Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

PumCass   zachowaj zimną krew!
29 lutego 2012 11:09
wersja jabłkowita jest najlepsza  😀 Jak dla mnie to mógłby już taki zostać  😁
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
04 marca 2012 18:58
PumCass oj taaak 🙂 mógłby taki zostać <3


a tak oto zachowuje się duży koń, który dzień wcześniej włóczył nogą w drodze na hale na trening, tu chciałam postępować w ręku, żeby pochodził ładnie, a skończyło się na dzikiej lonży..:p
scarlett taką dzikość to ja wczoraj poczułam w terenie 😀
PumCass   zachowaj zimną krew!
04 marca 2012 20:02

Wiosna drogie Panie, ach ta wiosna!  🤣
Nawet u nas zawitała, tworząc na wybiegu niezłe błotko z którego Dilvo był baaardzo zadowolony  😁

(zdjęcie autorstwa revoltowiczki Harja)
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
08 marca 2012 12:35
Muszę wam się wyżalić  😕 nie mam już sił do tego konia i tego wszystkiego... ledwo pogodziłam się z informacją, że ma szpata dowaliło mi informacją o pleśniaku w układzie oddechowy i nadwrażliwości na kurz, równolegle do tego kowal go nagwoździł(bo miał niewielkie pole manewru, bo kopyta znowu są w opłakanym stanie i znowu idziemy w terapię equistro...), przez co musiałam go rozkuć i podbił sobie całe lewe kopyto i przez ponad miesiąc walczyłam z wielkim stanem zapalnym i ropą w kopycie, które musiało być otwierane, a i tak ropa wyszła dodatkowo koronką  🙁 myślałam, że już wszystko okej, od tygodnia chodzi w siodle (pomijając fakt, że musiałam sobie postawić regał obok boksu na wszystkie wspomagacze kości, układu oddechowego, kopyt, stawów), ale nie oczywiście nie może być dobrze  🙁 dzisiaj patrzę, wielka dziura na stawie pęcinowym na tylniej prawej nodze... wysiadam... naprawdę mam już dość...

Prawie się poryczałam, gdyby nie to, że wielkolud od razu położył mi głowę na ramię i zaczął miziać po włosach...


Dobra, sorry, koniec użalania się 🙁
NatHuragana   serce skoczka <3
09 marca 2012 14:36
A od czego ta dziura? ;o
nieszczęscia chodzą parami...
PumCass   zachowaj zimną krew!
09 marca 2012 14:43
xequus Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia dla twojego olbrzyma! W końcu kiedyś ta czarna lista choróbsk musi się skończyć i będzie dobrze, trzymam kciuki za Was!
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
09 marca 2012 19:40
Dziękuję 🙁

na padoku coś sobie zrobił... bo to jest dusza towarzystwa, zaczepia wszystkie konie, a jak któryś się wkurzy to mu oddaje... toteż chodzi cały pogryziony, a teraz jeszcze musiał od któregoś zarobić albo włożył nogę tam gdzie nie trzeba, bo uwielbia stawać dęby przez ogrodzenie do innych koni...
xequus  Kurczę, zdrówka życzę 3maj się dzielnie :kwiatek:

Ja też mogę się pożalić.Mój również walczy z ropą (mam jej serdecznie dość), ale co lepsze ostatnio się spłoszył w stajni i uderzył głową o "futrynę" wyjściową. Mała rana nie do szycia między uszami i mega wielki siniak na czole jak z bajki normalnie. Już myślałam, że szykuje się jakiś krwiak, ranka będzie się pyprać, głowa bolała  tak, że nie nie dał sobie dotknąć. Na drugi dzień byłam przekonana, że bez wizyty weta się obędzie szłam  do stajni z tel w ręku żeby odrazu dzwonić, ale na szczęście opuchlizna zeszła zupełnie, a ranka się zasklepiła. Bez problemu mogłam dotknąć, obejrzeć główkę. Wszystko skończyło się dobrze, ale strachu co nie miara 😵


