Honorowi Dawcy

Dworcika   Fantasmagoria
06 marca 2012 08:14
efeemeryda, bladego pojęcia nie mam. Moja Siostra też dostała potwierdzenie.
Zadzwoń po prostu i zapytaj. Jeśli rejestrowalaś się w bazie DKMS to tu masz numer tel.  22 331 01 47.
efemeryda jeśli rejestrowałaś się w DKMS to nie możliwe, że nie dostałaś żadnej informacji. Nie pamiętasz jak się nazywali? DKMS-u raczej nie dai się nie rozpoznać.
efeemeryda   no fate but what we make.
06 marca 2012 11:32
Przysięgam, że nie pamiętam, była akcja pijawka, przyjechali do głównego budynku UP, ja oddać krwi nie mogłam więc oddałam próbkę do szpiku, na wszystko wyraziłam zgodę i cisza  🤔
No to zarejestruj sie tutaj jesli chcesz http://www.dkms.pl/choose.html  😉
O, skoro temat wyszedł na pierwszą stronę, to mi się coś przypomniało.
Czy osoba, która miała zator w tętnicy udowej, może po miesiącu od tego zdarzenia oddać krew ?
efeemeryda   no fate but what we make.
06 marca 2012 19:18
hanowerka
ale po co mam się rejestrować tam skoro ja to już zrobiłam wtedy tylko z niewyjaśnionych przyczyn nie dostałam żadnego pisma?
jak się tam teraz zarejestruje to oni mi przyślą to do pobrania śliny, tak ? no ale czy to jest sens skoro już oddałam próbkę krwi ?
Dworcika   Fantasmagoria
06 marca 2012 19:26
efeemeryda, a masz już potwierdzenie, że jesteś zarejestrowana? Dzwoniłaś czy zgadujesz?
efeemeryda   no fate but what we make.
06 marca 2012 19:56
Nie, nie mam potwierdzenia ani nic, po prostu około rok temu, oddałam tą próbkę krwi, podpisałam wszystkie papierki itp.
Nie wiem nawet gdzie mam zadzwonić bo nie wiem co to była dokładnie za instytucja  😡
Dworcika   Fantasmagoria
06 marca 2012 20:03
efeemeryda, to co Ci szkodzi spróbować się zarejestrować przez net w DKMSie? Jak będziesz w bazie, to po prostu nie dostaniesz patyczków i dadzą Ci znać, że już jesteś.

Jak nie wiesz gdzie się rejestrowalaś, to zadzwoń chociażby do nich (numer masz wyżej) i zapytaj czy mają Cię w bazie. Nikt Cię nie zeżre przecież za to, że pytasz. DKMS, przynajmniej w moim rejonie, zawsze obstawia takie terenowe akcje.
efeemeryda   no fate but what we make.
06 marca 2012 20:27
a powiedzą mi przez telefon? to nie są jakieś tajne dane?
nie chcę po prostu robić kłopotu.
Dworcika   Fantasmagoria
06 marca 2012 20:33
efeemeryda, jak nie zadzwonisz to się nie dowiesz. Zadzwoń, powiedz, że rejestrowałaś się mniej-więcej rok temu w czasie akcji wyjazdowej w takim i takim mieście, ale od tego czasu nie dostałaś żadnego potwierdzenia i chciałabyś się dowiedziec czy jesteś w bazie. Jak będą mogli, to Ci powiedzą, a jak nie to nie i najwyżej sprobujesz się jeszcze raz zarejestrować.
efeemeryda   no fate but what we make.
06 marca 2012 23:22
to możliwe żeby mieli tam aż taki burdel żeby nie wiem, zgubili moją krew?  🤔
kiedyś też słyszałam, że przychodzi pismo tylko jak coś jest nie tak, a jak jest ok, to się nic nie dostaje, ale skoro wszystkie dostałyście to faktycznie dziwne.
Bulwersujące bądź co bądź, że człowiek chcę dobrze, tyle się proszą o szpik, a jak już się człowiek zdecyduje to jeszcze latać za tym i się dowiadywać czy oni faktycznie to odnotowali  🤔wirek:
Sory, ale wkurzyłam się bo od tego roku żyłam w przekonaniu, że jestem w bazie a tu wynika, że niekoniecznie bo ktoś sobie zapodział  🤔wirek:
Dworcika   Fantasmagoria
07 marca 2012 07:32
efeemeryda, albo nie przeszłaś procesu rejestracji, bo np. wyniki wykazały obecność czegoś, co Cię wyklucza. Z tego co pamiętam list nie byl polecony, więc rownie dobrze mogla nawalić poczta. Jaki widzisz problem w tym, żeby po prostu zadzwonić i zapytać? Ktoś, z kim będziesz rozmawiać powie: tak, nie, nie moge pani powiedzieć.
Żadna filozofia.
efeemeryda   no fate but what we make.
07 marca 2012 11:56
Zadzwoniłam i oni niestety nie mają mnie w bazie, pani mi wyślę zestaw rejestracyjny, co nie zmienia faktu, że mogę być już zarejestrowana tylko nie mam pojęcia w jakiej bazie  😂

Może któraś z Was pamięta co było we Wrocławiu? Jest tu ktoś z Wrocławia?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 lipca 2012 15:53
Kopiuję apel jednego z hodowców z forum bullowego: POTRZEBNY SZPIK!

