Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?

No jeśli to SRENER to ja już wszystko rozumiem    😁
kujka   new better life mode: on
29 lutego 2012 12:25
sorry, ja tej osoby trenerem nie nazwe. co najwyzej srenerem.
Kurcze, tu tak wesoło od rana a ja nie wiedziałam  :/

Mam trzy ogiery w stajni - biorę nóż i idę kastrować, za nim mi gardło przegryzą  :emota2006097:

Nie obrażając nikogo - dla mnie naturals to fabryka kasy i utwierdzanie w niewiedzy ludzi, którzy sobie z końmi nie radzą, by nie radzili sobie dłużej i dłużej kasę naturalsom w kieszeń pchali  🤔wirek:
Daliście się wciągnąć w dyskusję z 17nastolatką, która jeszcze nie tak dawno jeździła w głębokiej rekreacji :P Dziś jest mądra, wie wszystko i będzie zajeżdżać konisie!  🏇
dlaczego "daliscie"?...ja od razu pisalem ze to konfabullantka,trudno zeby bylo inaczej skoro to hunbejwin naturala.
Ps. Jest dokladnie tak, jak napisala Kopyciak.
Samba Bati   ...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
29 lutego 2012 12:31
qantanamera,nie pamiętam już kiedy tak się uśmiałam!!!!!Zobaczyłam oczami wyobrażni te szczęśliwe i spełnione dzikie mustangi i cóż to był za widok! 👍
dempsey   fiat voluntas Tua
29 lutego 2012 12:34
Kopyciak, nie kastruj, nie!
Zamiast kastrować wykup Specjalny Kurs Dla Właścicieli Ogierów SAVVY Cośtamcośtam LEVEL 15 (Nowość!!) Bez tego po prostu nie ma sensu żebyś samodzielnie zajmowała się ogierem. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie to niebezpieczne. Nie bądź nieodpowiedzialna - chcesz by Twój ogier skończył w ogrodzeniu pod prądem, co?
Co innego po kursie. Twoje bezpieczeństwo wzrośnie wprost proporcjonalnie do stanu konta szkolącego.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 lutego 2012 12:35
qantanamera,nie pamiętam już kiedy tak się uśmiałam!!!!!Zobaczyłam oczami wyobrażni te szczęśliwe i spełnione dzikie mustangi i cóż to był za widok! 👍


ale najprzód one się naturalnie wzajemnie odczulają na torby foliowe spotykane w prerii.
Oj a byłam pewna, że prawdziwy naturals do ogiera na 100 m nie podchodzi  👀 a tu level dla mnie  😜  Sama nie wiem jak bez levelu mogę mieć ogiery od parunastu lat i jeszcze kryć nimi  🤬

Ale one nie chcą głowy do foliówki wkładać  😕 no chyba, że pełna marchewek  😁
dempsey   fiat voluntas Tua
29 lutego 2012 12:43
Halo o kryciu nic nie było. Krycie ogierem jest dopiero na levelu 258 (płatnośc może być w ratach)
Kala, ale ja nie wykluczam faktu że na ziemi jest dużo idiotów. Byli, są i będą. 🙂


Z własnej obserwacji- zauważyłam, że ludzie stosujący ów PNH to ludzie jeżdżący na jakieś kursy (ceny raczej nierażące), osoby czytające różne ksiązki, artykuły, filmiki i praktykujące na swoich koniach samodzielnie. To że się później wymądrzają- to swoją drogą, ale w tym kraju 3/4 ludzi z serii ,,siedzę na koniu" uważa się za znawców 🙂

Jeśli chodzi o idiotów, to ja miałam do czynienia z podobnym. Tylko ten uchodził za trenera ,,westu". Chciał pokazać jak się wchodzi na mojego konia, a że Dzikowi nie przypadł do gustu to w stępie strzelił mu takiego grzebieta, że facet ponad 100kg, a leciaaaaał!!
Później mówił że koń chory psychicznie, a siodła klasyczne nie są przystosowane do jazdy konnej  :P
kujka   new better life mode: on
29 lutego 2012 12:47
Kopyciak, zgadzam sie z Twoja ocena naturalu (naturala?)

a w ogole, a propos tych foliowek, to ja zrozumialam ze to byl taki wielki niebieski wor na smieci. jakbym miala naturalnego kucyka to moze nawet caly by do takiej wszedl... tylko wczesniej musialby pewnie nauczyc sie naturalnie wspinac na drzewa.

