Kącik folblutów

kakaduu a coś typu spillers mix conditionig? Swego czasu się tą paszą interesowałam, dużo pozytywnych opinii, kopa nie daje(ponoć), ale no cenowo jak wiadomo nazwa kosztuje. Może jakiś tańczy odpowiednik w besterly itd🙂 Nam na przytycie wystarczyła zima, siano oporowo, dodatki jedyne to marchew jakie braliśmy i glutan wygląda jak źrebna kobyła ;|
ja używałam spillersa dla mojej xx ale senior, byłam z niej bardzo zadowolona.
U nas jak na razie sprawdzają się wysłodki buraczane i pasza  pavo tylko jako dodatek (miarka dziennie). Po trzech tygodniach zaczyna być widac efekt, z czego bardzo się cieszę🙂
My też w najbliższym czasie przejdziemy na wysłodki; czy faktycznie tuczą folblucie zadki? Nie chcę z niego zrobić tłuściocha, ale pare kg nie zaszkodzi 😉

Nieśmiało się przypomnimy 🙂 Dzisiaj, korzystając z pięknej i gorącej pogody (pocił się jak świnka :-P ) cyknęłam pare fotek:




Jakość.. 😵
Mój też dzisiaj mokrzutki z jazdy wyszedł a pojeździłam go tyle co zawsze.  😲
Ale myślę , że przeżyjemy. Ważne , że w końcu mogłam pojeździć w samej bluzeczce.  💘
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
16 marca 2012 19:51
Kojarzy ktoś z Was może klacz Delfinkę hodowli p. Pokrywki (Jelenia Góra) ?
Matka Delfina, ojciec Aprizzo.
Jestem ciekawa jej przeszłości, może ktoś zna rodziców ?
Jakby ktoś chciał to mogę wrzucić zdjęcie 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
16 marca 2012 20:30
Dżastka, nie rób krzywdy swojemu koniowi i zdejmij mu siodło z łopatek. 😉
Na temat żywienia folblutów jak ktoś chce dobrych rad to pytajcie lovecruelove, jej folblucik wygląda cudownie, a był straszliwie wychudzony.
Pursat, siodło zjechało przez wypinacze. Przy normalnej jeździe jest na swoim miejscu. Muszę na lonżę wypróbować podogonie.
Popieram Cierp1enie, nam lovecruellove pomogła 🙂 :kwiatek:
Kojarzy ktoś z Was może klacz Delfinkę hodowli p. Pokrywki (Jelenia Góra) ?
Matka Delfina, ojciec Aprizzo.
Jestem ciekawa jej przeszłości, może ktoś zna rodziców ?
Jakby ktoś chciał to mogę wrzucić zdjęcie 😉


http://www.durok.vizz.pl/sprzedaz.html kliknij na Aprizzo to pokażą się fotki
Gdzie mogę zamówić reform g hypolita?

Ja swojemu xx kupuje różne pasze ale głównie granulat i sieczkę. W zasadzie to na sieczce się odbudował.
Pasze na terenie Warszawy możesz kupić w Animavecie (przez internet lub na m iejscu) - ja zawsze tam kupuję (na miejscu) i jestem zadowolona.
Linki do pasz:
St.Hippolyt Reformmüsli G
http://sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=2924&lang=pl
Wysłodki buraczane
http://sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=6617&lang=pl
sieczka Pavo - na tej trzymałam swojego xx do zeszłego miesiąca
http://sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=2903&lang=pl
sieczka St.Hippolyt Pre Alpin Aspero  - na tą przeszłam przypadkowo - moja klacz xx bardziej woli tę dlatego oba moje xx są teraz na tej
http://sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=5266&lang=pl

Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
16 marca 2012 22:33
espana :kwiatek:
Klaczka do ojca baaardzo podobna, nawet odmianka na pysiu podobna 🙂
Mam świeże foto wyścigówki 🙂

Astehja 3 lata

Bandos- ładny mięśniaczek  🙂

A co żywienia, to nam całe szczęście wystarcza siano i owies (w zimie buraki), teraz mamy jeszcze  siano-kiszonke

My wczoraj wreszcie poskakaliśmy, normalnie aż czułam jaką jemu i mi to radość sprawiło ;p
A dzisiaj mamy zdjątka:

Drobna dziękuję. Mięśniaczek jest, ale tłuściaczek też😀
Skończyła 3 lata,a 2-latką wyglądała tak:

http://www.vioda-racing.pl/astehja.html

A Twój chyba też na "chudnięcie" nie narzeka. Lubię takie pełniejsze xx.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 marca 2012 18:59
Przypakowała  🙂. Ty się Bandos pochwal zdjęciami Lolka lepiej, takie ładne ma  😀
Całe szczęście już nie narzeka, bo kiedyś to hak był ;p
I te zdjęcia co linka dałaś  😜
Cieszę się, że się podobają. 🙂 Warunki treningu mają fajne.
Bandos jeeeej , ile ja bym dała za taki lasek.  😜
Bandos super zdjęcia. Fajne jest [url=https://www.facebook.com/media/set/?set=a.340729745973759.82130.186683761378359&type=3#!/photo.php?fbid=341016799278387&set=a.340729745973759.82130.186683761378359&type=3&theater]to[/url] konisko  👀 . A Lolek wygląda na drobnego, ile ma?