P.S. We wtorek kończymy 6 lat! i zarazem obchodzimy 6 rocznicę bycia razem 😅
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
16 marca 2012 14:07
Rana okazała się wyglądać gorzej niż z nią było i wróciliśmy z powrotem w siodło, bo nie kuleje i się goi 🙂 oby teraz nic nam już nie namieszało  🙇

Na poprawę humoru załapaliśmy się na nowe zdjęcia 🙂
Mahat w końcu nabrał ciała  😍

fixxxer12   "Try again. Fail again. Fail better."
16 marca 2012 14:49
wooow jakie włosy 🙂 zazdraszczam 🙂
PumCass   zachowaj zimną krew!
01 kwietnia 2012 18:42
tak tu cicho i cicho więc będę bezczelna i wrzucę kilka wiosennych zdjęć Dilvera z którym kilka dni temu obchodziliśmy pierwszą wspólną rocznicę  😅
Ale ten rok szybko minął! szok  🙂
A już za 16 dni mój dzieciuch skończy 5 lat... 🙄




bujanie się na lonży



(wszystkie zdjęcia autorstwa r-voltowiczki Harja)
mam nadzieję że nikt mnie nie zlinczuje za ilość  😁
PumCass, jest cudowny 😍 strasznie w moim typie siwek 😁
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 kwietnia 2012 20:19
PumCass, błagam niech on już nie bieleje!  😍
PumCass   zachowaj zimną krew!
01 kwietnia 2012 20:24
przekaże mu, ale czy dotrzyma słowa to nie wiem. W końcu to facet  😁
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 kwietnia 2012 20:28
swoją drogą co to za brązowe kaloszki macie?  :kwiatek:
Na Twoim miejscu to cieszyłabym się, że jest jaki jest. Moja ma 3 lata, a jest bielsza niż on.  😉 I już jedna moja nadzieja poszła w las, bo myślałam, że chociaż będzie taka ciemna przez chwilę, a ona w ogóle...
PumCass   zachowaj zimną krew!
01 kwietnia 2012 20:42
xequus HKM 🙂

Być Cieszę się, cieszę i jestem zadowolona z faktu że chłopak przez rok u mnie wysiwiał bardzo nie wiele.
Tak wyglądał miesiąć po przyjeździe.

Jeszcze umięśniony, przed przerwą w pracy  🙄

no ale kiedyś i tak wysiwieje i będzie po ptokach  😀
Ty się cieszysz, a ja Ci zazdroszczę... Jak tak dalej pójdzie, to za rok chyba nie będzie miała z czego siwieć, a Twój pewnie ładnych parę lat ma jeszcze przed sobą za nim będzie biały. I z czego ta zależność? Nie wiem.
moja dziewuszka z kumplem arabkiem 🙂

Martuha ile ona ma wzrostu?
Arabek wygląda jak kucunio :P
ostatnio mierzona miała ok. 183cm
ale może mieć trochę więcej. miarka się na 180 skończyła  😉
PumCass   zachowaj zimną krew!
09 kwietnia 2012 20:49
kawał wielkiej baby  🙂
wow, kawał baby!
kawał PIĘKNEJ baby 😍
ano kawał baby, pasujemy do siebie 😉
maiiaF :kwiatek:

jeszcze jedno. tym razem z arabem, który uważa się za jej mężczyznę 😁


Na padoku chodzą jeszcze 2 duże wałachy, ale Duża kumpluje się tylko z małymi  😀
PumCass   zachowaj zimną krew!
09 kwietnia 2012 22:49
Coś w tym musi być, że wielkokonie lubią towarzystwo tych mniejszych  🤣

to ja wstawiam dwie panie za czasów swojej świetności:
pani większa - 180 cm.
pani mniejsza - ok. 115 cm. (swoją drogą matka mojego kucysia)
PumCass ,ale twoj konik jest piekny 🙂😉) nie moge sie napatrzec nooo 🙂
PumCass   zachowaj zimną krew!
10 kwietnia 2012 08:28
gabbiunia   :kwiatek:  taki sobie wyrósł o, na dolnośląskiej wsi  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się