spiaca-krolewna, Dorotko mordeczko Ty moja, to Ty?  😜 toc innej osoby od Dzika nie znam!
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 lutego 2012 12:49
dempsey, a nie trzeba zabezpieczyc hipoteką?
dempsey o kur....czaczek  :/ znowu w plecy- będę musiała ogiery sprzedać, żeby taki level osiągnąć  :jogin:

Choć ja bym się u siebie dalekich korzeni naturalnych dopatrywała - widziałam "Zaklinacza koni" dwa razy  💃

A co do kucyka w worku foliowym - no nie podpuszczajcie mnie  🤬  😁
śpiąca-królewna Co do nierażących cen to się raczej nie zgodzę. Organizowałam taki kurs i musiałam lecieć bardzo po kosztach, żeby w ogóle się ktoś zgłosił. Chciałam zobaczyć czy się przekonam do tych metod jak zobaczę je na własne oczy. Cóż, do PNH się nie przekonałam, ale utwierdziłam się we własnych. Z resztą sama instruktorka chyba nic nie miała do tego, jak traktujemy nasze konie.
Bo innego Dzika nie ma!  🏇
tu level dla mnie  😜  Sama nie wiem jak bez levelu mogę mieć ogiery od parunastu lat i jeszcze kryć nimi 

Ale one nie chcą głowy do foliówki wkładać  😕 no chyba, że pełna marchewek  😁


Kopyciak, eeee, to masz z minus 100 do levelu, jak musisz sztucznie konia zmuszać marchewką do wkładania głowy. Phi!

Pomyślcie tylko, jakie te konie mogą być dumne i szczęśliwe! Wasze nienaturalne nigdy nie zaznają tej wolności i poczucia harmonii z naturą!



A tu cała rodzinka - mama, tata i bliźniaki:



W ogóle to po głębszych przemyśleniach doszłam do wniosku, że ja też sama działam supernaturalnie i instynktownie. W zimie jeżdżę w golfie, a w lecie lubię zamontować sobie apaszkę na szyi. No i dzięki temu ogier nie widzi przełyku. To dlatego jeszcze żyję 😲
quantanamera zdjęcia  😂 😂 umarłam 🙂 Muszę mojej taką foliówkę zainstalować, aby poznała co to znaczy być koniem  🤣
Ogiery mnie zabiły : 😵 (zaraz, to przypadkiem nie dowód na saavy "saavy"? - no, że mogą zabić  :emoty327🙂 🤣
halo, jesteś kolejną ofiarą! 😲 Nawet na forum nie można czuć się bezpiecznie  👀

Nie dla ogierów!!!
Widzisz Atea... widocznie istruktor prowadzący kurs u Ciebie w stajni był profesionalistą, a nie jakimś oszołomem, który nawraca świat i wytyka wszystkim na około błędy niemając świadomości swoich. Trzeby być niezłym bucem by stawiać siebie ponad innych i wtrącać się w ich metody treningu nie pytanym. Świadczy to o braku kultury, braku taktu i braku pokory - której tak samo życzyczę naturalsom jak i klasykom szczekającym na innych. To zwykłe leczenie kompleksów. A to co dzieje się tu na forum to już w ogóle wykracza poza wszelkie ramy dobrego smaku. Ludzie czy wy nie macie co robić? Współczuję tym, którzy uważają się za lepszych od innych. Współczuję tym, którzy uważają, że wszyscy nie skaczący 120 nie potrafią jeździć. Współczuję dorosłym kobietom i facetom, którzy zamiast doskonalić swoje umiejętności i pracować nad swoimi uczniami, wykłócają się z nastoletnimi dziewczynkami w internecie. Współczuję zawodnikom, którzy karmią swoje ego na forum, wytykając innym będy. Żalm mi ludzi naśmiewających się z innych ludzi... nie wazne jakie mają powody! Żal mi trenerów, którzy nie szanują koni, nie szanują ludzi i nie szanują zdania innych. Żal mi "profesionalistów", którzy uważają że ich zdanie jest jedyne słuszne. Dalej kochani - klapki na oczy, bluzgi na usta i hajda na te 120! Gratuluje...
nie wiedziałam że tu tak wesoło  😁

quantanamera, zabiłaś mnie tymi zdjęciami  😵  😂  😂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 lutego 2012 14:07
quantanamera - o, naturalnie odczulone na torby Tesco mustangi  🤣
Cariotka   płomienna pasja
29 lutego 2012 16:19
jak te konie pięknie grają w grę w zaprzyjaźnianie, odczulają się na worki 😁 quanta daj jeszcze jakieś zdjęcia z innymi zabawami. To świetna reklama dla wuja Pata 🤣
Przez chwilę zastanawiałam się czy może rzeczywiście spotkanie re-voltowiczów pracujących naturalnie i klasycznie nie jest dobrym pomysłem....

