... ślub :) ...

kajpo, takie glupie biurokractwo w Polsce niestety. Ja tez musialam "dymac" 200 km bo odpis mialam nie z taka oplata skarbowa jaka powinna byc aktualnie czyli 22 zl. Moze zanim sie kopsniesz, zadzwon czy na pewno Ci ten akt wystawia  😀
Podobno od niedawna taki świeżo wystawiony odpis aktu urodzenia jest ważny przez miesiąc?
Mama mi pomaga z papierami i dostała taka informację od urzędniczki.
Ten Foto Knyt - zdjęcia z komunii, to przecież momentami niesmaczne - dziewczynka z nogą na nogę i podkolanówki - kabaretki  🙄
aaaa mery, dzięki!!!😀 nie wiedziałam jak to znaleźć😀
majeczka   Galopem przez życie!
06 marca 2012 19:28
ash, tak miałam lampiony metrowe serca, kupowałam na allegro, tam najtaniej znalazłam, fajne były, efektowne i każdy chciał koniecznie puścić swój lampion
kajpo byloby to co najmniej smieszne... Nie wydaje mi sie, mysle ze dopoki oplata skarbowa sie nie zmieni to jest on wazny.. Po prostu byloby to grubo przesadzone - co sie moze zmienic w przeciagu miesiaca? Ojciec nowy? Data urodzenia? Mi rece opadaja i nie wiem czy sie smiac czy plakac  🙂

Mojego Radka odpis wyrabiany byl chyba w grudniu albo na poczatku stycznia, pani w USC tylko popatrzyla czy oplata skarbowa 22 zl.

ja w ogole jak szalona lecialam z Radkiem do urzedu pol roku wczesniej, bo tak gdzies wyczytalam ze trzeba, a tu jakies niusy ze miesiac i dzien przed slubem wystarczy  🤣 Ale w sumie sie ciesze, bo zalatwilismy sporo spraw przy okazji, nie bylo problemu z data, godziny do wyboru bo nikt jeszcze tego dnia nie zaklepywal wiec spoko 🙂
My całą ślubną "biurokrację" przeszliśmy bez problemu aż się zdziwiłam że tak mało tego załatwiania było. Bo wszyscy straszyli że to tyle załatwiania. Jeden dzień u nas w sumie i po kłopocie.
ash   Sukces jest koloru blond....
07 marca 2012 13:22
Złożyłam wniosek o skrócony akt urodzenia. Ważny jest 3 miesiące. Z racji, że urodziłam się w Warszawie i ślub jest w Warszawie Pani nie pobrała ode mnie opłaty skarbowej. Mam się za tydzień zgłosić z narzeczonym z jego dokumentami  w celu spisania protokołu przedślubnego, w którym ustalimy nazwisko.

UWAGA UWAGA! PILNIE POSZUKUJĘ DJ'A lub dobrego zespołu dla koleżanki.
Możecie coś polecić?????
wow, to jakas niezwykla pani byla... U mnie tez bylaby to kwestia godziny, gdyby nie ten cholerny akt po ktorego musialam jechac 🙂 Ale przezylam, kierowniczka USC byla tak fantastyczna ze byla kupa smiechu i nie chcielismy wychodzic 😀
Coś mi się obiło o uszy, że ma być teraz trudniej o ślub kościelny (w sensie, że dłużej będzie trzeba załatwiać formalności). Nie wiecie może od kiedy te zmiany będą obowiązywać?
ash   Sukces jest koloru blond....
07 marca 2012 20:04
w maju ma być zwołany jakiś kongres czy coś i dopiero wtedy Papież poda swoją propozycję zmian
kujka   new better life mode: on
08 marca 2012 07:50
myslicie ze dzieki temu ludzie, ktorzy nie zyja na codzien po katolicku, przestana brac koscielne sluby tak czesto jak to ma miejsce dzis?

ash, kolezanke namow na jakis zespol z muzyka kubanska moze  😍
http://4event.tv/account/account/148/ (wyciagnelam pierwszy z brzegu znaleziony w necie)
Dworcika   Fantasmagoria
08 marca 2012 09:16
kujka, pomysł świetny! Mnie tam jeszcze daleko, ale podsunęłaś mi tym opcję, która idealnie wpadła w moj gust. Pytanie czy są zespoły, które nie pochloną całości zgromadzonych środków, żeby przez całe wesele grać 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
08 marca 2012 09:19
Kujka dzięki! Już przekazuję dalej!

