości pytam...
ash   Sukces jest koloru blond....
29 lutego 2012 09:02
Nie rozumiem po co ta ankieta? Że niby Quanta zmieni coś, nad czym pracowała przez długi czas bo tak chcieli forumowicze?!
Od dłuższego czasu słyszało się, że przydałby się podział sprzedaż koni, sprzętu itp. A teraz znowu źle?
Przyznam, że sama na początku psioczyłam na nowe ogłoszenia, ale teraz już mi odpowiadają.
Jest spore ułatwienie, bo jak się szuka czegoś konkretnie to wpisujesz czego szukasz i masz, a nie trzeba przeglądać 50 stron z nieinteresującymi cię rzeczami.

Też mam takie wrażenie, że za czasów starych ogłoszeń ludzie robili zakupy pod wpływem chwili, a nie potrzeby. Sama kupowałam np. od majeczki bryczesy nie dlatego, że ich naprawdę potrzebowałam, tylko dlatego, że napatoczyły się w ogłoszeniach. Fajne, tanie, więc wzięłam. :P Tak samo z czaprakami i innym sprzętem.
Wcześniej kiedy coś sprzedawałam, dostawałam dużo PW z pytaniami i deklaracjami chęci zakupu. Teraz- cisza.  😲
Wydaje mi się też, że ogłoszenia "Kupię" giną i tych nie przegląda już zupełnie nikt.
ash   Sukces jest koloru blond....
29 lutego 2012 09:05
ashtray, to się zdziwisz. Ja przeglądam ogłoszenia KUPIĘ i dzięki temu wczotaj sprzedałam 3 rzeczy 🏇
Głosów na nie przybywa, a argumentów nadal brak.

Wzięliście chociaż pod uwagę ile w nowe ogłoszenia trzeba było włożyć pracy? Nie wspominając o tym, że wreszcie są uporządkowanie logicznie.
Próbuje się zaprzyjaźnic z nowymi ogłoszeniami, jednak prawdą jest że mniej osób tam zagląda, a widze to po tym jak sprzedawały się rzeczy ile osób pytało a teraz nie pyta nikt. Trudno widocznie tak musi być.


Ja też mam "0" pw  🙁
[quote author=Ktoś link=topic=87323.msg1321646#msg1321646 date=1330506041]
ale czy ktoś,kto jest "za starymi" da choć jeden sensowny argument? bez złośliwości pytam...
[/quote]
Tak. Szukam konktatku z jedną z forumowiczek
kupiła ode mnie z październiku, lub listopadzie 2011 siodło , przypadkiem skasowałam PW, siodło miało być odebrane a nadal leży u mnie... nie mam kontaktu, nie znam nicka, kasa zapłacona a mi głupio, bo nie wiem co robić (kasa bez przesyłki, odbiór miał być osobisty "przy okazji"😉. Nie wiem jak poza ogłoszeniowo złapać kontakt... A to nie jest ogłoszenie ani "sprzedam" ani "kupię"
Zamknięcie starego wątku ogłoszeniowego zamkneło mi drogę do poszukiwania tej osoby :-(
Zdaje się ,że jesteśmy upierdliwi :P
Były stare - były ochy i achy ,że trzeba się tyle cofać, że ograniczenie zdjęć jest itd.itd.
Są nowe - są ochy i achy ,że jest źle....

Ja wolę stare , mi łatwiej wkleić całą listę sprzętu jaki mam i odnośnik do galerii gdzie są zdjęcia (lub wklejać zdjęcia zainteresowanym na PW )
Niż wystawiać wszystko osobno , opis , zdjęcia, zmiany kategorii etc.
Poza tym większość sprzętu wymieniam na re-volcie więc wystawianie ogłoszenia typu
"sprzedam bryczesy .....................(opis) .......................... zapraszam na inne ogłoszenia, chętnie wymienię na : ................. " i pisanie tego w każdym ogłoszeniu dobiłoby mnie psychicznie - już jestem zła jak muszę coś na allegro wystawiać .... więc z przykrością nie wystawiam już rzeczy na re-volcie 🙁
Nawet nie wchodzę w ogłoszenia .... 🙁

edit :
Głosów na nie przybywa, a argumentów nadal brak.

Wzięliście chociaż pod uwagę ile w nowe ogłoszenia trzeba było włożyć pracy? Nie wspominając o tym, że wreszcie są uporządkowanie logicznie.


Szkoda tylko,że jak za pierwszym razem ogłoszenia zostały zamknięte i zaczęła się dyskusja w grupie r-v na fejsie to ogłoszenia wróciły, miały być nowe i stare - jak kto woli tak ma... a teraz nie mamy wyboru.

Zostaje nam  albo handel na nowych ogłoszeniach - gdzie tak jak dziewczyny piszą odzew zerowy ....
Albo przenieść się na Allegro przynajmniej wszystko bez problemów będzie ,że ktoś kogoś oszukał - nie ma wpłaty, nie ma towaru, wystawiasz negatywa i masz wszystko gdzieś 😉

Teraz się czuje jakbym handel na świecie koni robiła  😵
quanta i tak jest święta, że wprowadza nowości, stara się, męczy i wytrzymuje marudzenie, roszczeniową postawę i krytykę swojej własnej, prywatnej strony 😉 Cieszcie się, że nie powie nam wszystkim "teraz wszyscy się wynoście" 😉 I gdzie te przewidywania Demonowej, że 99% osób jest przeciwko nowym ogłoszeniom, skoro z ankiety jak byk wynika, że jest mniej więcej po równo zwolenników, jak i przeciwników - bo 8% różnicy to jest nic!
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
29 lutego 2012 10:33
Cóż, jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził 😉

Nowe ogłoszenia są jasną, wygodną i klarowną formą tego, czym miały być - ogłoszeń, a nie przeglądem dobroci wszelakich pokazywanych bez ładu i składu. Dla mnie ogromna ulga i pomoc.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się