Stajnie w Lublinie

Widziałam komunikat, że w najbliższy weekend będą konsultacje w Famaguście i w Poniatowej z Panem Sławomirem Uchwatem.
Ktoś się wybiera ??
do Famagusty 80% Famagusty 😉
A w ogóle to w Famaguście jest nauka jazdy ?
Może bym wpadła pofocić komuś  😀
Nie ma szkółki 😉
Wpadaj, wpadaj, pofocimy razem, bo ja zawieram się w tych 20% 😉
i ja może sięw końcu ze szkołą ogarnę i wpadnę chociaż na jeden dzień to też coś pofocę...
To szkoda, że nie ma szkółki.
Zobaczę czy dam radę przyjechać.
Niestety jestem zaleźna od rodziców 😡
A o ktorej sie zaczynają konsultacje?
mikas chyba pierwsza grupa jezdzi o 13
Jakby ktoś chciał, to zwolniło się jedno (na razie, bo może się okazać, że i dwa) wolne miejsce na trzydniowe konsultacje ujeżdżeniowe z Kasią Kliczkowską.
Konsultacje będą 16-18.03. w Famaguście.
Cena, to 50zł za jazdę. Każdy jeździ indywidualnie. Do tego dojdzie też dojazd, czyli ok. 25zł za osobę (za osobę, a nie za jeden trening!).

Konsultacje są otwarte także każdy może przyjechać, na każdym poziomie zaawansowania 😉

Nocleg za free, a boks nie wiem, dopytam gdyby ktoś był zainteresowany.

Kasia ma doświadczenie w pracy z różnymi końmi. Począwszy od upartych prymitywków, a zakończywszy na bardzo delikatnych spkach.
Miała hucuła, którego ujeździła do klasy C.
Przez 4 lata trenowała mnie i Jasnego. Efekty widać 😉
Jej metody są przyjazne dla konia i jeźdźca.

Jakieś pytania? Pytać 🙂
Masaż i ujeżdżenie w tym samym czasie? :p no, no coraz fajniej się w FaMaGuście robi 😀
Tak, bo kurs masażu jest tylko na pierwszym poziomie, a 80% Famagusty juz ten poziom zaliczyło 😉
Mam takie pytanie, moi rodzice zgadzają się żebym jeździła konno, ale niestety nie mamy na to pieniędzy. Ceny jazd raczej nie schodzą poniżej 30zł za godzinę, a chciałabym jeździć przynajmniej raz w tygodniu. Macie jakieś pomysły gdzie mogłabym jeździć? Wiem, że jeszcze w podstawówce z koleżanką pojechałam do jakiejś stadniny w Nasutowie, tak koło lasu, niedaleko tego domu spotkań i tam chyba 10zł płaciłyśmy. Ale nie wiem czy to nie było po znajomości. Czekam na wasze pomysły. Naprawdę mi zależy żeby jeździć, zrobiłabym wszystko.
Katarzyno tak wiem o tym, to było luźne stwierdzenie z pytaniem czysto retorycznym
Wybacz, nie wyczułam  😀
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 lutego 2012 21:46
Potrzebuje pomocy, czy jakaś dobra dusza mogła by się ze mną podzielić wiedzą na temat ilości i ras koni (ras tak pi razy oko) w stajni Kenter no i ile tam jest wybiegów. Bardzo bym prosiła.
byłam tam lata temu ostatnio, jeśli się nie mylę było tam wieeeeelkie pastwisko, jedno stanowiące połowę pierwszego i chyba jeszcze ze cztery mniejsze (tam chodziły ogiery chyba przede wszystkim). O ilości ras się nie wypowiem, bo mogło zmienić się tam bardzo dużo, ale wiem, że mają miejsca na ok 20 koni, jak nie więcej.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 lutego 2012 21:59
Dzięki potrzebne mi do pracy magisterskiej 🙂 rasy tak pi razy oko bo to się ciągle zmienia bardziej mi chodzi o to jakie rasy tam są mnie więcej a nie konkretnie jakie konie 🙂 dzięki aien 🙂
Mieli jakieś kucyki, jakiegoś pogrubionego, małopolaki. Nie pamiętam, na prawdę. Może się dopytaj na www.kenter.photoblog.pl
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 lutego 2012 22:47
🙇 dzięki  🙂
jest w niedziele ta odznaka w Bon :> ??
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
02 marca 2012 07:48
Jest
a o ktorej jest ? dzieki
Coś mi się dzisiaj o uszy obiło, że o 9 się zaczyna
Mógłby mi ktoś napisać coś o tych stajniach : Bonanza,Kapriola Choiny i stajnia Ostroga.Chciałabym wiedzieć kto tam uczy i kto najlepiej i czy to są stajnie bardziej w sport czy w rekreacje.I prosiłabym żeby opisać troche te stajnie.Jeszcze chciałam się zapytać czy w stajni w Dominowie uczy jeszcze P.Bocian ? Czy można u niego jeździć ?
Z góry dziękuje ! 😀
ssseendi, Ostroga to zdaje się tylko pensjonat, nie prowadzą jazd. przynajmniej jeszcze niedawno tak było. fajne, spokojne miejsce, właściciel bardzo sensowny, konie z tego co widziałam szczęśliwe.