Byłyście na weselu gdzie grał Dj? jak wrażenia ❓ ❓
my byliśmy 3 tala temu, było super! nad ranem chłopak zaczął dla ans na gitarze grać 🙂

na swoim weselu też będziemy mieli dj'a 🙂
kujka   new better life mode: on
08 marca 2012 09:29
hehe dzieki dziewczyny...kiedys uslyszalam takizespol na zywo, po 2 h grania non stop niemal nadal chcialo mi sie tanczyc... wted wlasnie stwierdzilam ze sciagne sobie cos takiego na wesele!

chociaz moj konkubent ma obiecana przez wdziecznego klienta romska kapele na swoje wesele,wiec nie wiem czy to pogdzimy :P wiem jedno-jesli kiedykolwiek zdecyduj sie zorganizowac swoje wesele, to bedzie multikulti 😉

edit: bylyscie 🙂 dj jest ok no i chyba taniej wychodzi niz zespol...
taniej taniej 🙂 no i do "wykarmienia" tylko jedna osoba a w zespole zazwyczaj minimum 3 🙂
mysle ze fajny dj, taki ktory ma poczucie humoru i umie poprowadzic impreze to naprawde dobra opcja. Pomijajac fakt ze na pewno duzo taniej niz zespol, to dwa - muzyke moze puszczac jaka chcesz i nie bedzie falszowania 😀 Zespoly maja jednak ograniczony repertuar, i to czesto do kawalkow typu "konik na biegunach". Ja wciaz nie wiem co bedziemy mieli, moj facet po moich nerwach stwierdzil ze sie tym zajmie, ale juz sobie robie katalog z piosenkami ktore chce zeby polecialy 🙂

Zespol kubanski... marzenie 🙂 Szczegolnie ze narzeczony uczyl kiedys salsy  😀 Byloby rewelacyjnie...!
zaczynam się denerwować. jadę dziś wybierać sukienke i dopiero to sprawia, że zaczynam czuć zbliżający się ślub. mam nadzieję, że będzie pogoda! bo pół-plener a ja szybko marzne..
Właśnie chciałam stworzyć bloga czy jakąś stronę gdzie znajomi będą wrzucali swoje propozycje na muzykę na imprezę
to byłby dobry pomysł. u mnie na poprawinach będzie własna muzyka i naprawdę kilka dobrych godzin spędziłam wyszukując czegoś w necie i owszem z dobrym skutkiem ale potrzebuje tego dużo więcej.. jedna strona z propozycjami bez szukania po całej sieci byłaby wybawieniem 🙂
ja zalozylam strone slubna na zankyou.pl, tam sa opcje do wrzucania linkow itd mozna w ksiedze gosci dodawac tytuly piosenek i wykonawcow, wideo tez 🙂 Fajna stronka, jak na darmowa to ma w sumie najfajniejsze opcje z wszystkich 4 ktore zalozylam hahah 🙂

Abeba a jaki miesiac to bedzie? Mysle ze jak lato to nie masz sie czym martwic - zwlaszcza ze suknie slubne sa "obfite" i w nich naprawde jest cieplo - sama zobaczysz 🙂 Zawsze mozesz miec do tego jakis sweterek czy cos na ramiona.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

08 marca 2012 19:05
ash, my nie mieliśmy wesela, tylko takie "przyjątko" dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Impreza kończyła się o 24, ale DJ rozkręcił imprezę na maxa. Ja tam wolę muzykę z płyty, niż własną aranzację orkiestry. Byłam naprawdę zadowolona z faceta roboty.
U mnie był DJ. Tylko ja nie chciałam "typowego" wodzireja co mi poprowadzi wesele z beznadziejnymi jak dla mnie zabawami, przyśpiewkami itd. Chciałam kogoś z klasą. I znalazłam poprzez polecenie - pan w średnim wieku, świetnie umiejący dobrać muzykę - daliśmy mu w sumie dowolność. Zaproponował jedną fajną muzyczną zabawę po oczepinach i było super. Wszyscy goście pod wrażeniem i wszyscy fajnie się bawili.
I prócz oczepin nie było żadnych innych zabaw typu krzesełka, macanka po kolankach itd. Brrr.
Muffinka, to może był ten sam co u mojego brata - też pan w starszym wieku 🙂 Puszczał super muzykę, nie było żadnych durnych zabaw ani nic. Ja bym chętnie zrobiła tak jak on i tego samego gościa zabukowała.
Może 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
08 marca 2012 20:03
Jak macie kogoś do polecenia to piszcie tutaj.Będzie łatwiej przyszłym pannom młodym.
Ja muszę się najpierw dowiedzieć czy ten Pan podejmuje się "pracy" bez polecenia od kogoś kogo zna 😉
nie do konca zrozumialam o co chodzi Muffinka 🙂 Facet pracuje tylko dla znajomych czy jak?

ale mi sie zamarzyla kubanska orkiestra... ueee 😀
nerechta no widzisz...ja też nie wiem o co mi chodziło 😡 Chyba już było dla mnie za późno i nie myślałam - hehehe. Jakoś tak mi się obiło o uszy że facet zajmuje się tym tylko z polecenia, ale to głupota jakaś.

W każdym razie u nas DJ był Andrzej Pałasz. Cudowny człowiek. Można go sobie wrzucić w google i zobaczyć co fajnego porabia 😉 Ja polecam z całego serca.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się