KOTY

Dramko,to juz kolejne zdjecie Twojej corci i kci razem i  jestem pod wrazeniem komitywy jaka jest pomiedzy nimi, takiej fajnej czulosci  😎 fajna, madra coreczke masz, delikatna i czula dla kota, a to chyba nieczesto sie zdaza u malych dzieci.. super  😎
Co do szczotek ja uzywam konskiej gumowki ostera i jest ok, koty ja kochaaja  😜
Haha Filip z Hugo czasem tak śpi 😍

cieciorka   kocioł bałkański
04 marca 2012 10:29
Muffinka, jak słodko! Już nie są tacy zazdrośni? I jak małżon- przekonał się trochę?
Chyba są troszkę zazdrośni. Jak Filip jest u mnie na kolanach i przychodzi kot to młody go nóżką chce zwalić. A kot nie odpuści - koniecznie też musi być u mnie na kolanach. W ogóle Hugo jest lekko upierdliwy. I jaki uparty. Ojoj, trafił mi suę kot z charakterem. Ale jest też taki słodki że szok.
A mąż mam wrażenie że lubi kota bardzo tylko udaje że nie 😉
Muffinko  😍
cieciorka   kocioł bałkański
04 marca 2012 19:34
http://allegro.pl/rekaw-budka-legowisko-poslanie-dla-kota-i2180041003.html
czy macie taką zabawkę i wasze zwierzaki z niej korzystają?

Przy okazji- ten sklep na fajne drapaki w rozsądnych cenach, można napisać do nich jeśli nie ma na allegro, a sami są z gdańska
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 marca 2012 20:35
No i po wystawie.
Mam lekko mieszane uczucia, ale może dlatego, że to był pokaz, a nie wystawa sama w sobie. A że pokaz darmowy to i dużo ludzi (powiedziałabym, że bydła, a nie ludzi :/ ). Ścisk, tłok, ludzie się pchają na klatki, byleby kota zobaczyć.
Ruda sama w sobie nawet spokojna, zero agresji. Tylko na inne koty oczywiście musiała posyczeć 😉 . Gorąco strasznie, musiałam ją ciągle nacierać chłodną wodą. Miałyśmy wyjść na scenę, ale odpuściłam, bo zaczęła lekko panikować w drodze na scenę
W sumie majowa wystawa jeszcze do przemyślenia.
http://allegro.pl/rekaw-budka-legowisko-poslanie-dla-kota-i2180041003.html
czy macie taką zabawkę i wasze zwierzaki z niej korzystają?

Przy okazji- ten sklep na fajne drapaki w rozsądnych cenach, można napisać do nich jeśli nie ma na allegro, a sami są z gdańska


mam tę skarpetę, czerwoną.
UKOCHANA moich kotów 🙂

Notarialna:
Na wystawie na szczęście znacznie mniej osób, stresowe tylko niesienie do oceny a potem ew. porównanie w bisie
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 marca 2012 21:17
Oj tak, znacznie mniej. Ale weź tez pod uwagę, ze ta majowa to będzie wielkie show kocio-psie-targowo zoologiczne. Wiec ludzi też może być full.
Myślę czy by nie pojechać na jakąś mniejszą, a majową odpuścić.
💘
cieciorka   kocioł bałkański
04 marca 2012 22:29
wistra, a w jakich sytuacjach z niej korzystają? Śpią w niej na podłodze? Lubią się generalnie zagrzebać gdzieś?
Dworcika   Fantasmagoria
05 marca 2012 08:20
Zazwyczaj nie mam tego problemu, bo korzystam z laptopa raczej na kolanach. Ale byłam w domu, komputer stacjonarny i 8 kg kota pakujące się ciągle przed monitor co by sobie popaczeć co piszecie... Tak mi się marzyło, żeby poszedł gdzieś obok. Ktoś zmaterializował moje marzenie:

[img]http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/03/6f0b8b5255f0a94e1fbec9f7d1250a4c.jpg?1330895495[/img]
Eee tam, nie wierzę w działanie takiego ustrojstwa. U nas koty:
1. Uki - siedzi notorycznie na mojej ręce i kolanach i połowie labka 😉
2. Plama / Kota wylegują się na ręce mojego męża pracującego na kompie. Robienie projektów graficznych z kotem na ręce ma opracowane do perfekcji 😉

One nie chcą być obk nas, one chcą być NA nas 😉
Cieciorka, Tiger bierze w paszcze i sobie nosi ją po domu  😁
Najfajniej jest, jak próbuej to przeciągnąć przez swoje przejście w drzwiach (mają dziurę wyciętą do przechodzenia)

Poza tym śpią na, lub w środku w zależności od humoru.
A najbardziej lubią ją na wystawach
Dworcika   Fantasmagoria
05 marca 2012 11:06
epk, u nas jest na biurku półka pod monitor. Kiedyś stał na niej monitor, obecnie stoi obok, a półkę okupuje jeden z kotów.
Mój kot ma swoje ulubione miejsca i jeżeli tamto cudo by jej do gustu przypadło to kto wie, może by się skusiła.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 marca 2012 12:22
mamy pierwsze foty 🙂