Ja dzisiaj pierwszy raz odkąd mam Filia (a styknie nam niedługo 6 lat  🤔 ) widziałam jak śpi na dworze  💃  😎 W ogóle chciałam się pochwalić, że mam cudownego konia  😁 Nie próbuje mnie zabić podczas naszych króciutkich jazd, w ogóle nie ma głupich pomysłów  😀. Siedziałam już na nim aż dwa razy (w tym roku  👀 )



karolinag4, to gratuluję... ja swoje widzę tylko teraz na zdjęciach i tęsknię... musi im wystarczyć przybrana Ciocia hehe
Lorenc ma ok 160cm będzie trener mierzył to się dowiemy 🙂 to 4-latek
Las maja super.
A ja chciałam się zapytać jak dbacie o kondycję waszych folblucików? Ostatnio zauważyłam , że mój koń po takiej najzywklejszej jest prawie bez sił.  👿
Wszyscy mówią o galopach kondycyjnych po górkach , ale u nas teren równiutki więc takiej możliwości nie ma..
Sonkowa, chodzi ci o kondycję w sensie wytrzymałość? Żeby dłużej mógł poruszać się w danym chodzie bez oznak zmęczenia? O jaki rodzaj kondycji ci chodzi? Jeśli o wytrzymałość, to po prostu wydłużasz czas jednostajnej pracy w danym chodzie przy dość wolnym tempie - zupełnie jak u ludzi przy joggingu. Czyli np. zaczynasz od, powiedzmy, 5 min. kłusa, co 4 dni dodajesz minutę. Dochodzisz do 15. Galop zaczynasz od 2 min. na każdą stronę z przerwą i analogicznie. To tak orientacyjnie. Ale to dziwne, co piszesz (dla folbluta). Na pewno z koniem jest wszystko ok?

Yess, yess, yess 😀 Po ogromnej a nieplanowanej przerwie nareszcie znowu w siodle! I nawet jest "dokumentacja" 🙂




no i trzeba "poczuć folbluta"

i rozciąganie w ramach relaksu
halo, bardzo mi się Twój zwierz podoba. Jest taki "akuratny".
halo, piękny 💘 mogłabyś mi przypomnieć jaki ma papier? 🙂
Sonkowa, faktycznie to troche dziwne jak na folbluta. Tzn. nie twierdzę, że nie ma wyjątków od reguły, ale może warto sprawdzić i skonsultować się z wetem, czy wszystko ok 🙂 :kwiatek:
Mój np. jest typem niepozornym 😀iabeł: na padoku - najchętniej by (naprzemian) jadł albo spał. Jest taki powoooolny, na wszystko ma czas 😉 w pracy na ujeżdżalni troche się budzi, ale nie jest jakiś STRASZNIE do przodu, tyle ile trzeba 😉 Z kolei w terenie... budzi się w nim potwór galopowy 🤣 i nawet po regularnej pracy, którą teraz zaczęliśmy, nie widzę po nim żadnego zmęczenia 🙂
Bandos, dzięki 🙂 faktycznie trafne określenie 🙂 Właśnie dlatego, że, jak kompetentny znajomy powiedział: "chyba niczego mu nie brakuje, nie?" postanowiliśmy, że pozostanie ogierem. Najwyżej kiedyś kupię mu żonę 🤣
Dżastka, dzięki, dzięki. Zarewitsch (wolę Carewicz 🙂😉 i Girl/Dakota. To dziadek zdecydował, że wybrałam właśnie jego.

Zaręczam, że jest NIEfotogeniczny - dużo traci na zdjęciach, na filmikach mniej. Urzekł mnie jego koci, elastyczny, miękki ruch, problem tylko taki, że jest to styl ruchu obecnie absolutnie niemodny 🤔
James Fillis pisał, że najlepszym dowodem na doskonałość folblutów jest to, jak cicho, bezszelestnie stąpają 🙂 A dziś - jeśli ziemia nie dudni, to się nie liczy 🙁
halo, nie prawda- koń musi się lekko ruszać 😎 przynajmniej dla mnie ma nie dotykać ziemi 😉

A dziadek Dakota-miodzio 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się