Kącik Rekreanta cz. V (rok 2012)

Dziękujemy Misskiedis za kilka fotek z dziś  :kwiatek:








za duze zdjecia!
wątek zamknięty
Forta, rewelacyjne zdjęcia! bardzo ładnie wyglądacie 🙂
wątek zamknięty
Forta, no pięknie, Agra znów jest więcej - ja nie wiem jak ty to robisz... Tylko kobito, weź nożyczki w dłoń i zetnij mu łaskawie tego irokeza 😀

wątek zamknięty
A czy i ja mogę się pochwalić ?  😡

zostalo ci jedno zdjecie- reszta za duza.
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
05 marca 2012 06:30
dar korzystasz z hali w Kluczu?  👀
wątek zamknięty
Hm, to moje znajome sobie pojechały do Klucza z końmi ze Stangreta.
No i jakoś tak wyszło, że sobie wsiadłam na Gucia i poskakałam niski parkur 🙂
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
05 marca 2012 06:42
rozumiem  😉

Dzionka którą w końcu stajnię wybrałas dla Dzionka?
wątek zamknięty
Burza dzięki  :kwiatek: wy z Piorkiem wyglądacie na ostatnich zdjęciach super (nadrobiłam zaległości), no i zazdroszczę powrotu do regularnych treningów

Dzionka wiem, wiem, ale nie mogę się zmobilizować  😉
wątek zamknięty
sei   . let's grow old together & die at the same time .
05 marca 2012 10:17
bardzo mi miło, że rudy się podoba 🙂  :kwiatek: ja sama jestem zadowolona z tego, że po prostu widać jakiś postęp  😅

Dzionka, tak jest. łaskawie się zgodził 😉 ale cały czas. non stop. darł paszczę  🙄 
śmigaj w teren jak tylko pogoda pozwoli i 'przywieź' zdjęcia!

epk, tak jak mówisz. rudy to rudy. kto nie miał rudego, ten nie miał dobrego (wrednego) 😀

Fantazja, mam taką szczerą nadzieję. planuję teraz co tydzień jeden dzień przeznaczać na wypady w plener 🙂
mam nadzieję, że i ty znajdziesz czas, żeby posadzić tyłek na konia. najlepiej żeby ktoś to uwiecznił 😉

Atamanka, u ciebie też ładne słoneczko. idzie wiosna jak nic!

xxmalinaxx, zdrowia życzę! w głowę zarobić to niewiesoło  🙁

juliadna, taki grzeczny siwy, a ty go zawsze tak demonizujesz  😁  😀iabeł:  10 minut kłusa to już poważna robota! 😉

forta, piękne zdjęcia! rudy wygląda klasowo 🙂

dorzucam już ostatnie  😡


a tak wyglądaliśmy kiedy zobaczyliśmy sarenki  💘
wątek zamknięty
sei, też bym chciała, żeby ktoś to uwiecznił, ale głupio mi na razie prosić kogoś
mogę jedynie popatrzeć na siebie w lustrze
Forta, o w końcu w siodle 🙂 no irokeza trzeba by trochę podciąć 😉
juliadna, kiedy następna kontrola?
wątek zamknięty
Forta, kasztan w brązach, przepięknie się prezentuje chłopak 😍 Tylko żadnych nożyczek, poczekać, aż odrośnie i zostawić koniowi normalną grzywę, a nie takie sterczące coś. Irokez to fryzura haflingery 😉

sei, ja mam na terenie stado danieli czy tam innych renów - no trzeba przyznać, że nieźle chłopaki przy nich pozują, uszka nastawione, oko z błyskiem, koń cały czujny 😁

Ale miałam przefantastyczny weekend 🏇
Skwary wykręcił ze mną 12 wzorowych zmian co tempo, więc mam zdecydowanie podwyższony poziom endorfin 😉
Ogrys pod siodłem już się porozpinał, daje te same uczucia, jak w normalnym treningu - czyli jest tak, że po prostu nie chce się zsiadać. Luźny, przepuszczalny, giętki, super obszerny. Plus jeszcze nosi jak kanapa, niesamowita frajda na nim jeździć! Ale na dworze na spacerach czuje wiosnę, jak mi w sobotę poszedł w górę (dzięki bogu prowadzam na lonży), to się tylko grzecznie odsunęłam i czekałam, aż mu się znudzi dębowanie 😀iabeł:
Eno wymiata na lonży, w tym tygodniu montuję mu siodło na grzbiet i niedługo siadanko. Swoją drogą przez miesiąc nieźle przypakował  😲 Przywiozłam źrebaczka, a robi się konkretna maszyna. Dobrze, że siodło mam naprawdę szerokie...

