wypieki i słodkości domowej roboty

Smakowicie wygląda Nat.
Ma ktoś sprawdzony przepis na szybką szrlotkę? Jakoś jeszcze mi się nie udało odnaleźć tego jedynego, najlepszego.
a znasz jabłecznik sypany?
ja go uwielbiam, sporo moich znajomych tez, wychodzi zawsze i przygotowanie zajmuje 15min maks 💃

po 1 szklance maki, kaszy manny i cukru
lyzeczka proszku do pieczenia i cukru waniliowego
cynamon
poł kostki masła albo margaryny (twardego!)
5-6 sredniej wielkosci jablek - szarej renety (kwasnych)

Wymieszac suche skladniki, rozdzielic na 3 rowne czesci, jablka zetrzec na tarce (ja kroje na duze kawalki, jestem za leniwa😉 ) i ukladac warstwowo, tzn: jedna czesc suchych produktow na dno blaszki, na to jablka, druga czesc suchego, jablka, trzecia czesc suchego i na sama gore ulozyc pokrojone w plasterki maslo. Cynamon wedle uznania, mozna dodac do jablek, ja zazwyczaj obsypuje kazda warstwe jablek i gorna sucha warstwe, piec godzine w 150 stopniach.
Smacznego! 🙂

p.s. blaszke uzywam okragla
Właśnie myślałam o czymś tak prostym i szybkim 😉 Dzięki Ciri. Jutro będę piec, a jakoś ostatnio nie mam ochoty na cudowanie.
Heloło gosposie  😁
Święta już tuż tuż, macie może zaplanowane co pieczecie? Ja rozmyślam nad 3 blaszkami, ale jeszcze nie wiem co zrobię. Kupiłam sobie kilka gazetek o wypiekach na Wielkanoc i przeszukuje ten wątek, a może coś się nawinie 🙂
Ja tez myslalam czy by przypadkiem nie szukac juz czegos na wielkanoc ale kapituluje :-(
na swieta bozego narodzenia pewna mialam podroz samochodem a ze jechalo nas troche to upchani do granic mozliwosci wiec i tak cudem przewiozlam wypieki w stanie nienaruszonym te 300 km. teraz nie wiem czym bede jechac...ale mimo wszystko rezygnuje. tym razem mamita znow sie popisze wypiekami :-)
Dziewczyny, czy zna któraś z Was przepis na jakieś ciastko, które da się wykonać spokojnie w realiach "studenckiego mieszkania", czyli bez miksera i takich bajerów ? :P Robiłam już muffinki, bo trudne nie są, ale teraz chciałabym coś innego spróbować.
jak dotąd dwa najszybsze ciasta które robiłam to sernik cytrynowy oraz ciasto bananowe 🙂
bez miksera, szybko wszystko wymieszane ręcznie.

I smaczne przede wszystkim 🙂
co można dodać do sezamków zamiast części cukru i miodu z przepisu żeby je dobrze skleić ale żeby nie były aż tak słodkie?
Interbeta ja kiedyś zastępowałam mikser widelcem - spokojnie da się większość ciast zrobić 🙂 Zaznaczam, że nie miałam wtedy też żadnej trzepaczki ani takiej drewnianej kulistej łyżki do ucierania. Wszystko ucierałam i roztrzepywałam widelcem.
Próbowałam kiedyś widelcem, ale niestety, Grudki były no i np. masła nie da się z cukrem tak zbyt dobrze utrzeć ; (  A to ciasto bananowe... Hmm. Można prosić o przepis?
Edit. Da się to zrobić bez miksera ? xD http://mojewypieki.blox.pl/2007/03/Sernikobrownies-z-malinami.html
Ja dzisiaj robiłam rogaliki francuskie. Gotowe w 10 min!
Kupuje w Biedronce ciasto francuskie - naprawdę pyszne! Dodaje do środka marmoladę lub czekoladę i zwijam.
Ciasto jest gotowe i rozwałkowane. Wystarczy pokroić.
Za ile to ciasto i gdzie w Biedronce je znajdę 🙂?
Zbieram się do rogalików od jakiegoś czasu ale przygotowanie ciasta skutecznie mnie odpycha :|
Będzie się nadawało na takie rogaliki?
http://kotlet.tv/croissants
Interbeta do takich ucieranych ciast luźnych dodawałam po prostu rozpuszczony tłuszcz, a takie zagniatane ciasta wyrabiałam rękami - da się ;P
Chess dokładnie takie zrobiłam dzisiaj.
Ciasto jest w tej lodówce , w której są jogurty i wgl. Ale najlepiej się kogoś zapytać.
Ciasto kosztuje 3 z czymś i mi z tego wychodzi 16 rogalików.
Dzięki wielkie. Już wiem co będę robić w weekend  😁
Interbeta do takich ucieranych ciast luźnych dodawałam po prostu rozpuszczony tłuszcz, a takie zagniatane ciasta wyrabiałam rękami - da się ;P