jeśli chodzi o Bonanzę, to jeśli się nie mylę aktualnie są tam 2 instruktorki rekreacji, p. Iwona i p. Monika. u p. Iwony jeździłam 3 lata i byłam bardzo zadowolona, u p. Moniki też miałam kilka jazd i też było fajnie. jest tam też sekcja sportowa, która ma treningi na swoich koniach, ale nie wiem kto je aktualnie prowadzi. ambitni z rekreacji jeśli chcą, mogą brać udział w zawodach które często są organizowane w Bonanzie, na którymś ze skaczących koni szkółkowych. można też zdać egzaminy na odznaki, zrobić licencje, ale powozić się raz w tygodniu rekreacyjnie też można. aktualnie jest kilka kucyków i chyba 4 duże konie do jazdy.
mary poppins,dzięki wielkie ! A byś mogła podać nazwiska ? A wiesz może coś o Kaprioli lub o stajni w Dominowie ?🙂😉
W Bonanzie, z tego co wiem na razie w szkółce są dwa duźe konie i mają zamiar podobno na wiosne kupić jeszcze jednego. Jest sporo kucyków. Jeźdźę u p. Moniki i moźna się duźo nauczyć.
Jest moźliwość zdawania odznak (nawet dziś zdają)
Jest chyba 36 boksów, trochę koni prywatnych i sportowych.
myjka zewnętrzna, spora hala, ujeźdźalnia i parkur zewnętrzny.
Słyszałam źe Pan Bocian jest związany z Bonanzą.
A moglabyś mi podać nazwiska tych instruktorów/trenerów z bonanzy ? 😉
Iwona Piasecka i Monika Białek.

co do dużych koni to słyszałam o 4: Arka, Sauron, Czytnik i chyba jeszcze jakiś. ale może mam nieaktualne informacje.

edit: nazwiska
A byś mogła napisać coś więcej o tych koniach jaka rasa po kim są itp . ?; ) Jeśli jeszcze ktoś wie coś o stajniach (Kapriola Choiny ,w Dominowie) to prosze pisać ; D
A byś mogła napisać coś więcej o tych koniach jaka rasa po kim są itp . ?; )
a to ma takie znaczenie w szkółce? 😉

jeśli chodzi o kuce to zdaje się wszystkie są kf, większość silnie spokrewniona ze sobą (np. Hawajka i Haidi). co do dużych koni to nie wiem jak z rasami, pewnie standard szkółkowy - młp i wlkp. trzeba pojechać i poczytać tabliczki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się