strzyżenie / golenie koni

dlaczego musisz uważać?
pytam żeby wiedzieć na co zwrócić uwagę, po czym poznać, że ja też powinnam?
mój koń zdrowy, zeszłej zimy przy minus 20 stał na dworze! taaa, miał angielski boks, ale wolał padok!
w tym roku jest w treningu, już mamy za sobą pierwsze starty i mimo iż nie jest może mega zarośnięty to i tak ciężko z tym futrem 😉
a ja mam fotkę specjalnie dla Perlicy 😉 Mój koń, sto lat temu, zanim zaczęłam golić - po lonży...
w kwestii sierści - wg mnie jest spokrewniony z mamutem... 😉

a tak wyglądało suszenie 😉
kujka   new better life mode: on
12 stycznia 2012 10:09
calisaneri, wet hiropraktyk wymacal nam w szyi cos, co moze przerodzic sie w zwyrodnienia jezeli nie bede o to dbac. wiec dbam 🙂

Anaa, iii tam, widzialam w swojej karierze gorsze mamuty 😉 ale foty dobre!

a ja sie pochwale jednym goleniem:
Anaa, mój tak wyglądał w tamtym roku juz na początku września 😉 na szzczeście udało mi sie w miare zahamować dalszy wzrost. w tym sezonie ogolony, dla wygody, przyznaję się, bo brudas niemozliwy
czy ktoś może mi polecić osobę z Warszawy, najlepiej okolice Piaseczna, która podjechałaby w tym tygodniu ogolić mego konia? sprawa pilna 🙁
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
23 stycznia 2012 19:01
forumowa baba_jaga goli 🙂
Własnie wróciłam z uk po 1,5 roku pracy tam! Konie w stajni golone prawie wszystkie ale zdarzały się i sierściuchy. Stajnia angielska, temperatura 2 stopnie wyższa w stajni niż na zewnątrz.
Nauczyłam się, ze oryginalna derka firmy Thermatex to cud!
Spocony osierściony koń stojący w takiej stajni przy angielskiej wilgotności powietrza "suszył się" niejednokrotnie po 4 godziny przy zmianie około 3 derek polarowych!
Thermatex dużo krócej bez zmieniania i utrzymuje konie w komfortowej temperaturze!
Jestem ciekawa jak szybko taki Thermatex suszyłby w murowanej polskiej stajni!

Cena jest jednak spora. Za nową derkę trzeba zapłacić od 100funtów w górę co daje 500zł lub więcej!

aralimbo   ...marzenia są po to, żeby je spełniać...
26 stycznia 2012 20:28
a moja tak wygląda ogolona  😁  :
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 stycznia 2012 18:29
Mróz czasem się przydaje, bo mam kiedy na spokojnie golić i dzisiaj sierść spadła z 4 podopiecznych. Jeszcze tylko jeden i cała 9 będzie piękna 🙂
spotkaliście sie z przypadkiem nie odrastania po goleniu? Liczyłam, że sie ładnie wyrówna plamki, a tu miesiąc po goleniu ani milimetra!  👿 stoi w 200g, w stajni odrobinkę tylko cieplej niż na dworze, nawet na szyi nie odrósł, o co chodzi?  😤
Tak samo było z moim koniem po goleniu w styczniu w zeszłym roku.
Witam, jestem pierwszy raz w tym wątku  🙂
Szukając zdjęć makijażu arabskiego w grafice google natrafiłam na ciekawie (?) ogolonego konia. Co sądzicie?
Znalezione na:http://capriola.blog.onet.pl/Pielegnacja-Czyszczenie,2,ID442715816,RS1,n
A tu coś z mojego golenia!
Klientka Raz - mieszanka Cob'a z innym kucykiem!
Dosyć temperamenta i lubiąca się spocić!
Golenie mieszanka blanket i chaser wymyślona przez Moją Idolkę Golenia - Charlie!
Ciepło w zadek i konie dość szybko się rozluźniają w niskiej temperaturze!
Tak samo ogoliłam nadpobudliwą andaluzkę i spokojniej zimę przetrwała a włąściwie jej jeźdźcy!

spotkaliście sie z przypadkiem nie odrastania po goleniu? Liczyłam, że sie ładnie wyrówna plamki, a tu miesiąc po goleniu ani milimetra!  👿 stoi w 200g, w stajni odrobinkę tylko cieplej niż na dworze, nawet na szyi nie odrósł, o co chodzi?  😤


Moj rok temu jak byl golony w grudniu (z maksymalnej dlugosci siersci) to tez nie odrosl do wiosny ani o milimetr.
Za to w tym roku golilam troche wczesniej, wiec odrasta niestety, a golony juz 2 razy.
Tak wyglada teraz 🙂

mam do Was ogromną prośbę, skradziono mi z garażu (w ciągu ostatnich kilku tygodni, zauważyłam dopiero dzisiaj) trzy maszynki do golenia.

