Młode Konie

galopada_   małoPolskie ;)
17 marca 2012 11:38
my ruszamy z pracą z młodziakami od poniedziałku  🏇
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 marca 2012 11:49
brzoskwinia jasen ze cie pamietam ! dawaj wieej fot Dexa no cudenko z niego nie koń. 👍
Pieknie wyrósł. 😍
🙂🙂🙂

A jak tam kobyła 🙂 wsiadłaś już ?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 marca 2012 12:23
cofni  trzy cztery stronki 🙂 tak ;] narazie sie rozluzniamy i rozciagamy.. 😉
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
17 marca 2012 15:08
brzoskwinia jakiej rasy jest Twój konik? Fajnie malowany jest, zwłaszcza prawa strona  😀
U mnie siwa gubi sierść. A co za tym idzie? Mam konia, który już na wpół wysiwiał. Daje jej naprawdę jeszcze tylko rok, później będzie biała jak śnieg. Poczekam jak zgubi całą okrywę i wtedy zrobię dokładniejsze porównanie.
galopada
Bezstresowych wsiadań i miękkich (ewentualnych) upadków życzę. Mam nadzieję, że zasypiesz nas fotami. A kary jak  👀 ?

brzoskiwinia
Toż to już dorosły chłop! Wrzuć więcej zdjęć, tak rzadko go pokazujesz  🤬
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
17 marca 2012 19:37
galopada_, trzymam kciuki!
ja ruszam z robotą powoli z Krzysiem od jutra, a za trzy tygodnie przyjeżdża do nas następny młodziak ze Starej Wsi 🙂 niestety z Desperadosem numer jeden będę musiała się rozstać, bo moja robota została wykonana, zobaczymy jaki będzie Desperados numer 2...
Efka sprzedany czy wraca do hodowcy?
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
17 marca 2012 20:10
baffinka, aktualnie będą go oglądać klienci, jeśli nie sfinalizuje się transakcja to nie wraca, idzie dalej do pracy, a do nas przychodzi kolejny szczypiorek 🙂 niestety w C. nie ma aż tyle wolnych boksów.. w zasadzie to w ogóle nie ma wolnych boksów, jest za to kolejka oczekujących.
Ja dziś z pierwszą trzylatką rozpoczęłam lonżowanie, poźniej się wezmę za drugą, potem ogarnę dwulatka i jeszcze mi chyba koń do jazdy przybędzie  👀 Tylko kiedy ja na to wszystko czas znajdę?  👀  😁
Efka no trzymam kciuki żeby kolejny młodziak był tak samo ogarnięty  😀
Kopyciak ależ ja Ci mówiłam że bydgoszczke chętnie przyjme i popracuje z nią charytatywnie 😎
Baffinka nieeee, o Helence mówiłaś - dziś po pierwszej lonży po powrocie do boksu Helenki oczy wglądały tak:  😲
Kopyciak nie, nie, mówiłam o bydgoszczy a Ty mi Helenke wciskałaś  😁
to co Ty jej zrobiłaś?  😤
Katharina   "Be patient and trust in the process"
17 marca 2012 20:54
Ja dziś "odkurzyłam" Młodego po zimie i zaczynam go już powoli lonżować  🏇 Nawet zaliczył dziś swojego pierwszego drąga  😁

Najpierw wykąpałam, potem grzywę obcięłam, potem założyłam ogłowie - przyjęła jak "stara", potem zapięłam do kantara lonżę i poprosiłam, żeby biegała- przez ok 10 minut. Sama nie wiem czemu wyglądała tak  😲
Helenkę Ci wciskałam, bo chcę, żebyś jeszcze trochę pożyła  😂 Bydgoszcz po lonży będzie wyglądać tak:  :nunchaku:
zabeczka gratuluje 🙂 pierwsze wsiadanie to bardzo wyjątkowy moment, szczególnie gdy się tak czekało 🙂

iwona9208 koń z serii tych "bezpapierowców" stworzony "do woza" 😉 Ale rodziców znam. Matka bez papieru, ojciec sp po ślązaku. Jak widać wyszło potężne konisko, da się dostrzec trochę krwi śląskiej.

