Pensjonaty we Wrocławiu

Z tego co się orientuję przy Hucule są Husarzy, a "klasyczne" łucznictwo konne to bardziej formacje azjatyckie.

Kuzyn mojej Mamy tam jeździ i z tego, co wiem, także strzela z łuku- w każdym razie załatwiałam mu indycze lotki do produkcji strzał 😉
Hucarzy również strzelali z łuków, ale nie były one ich podstawową bronią. Jest na forum wątek o łucznictwie konnym i o rycerstwie, ale są jakoś mało popularne - dlatego się wtrąciłam z off topicem  🤣
Ja w takie niuanse nie wnikam 😉
Wiem tylko, że jeździ i strzela 😉
Przemiana konia jest niesamowita, jak pierwszy raz ją zobaczyłam to  pomyślalam ze to stary schorowany trup. Do takiego stanu moze doprowadzić kiepski pensjonat. Najważniejsze, że szybko dochodzi do siebie 🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
15 marca 2012 22:53
Przemiana konia jest niesamowita, jak pierwszy raz ją zobaczyłam to  pomyślalam ze to stary schorowany trup. Do takiego stanu moze doprowadzić kiepski pensjonat. Najważniejsze, że szybko dochodzi do siebie 🙂


No kochana miałaś już kiedyś okazje oglądać bardziej spektakularną przemiane, jak Grota z Mokrego przeszła do Magnic 😉
Kochana uwierz mi, że ten koń był w gorszym stanie 😉
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
16 marca 2012 20:33
Dziewczyny, wiem, że to nie ten wątek, ale potrzebuję informacji na już. Możecie polecić dobry sklep jeździecki we Wrocku, który będzie jutro otwarty i gdzie dostanę sztylpy oficerkowe. No i zależałoby mi na obsłudze, która  będzie potrafiła mi doradzić - zawsze mam problem z doborem rozmiaru. Z góry dziękuję za informację  :kwiatek: :kwiatek:
Dobry Koń, Tundra
Sharma   I hear as it breathes...
16 marca 2012 20:40
Makrejsza -> jeżeli chodzi o obsługę i doradztwo to polecam naszą wrocławską Tundrę. Właściciele na pewno postarają się pomóc. Poza tym istnieje możliwość ściągnięcia przez nich towaru. W soboty od 10.00 - 14.00 jest czynny sklep.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
16 marca 2012 21:01
ja z koleji polecam Dobrego konia! Akurat mam teraz 2 dziewczynki u sibie w rekreacji którym tundra dobierała sztylpy i obie nie moga w nich jezdzic i zamki wymieniane co chwile bo strzelają... ale moze to akurat zbieg okolicznosci 😉
Sharma   I hear as it breathes...
16 marca 2012 21:01
Drodzy Re-Voltowicze i Re-Voltowiczki!

Faktycznie wątek stał się niezwykle obszernym. W tej chwili poszukiwanie informacji na temat konkretnej stajni to jak igła w stogu siana. Interesuje mnie stajnia w Ozorowicach. Udało mi się znaleźć parę opinii na temat owej stajni, ale, jeżeli to możliwe, chciałabym porozmawiać z obecnymi pensjonariuszami.

A, więc, czy ktoś się orientuje, pod jakimi nickami kryją się Ozorowiczanie? Będę wdzięczna za pomoc. 🙇
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
16 marca 2012 21:08
Equi.dream, epk, katija chyba Dizi wcześniej jeszcze rtk,
epk 😉, bombal (prowadzi stajnię), equi-dream, landorecki, rudazaraza, jeszcze do niedawna była celsijs, dizi obecnie także katija
Sharma   I hear as it breathes...
16 marca 2012 21:13
Dzięki Wam, dziewczyny! :kwiatek:  :kwiatek:
Stoi ktos moze w Krzyzanowicach i sie mniej wiecej orientuje w tamtejszych klimatach? Bo miałabym małe pw  :kwiatek:
obecnie także katija

juz nie za dlugo 🙁 ale chyba zimowac znow bede 😀
Evson ja stoję 😉 leci pw 🙂
[move]UWAGA[/move]
Dziś chcę stworzyć ostateczną listę osób na wizytę Bogdana ( 14 lub 15 kwietnia).
Więc zbieram wszystkie PW chętnych żeby można było zrobić wstępną trasę ( trochę porozrzucani jesteście).
[u]eśli ktoś jest chętny jeszcze to proszę o kontakt na PW do dziś wieczorem 😉

Ja również na wrzesień/październik będę przenosić się do Wrocławia.
Szukam najchętniej stajni z halą, ale też z możliwością padokowania konia, chociaż na pół dnia. Zastanawiam się, czy dobrym rozwiązaniem byłoby na jesień/zimę stać w stajni z halą, a potem przenosić się do takiej bez hali (koszta) - funkcjonuje ktoś w takim układzie, czy też za dużo załatwiania i problem z miejscami?

