Taranty


Klacz Łowinia, nn, ur. 1958 na pastwisku w SK Michałów z ogierkiem Lapmart (foto z 1967)


ogier Lampart (Tarzan - Łowinia) własnej hodowli, ur. w 1967r., używany w tarantowatym stadzie w SK Michałów (fot. M. Gadzalski)


ogier Tarzan (Bars - Łasica po Furioso VII-3), hod. A. Danilczuka ze Skrzydlowa, ur. 1944, kupiony w 1959 do SK Michałów. Pierwszy tarantowaty ogier czołowy, założyciel linii męskiej



ogier Tiger, nn, ur.1944, odkupiony w 1967 z cyrku, założyciel drugiej linii męskiej


od góry od lewej - og. Burnus (po Burzan), ur. 1970, wnuk Tarzana, używany w hodowli od 1974;
og Talar (po Tajfun), ur 1978, wnuk Tigera, od 1982 używany w hodowli
kl Biedronka (Lampart - Zabawa), ur. 1977, najbardziej typowa klacz tarantowata w SK Michałów


Dukat

zdjęcia z KP nr1 (73), 1984 rok ( cały artykuł dla zainteresowanych na temat hodowli tarantów w SK Michałów mogę wrzucić w linkach, niestety, nie skan, a zdjęcia)

podpisy pod zdjęciami z artykułu
Ojoj, protoplaści mojego Bąbelka  😁
Dzięki konikikoniczynka  :kwiatek:
Martita   Martita & Orestes Company
10 lutego 2012 14:23
asds Dziękuję, ale doczyścić czasem  😵 chłopak czasami chce mieć więcej kropek  😁
konikikoniczynka Jak bym mogła prosić o ten artykuł  :kwiatek:
Pursat   Абсолют чистой крови
10 lutego 2012 19:11
Jeśli dobrze pamiętam, to mam te zdjęcia z artykułu w lepszej jakości. Postaram się znaleźć. 🙂
Pursatku, wiesz - z braku laku i kit dobry - o ile w sumie artykuł mogłabym przepisać ręcznie o tyle zdjęć nie dam rady 😉 A brak skanera skutkuje zrobieniem zdjęć. Mój aparat w naprawie, walczyłam jakimś badziewiem 🙂

A Lampart to moja miłość 🙂

Swoją drogą, chyba jego zdjecie z kropkowanym psiskiem już się tu przewinęło 🙂
Zdjęcie z dalmatyńczykiem obok Lamparta jest ekstra. 😀

konikikoniczynka, Dzięki za info o Denarze. 🙂 I za podlinkowanie artykułu 🙂
Skoro już wspominamy fajne kropki.... to Leopard i Legion jeszcze żyją? Mam krótką pamięć, więc nawet jeśli kiedyś coś na ten temat wiedziałam, to pewnie zapomniałam. 👀
Pursat   Абсолют чистой крови
11 lutego 2012 11:01
Pewnie, ja absolutnie tego nie krytykuję. 😉 Lamparta z dalmatyńczykiem chyba nawet ja wrzucałam, ale ze starego Photobucketa, którego usunęłam, więc zdjęć już nie widać.

Lampart:


Burnus:




Dukat:


Biedronka:


Talar:


Tarzan:


Tiger:




Kupcie mi takiego jak Lampart, ja będę grzeczna!!!
Może Koniczynę zaźrebię tarantem, żeby mi kropek wyszedł? Tylko pewnie Leopard II mi nie wyjdzie. A czapracze czy inne nakrapiane pupcie mi nie pasują 🙁
konikikoniczynka, Możesz próbować Asem Treflem, taką maść przekazuje.🙂 Choć nie wiem co tam wyjdzie od nietarantowatej matki.

Pursat, Jaka świetna jakość tego Lamparta! Dziękować za wrzucenie. 🙂
Z moim szczęściem wyjdzie mi pewnie gniady bez odmian 😉 Few spot'a poszukam - tamte maść podobno przekazują idealnie 😉

