Kącik Ujeżdżenia

A to nie jest tak, ze oficerki/ sztylpy i sztyblety maja byc zgodne z kolorem fraka...?
Mogą, ale na pewno nie muszą, nie widziałam osobiście granatowych oficerek a ludzi w granatowych frakach wielu 😉
Obuwie może być czarne lub w kolorze fraka.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 marca 2012 21:56
Jeśli chodzi o kolor to jest tak jak Ogryzek, napisała. Teoretycznie w sztylpach i sztybletach mogą jeździć tylko zawodnicy do 16 roku życia, w praktyce, zwłaszcza na regionalkach, często się na to oczy przymyka.
Serio serio? To jest interpretacja, czy gdzieś jest to tak dosłownie zapisane? Bo z tego co widzę jest mowa tylko ogólnie o butach, bez specyfikacji. Chyba że niedowidzę.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 marca 2012 22:17
"3. Ubiór
3.1. Zawodnicy do 16 roku Ŝycia
Dozwolony strój:
(...)
- buty (sztyblety) czarne lub tego samego koloru co marynarka, o
gładkiej podeszwie z obcasem min. 1,0 – 2,0 cm ze sztylpami lub
bryczesami salonowymi, albo buty z cholewami
(...)"

Kurczę tak grzebię teraz w tym co jest, i w części polskiej "dla dorosłych" nie ma słowa o obuwiu, a w części międzynarodowej, którą się stosuje, jak przepisy narodowe nie określają danego problemu, jest po prostu napisane " buty czarne lub w kolorze fraka". Ale u wszystkich sędziów z którymi miałam do czynienia spotykałam się z interpretacją, że dorośli to muszą mieć oficerki, chociaż zwłaszcza w niższych klasach nikt nic nie robił zawodnikom startującym w zestawie sztylpy+sztyblety.
Właśnie i to mnie myli.
To jest specyfikacja do 16 roku życia ale nie jest napisane że powyżej to nie obowiązuje 😉
Jest też napisane że te przepisy między narodowe obowiązują do zawodów niższych klas ale nic wprost :|

Generalnie mam oficerki ale szwankujące, a są fajne brązowe sztyblety na promocji i nie wiem czy w razie co nie będę w d..  🤣

A co do fraczków - może być na 100% czarny i granat. No a brąz? Jest napisane ciemny kolor. To co - moge jechać w super ciemnym różu  🙄 ?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 marca 2012 22:29
Jak chcesz jeździć niskie klasy to przejdą. Ale ja bym w ogóle nie ryzykowała niestety startowania w butach w innym kolorze niż czarny. Chyba, że chcesz sensacje wywoływać i ryzykować ewentualne wezwanie do budki sędziowskiej. Ale ogólnie zestawu sztyblety+eleganckie sztylpy oficerkowe nikt się Ciebie czepić nie powinien na poziomie lokalnym i nie jakieś wysokie klasy. A z kolorem jednakowoż bym uważała.
Chodzi mi o czysto techniczne i przepisowe uregulowanie ale widzę że wszystko jest owiane tajemnicą 😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 marca 2012 22:41
Ja wiem czy tajemnicą? Z przepisów wynika (może nie zupełnie jasno, ale jednak), że powinnaś mieć oficerki. Jednak realia są takie jakie są i sędzowie to akceptują do pewnego momentu. Kolory jakie są dozwolone masz napisane w przepisach, jeśli chodzi o frak dozwolone są ciemne kolory ze skali HSV, ale niestety nie udało mi się znaleźć instrukcji co to jest i czym to się je dla idiotów 😉 Szary, brąz na pewno przejdą, z dalszym eksperymentowaniem bym uważała, bo nawet jeśli się załapuje w przepisach, to jednak ujeżdżenie jest taką dyscypliną jaką jest i przełamywanie konwenansów bym pozostawiła czołówce światowej 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 marca 2012 12:29
a w najwyższych końkursach już można w kasku jeździć

Lone Joergensen (DEN) & FBW De Vito - Gôteborg 2012/02/25 CDI-W G.P Freestyle 74.875 %

