Stajnie na Śląsku

maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
05 marca 2012 13:13
Mam pytanie

Czy znacie kogoś, i możecie polecić, kto w miarę tanio goli konie w okolicach Chrzanowa? 🙂

Proszę o pomoc  :kwiatek:
Sankaritarina ten targ jest dokłanie na ulicy Dworcowej 14 i znajduje się na terenie siedziby  Spółki "Agrosped"  🤣
TanTal   Akademia Sztuki Jeździeckiej ,,TANTAL''
07 marca 2012 09:11
Już wszystko wiem :kwiatek: :kwiatek:
Cześć!
Na forum jestem nowa i mam właśnie do Was pytanie.

Koleżanka poszukuje ośrodka gdzie może dać swoją klaczkę do treningu. Klaczka ma 5lat, duża ramowa piękna kara klacz o bardzo ładnym ruchu, która oprócz tego że chodzi stępem kłusem i galopem nie umie nic więcej. Jest wredna, złośliwa, nie szanuje wędzidła... Szukam ośrodka w którym dadzą jej solidne podstawy ujeżdżeniowye. Konik aktualnie stoi pod Pszczyną - szukam ośrodka na śląsku, ewentualnie okolice Krakowa. Możecie mi coś polecić?
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
07 marca 2012 12:56
Ja polecam KJ Profit w Orzeszu 🙂 Miła sportowa stajnia z halą, parkurem dość sporym na piasku, maneżem, kilka wybiegów. Trenerzy na miejscu są ewentualnie resztę podpowie Ci właściciel 🙂 Nie wiem tylko czy miejsce jeszcze mają. Atmosfera miła, właściciel też jest w porządku, chce dla koni jak najlepiej, chętnie pomoże w treningu.
desire   Druhu nieoceniony...
07 marca 2012 21:44
w Proficie jeździ osoba, która zajeżdżała konia/konie właściciela stajni, dziewczyna jest świetna  🙂 
a sam M. też bardzo w porządku więc też mogę polecić tą stajnie  😀
CeraŁ   dużo dużo zmian..
07 marca 2012 22:26
ja też polecam Profit!!! Świetna stajnia i trener! 🙂
Widzę, że Marek dorobił się kółeczka fanek 😀
Jeśli jest niczego sobie, to pewnie kółeczko rośnie. 😉

Btw, Profit szkoli w kierunku skoków, tak? Jakieś inne miejsce tego typu, a bardzo dobre do polecenia jest tam jeszcze gdzieś na Śląsku?
Jeśli chodzi o skoki to u Wojtyczki?? Bujaków podajże, tak?

ja polecam z czystym sumieniem Leo🙂
Jeśli jest niczego sobie, to pewnie kółeczko rośnie. 😉

Btw, Profit szkoli w kierunku skoków, tak? Jakieś inne miejsce tego typu, a bardzo dobre do polecenia jest tam jeszcze gdzieś na Śląsku?


Jeśli chcesz trenować skoki ja poleciłabym stajnię w Trachach u p. Kozy i stajnię w Jaworznie u p. Kubaczki i stajnię w Rybniku u Michała Siedlaczka
Z tego co wiem tylko tam trenują na wysokim poziomie.
Wszystko zależy też oczywiście od tego co chcesz robić. Jeśli chcesz jeździć na zawody towarzyskie, regionalne to reszta stajni jak najbardziej ok, ale moim zdaniem nie ma co porównywać stajni w Orzeszu czy w Tychach do stajni w Trachach, gdzie poziom zawodników i ranga zawodów, na których stratują jest po prostu różna.
CeraŁ   dużo dużo zmian..
08 marca 2012 08:15
Jeśli chodzi o skoki to u Wojtyczki?? Bujaków podajże, tak?

ja polecam z czystym sumieniem Leo🙂


A w Leo kto jest trenerem ?.
[quote author=CeraŁ link=topic=1780.msg1330783#msg1330783 date=1331194502]
Jeśli chodzi o skoki to u Wojtyczki?? Bujaków podajże, tak?

ja polecam z czystym sumieniem Leo🙂


A w Leo kto jest trenerem ?.
[/quote]

Ja szczerze mówiąc nie słyszałam o żadnym, no ale może się mylę.
martynka.n, Chodziło mi bardziej o miejsce, w którym z czystym sumieniem można młodego konia zostawić w początkowy trening, przyuczyć do skoków pod dobrym jeźdźcem, żeby się nie zraził do skakania. Miejsce, gdzie nie będę się bała, że mi tam coś niedobrego z koniem zrobią. 🙂
Jaworzno u p. Kubaczki to Ciężkowice...?
Tak to ciężkowice,a le ja proponuje sobie jechać i jego trening zobaczyć.
martynka.n, Chodziło mi bardziej o miejsce, w którym z czystym sumieniem można młodego konia zostawić w początkowy trening, przyuczyć do skoków pod dobrym jeźdźcem, żeby się nie zraził do skakania. Miejsce, gdzie nie będę się bała, że mi tam coś niedobrego z koniem zrobią. 🙂
Jaworzno u p. Kubaczki to Ciężkowice...?