A mówiąc poważnie, nie czuję się jeszcze na siłach "bawić" się w hodowlę 🙂 Ale pomarzyć można 🙂
a oto moje kucorki z dzisiaj



taka ciekawostka , klaczka po lewej stronie w wieku 6 miesięcy wyglądała tak ( na zdjęciu po lewej )



a wieku 2,5 roku wygląda tak ( zdjecie z ubiegłego lata )



gdybym na własne oczy nie widziała wybarwienia to nie uwierzyłabym że to ta sama klacz 🙂
A Plewę, to akurat znałam i można się zgodzić co do jej maści
Endurka, Ale że "jasnobułanotarantowata"? No, ja się z tym określeniem zgadzam, tylko gdzieś słyszałam, że błędne. Ale nie wiem, nie znam się. Plewę na żywo widziałam. 🙂
MajaK   Tina 2000-2013
12 lutego 2012 16:51
Plewa, jej matka jest opisana jako "bułanotarantowata" (ma gen bułany). Nie wiem czy to prawidłowe opisanie, ale mam nadzieję, że daje to jakieś wyobrażenie o ich "tarantowatości". Po nich Piano ma takie ciemne nóżki. 🙂


Plewa jest źle opisana, bo jej mamusia była izabelowata czyli gen kremowy a nie bułany....powinno być jeleniotarantowata.
Czyli idąc dalej Pallas jest jeleni a nie ciemnobułany/wilczaty  😁
MajaK i Adam, Ale ja wcale nie miałam zamiaru iść dalej....
Ok, dzięki za sprostowanie.
a nie, moment, nie doczytałam

jeśli mnie pamięć nie myli, to ona była izabelowato-tarantowata, grzywę i ogon miała koloru maści podstawowej, a buła taka jasna rudo-kremowa
post pod postem, ale dawno temu - czy ktoś wie cokolwiek o og. Luksus m/ / Lechistan ?

Czy żyje, gdzie stoi?

I ewentualnie o wał. Dos m. ?
Nasze tarancisko:



Widziałam go już na żywo i powiem że mnie zauroczył, ma coś w sobie i chyba zostanie...  💃
I jak się rusza! Zarówno kłus i galop bardzo mi się podoba, szkoda tylko że nie jest wyższy ale liczę że trochę podciągnie, w końcu dopiero pod koniec kwietnia 3 lata mu stukną.
amazonka, Ty to masz same śliczności 🙂 co to za izabelka w Twojej galerii? Czy Domino został sprzedany do Warszawy, bo chyba moje konie stały z nim w jednej stajni🙂
amazonka*, To ile on ma w kłębie? :>
I ja się pochwale naszymi kropkami
pierwsze foto to nasz kochany Ringo, drugie jego córa  a ostatnie to nasze kochane przytulaski 😀 😀
Oba są przednie 🙂
Pierwsze mam na pocztówce.
Bongo był też po Burnusie, prawda?


Tak - Bongo też po Burnusie - Dziadek mojej klaczy. Niechciany dziadek psujący rodowód bo jego mama to klacz NN i sam Bongo jest opisany jako uszl. xo choć bardzo typowy, skoczny, itp. Wówczas takie ogiery z matką NN dostawały licencję? Bo potomstwa to on trochę zostawił.  Od strony ojca Colorado, Deficyt, itp. a Matka matki wlkp a w zasadzie trakena z pełni dokumentowanym rodowodem a jej ojciec = jakiś tam tarantowaty Bongo 😤, nie mając nic do samego ogiera to niepoprzednie nam się w papier wtrącił 😉 Musiał hodowcę zauroczyć.
amazonka, Ty to masz same śliczności 🙂 co to za izabelka w Twojej galerii? Czy Domino został sprzedany do Warszawy, bo chyba moje konie stały z nim w jednej stajni🙂

Izabelka to niespełna 4ro latka, czysta wielkopolanka, po Bonsunie wlkp, a matki w tej chwili nie pamiętam. Bardzo miła i sympatyczna istotka, taka laleczka. Mamy ją jakoś od grudnia, a pod siodłem chodzi od połowy stycznia (w grudniu ze 3 razy na niej siedziałam, bezproblemowo przeszła zajeżdżanie).
A że Domino jest w Warszawie to prawda, także bardzo prawdopodobne że się spotkaliście 😉

Sankaritarina w tej chwili ma tak 161/2 cm

Jeszcze ogierek i zmykam:




Amazonka a po kim to cudo tarantowate ?
Po 'nie-tarancie'  😉
Tym dokładnie: http://www.bazakoni.pl/horse_8315.html
A matka konia ?
a to nie jest przypadkiem Piano? matka po Szuanie? i dalej tarancik Patrick?
Karla🙂, Tak, to on.

bronta, Platyna od Plewy (tak, jest Patrick 🙂 ). Matka ma chyba 160-165 cm w kłębie. Tarantowata. 🙂

amazonka*  Masz jakieś zdjęcie w galopie? 🙂
no to on gdzies w lodzkiem stal z tego co pamietam
patricka synalka jezdzilam tarancika na slunzaku:/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się