Ale takie spotkanie powinno odbyc się w fajnej atmosferze i  obie  strony powinien obowiązywac savoir - vivre.

Chętnie bym się na taki pokojowy zjazd wybrała 🙂 Ale nie po to żeby cos komuś udowadniać czy z kogoś się naśmiewać czy też pozwolić naśmiewać się z siebie. Jestem juz na takie zabawy za duża i nie cierpię na nadmiar testosteronu... Za to chętnie bym się czegoś nauczyła, podpatrzyła. Wymiana koni tez mogłaby być ciekawa ale w formie zabawy a nie zawodów.
(Żeby nie było, nadal uważam, że wszelkie podziały na "natural" i "klasykę" sa głupie i sztuczne ale widac ludzie lubia się szufladkować, siła wyższa. Dla mnie istotne jest podejście. )

Natomiast nie widzę na takie spotkanie szans najmniejszych dopóki w tym watku będzie dominowalo takie szambo i wzajemne nagonki. Równie małe szanse sa na szczerosć.

( Przyznaję, że sama przez chwile dałam sie sprowokować zamiast olać co poniektórych prosto i zwyczajnie.  :kwiatek: )

Co do filmików - ja moge coś wstawic ale najprędzej w kwietniu - przyczyna prozaiczna - jestem bardzo czesto chora i regularnosć szlag trafia. I tak zobowiazałam się dziewczynom z wątku o "interpretacji" że nagram jak tam nam z Florentyną dalej idzie🙂

nie ma tolerancji dla glupoty! Nie ma tolerancji dla klamstwa! Nie ma tolerancji dla mitomanow!
Dla milenki fragment arii operowej to "powiedzenie"...no i imprintingowala ona zrebie-tu juz trzeba byc arcyignorantem i do tego bezgraicznie zadowolonym z siebie 🤔wirek:
...nawet oszust Robert Miller, zwany dr,  powoli wycofuje sie z tego oszsustwa.
Dramka to nie chodziło o to że sie mnie boi ...tylko o to że nie chciała opuszczać stada.. i brania ją na jazdę ... ( jestem u koni raz w tyg.) więc zawsze je brałam za jazdę w teren lu na ujeżdżali,

ogólnie to ciesze się że twój koń przychodzi jak go wołasz po prostu  👍

edit. też jestem ciekawa co w naturalu jest takiego złego ?


No to nic dziwnego jak jestes raz w tyg..
Wrotki - faktycznie popełniłam wpadkę ale teraz widze, że Ty sie nawet nie zorientowałeś jaką!!! hahaha😀 świetne. Musisz jeszcze raz użyć google. A na inne tematy z Toba nie rozmawiam bo nie ma o czym🙂
Cariotka   płomienna pasja
29 lutego 2012 18:38
milenka_falbana ale wydaje mi się że to nie jest tak że tylko jedna strona nie szanuje zdania drugiej🙂 to działa w dwie strony🙂
A nie sądzicie, że takie spotkanie trochę oczyściłoby atmosferę? Mówiąc prosto w oczy nie jesteśmy tak bezpośredni. Jakby doświadczeni klasycy i parellowcy zechcieli to można by nawet zorganizować jakieś treningi/konsultacje/lekcje teoretyczne albo po prostu pogaduchy przy ognisku i piwku  🥂
Cariotka   płomienna pasja
29 lutego 2012 18:54
wg mnie byłoby miło i śmiesznie🙂 bo znam takie sytuacje z życia🙂 u nas w stajni nie ma podziału na sznurki i wędzidła...jeździmy razem w tereny i razem sobie doradzamy...a no i ja osobiście czasami jeżdżę na halterze w teren, kiedy koń nie wymaga pracy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się