Zastanawiam się nad Wojnarowicami - Bestseller albo Chrzanowski, tyle że martwią mnie dojazdy. Jestem zakochana w Wierzbnej, ale tam dojazd znowu może być dość kiepski, jak nie ma się auta...
I najlepiej, żeby stajnia była tak do 800 zł. Zależałoby mi też na treningach, więc fajnie, by dojeżdżał ktoś do tej stajni/był na miejscu.
Zależnie od tego, gdzie się dostanę, nie wiem jeszcze, czy będę po południowej, czy po północnej stronie Wrocławia. 🙄
Maea ja polecam Ozorowice! 😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
18 marca 2012 10:47
Sankaritarina-miałam iść, ale póki co jednak nie jest to konieczne, jednak jeśli znów pomysł powróci to na pewno nie Gałów.
mam przeogromną prośbę, szukam pensjonatu we wrocławiu i okolicach.
Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby koń spędzał dużo czasu na padokach i żeby prowadzący stajnię byli kompetentni. Powiem szczerze, że zależy mi też na tym, żeby było jednak jak najtaniej. (ok. 500zł)
Mam nadzieję że jeszcze jakieś stajnie o zbliżonej cenie istnieją i że będą wolne boksy.
Z góry dziękuję za odpowiedzi- jeżeli macie jakieś numery do stajni małych- przydomowych to bardzo bym prosiła o wysłanie PM🙂😉
Maea ja polecam Ozorowice! 😉


A jak tam jest z treningami? Dojeżdża tam ktoś, czy też bez problemu można kogoś "zwerbować"? 👀
I jak z dojazdem?
Potrzebujesz treningów skokowych czy ujeżdżeniowych? Nie ma problemu z dojeżdżającymi trenerami. Jest także możliwość jazd z forumową bombal (prowadzącą stajnię) - bardzo fajne prowadzi jazdy 🙂. Do stajni przyjeżdża także Justyna Dysarz - ma stałych podopiecznych, więc jest praktycznie codziennie. Do skokowych treningów także można kogoś zaprosić.
Obawiam się, że tych i tych - jak by nie było, ujeżdżenie jest podstawą i mimo, że nie przepadam za "deptaniem kapusty", to od czasu do czasu jednak trzeba 😁
W ogóle kto ze skoczków/byłych skoczków decyduje się na dojazdy? Kompletnie się nie orientuję. 😡

Dziękuję za odpowiedzi tak btw. :kwiatek: Temat wałkowany wiele razy, jednak ciągle mam trochę pytań 🤣
😲

emilajna z tego co szukasz, to może Ramiszów, u państwa Marców może jest jeszcze jakieś miejsce? u nas aktualnie konie 8h na dworze, ale tam również są długo,  trawa na padokach rośnie, konie tam pójdą później, karmienie, opieka super 😉
Maxowa, a jeśli można spytać, gdzie Ty stoisz ze swoim konikiem? 🙂
(dziekuje za informację o Ramiszowie, już znalazłam numer i o coś takiego właśnie mi chodzi)


a może znacie inne tego typu stajnie? małe, kameralne... obiła mi się ostatnio o uszy stajnia w Gałowie.
Co o niej sądzicie?
Już byłam w stajni w Wilczycach, zrobiła na mnie dobre wrażenie, jako dziecko byłam tam raz czy dwa na jeździe🙂
Ale szczerze mówiąc 650 zł to dla mnie troszkę za dużo, chociaż jak nic nie znajdę to pewnie będę się tam starała.

No cóż, mam nadzieję, że polecicie mi kochani jakieś dobre, niedrogie stajnie🙂
stoję w Ramiszowie 🙂 tylko w innej stajni, ale obok , tam oprócz Platana są 4 i 5 się niedługo otwiera
a u p. Marców stoją znajomi 🙂 zresztą najlepiej przyjechać i przejść się po wszystkich stajniach, są obok siebie.
powodzenia !
Sharma   I hear as it breathes...
18 marca 2012 16:10
A z trenerów skokowych ktoś do Ozorowic zagląda może?
Sharma   I hear as it breathes...
23 marca 2012 17:53
Dziękuję wszystkim za opinie na temat Ozorowic.  :kwiatek: :kwiatek:

Teraz mam pytanie odnośnie Ludowego Klubu Jeździeckiego Platan. Czy ktoś tam stoi lub stał?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się