Elu od lat można było   jeździć w kasku...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 marca 2012 12:36
wydawało mi się że do C mozna było w kasku
Przepisy i PZJ i FEI od lat zakładały możliwość jazdy w kasku na każdym poziomie - również GP
mam pytanko: do jakiej klasy można jechać w siodle wszechstronnym? ale z czaprakiem ujezdzeniowym. ?? pozdro
do klasy C
z czaprakiem pasującym do siodła.
Jeżeli czaprak wizualnie pasuje do siodła to raczej nie ma przeciwwskazań.
Na pewno odpada czaprak skokowy pod siodło ujeżdżeniowe, ale ujeżdżeniowy pod wszechstronne myślę, że nie będzie źle. A jakie masz wszechstronne? Profil bardziej skokowy czy ujeżdżeniowy? 😀
cieciorka   kocioł bałkański
22 marca 2012 11:41
Koniczka, może chodzi o to, że poniżej 16 rż można jechać w sztybletach i bryczkach salonowych (to są joldpury?), a starsi już tylko oficerki lub buty+sztylpy. Tę drugą część pamiętam ze starszych przepisów, dodane było tylko, że doczepiane cholewki muszą być w tym samym kolorze, co but.
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
23 marca 2012 11:26
wybiera się ktoś w ten weekend do Zbrosławic na HPPPłd? 😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
24 marca 2012 07:21
tak z innej bajki...

Pierwsze przemyślenia z Anglii...
wszyscy wiemy, że jednym z elementów ujeżdżenia konia jest wyprostowanie. A co to jest wyprostowanie? Teoretycznie większość z nas bez problemu udzieli informacji na to pytanie. Wczorajsze odkrycie, jeśli wydaje nam się, że koń jest prosty, bo z góry wygląda i daje uczucie prostego - nie koniecznie jest. Wyprostowanie trzeba poczuć pod tyłkiem. To uczucie silnika odrzutowego zwiniętego w kłębek, z pedałem gazu nisko pod nami. I wtedy to jest to! Co zaskakujące, można je osiągnąć bez równego oparcia konia na obu wodzach, ba! nawet trzymając w lewym ręku wodzę wędzidłową, a w prawym wodze prawe i lewy munsztuk, ktorych zadaniem są tylko półparady. It's magic...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 marca 2012 10:45
Jakby ktoś mial czas i ochotę to mozna sobie obejrzeć dośc ciekawe studium dosiadu: Rath vs Gal -  co jest tajemnica sukcesu Gala oraz czemu Totilas pod Rathem nie osiąga takich wyników jak pod Galem.

hej, gdyby znalazł sie ktos kto robil zdjecia na ostatnich zawodach w Zbrosławicach (ujezdzeniowych) to podajcie link 🙂 albo na PW jakas wiadomosc 🙂 Pozdro
mam pytanie czy ktoś z forumowych startuje jutro  w aromerze?(Zaw.3-dniowe) bo bede i fotki bede robić , wiec poźniej moge przesłać, ewentualnie powiedzieć kto dziś i napewno coś sie zrobi wiecej zdjeć :kwiatek:
może udalo Ci się uchwycic przejazdy w N-8 EEfke
Jeśli masz z wczoraj z Aresa, albo bedziesz dzisiaj do końca to ja teź poproszę  :kwiatek:
Dziś będę i  postaram sie coś Obfocic😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
01 kwietnia 2012 08:37
poproszę o jakieś ładne zdjęcie Be My Boy, kuca, ktorego kiedys dzielnie ujezdzalam w różowym kasku robiąc atronomiczne 69% :kwiatek:
Heh okey obfoce kucyka😉

edit.
Wróciłam , byłam na konkursie P i cześciowo N. Wiec mam troche fot. , wiecj jakby ktos chciał to prosze pisac jak koń wygladał itd. Niestety nie udało mi się zostać a tak chciałam ,i na dodatek chyba startowała forumowa Misia, i ich zobaczyć , no ale trudno . Kilka zdjeć , przepraszam za ilość :kwiatek: :
O, Lostak, zajeżdżałaś Boya? Miałam okazję widzieć go na żywo, a w sumie nawet nieśmiało z nim konkurować w zawodach i jest imponujący chłopak 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się