Obozy jeździeckie

Cuban Zbrosławice,nie wiem wiele o jakości samych obozów,ale są egzaminy na odznakę na końcu turnusów,nietrudno zdać.
uszatkowa
tak czas jest jak najbardziej nie ograniczony 🙂 no poza zajęciami jeździeckimi na którę wypada się stawić  🤣
jazdy są w grupach 5-6 osobowy nie nie jeździ się na "ogonach"
co do koni to codziennie jest rozpiska a ewentualne zmiany można bez problemu dogadać
tak pławienia jeśli jest odpowiednia pogoda do tego na nawet i codziennie po jeździe 🙂
zakwaterowanie jest na terenie ośrodka bezpośrednio nad stajnią
a co do osób w przedziale wiekowym to są to od 12 lat więc idzie życ a poziom mają różny więc jest dzielone na grupy 🙂
w razie jeszcze  pytań pisz 🙂
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Bo już miałam zapisywać się na toporzysko, a tam 1 godzina jazdy dziennie, oczywiście przeżyłabym to, ale jak już wybierać to taki co mi odpowiada w stu procentach 🙂
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
21 marca 2012 17:56
znacie może jakieś obozy jeździecko-weterynaryjne lub typowo weterynaryjne gdzie można zabrać swojego konia?
Jaki obóz dla siedmiolatki obytej z końmi, ale początkującej? Wymagana dobra organizacja czasu poza jazdami i do góra 200km od Kielc?
Gospodarstwo Wtórek organizuje również wakacje dla najmłodszych www.konieikuce.com.pl
od 5roku życia więc czas jest świetnie zorganizowany: dużo zabaw, wycieczek, wieczory bajkowe, dwie godz jazdy konnej , a w przerwach gry ruchowe
opieka całodobowa przez naprawdę sympatycznych i miłych ludzi 🙂
Co jest grane  😉. Jak znajdę fajny obóz to ograniczenie do 18 lat  👿
Cuban, dla dorosłych też są, www.arkonaobozy.ugu.pl
Ja wiem, że są, tylko chodzi mi o to, że jest tak, że jak wszystko mi pasuje i jestem zdecydowana żeby jechać to nagle ograniczenie wiekowe  😉
słyszał ktoś z was o obozach jeździecko - weterynaryjnych? bede wdzieczna za kazda informacje
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
22 marca 2012 13:35
Mary Army dołączam się do pytania
ABC  weterynarii jest w toporzysku.
w ośrodku jeździeckim Ekwador nie ma ograniczenia wiekowego (w górę) i jest dużo zajęć z weterynarii i zootechniki

www.obozywsiodle.pl 
Łatwiej zdać odznakę w Toporzysku czy w Wolicy? I gdze jest lepiej? (na razie na + wolicy wychodzi to że 2 h jazd dziennie, a cena podobna.)
Thilnen   Dżamal Ad-Din
26 marca 2012 17:36
Jeśli ktoś jest zainteesowany obozem jeździeckim naturalsowym, to polecam obozy na Anka Rancho: www.ankarancho.pl
uszatkowa   Insta: kingaielif
26 marca 2012 23:03
Przepraszam, że piszę po raz kolejny w tym wątku, ale nie mogę znaleźć żadnego obozu dla siebie 🙁. Wyeliminowałam juz tyle ośrodków (ze względu na brak miejsc/złe opinie/za daleko położone (Skręt, Victor, Qń, Wtórek, Pcim, Annopol, Moszna, Kawalkada, Pestka i wiele innych).

Zastanawia mnie Lewada, ale to ośrodek ujeżdzeniowy, a ja chciałabym aby były jakieś elementy skoków (chociazby niewielkie). Interesująca jest też oferta stajni w czarnym błocie, ale to znowu ujeżdzenie, poza tym chcialabym aby przewidziane były również tereny. Ciekawą ofertę ma agro rancho, choć nie znalazłam żadnych opini na ich temat, poza tym 20 osób na turnusie to dosyć dużo. Chodzi mi tez po głowie horseworks, gdzies czytalam dobre opinie o nich ale nie znalazłam na ich stronie oferty na wakacje 1012

Czy ktoś może mi coś polecić? W odległości max. 250 km od woj. warminsko-mazurskiego, Zalezy mi na:
-brak jazd w zastępach
-mieszkanie na terenie stajni
-nieograniczony czas z końmi
-najlepiej 1 koń na cały turnus
-wyjazdy w teren i mile widziane pławienie
-najlepiej ujeżdzenie i skoki

jeśli jakieś punkty się nie zgadzają, ale znacie stajnie którą można polecić, prosze o napisanie w wątku lub wiadomość  🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 marca 2012 07:29
uszatkowa poleciłabym Ci to: http://www.ranczohajnos.pl/obozy.html ale jako że to bardzo daleko od warmińsko-mazurskiego, to polecam wszystkim innym obozowiczom  😉
U nas się właściwie wszystkie wymienione podpunkty zgadzają. Z tym jednym koniem na cały obóz różnie bywa. Im więcej koni dosiądziesz, tym więcej się nauczysz i Twój dosiad będzie bardziej niezależny. Z warmińsko-mazurskiego też dość daleko, ale może weźmiesz pod rozwagę:

