kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

A-cerumen jest do usuwania zalegającej woskowiny

przy infekcjach pojawia sie obrzęk przwodów nosowo-słuchowych

przejdzie jak infekcja zacznie sie cofać a póki co mi pomagają KROPLE ( nie spraye ) do nosa zastosowane dość obficie i dość głęboko- jak pociekną po tylnej ścianie gardła to zatkane ucho puszcza na chwile i słuch wraca ale to tylko pomoc doraźna a nie leczenie ale pomaga przetrwać  😉
cieciorka   kocioł bałkański
02 marca 2012 23:12
yegua, ok, jutro będę w aptece. Mam wrażenie, że rivanol ciut pomógł. Metoda z aspiryną wydaje się dość popularna.
ash, miss_missery dzięki  :kwiatek: :kwiatek: Już mi trochę lepiej (pomijając kaca  :cool🙂

pony, zatruliśmy się pizzą z Dominium, dokładnie capriciosa 😀
powinniście to zglosić do sanepidu - albo najpierw do tej pizzerii, moze by wam dali jakieś zadość uczynienie, jak nie...sanepid ;]
pony   inspired by pony
03 marca 2012 12:06
Dzionka- ooo, dlaczemu mnie to nie dziwi, że w Dominium. Eh, nie Ty pierwsza i niestety pewnie nie ostatnia się tam zatrułaś. Dużo zdrowia życzę :kwiatek:
Gillian   four letter word
03 marca 2012 12:28
[quote author=horse_art link=topic=2915.msg1325088#msg1325088 date=1330776068]
powinniście to zglosić do sanepidu - albo najpierw do tej pizzerii, moze by wam dali jakieś zadość uczynienie, jak nie...sanepid ;]
[/quote]

no własnie! Dzionka, zgłoście to. Co chwilę ktoś się tam truje z tego co słyszę, nie tylko w Warszawie.
cieciorka   kocioł bałkański
03 marca 2012 21:02
Od jakiegoś czasu mierzę regularnie ciśnienie i mam wysokie, lub czasami nawet bardzo wysokie tętno. Mierzę zatem i zapisuję wyniki, żeby przedstawić je lekarzowi przy okazji. I tu pytanie- po prostu wziąć kartkę przy okazji wizyty u internisty i on mnie pokieruje?
tak powinien,
zapisuj jeszcze godzine pomiaru i co przed nim robiłaś (ruch, wysilek, stres, a nawet jedzenie zmienia ciśnienie i tetno ....)
pamietaj zeby przed pomiarem 10 min przynajmniej odpoczac, posiedziec ...
Kasix1997   My little Princess
03 marca 2012 21:11
Pomyłka
Macie racje dziewczyny. Napisałam do nich maila. Kurde, przecież nie może tak być :/ Płacimy sporą kasę i wszyscy lądują w kiblu... Nie wiedziałam, że więcej osób się zatruło ich pizzą.
kasix- na pewno zakażenie. Obstawiałabym grzybicze. Ale ze względu na żółte strupki wydaje się, że nadkaża się bakteriami. Samo nie przejdzie, potrzebne coś do stosowania na skórę. Ja bym waliła raz dziennie CTC i raz dziennie coś przeciwgrzybiczego ( i tak trzeba do weta po preparaty)
A tak w ogóle.....to nie ten wątek.  😉
Kasix1997   My little Princess
04 marca 2012 08:39
OJ POMYLIŁAM A DASZ LINK BO MIAŁAM PROBLEM ŻEBY ZNALEŹĆ TAMTEN 🙂
Ale i tak dzięki 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 marca 2012 14:27
Mam mały problem, mianowicie od ładnych kilku godzin trzyma mnie staaaasznie silny ból w okolicach żołądka, latam ciągle do toalety, wymiotowałam, teraz jak już nie biegam do toalety nie mogę wstać z łóżka, bo zwyczajnie nie mogę z bólu ustać na nogach, jestem cała rozpalona. Co mogę na to wziąć/zrobić? :kwiatek:
Weź coś przeciwbólowego ( paracetamol lub ibuprefen) i do tego coś rozkurczowego ( no-spa) Tylko [popij niewielką ilością płynu, żeby nie prowokować żołądka do wymiotów. Po ok 40 minutach leki powinny zacząć działać.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 marca 2012 14:50
tunrida, brałam już i no-spe i ibuprom i nic, dalej to samo i nawet gorzej jest 🙁
eśli po przeciwbólowych i rozkurczowych nadal cię boli, a nawet twierdzisz, że jest gorzej, to chyba dla świętego spokoju czeka cię wycieczka do NPL-u
Boli mnie od kilku dni gardło, ale tak.... dziwnie. Nie jest to żadne drapanie, pieczenie, swędzenie. Nie ma przy tym żadnych innych objawów przeziębienia. Po ssaniu tabletek nie przechodzi.
Zaobserwowałam, że ból pojawia się głównie podczas... ziewania  😎 i promieniuje do ucha. Martwić się?
moi drodzy
potrzebuje czegoś na pernamentne zmęczenie.
Wszystkie badania mam w normie w sensie tarczyca i podstawowe badania krwi
Po południu po prostu padam z nóg ledwo widze na oczy.
Kawa nie pomaga inne izotoniczne napoje również
Snu mam wystarczająco dużo
Można umrzeć na katar ? Bo mam wrażenie, że niedługo mnie to spotka....  😉
ashar a nie możesz się krótko zdrzemnąć? Mnie na jesienne zmęczenie lekarz zapisał magnez z wit. B w zastrzykach.
hermes- nie lekceważ, moze to wrzody perforujace, ale moze "tylko" nerwoból... no bo na zawał to raczej jesteś za młoda...no ale rózne rzeczy się zdarzają ...
spróbuj napic sie mleka - jak pomoze tzn, ze to od wrzodów zoladka... (zobojątnia kwasy kt,ore powodują ból)