1. Oster clipmaster (od niej było oryginalne pudełko ala skrzynka na narzędzia)
2. Lister legato - niebieska, rozwalona, z zaizolowanym kablem
3. Philips ludzka, czerwono-czarna

jeśli trafiłybyscie na okazyjną możliwość zakupu pakietu lub jednej z nich w jakiejś śmiesznie niskiej cenie (ceny sklepowe: 1-800 zł, 2-600, 3-80)

proszę o kontakt

oferta jeśli w ogóle ktoś będzie ogłaszał sprzedaż (mój blok jest non stop w przebudowie, więc zakłądam, że buchnął to któryś z budowlańców nie mając pojęcia co to jest) będzie pochodziła z Lublina lub woj. lubelskiego
Angeel jak ogolisz konia na jesień czyt w fazie wzrostowej okrywy włosowej to przez zimę czasem trzeba golić nawet 4-5 razy (mieliśmy taki przypadek w stajni. A jak ogolisz konia zaraz po tym jak obrośnie w zimówkę to często nie odrasta do wiosny nic a nic!

A to wczorajsze moje wypociny, kolejna mieszanka chaser i blanket plus pół głowy! Jeśli koń nie daje sobie golić głowy to daję mu spokój i nie walczę ale generalnie wolę tak niż zostawianie jakby odciętej głowy!

draskaeb - tak, wiem ze tak jest 😉

Wasze juz zaczynaja liniec ? Mysle zeby swojego juz ogolic calego, zeby nie linial i wsadzic w grubsza dere. A jak wszystko pojdzie z godnie z planem, to za tydzien bedziemy mogli sie wozic juz po hali  👀
Potrzebuję kogoś kto goli konie w Krakowie !!!!
dość pilne !
będę wdzięczna za każdy namiar 🙂😉
a ja mam teraz dylemat 🙁 jaki dać na zad wzorek ?? ma ktoś jakieś pomysły ?? ( potrzebuje 2-3 wzorki 😉 )
Pedrowe serducho na zadzie 🙂
gejbi trochę małe to foto 😉 ale wygląda cudnie  😍
gejbi wzorek jeden z tych najłatwiejszych ale wykonanie super, zdecydowanie bardziej przemawia do mnie tak super wykonane serce niż króliczki Playboy'a, dolary i inne!
Moje młode ogolone jest tak od jesieni. Zastanawiam sie czy nie ogolic teraz go bardziej bo zaczyna linieć ale dysponuje jedynie padokówką na polarze.  Tej zimy dawał rade tak do -15'C bez problemu bez derki. Myślicie ze można by go ogolić skoro temp waha sie powyzej 0'C?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 marca 2012 20:24
Zastanawiam się nad ogoleniem młodego, bo strasznie się poci na jeździe, ale stoi tylko w płótnie. Podoba mi się Twój pomysł draskaeb. Myślicie, że nie będzie mu w takiej cienkiej derce zimno?
sasqach, dla mojego ogolonego na sam polar i ortalion jeszcze na zimno, wstrzymaj się aż w nocy będzie 10 conajmniej.
Constantia kara kobyła ze zdjęcia stoi teraz w derce stajennej 100g a na dwór ma 180g z kapturem ale stoi 5-6 godzin!
Stajnia otwarte drzwi cały czas więc jest trochę wietrzone.

A taki mix polecam. ;-)
Mój ogolony wiecznie zmarzniety zwierz stoi obecnie w 200 g w zdecydowanie zimnej stajni.
Mój wciąż w 300g. W zeszłym tygodniu chciałam go przebrać, ale był ledwo ciepły pod tą zimówką, w dodatku osłabiony tak globalnie, został więc tak jak do tej pory. Tylko że on dużo czasu spędza na padoku, a tam jest taki wypizdów, za przeproszeniem, że marznie się o wiele bardziej niż temperatura na to wskazuje. Nie zanosi się na przebieranie go, wg prognoz wrócą jeszcze mrozy 🙁
Nie strasz.... ja juz wszystkie dery powyżej 240 g zawiozłam do pralni i nie mam zamiaru wyjmować ich z worków.
Oj nie chcę straszyć, ale i wg onetu i tvn24 koło wtorku znów 0 stopni, a w nocy nawet -5 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się