http://www.polna6.pl/?id=4&zoom=75
uszatkowa

Co do obozów w Czarnym Błocie, to szczerze mogę Ci je polecić. Byłam tam kilka razy i naprawdę byłam zadowolona😉 Przez te dwa tygodnie można nauczyć się wielu rzeczy i poprawić swój dosiad.  Co do tego, na czym Ci zależy to: nie ma tam jazd w zastępach; pokoje są nad stajnią, co umożliwia nieograniczony kontakt z końmi. Owszem, jest to stajnia nastawiona głównie na ujeżdżenie, ale wszystko jest kwestią dogadania się, bywało i tak, że jeśli zdarzało się, że osoby dobrze sobie już radzące chciały poskakać, to pani Ania ustawiała im kilka małych przeszkód. Pamiętam nawet, że gdy raz przyjechały na obóz dziewczyny, którym bardzo zależało na skokach, to umawiały się na dodatkową jazdę z profesjonalnym trenerem od skoków, który dojeżdżał do stajni. Także dla chcącego nic trudnego😉
Co do terenów - przyjął się tam taki zwyczaj, że zawsze jest teren na koniec turnusu, ale gdy jakieś osoby chciały pojechać w teren danego dnia, zamiast jazdy na placu, to nigdy nie było z tym problemu, pani Ania brała swojego konia i jechaliśmy😉

Jakby ktoś chciał się podzielić opinią na temat obozów w Wolicy i Toporzysku to zapraszam na pw, albo tu w wątku, wszelkie uwagi mile widziane bo nie mogę się zdecydować  😀
Happiowa   córka grabarza
28 marca 2012 18:35
ja mogę polecić tę stajnię http://www.perzanowo-konie.pl/
co prawda na obozie nie byłam, ale ostatnio tam jeżdżę i mogę szczerze polecić 🙂 nie wiem czy będę potrafiła odpowiedzieć na ewentualne pytania, więc jeżeli ktoś byłby naprawdę zainteresowany to najlepiej bić od razu do właścicieli.
p.s w najbliższym czasie będzie majówka, więc można przyjechać i zobaczyć co i jak  🙂
Goraco polecam oboz w stajni LEWADA w Warszawie oraz w Runowie😉
Potrzebuję opini na temat tych obozów:
gospodarstwo agroturystyczne Kasztanka,
pepeland
KJ. Wesołe kopytko
Oxer
Polna 6
oboz organizowany przez kamile Szyszko w Stójce i przez Elżbietę Kolenda na podlasiu.
oraz wszystkich obozów godnych uwagi w woj. Lubelskiem i w sąsiadujących województwach.
Obozy muszą być tanie i mieć moźliwość wyjazdu tylko na tydzien.
Prosiła bym o pw :-)
uszatkowa   Insta: kingaielif
30 marca 2012 21:37
dziękuję za odpowiedzi. Zdecyduję się na stajnię w Czarnym Błocie, dużo dostałam wiadomości i pozytywnych uwag na temat tej stajni 🙂

edit. Jednak jeszcze szukam więc jak ktoś ma jakąś propozycję bardzo prosze o wiadomość 🙂

Był ktoś na obozie Morgan w Balczewie, Gałkowie albo w Chubienicach Małych
Potrzebuję opinii o obozach w dworze wylągi 🙂
Był ktoś może w ośrodku Ekwador na obozie?? <<jeśli tak prosiłabym o opinię (może być na pw).  Widziałam zdjęcia z obozu, wydaje się dość fajnie...
interesuje mnie jacy są trenerzy i konie, i czy jest profilowany, czy raczej wszystkiego po trochu??

Szukam obozu na 7 dni. Raczej dla ambitniejszych ( 2 jazdy dziennie, skoki, ujeżdżenie, na jakimś trochę wyższym poziomie tak aby ktoś np po srebrnej odznace nie trafił na obóz gdzie są sami początkujący, jazdy w małych grupach, profesjonalni trenerzy, dobre konie)
No i miła atmosfera 🙂  bez zakazów wchodzenia do stajni i ciszami obiadowymi jak to na niektórych obozach jeszcze bywa O__x
najlepiej aby był skierowany do nieco starszej młodzieży. W okolicach woj. Pomorskiego (może być oczywiście kawałek dalej, ale nie gdzieś przy dolnej granicy 😀  )

byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi 🙂
A może tu znajdę osóbkę, która cokolwiek słyszała o obozie w stajni LAGUNA w Świebodzinie?
Lub o samej tej stajni ?
Ponawiam prośbę dotyczącą WOLICY. Wszystkie opinie na pw mile widziane  😀
To o WOLICY i STOBNIE do mnie też możecie podesłać  :kwiatek:
Tia PW leci.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się