Słuchajcie, jaką siatką najlepiej zabezpieczyć balkon? Metalową czy jakąś inną?
Chciałabym jakąś taką w miarę delikatną aby sobie nie zakratować balkonu jakoś koszmarnie.
O dzięki. A powiedzcie mi jeszcze proszę czy jak już będę mieć balkon zabezpieczony od góry do dołu to w lato mogę na noc zostawiać go otwartego? Czy kot będzie tam w 100 % bezpieczny? No bo u nas w upały bez otwartego okna w lato to się nie da...a okna nie otworzę bo mi kot wyskoczy więc zostaje balkon.
Chodzi mi oczywiście o to czy kot pomimo zabezpieczenia nie wyczyni jakiegoś numeru...
Nie powinien.
Obydwie siatki masz z drutu, koty raczej nie próbują ich przegryźć.
Jak raz będą chciały łbem staranować i się odbiją, to im przechodzą chęci.

W każdym bądź razie nei spotkałam się ani razu z ucieczką kota z zabezpieczonego balkonu.
Ok, dzięki bo to mnie trochę martwiło. W tym roku okien otwierać nie mogę w dzień nawet ze względu na to że Filip potrzebuje jakieś 15 sekund aby wejść na parapet. Dodatkowo Hugo. Więc zostaje nam balkon. Musimy go tylko dobrze zabiezpieczyć. I już o tym myślę bo robi się coraz cieplej. Wczoraj wieczorem jak wietrzyłam mieszkanie przed snem to kota musiałam zamknąć w łazience 😉
dziewczyny, mam dwa pytania
1) gdzie mogę znaleźć terminarz wystaw organizowanych w PL
2) macie jakieś zdjęcia fajnych wolier dla kotów, swoich lub z netu?

:kwiatek:
Muffinka, kotka moich znajomych tak zgruchotała sobie łapkę. Także nie dziwię Ci się, że się boisz. Ja od czasu zabezpieczenia balkonu nie otwieram tak okien - w sumie tylko w sypialni, ale koty wtedy pozostają poza. A od wiosny to jesieni wietrzą się na balkonie.
Rivena,

tu wystawy: http://www.felispolonia.eu/PL/wystawy

fotki woliery wrzuce pozniej, bo na tel nie jestem w stanie wejsc na standardowa wersje fejsbuka i wziac adres albumu  🤔wirek:
ale wpisz sobie w google: cat run  albo  cat enclosure
No właśnie, a jak pisałam wyżej otwieranie okna odpada ze względu na Filipa, pozostaje balkon lub uchylanie okien. Ale jak zobaczyłam tej film to już chyba sam zabezpieczony balkon nam zostaje. Mieszkamy na 5 piętrze więc żaden miły pan mi nie pomoże🙂 hehe.
Chyba że taka siatka na owady by pomogła...Bo o to aby robić siatkę metalową w oknach to nawet nie mam co męża prosić - chyba by mnie ukatrupił. Już naszczęście siatę na balkonie przełknął ale w oknach nie przejdzie 😉
Bischa   TAFC Polska :)
07 marca 2012 14:30
A właśnie, mam pytanie. Jak zabezpieczyć uchylne okna? Bo rozumiem, że siatka jest pionowo na całej wysokości okna, a czy zabezpieczyć można uchylne okno? Raczej nie otwierałam nigdy całkowicie poza wietrzeniem czy myciem okien (koty lądują w łazience, lub zamykam pokój/kuchnię jak myję okna), bo okno na pół pokoju się otwiera. Luna próbuje wychodzić za wszelką cenę i chciałabym jakoś zabezpieczyć uchylone okno, żeby mi się nie powiesiła. Przy poporzednich kotach tego problemu nie było, a jak już pisałam źle mi się śpi z zamkniętym oknem. Siatka to będzie pierwszy zakup zaraz po sterylizacji Luny.
na allegro mozna dorwac oslone do uchylanych okien, robiona przez kociarzy.

Muffinka - tez mozesz dorwac taka siatke na cale okno, na ramce, ktora za pomocy specjalnych haczykow szybko sie zaklada i zdejmuje. Mozna to polaczyc z moskitiera.
My mamy tylko metalowa moskitiere w oknach.

Taras bedzie osiatkowany jak sie ociepli, tzn woliere przenosimy z ogrodu na taras.
Balkon mamy nieosiatkowany. Jak sie tam wychodzi, to najpierw zamykamy koty.
Ja się spotkałam z wypadnięciem kota, bo siatka była słabo zahaczona i kołki i były za rzadko powbijane (teraz mamy co około 30-40cm), ale to dlatego, że kocia pupa swoje warzyła, a drań z całej siły napierał na siatkę. Kot sam wrócił, ale to parter (chodzi o siatkę oliwkową z zooplus, mocno naprężona i pilnowana spisuje się rewelacyjnie, teraz zaczyna drugi sezon).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się