Była taka ładna pogoda w weekend, że zainaugorowałam padoki. Podłoże wyglądało ok, rozmarznięte na tyle, żeby nie było betonu i przeschnięte tak, żeby się konie nie zapadały. Wszyscy przeżyli, chociaż oczywiście były nieźle mrożące krew w żyłach wybryki 🙄 O dziwo, Skwarek bardzo pozytywnie do nowego sąsiada z padoku nastawiony, to on był tym bardziej zaczepianym koniem 😁 W ogóle Skwar ma ostatnio niezłą passę, generuje z siebie przyjazne uczucia do ludzi i zwierząt, i gdyby nie to, że na sam widok derki zaczyna złościć się, zgrzytać i wymachiwać tylnym odnóżem (bardzo nie lubi być dotykany), to bym pomyślała, że coś z nim nie tak 😉



I takie zdjęcie, bo IMO jest bardzo ładne, a busch się nim coś nie chwali 😉

wątek zamknięty
wszyscy mają takie ładne wiosenne zdjęcia.
Kasztanek-pięęęęęęękny 😀
A ja mam z ubiegłego tygodnia..jeden dzień w piękne słoneczko jeździłam,a w następny dzień..kiedy pojechała ze mną koleżanka..akurat była śnieżyca 🙁
Zdjęcia z powrotów do jazd...większość zimy nie pracowaliśmy zbytnio...nie było gdzie jeździć,a dopiero pod sam koniec przerobiono stodołę by dało się tam jeździć 🙂 Oto nasze powroty :P
wątek zamknięty
Forta dawno nie było petrolowego Wróbla w kąciku 🙂 Widzę, że wszystkie problemy zdrowotne już zażegnane.
Atamanka myślałam w pierwszej chwili, że ciachnęłaś Arkowi grzywę. Fajnie by wyglądał w takiej krótkiej 😉
quanta niezły zadek ma to Twoje dziecko.
xxmalinaxx auć! Mam nadzieję, że nic poważnego się nie stało.
arivle a z kim trenujecie?
wątek zamknięty
quanta aż nie mogę się doczekać relacji z pierwszych kroków młodego pod siodłem- ciekawe, jak się będzie zachowywał. Jak do tej pory to chyba ten Twój koń robi na mnie największe wrażenie 😜

ashtray w sumie to też mi się podoba, ale nie mogłabym się chyba przyzwyczaić do krótkogrzywego Arka na codzień 😉 Na razie zaplatamy, w weekend i tak zamierzam trochę grzywsko przerwać, ale chyba do aż tak krótkiego się nie przemogę 🤣
wątek zamknięty
Elena   emocjonalnie elastyczna
05 marca 2012 15:09
sei rudy cudo 😍 kto wam takie fajne zdjęcia robi ?:>
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
05 marca 2012 15:37
Ashtray, a to tajemnica którą mogę się podzielić najwyżej na PW co by reklamy nie robić, więc zapraszam 🙂
Sei, dziękujemy! Ale Despo się pięknie prezentuje, i w tym ESie super!  😜
Quanta, faktycznie niezła maszyna się robi. Gratuluje zmian na Skwarym  😅
Forta, jakie ładne zdjęcia!

Jeszcze tego tu nie pokazywałam:


Szkoda tylko, że moje ręce żyją własnym życiem i nie chcą przestać  😡
wątek zamknięty
arivle, co tam łapki ? nie widzę żadnego błędu w zdjęciu wyżej.
też jeżdżę na koniec jazdy na swobodnych wodzach 😉
wątek zamknięty
Vuko oczywiście , jak tylko bede mogła to coś wstawie . A twoje siodełko jest w dobrych rekach 😉
Atamanka super wygladacie, wracacie do treningów? Mów co tam u was. Widze ,że teraz wiosna przyszła to i wątek ożył.
xxmalinaxx wspołczuje , zdrowiej i pozdrów konine i wytłumacz ,że pańcia jest świeta 😀
juliadna super że już nawet na dwór wyszliście , a tak wgl to ile macie hal? 😁
Forta Świetnie wyglądacie i zdjecia piękne! A wgl ile masz wzrostu? Wysoka się wydajesz  nie nim 😉
sei zdecydowanie sarenki są the best !;DI trzeba  się im przygladać 🙂
quanta jak zawsze pięknie  😀
dublowaty super że wracacie do pracy , masz jeszcze jakieś zdjecia?
arivle oj tam rece , ważne żeby głowa żyła  😁