Czyli po prostu zamiast ucierać masła z cukrem to rozpuścić masło i wymieszać?
Dworcika   Fantasmagoria
15 marca 2012 21:07
Krew i żółć mnie zaleje. Kupiłam po raz n-ty ciasto francuskie i po raz n-ty mam problem z tym cholerstwem. Pakuje sobie do środka np. starte jabłko, marmoladę czy inne, za cholerę nie idzie tego skleić, macie jakieś pomysły? Tak bardzo lubię jeść, ale za każdym razem jak je robię, to mam ochotę rzucać po kuchni tym diabelstwem nie mówiąc już o tym, że po prostu szlag mnie trafia :/
Ja poprostu kładę nadzienie na końcówkach i zwijam.  🙂
A ja sklejam lekko zwilżonymi wodą palcami i potem dociskam widelcem. I nigdy mi się nie rozkleja. Trzeba pamiętać tylko, żeby ciasto było zimne, prosto z lodówki.
Dworcika   Fantasmagoria
15 marca 2012 21:16
No kurczę... jest prosto z lodówki, do paluchow się nie klei, do siebie też nie. Ani to z Polo, ani to z Lidla.
Wiocha, żeby nawet z kupnym ciastem mieć problem 😁
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
15 marca 2012 21:24
Dworcika, rozbełtane jajeczko z małą ilością wody i posmarować, dla pewności tak jak pisze solusiek można "dognieść" miejsce sklejenia widelcem. Chociaż z tego co pamiętam to Lidlowe ciasto dość lepkie było 👀
Ja mam problem z tym, że albo ciastka z kupnego francuskiego są brzydkie (posklejane na brzegach) albo się cielą w piekarniku i nadzienie sobie radośnie wypływa 🙄
Wczoraj piekłam i się porozłaziły trochę, dzisiaj też ale mniej.
Dworcika ja zawsze "kleje" ciasto rozbeltanym bialkiem. Bez zoltka. Naprawde super skleja. Podobnie bylo przy swinkach. Uszy i nos..oraz jakies fryzurki :-) kleilam bialkiem. Podobnie warstwy ciastka poniewaz swinki byly z nadzieniem i nic mi sie nie rozkleilo.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 marca 2012 09:56
Przed chwilą wstawiłam chlebek bananowy do pieca a wcześniej wyrobiłam ciasto na chleb, właśnie sobie rośnie. Moje pierwsze całkiem samodzielne wypieki, ciekawe co wyjdzie 😁
Misskiedis a cóz za przepis....bo wspominasz o wyrabianiu ciasta na chleb....znaczy sie znalazłaś faktycznie chleb bananowy...czy to jest ten z mojewypieki...bo to w sumie ciasto 😀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 marca 2012 10:08
Chleb bananowy- ciasto. Piecze się właśnie 😉
A osobno wyrobiłam ciasto na zwykły, domowy chleb, będzie z suszonymi pomidorami i ziołami 😜 I ten rośnie grzejąc się w słoneczku wpadającym przez okno 😅
no wrzucaj foty chleba ❗ 🙂-ja wciąż zbieram opinie i rady od tych robiących bez maszyny...i w końcu podejme wyzwanie 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 marca 2012 10:24
Wrzucę jak się upiecze 😀 A robi się go banalnie, szybciutko się wyrabia (żadnych mikserów, tylko łyżka, najlepiej drewniana) i niech roooośnie 🙂
Niedobre  🤬
Przez Was zachciało mi się coś słodkiego i chyba skuszę się na ciasto kokosowe z budyniem  🙄
Idę do sklepu po produkty...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 marca 2012 17:06
Dzisiejszy chlebek bananowy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się