Neila - ja też od 2 dni nad tym zastanawiam :P
wzielam tabletki na katar ...przeczytałam, ze brać co 3-4 godziny, no to bralam co 2-3, potem przeczytałam raz jeszcze,  to się okazało,ze jednak 3-4 razy dziennie :P
sadzilam,ze nei działają...ale jak dziś rano nei mogłam oddychać - tak mnie nos bolał od obkurczonych naczynek - doszłam że działają...bo kataru nie miałam...aż do wieczora- znowu się zaczęło lać...
ashar a nie możesz się krótko zdrzemnąć? Mnie na jesienne zmęczenie lekarz zapisał magnez z wit. B w zastrzykach.

mogę i nawet to robię i po drzemce czuje gorsze zmeczenie niz przed 🙁
Mam to samo co ashar.. Po 15, a jeszcze jak zjem obiad to nie jestem wstanie kompletnie nic robić, potrafię zasnąć na siedząco (i to tak na poważnie, na godzinę na przykład), lub na stole. Czasem się kładę to śpię jak zabita 2 godziny, potem boli mnie głowa (tak jakby z przespania) no i chwilę trwa, zanim na nowo wrócę do życia. Tylko tu jest problem, bo po takiej drzemce nie mogę zasnąć wieczorem i męczę się do 1, a to jednak dla mnie za późno, jeśli mam wstać o 5 czy 6 następnego dnia. W dodatku 2 godziny to sporo i mam poczucie, że marnuję czas..
niewiem czy panikuje, czy faktycznie coś się dzieje... jakis ok temu wyrwałam zęba (prawa dolna 6, a jeszcze wczesniej - kilka lat temu 7ke z tej samej str na dole). Po wyrwaniu 6 były problemy (suchy zębodół i stan zapalny). 2 tygodnie chodziłam na płukanie, do tego bralam antybiotyk doustnie i jakąś tabletke mialam wkladaną w miejsce po zębie. Ładnie sie zagoiło, ale pare dni temu miejsce to zaczęło boleć. Boli jak się dotyka tego zrośniętego dziąsła a takrze boli kość żuchwy na wysokości tego miejsca... Miał tak ktoś kiedyś??
niewiem czy panikuje, czy faktycznie coś się dzieje... jakis ok temu wyrwałam zęba (prawa dolna 6, a jeszcze wczesniej - kilka lat temu 7ke z tej samej str na dole). Po wyrwaniu 6 były problemy (suchy zębodół i stan zapalny). 2 tygodnie chodziłam na płukanie, do tego bralam antybiotyk doustnie i jakąś tabletke mialam wkladaną w miejsce po zębie. Ładnie sie zagoiło, ale pare dni temu miejsce to zaczęło boleć. Boli jak się dotyka tego zrośniętego dziąsła a takrze boli kość żuchwy na wysokości tego miejsca... Miał tak ktoś kiedyś??


Miałam. Idź lepiej do dentysty - to może być zapalenie dziąseł, albo inne gorsze paskudztwo.
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
05 marca 2012 15:59
Hej 🙂 Mam skierowanie do poradni neurologicznej i laryngologicznej, jestem zupełnie zielona w załatwianiu sobie wizyt (strach przed lekarzami  😁 ). Mam do jakiejkolwiek poradni neur. i laryn. zadzwonić i się umówić na jakiś termin  czy osobiście iść ? Zapewne terminy na pół roku na przód zarezerwowane są?  Dziękuję za odpowiedź  😉
powinien wystarczyć telefon 🙂
kolejka zależy od ..zależy hehe
ja sie z dnia na dzień zawsze umawiałam do neurologa albo nawet "na już" (ale na już to był konował (dosłownie)w przychodni w miasteczku  ;/)- wszystko zależy gdzie i do kogo....
czy jakaś choroba (jaka?) albo niedobór czegoś (czego?) może powodować powstawanie siniaków? Ostatnio miałam całe posiniaczone nogi, ale tłumaczyłam sobie, a to snowboard, a to narty... Teraz mam na nogach 6 siniaków wielkości piłki tenisowej i kilka małych. Myślałam, że to od tylu godzin spędzonych w autokarze tak się poobijałam. Ale kolejne trzy siniaki koloru śliwki na brzuchu znalezione dzisiaj (na pewno nie powstały w autobusie) zbiły mnie z tropu. Ktoś wie? 👀
efeemeryda   no fate but what we make.
05 marca 2012 18:33
ja miałam taką przypadłość jako efekt uboczny stosowania meridii15. W badaniu krwi wyszła mi wtedy małopłytkowość.
ChemiK, miałam. Zawsze tak mam - po każdym wyrwaniu zęba. U mnie jest tak, że w czasie suchego zębodołu ozębna? jest na wierzchu. A potem jakby... ulega erozji. I ta zmartwiała, utleniona część, stopniowo wydobywa się przez zagojone już dziąsło na zewnątrz (oczywiście wywołując stan zapalny). W skrajnym przypadku trwało to... 5 lat, z przerwami, rzecz jasna.
maiiaF, nie zaszkodzi nafaszerować się rutinoskorbinem. Ani sprawdzić krzepliwości krwi i przejść się do lekarza.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się