Kwas hialuronowy

Klami właśnieto miałam na myśli  :kwiatek:
Grace Mobility Debremedu to kwas HA, siarczan chondroityny i witamina E + dodatek smakowy cukier + konserwant. LubrySyn to w zasadzie sam kwas HA + nośnik żelowy + konsetwant. W pierwszym jest większe stężenie kwasu hialuronowego. Jeżeli chodzi o przyswajalność to wszystko rozbija sie o wielkość łańcuchów molekół kwasu które standardowo są tak duże że nie przenikają przez ściany jelita. Ale ostatnio opracowano technologię "rozbicia" tych łańcuchów na krótsze co pozwoliło na produkcję przyswajalnych suplementów doustnych z kwasem Ha.
dokladnie, nie chodzi tyle o zestawienie, a o strukture czasteczek danego zwiazku. dlatego np aspiryna bayera jest lepsza niz inna aspiryna, choc to niby to samo 😉
Liiza dziękuję :kwiatek:. Jak zwykle fachowa informacja. Dla mnie bardzo ważna, bo konio musi dostawać  regularnie
preparaty na aparat ruchu, a że te skuteczne są drogie, dobrze wiedzieć na które wśród nich wydać pieniądze. Stosuję Orlinga ale teraz dodatkowo daję do Chondropony  kwas hialuronowy.
Grace, HCC przez pierwszy miesiąc można podać pełnodawkowo, a potem po pół dawki. Czyli wyjdzie na to samo jak nie taniej od Orlinga + HA.
A skuteczność 100%  😉
Czy ktoś stosował Derbymed Mobility HCC u konia z tendencją do wrzodów żołądka? Czy są jakieś przeciwwskazania? Weterynarz zaproponował tildren, ale widzę że kuracja wychodzi podobnie cenowo do Mobility.
Azbuka :kwiatek:. Czekam teraz na wiadomość od dr Golonki.
A ja laik chciałabym się dowiedzieć czym różni się taki czysty kwas hialuronowy o wys, stężeniu dostępny u Pana Podkowy od Cortaflexowego Lubrica - http://www.sprzetjezdziecki.com/cortaflex-lubric-476-ml-p-5482.html.

Generalnie jaka jest różnica jeśli chodzi o działanie i ewentualne efekty kuracji takim czystym kwasem hialuronowym, a suplementami na stawy firmy Cortaflex?
Ten od Pana Podkowy ma 180 mg w 30 ml, preparat z Cortaflexu 200 mg w 30 ml.
W preparacie Pana Podkowy jest dodatkowo kwas glukuronowy i hydrolizat kolagenu. Oba kwasy współdziałają ze sobą, a kolagen jako nośnik też wzmacnia działanie. Dodatkowo podawanie w czasie kuracji witaminy C poprawia wchłanianie kwasu. Nie podawałam póki co żadnego z tych preparatów, ale ostatnio interesuje mnie ten od Pana Podkowy. Zastanawia mnie tylko aż tak korzystna cena... Preparat Cortaflexu (na 1 miesiąc) jest ponad dwa razy droższy od kwasu od Pana Podkowy (zapas na 50 dni).
Czyli ten od Pana Podkowy wypada całkiem nieźle i wychodzi na to że nie jest to tania szmira?  😉
Czy "szmira", to nie wiem. Do tej pory nigdy nie zawiodłam się na preparatach od Pana Podkowy. Ale że jest baaardzo tani w porównaniu np. z Cortaflexem, to fakt.
To ciekawe 🙂 Może ktoś już na forum stosował i coś więcej powie  😉
w cenę cortaflexu to jak w przypadku dużych firm farmaceutycznych, kosmetycznych wchodzą koszty reklamy, utrzymania sztabu pracowników. laboratoria itd
Zakupiłam dzisiaj kwas od Pana Podkowy, od weekendu będę testować, dam znać jak skończę butelkę czy będą jakieś efekty  :kwiatek:
Czy pamięta ktoś jaka jest dawka Derbymed Mobility HCC? Posiadam z zapasów 2 butelki od p. Golonki, ale nie pamiętam dawkowania?
Broker, w pudełku masz miareczkę. Podajesz jedną dziennie do wybranego karmienia.
[s]Nie, ja mam to w płynie  🙄 2 butelki po myślę że ok 500 ml - brązowe nie opisane. Brałam to od p. Pawła ok rok temu dla mojego poprzedniego konia - tam nie było potrzeby podawania - bo wyczekałam się na to ok 2 mies - bo własnie doktor czekał na dostawę z Niemiec cena 600 zł za te 2 butelki więc na pewno to to, bo przekonywał mnie długo, że nic lepszego na rynku nie znajdę... Tylko własnie nie pamiętam dawkowania. [/s]

Ok już jasne znalazłam na niemieckiej stronie ( mam bez kartonika po prostu stąd brak miarki ) ale dawkowanie jest na stronie - konie powyżej 600 kg 30 ml/dzień jakby jeszcze się komuś przypadkowo przydało  🙂
Broker, ależ ja dokładnie o tym mówię. Dwie brązowe butelki po 500 ml.
Jak nie masz miarki, ja bym podawała nie więcej niż 40 ml. Taki kieliszek do wódki 🙂
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
25 lutego 2012 09:27
Dziewczyny jak myslicie ,jesli do tej pory nie podawalam nic bo nic sie nie dzialo (Helio ma zwyrodnienie w stawie skokowym ) a teraz pokazala sie drobna nie regularnosc to moge zaczac od podawania tego od Pana Podkowy , czy powinnam juz cos pewniejszego takiego jak Derbymed ?
u p. Podkowy do 29 lutego kwas hialuronowy jest w dobrej cenie-promocja
KarolaHeliowa, derbymed to jest preparat, ktory ma takie dzialanie, ze zaden inny sie do niego nie umywa. jesli chcesz uzyskac efekt i cie na to stac, to sie nawet nie zastanawiaj tylko podaj od razu mobility.
W jakich Polskich sklepach internetowych można ten preparat kupić?
Mobility można kupić przez doktora Pawła Golonkę
a jaka jest orientacyjna cena tych preparatów?
MoniaaA, w sensie Derbymed Mobility HCC ?? Ten preparat kosztuje w tej chwili (nie wiem niestety ile dokładnie) jakos ponad 600 zł.
Si, derbymed. Dzięki  :kwiatek:
Testowałyście HA od p. Podkowy? Działa porównywalnie do tego z cortaflexu? Pytałam w wątku dla zwyrodnieniowców, ale nikt jeszcze sie nie wypowiadał 😉
Bo wszyscy są w fazie testów 😉 jedyne co mogę powiedzieć na ten moment, to to , że jest chętnie zjadany.
Czy Wam kwas od PAna Podkowy też się tak dziwnie pieni?
Bo wszyscy są w fazie testów 😉 jedyne co mogę powiedzieć na ten moment, to to , że jest chętnie zjadany.


Masz rację - przecież to logiczne  🙄 Rozpędziłam sie z tym pytaniem  😡
Marka tych suplementów nie jest jeszcze tak znana więc pewnie wszyscy skorzystali z promocji w lutym i testują 😉 Swoją drogą za standardową cenę 219 zł (taka widnieje na stronie) nie kupiłabym HA Podkowy, gdyż Cortaflex jednak jest sprawdzony i cena porównywalna 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się