A my dziś mieliśmy trening , bardzo mi sie podobało . Nasz drugi , ale myśle że jeszcz długo bedziemy pracować . Naszą pracą domowa jest opuszczenie głowy , rozluźnienie się itd. No i bede miała drugiego konia do jazdy , Carolus Son  siwego .(Na ktorym takze jeździ for. tunrida) Niedługo może bede miał jego fotki to pokaże .Wiec wiosna pełną parą ! jeszcze jedno zdjecie kobyły 😉 Przepraszam ,że was tak zawalam tymi zdjeciami .
wątek zamknięty
Tuptek też się cieszę, że w końcu coś u nas ruszyło. Treningami to jeszcze trudno nazwać, ale coś tam ćwiczymy 😉 Po paru konsultacjach z osobą z dołu wiem, co mam do poprawy i staram się wdrożyć wszystko w życie. Głównie poprawiamy podstawy, ale już widzę, że później będzie łatwiej. Mamy podobną pracę domową do Waszej, najważniejsze, by Arek się skupił, a ja żebym nie przeszkadzała- ot cała filozofia, ale wbrew pozorom nie takie to wszystko proste 😁
Świetnie wyglądacie, jakie radosne galopy!
wątek zamknięty
Tuptek, ślicznie wyglądasz na fryzie 🙂
pracujcie, pracujcie a mistrze będziecie, albo przynajmniej się ku temu zbliżycie  😉
wątek zamknięty
Atamanka no ja również musze sie skupić i mieć duzo cierpliwości, a galop był pierwszy od miesiaca . bo ogolnie nie galopuje narazie . Bo się szybko spala , i bez sensu wtedy . I ciesze że się podoba 😀
dar a dzieki , może miszczami nie bedziemy , ale jakąś prace się zrobi😉
wątek zamknięty
sei, ashtray, Tuptek już się trzymam  :kwiatek: , a za własną głupotę oberwałam, więc przynajmniej drugi raz tego samego błędu nie popełnię... 😉

A tymczasem ten oto bardzo poważny Pan:

- zwany również pieszczotliwie Zbójem  😁 , skończył dzisiaj 9 lat!
Były jabłuszka (największe i najładniejsze, jakie w sklepie znalazłam), było bieganie razem po padoku i tulenie, tulenie 😀
wątek zamknięty
a to wszystkiego najlepszego dla zbója! 😀 I mam nadzieje ,ze bedziesz uważać  🙂
wątek zamknięty
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
05 marca 2012 19:09
Tuptek hihi 2 hale + takie coś w stylu hali, drewniana konstrukcja + bandy jak na razie i planowo ma być otulony siatką, ale może się uda się jakoś pokombinować żeby było coś bardziej chroniące przed wiatrem/mrozem  😉
Quanta karusek robi ogromniaste wrażenie!  😜 jacie!  😍
Forta za rzadko się niem chwalisz  😜
sei a bo ja zawsze panikuję  😁
Fantazjuszku Dr. miał być w tym tygodniu, ale podobno ma taki zapiernicz że nie da rady.
wątek zamknięty
xxmalinaxx Jeszcze raz sto lat sto lat dla Muszapa  😍 W tym roku mam nadzieję, że znów podbijecie czworoboki. Sukcesów Wam życzę  🏇
wątek zamknięty
xxmalinaxx Sto lat dla Muskata! W tym roku spotykamy się również na czworoboku? ;>
wątek zamknięty
xxmalinaxx, o, to Muskat tylko miesiąc starszy od Dzionka! Sto lat 🙂

Ktoś wie co tam u Strucelki? Dawno nie widziałam jej szport-kucyków 🙂
wątek zamknięty
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
05 marca 2012 20:03
xxmalinaxx jakoś mi umknęło  😡 Wszystkiego najlepszego dla solenizanta 😀
wątek zamknięty
Tuptek Ale piękna Fryzka! Pasujesz do niej.  😉
sei Rudziszon przeuroczy. I gratuluje "relaksujacego" terenu. ;D
aniaagre Najważniejsze to pozbyć się tej zgromadzonej energii. ^^
Aaaa G. Wygląda zjawiskowo!
Forta Widzę, że na Was zima wrażenia nie zrobiła, koń w formie widać.
quanta Tylko gratulować tak udanego treningu!
xxmalinaxx 200 lat dla tego szlachetnego Pana.  :kwiatek:

A ja jestem załamana po niedzieli. Przyjechałam do gniadego, po dwu tygodniowej przerwie. Porządnie wyczyściłam i pojechałam na łąkę porządnie ruszyć zastały zadek. Szło nam cudownie! Chłopak uważny, chętny. Super pracował na łukach, woltach. Super w skróceniu i wydłużeniu klusa by łopatka trochę się otworzyła i zadek popracował. A galop! Szedł super w równowadze jak nigdy. Nawet skoczyliśmy przez sporą kłodę. No trening marzenie.
Ale wróciłam do stajni i dowiedziałam się, że właścicielom nie podoba się, że mówię prawdę o stanie ich koni innych i, nie są już chętni na dzierżawę ich konia ze mną. No to powiedziałam dowidzenia. Spakowalam się i już mnie nie było.
Tęskno mi już do niego. Koń był naprawdę rewelacyjny, a teraz wychodziły efekty naszej pracy... No ale skoro ich w oczy kole prawda o stanie ich własnych koni... Ja jeszcze głupia tam sprzątałam, pomagałam, konie ruszałam, ścigałam kogoś do tych tragicznych kopyt, etc, etc.
Przykro mi... Teraz jednak muszę wziąć się w garść i zastanowić się gdzie się teraz podziać.

Dodaję zdjęcie z ostatniego naszego treningu i spotkania... Eh. (albo dodam następnym razem, bo z telefonu trudno dodać...)
wątek zamknięty
Melanie, przykro mi bardzo 🙁
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.