Witajcie,
Mój siostrzeniec Nikodem ma 18 lat. Niedawno zdiagnozowano u niego ciężką chorobę - aplazję szpiku. Przebieg choroby jest niestety bardzo ostry, dlatego Nikodem w trybie pilnym został przetransportowany do szpitala w Katowicach, gdzie aktualnie przebywa.

Najskuteczniejszą metodą leczenia aplazji jest przeszczep szpiku. Cały czas trwają poszukiwania dawcy dla Nikodema. Jeśli chcecie pomóc, zgłoście się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Marcelińskiej 44.
Oddana przez Was krew (zaledwie kilka mililitrów) trafi do Rejestru Dawców Szpiku, zwiększycie w ten sposób szanse Nikodema i innych chorych na znalezienie odpowiedniego dawcy.


Podstawowe informacje o dawstwie szpiku znajdziecie pod linkiem:
http://www.rckik.poznan.pl/rejestr_dawcw_szpiku/186.htmll oraz http://www.fundacjauj.pl/taking.php?ID=
Zachęcam do zapoznania się, zobaczycie jak łatwo można uratować komuś życie.


.... Zależy mi na tym bardzo - To Świetny Człowiek
Czy jest gdzieś napisane, kiedy najlepiej zrobic wymaz z policzka? Dziś rano obudziłam się ze spuchnięta i zaczerienioną wargą,  prawdopodobnie  pojawi się opryszczka  😵. Poczekać, czy to 'nic' nie przeszkadza?

Edit: odpowiedziano mi, że ani opryszczka ani przeziębienie nie są przeciwwskazaniem przy robieniu wymazu.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 kwietnia 2013 07:08
Wrocław

Wrocław 2013-04-20  MAGNOLIA PARK AKCJA MOTOSERCE

Z prośbą:
Jeśli ktoś mógłby oddać krew dla mojego dziadka, to będę niezmiernie wdzięczna.
Dziadek nazywa się Zenon Klimasek, leży na OIOM-ie oddziału chirurgii szpitala powiatowego w Czarnkowie (64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 96)
Byłam dziś w stacji i po raz kolejny nie dopuścili mnie do oddania krwi. Powoli się załamuję, chyba krwiodawcy ze mnie nie będzie...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 kwietnia 2013 11:05
DeJotka, A co było powodem jeśli można wiedzieć?
Zapewne złe wyniki.
Głowa go góry!  😉 Ja ostatnio 1,5 roku byłam cofana i wreszcie się udało
Mnie raz cofnęli z powodu ciśnienia. Teraz biegam galopem na oddanie krwi. W niedzielę byłam trzecia w kolejce, a jako pierwsza oddałam- dwie osoby cofnęli.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 kwietnia 2013 14:15
Ja jutro z samego rana jadę do Centrum Krwiodawstwa, mam nadzieję, że przejdę 🙂😉
No i ponownie wydrukowałam sobie świstek o zgodzinie na przeszczep organów w razie mojej śmierci. Nawet nie zauważyłam, że ten poprzedni co mialam gdzieś zniknął.
To samo co zwykle - poziom hemoglobiny. Zaczęłam oddawać krew zaraz jak skończyłąm 18, potem miałąm zabieg więc przerwa na pół roku, poszłam oddać i kuku bo się nie da. Owszem, mam ok poziom jeśli chodzi o normę zdrowotną, ale do oddania krwi się nie kwalifikuję, od października odrzucili mnie cztery razy, raz udało się oddać :/
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 kwietnia 2013 17:18
DeJotka, zrob sobie kuracje zelazem przed, z tydzien 😉 Cwiczylam to 😉
Ja od roku oddaję regularnie, teraz mam niedobór żelaza i się martwię, że do maja tego nie uzupełnię i mnie nie dopuszczą. 🙁
A właśnie, macie książeczki dawcy, trzeba o nie prosić czy to od iluś litrów jest czy o co z nimi chodzi?
Ja jestem zarejstrowana w DKMS i czekam sobie grzecznie może komuś kiedyś przyda się mój szpik
Ja wczoraj zarejestrowałam się w DKMS i jako, że znałam procedury, więc mogli odpuścić sobie gadanie i zajęło mi to z 5 minut. Jak nie lubię pobierania krwi (nie samego wkłuwania, tylko tego uczucia jak coś tam mnie opuszcza, jakkolwiek to nie brzmi  😉) to przy tym było tak mało, że gdy kazała mi przytrzymać paluchem, byłam pewna, że dopiero zaczyna się wylewanie, a ona już igłę wyciągała  🏇
Dziewczyny cofnięte z pobierania krwi przez poziom Hb, pamięta, któraś z Was ile on wynosił, że był w normie, ale za mało na krwiodawstwo? 
flygirl, w rejestracji zgłaszasz chęć posiadania takowej i powinni Ci wyrobić. Tak było kiedyś jak ja wyrabiałam, aczkolwiek nie sądzę że coś się zmieniło
Głupie pytanie, ale: Jak sobie radzicie z wysokim tętnem? Wyniki mam super, tylko to dzisiejsze tętno. 😵  Z reguły się 'denerwuję', ale nigdy nie było to powodem do dyskwalifikacji mnie. Dziś miałam mierzone 4 razy pod rząd, potem pani powiedziała, żebym 10min ochłonęła (w sumie odczekałam 30min, bo dużo ludzi było), a i tak za piątym razem okazało się za wysokie...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 maja 2013 16:58
lotka na pewno tętno a nie ciśnienie?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się