Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella   Dawna re-volto wróć!
09 marca 2012 13:14
1. i 2. ładne światło, i kolory, zabrakło mi jednak trochę przemyśleń nad kompozycją, takie pstryki trochę bez pomysłu. 3. jak dla mnie ma fenomenalny klimat, ale zrobiłabym coś żeby nie ciąć kadru horyzontem na pół, może ucięłabym góry, ale to musiałabym się pobawić. 4. sprawia wrażenie przeostrzonego, wzrok ucieka na wyostrzone liście po lewej od jeźdźca, parę przepaleń. wykadrowałabym inaczej, żeby nie było tyle tych liści, więcej góry i drugiego boku, jeździec byłby ładnie obramowany. 5. jak na takie ujęcie jest zdecydowanie za ciasne, góra tego muru jest dosłownie na styk z krawędzią kadru, dołu zabrakło ewidentnie. cofnęłabym się 2-3 kroki. 6. najbardziej razi ucięty ogon, też bym poszerzyła nieco kadr.
tyle ode mnie, może niech ktoś kompetentny się wypowie  :kwiatek:
trzynastka   In love with the ordinary
09 marca 2012 13:38
a to link do dziełka [ftp=ftp://][/ftp]


się nie otwiera 🙁
Facella dziękuje za uwagi  :kwiatek: zdjęcia stare, faktycznie niektóre nieprzemyślane pstryki, ale właśnie dlatego je tutaj dałam. chce usłyszeć uwagi, wiedzieć jakich błędów nie popełniać w przyszłości, bo teraz zaczynam bawić się lustrzanką i chce mieć troche większą świadomość, robić coś konkretnego a nie pstrykać jak popadnie i oo może coś tam wyjdzie  😁
I od zawsze mam problem z ciasnymi kadrami  😵

Z jeźdźcem mam jeszcze takie (obrobione na szybko na laptopie więc mogą być troche za ciemne)
m.indira   508... kucyków
09 marca 2012 13:42

mam nadzieje ze teraz ok
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 marca 2012 15:12
baffinka na tych zdjęciach też nie masz obramowania o którym mówiłam. zrobiłabym to w pionie, uwzględniając liście u góry i zrównoważyła boki na tyle, żeby jedna strona nie dominowała. u Ciebie wyraźnie dominuje lewa. no miejsce całkiem ładne, nie zaprzeczę. wybrałabym się tam wiosennym wieczorem/porankiem, gdy światło jest ciepłe i miękkie (-;
edit: m.indira chyba mamy osobny wątek od rysunków (-;
m.indira   508... kucyków
09 marca 2012 16:39
Facella i tam tez wisi, podlinkowałam tutaj bo o tym wspomniałam wczesniej, wystarczyło przeczytać mnie a byś wiedziała, a że nine linka nie widziała więc go wstawiłam jeszcze raz, poza tym jakbym się uparła to mogłabym i powiesić tutaj, bowiem to też zdjęcie bowiem żaden skaner A4 tego by sie nie podjął i został mi tylko aparat i obróbka 😉
baffinka ta sepia jest ohydna
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 marca 2012 18:54
m.indira tak też sobie pomyślałam później, że może wstawiłaś do oceny zdjęcie rysunku, tylko zapomniałam dopisać. wybacz że nie doczytałam, ale ostatnio chodzę przemęczona  :kwiatek:
Kabsztad
m.indira   508... kucyków
11 marca 2012 12:05
Marta Baranowska, co tym razem usunęłaś? 😉 sorry czepialska jestem, ale takowe rzeczy jakoś mi w oko same wpadają, koń na takich tłach(kolor) wygląda sztucznie, właśnie jakby był wklejony, choć wcale nie musi... nie odpowiedziałaś też na moje poprzednie pytanie, czyżbym miała od Ciebie ignora, że mnie najzwyklej nie czytasz? co do samego zdjęcia ciekawe ujęcie i na pewno fajny arabek ale tło psuje efekt swoją nienaturalnością
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
11 marca 2012 14:01
Mnie się właśnie BARDZO podobają tego typu zdjęcia, czyste, sterylne...  😍 PIĘKNE MartaBaranowska!
abre   tulibudibu
11 marca 2012 14:11
m.indira, nie zawsze trzeba mazać. Ja do uzyskania takiego tła wykorzystywałam ścianę namiotu. Wystarczyło pozbyć się jednej czy drugiej fałdki.
dawno nie wrzucałam żadnych zdj, jakiś zastój miałam :P
Marta Baranowska, co tym razem usunęłaś? 😉 sorry czepialska jestem, ale takowe rzeczy jakoś mi w oko same wpadają, koń na takich tłach(kolor) wygląda sztucznie, właśnie jakby był wklejony, choć wcale nie musi... nie odpowiedziałaś też na moje poprzednie pytanie, czyżbym miała od Ciebie ignora, że mnie najzwyklej nie czytasz? co do samego zdjęcia ciekawe ujęcie i na pewno fajny arabek ale tło psuje efekt swoją nienaturalnością


prezenterkę usunęłam w sensie "sznurek" a zdjęcie jest zrobione na tle namiotu Misiu. 😎

Marta a coś wymazała z pod spodu bo wyłazi? i mnie też osobiście bije po oczach ta "biel", zdecydowanie za ostra, bardziej przeszkadza niż pomaga w dodatku jest za bardzo sztuczna ...