armara no właśnie już coraz mniej pasujemy do tego wątku hehe ;p

galopada_   małoPolskie ;)
18 marca 2012 06:18
arnara (nie)dziękuję  😉 mam inf sprzed tygodnia ze chodził na lonzy z siodłem i jest już po przewieszaniu  😉

efka do takiej gromadki się przydadzą  😁
My z młodziakiem (w kwietniu 4 latka) też zaczynamy pracować 🙂


galopada_   małoPolskie ;)
20 marca 2012 18:09
my dzisiaj zrzucaliśmy nadmiary energii na lonzy  😂

z młodym od tygodnia jest już dobrze, w piątek zaczynamy galopy. Od jakiegoś czasu mam świadomość, że młody jest prawdziwym skarbem o złotym charakterze i super głowie do pracy, jestem przeszczęśliwa  💘 😀


galopada
  😜 <wyciera ślinę z podłogi> jakie ciacho!
galopada
Młodemu enrgii nei brakuje, kiedy wsiadasz  😀iabeł: 🙂 BTW nie widać, że przerwę miał - brzucha giganta nie zapuścił.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
20 marca 2012 20:41
To ja się pochwalę, dzisiaj z młody wyruszyłam na jego pierwszy długi spacer, przeszliśmy tory i most i nawet wszedł do wody (to sukces bo on za wodą nie przepada) z pomocą przyszła nam foliowa torebka która z niewiadomych przyczyn stanowi źródło fascynacji, miłości i uwielbienia młodego 😀 Taki mam cały dzień zaciesz że spacer się udał bez szarpania, nerwów i wyrywania że ludzie się na mnie jak na wariatkę patrzą. 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
20 marca 2012 21:32
ententa no nieskromnie powiem - tak wiem  😎 😡  :kwiatek:

armara no właśnie jakoś tak marnie wygląda po tej zimie  🙁 probuje go trochę odpaść ale na pewno jak juz pojdzie na trawę to odbije trochę bardziej...

i jeszcze stępowo



i pegazowo:

galopada_ brązowe owijki z białymi podkładkami to jest to; młodziak też 💘,
sasqach to "późno" zaczęliście? Duży wykrok młody ma,
Katharina wysoko te nóżki podnosi...

Młoda podczas przygotować do wsiadania:
Pierwsze wsiadania byly rok temu prawie a pozniej to bardziej okazyjne jezdzenie a teraz juz zdecydowanie do roboty szuramy 🙂 hehe jak sie rozbuja to jeszcze bardziej macha 🙂 w dodatku to ze jest krotki w klodzie to poteguje efekt krycia duzej powierzchni 🙂
Sylwia, a jak często teraz jeździsz ? 😉
codziennie 🙂 mam stajnie pare km od domu 😉
Poważnie ? Już nie w gliwicach ? 🙂 to dobrze, że masz blisko

ja właściwie szukam współdzierżawcy, ruch mojego konia stał się mam wrażenie jeszcze bardziej wymagający i jeszcze szybciej męczy jeźdźców ;p a on sam z kondychą do przodu.
Więc wsparcie mi się przyda ;p

Zapewne dla niejednej tu osoby zabrzmiało to po prostu dziwnie... ale cóż, dexter jest delikatnie mówiąc niezawygony 😉 Kiedy przejdziemy przez wszystkie chody i koń właściwie jest dopiero rozprężony, to jeździec już nie ma siły ;p katorga moje drogie !

Katharina   "Be patient and trust in the process"
21 marca 2012 17:03
Thymos rzeczywiście wysoko ale myślę, że to głównie przez to, że to był jego pierwszy raz z drągiem  😁 Masz coś z wsiadania?

Jeszcze takie dwa:


A tutaj Młody lewituje nad drągiem, strasznie komicznie to wygląda  😂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się