A to może w sprawie takich miejsc na Śląsku nie będę się wypowiadać, bo nie wiem. Chodziło mi raczej o treningi skokowe na wysokim poziomie, a swojego konia to chyba nigdzie bym nie zostawiła z czystym sumieniem, nie sprawdzając co się u niego dzieje i jak wygląda praca z nim.
Jestem trochę przeczulona na tym punkcie i uważam, że śląskim stajniom jeszcze daleko do tych zagranicznych, gdzie daje się konie w trening. Mam oczywiście na myśli stajnie regionalne, bo może gdzie indziej jest inaczej (ale wątpię 😉)

DoniaAleksandra- co masz na myśli? Jest coś nie tak z treningami? Słyszałam, że to dobry trener.
Nie będę na forum pisać . Mogę powiedzieć tylko tyle ile mi powiedziano przez telefon, gdy chciałam się umówić na trening. Koszt 50 zł, ale czasem bywa tak że trener poświęci Pani tylko 15 min, bo grupa jest duża.
Nie będę na forum pisać . Mogę powiedzieć tylko tyle ile mi powiedziano przez telefon, gdy chciałam się umówić na trening. Koszt 50 zł, ale czasem bywa tak że trener poświęci Pani tylko 15 min, bo grupa jest duża.



A o tym nie słyszałam, ale nie podoba mi się tam to, że po 19 jazda na hali kosztuje 100 pln (!). Nie każdy zdąży do 19 pojeździć, a po ciemku raczej średnio no i sezony halowe mamy raczej dość długie..
A to wszystko można podsumować tym, że nadal nie ma na Śląsku ośrodka sportowego z prawdziwego zdarzenia..  😁
A to wszystko można podsumować tym, że nadal nie ma na Śląsku ośrodka sportowego z prawdziwego zdarzenia..  😁


Na Śląsku nie, ale w małopolsce wreszcie znalazłam!
martynka.n czy masz może na myśli KJK Szary? 🙂
martynka.n gdzie w końcu się przeniosłaś?
martynka.n czy masz może na myśli KJK Szary? 🙂


No niestety nie  🙂
desire   Druhu nieoceniony...
08 marca 2012 19:38
Widzę, że Marek dorobił się kółeczka fanek 😀


daruj sobie. jeśli kogoś znam osobiście i wiem, jak traktuje konie, to z jakiej racji jestem fanką- skoro tylko polecam?  😵  🤔wirek:
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
08 marca 2012 19:53
A ja jestem jego fanką :P Fascynuje mnie jego podejście do koni, opieka nad nimi i  metody treningu. Z wyglądy też niczego sobie ale nie mogę tak pisać bo szczęśliwie żonaty z p. Asia 😀 Naprawdę w porządku facet, stajnia i atmosfera 🙂
Jak już dyskusja o Marku, to ja również mogę go polecić.
Co prawda u niego nie jeździłem nigdy, ale znam go od lat, a jako konkurencja orientuje się w temacie okolicznych stajni 😉
[quote author=martynka.n link=topic=1780.msg1330741#msg1330741 date=1331191555]
Widzę, że Marek dorobił się kółeczka fanek 😀


daruj sobie. jeśli kogoś znam osobiście i wiem, jak traktuje konie, to z jakiej racji jestem fanką- skoro tylko polecam?  😵  🤔wirek:
[/quote]

To był taki żarcik na rozluźnienie atmosfery. Nic osobistego 😉
a może tak z innej beczki bo widze ze temat popłyną w niezafajnym kierunku i napiecie male sie wytwozylo🙂😉w sumie wiosna juz prawie jedna noga u nas a co za tym idzie sezon 2012 rozpoczęty!!!trzeba by bylo zacząć myśleć juz o pierwszych startach w tym roku  wiec skoro mamy takie forum skupiajace nas ludzi ze Śląska a każdy z nas gdzieś tam stacjonuje i jest na bieżąco co i jak z imprezami wiec jeśli gdzieś cos sie fajnego szykuje to może dajcie znać na forum 🙂😉ja będę mogla za jakiś czas podać konkrety co do obozów sportowych i zawodów juz za jakiś czas będzie ciekawa oferta dla jeźdźców na Śląsku🙂😉a co tam u was....???
Czy wiadomo coś może o dzierżawie MOSiRU Zabrze? Ma ktoś jakieś nowe wiadomości?
Co do MOSiRU w Zabrzu, to dzierżawią go teraz poprzedni dzierżawcy stajni na Jamnie (tej na dole).
Niestety po dwóch latach remontowania Jamny dostali wypowiedzenie, bo właściciel zmienił
"koncepcje" i chyba sam chce stajnie prowadzić. :/

Więc stajnia na Jamnie pewnie znów przeżyje kolejny kryzys i aż boje się o te konie, które tam zostały,
bo jest to wielka niewiadoma. Natomiast w MOSIRze będzie się na pewno dobrze działo.

Nota bene skorzystam i wspomnę, że 16go czerwca robimy po raz drugi zawody, zaraz za stajnią na Jamnie (jakieś 50m dalej niż w zeszłym roku). Propozycje wrzucę pewnie jeszcze dzisiaj na strone i podlinkuje w temacie zawodów towarzyskich. Ale juz zapraszam!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się