a ja dziś upolowałam dwie rzeczy, ale to może jutro bo dziś mi głowa napieprza od krowy-sorry-buchaja, też pokażę, tutaj podlinkuję tylko i proszę bez aluzji jakiś 😉

a to link do dziełka


barierki

nie pisz posta pod postem misiu  😤

nine o to mi chodzi
Pursat   Абсолют чистой крови
11 marca 2012 21:05
prezenterkę usunęłam w sensie "sznurek"
Mi się nie podoba z wymazaną linką. Jak byk widać, że koń jest prezentowany, a ustawienie głowy i szyi bez punktu odniesienia jakim był "sznurek", nie wygląda naturalnie.
błagam  🙇 dajcie mi pomysł jak obrobić to zdjęcie, bo jest obrzydliwe ale coś mi się w nim podoba i jeszcze nie wiem co  😁
trzynastka   In love with the ordinary
11 marca 2012 21:55
Sznurka - to trawa poza go 😉
Marta 🙂 mnie sie podoba graficzność zdjęcia.
Ale własnie takie lubię
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 marca 2012 14:50
konwalia ciachnęłabym górę żeby wydobyć ten nieziemski cień  😜 szkoda jednej uciętej nogi )-:
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
12 marca 2012 14:55
konwalia  mi się podoba w tym foto uśmiech konia  😁 ( to nie jest złośliwie, jak by co 😉 )
Bylam wczoraj na psacerze 🙂
1

2

3




szemrana
buahahaaaa nie wiem jak technicznie ale pierwsze... 😂
świetne  😀
trzynastka   In love with the ordinary
12 marca 2012 22:38
Time 😉
1- to coś z między nóg konia można było wykasować i jakiś format dziwny, ni to prostokąt, ni to kwadrat.
2 - fajne, śmieszne, za mało lewej, za dużo prawej 😉
3 - za mocne kontrasty, kolory jakieś takie.. ciężko się je ogląda.
4 - lepiej ale znów dziwny format.
Szemrana, pierwsze jest świetne momentowo  😂 w ostatnim pysk piesa chyba jednak ciut za ciemny jak dla mnie 🙂
Nine
masz rację z tym ciemnym pyskiem 🙂

Wyciągnięto mnie wczoraj na psi spacer więc wreszcie po pół roku dorwałam aparat.
I mam pewne wnioski - musze częściej bo..........jakoś tak waliłam bez pomyslunku uchachana psami i aparatem 🙂
Dorwałam się jak głupi do sera.
Trza będzie potrenować.
trzynastka   In love with the ordinary
12 marca 2012 23:36
szemrana, ja tak mam jak coś mi się strasznie spodoba. Jak głupek, cykam i cykam po 30 takich samych klatek, przepraszam... 30 tak samo GŁUPICH klatek, albo [później już, przed kompem] często mianuję sama siebie 'niekwestionowanym królem poucinanych kończyn', bo z radości to wszystko jestem w stanie uciąć, łącznie z połową ucha końskiego, czy całą jedną nogą modelki :P 😉
Czasami jestem w stanie powtarzać jedynie "szeroko, szeroko, ratować będę później" 😉
Tak miałam np. z tym światłem... klik.
Koleżanka kazała mi się obrócić, zobaczyłam, zaniemówiłam i cała zdolność logicznego myślenia odpłynęła w dal.
Starałam się robić szeroko, dużo i z różnych kątów, myślenie zostawiłam sobie na zadanie domowe.  Na szczęście niektóre już w oryginale były w miarę nie głupie, aż byłam zdziwiona, ze z wrażenia trafiałam w konia, a czasami nawet trafiłam koniem w mocny punkt 🙂

Edit: Wrzucę wam typ zdjęć, który uwielbiam. Czasami całe sesje czaję się na jedną taką klatkę lecz niestety rzadko się trafia w dobrym wydaniu 🙂
"when something goes wrong"
Absolutnie ulubione :

Z ostatniej sesji:


I z kategorii inne :

Koleżanka twierdzi, że w stajni są 3 koty. A ja widzę tylko jednego, który przy -20 leży na środku placu i wygląda jakby coś trawił. Czyżby... konkurencję do miski? 😉


I Pies - Balonik. Uchwycony na zawodach w skokach 😉


pies balonk świetny 🙂
Ja czasem tak sobie myślę, że bywają zdjęcia niedoskonałe jeśli chodzi o kadr czy światło
a jednak to one najczęściej wywołują uśmiech na gębie.

Czy tylko ja mam wrażenie, że w tym dążeniu do doskonałości zatracamy czasem całą radość fotografowania.
Jesteśmy tak do bólu poprawni, że zapominamy o skosach, nietrafianiu w mocny punkt i innej niż kanon kompozycji 🙂

Pod rozwagę i dyskusję bo ja miewam ostatnio wątpliwości.
szemrana, trochę masz rację, ale zdjęcie powinno też opowiadać jakąś historię, zdjęcia będące żartem sytuacyjnym nie za często zapadają w pamięć, śmieszą w tym momencie ale to nie jest wyznacznik dobrego zdjęcia
Na jednym z kursow, prowadzacy po wielogodzinnym tlumaczeniu, pokazywaniu i omawianiu zdiec, technik, kompozycji itd, w koncu powiedzieli: Zdiecie ma sie poprostu podobac.
No i to jest swieta racja 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
13 marca 2012 12:04
Dawno mnie tu nie było, ale mam jakieś foty więc...

Szemrana, dla mnie 1 super!  😍



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się