Konie czystej krwi arabskiej

Wojenka   on the desert you can't remember your name
23 marca 2012 07:20
Daihla, interesuje mnie temat  🙂

Muja chętnie przyjmie w odwiedzinach ciotki z aparatami i marchewką  😎

Martolina, myślę będzie bardziej opanowany  😉.
A z Gwarkiem to rzeczywiście prawdziwy cud. Teraz tylko ogarnąć mu głowę przed wsiadaniem, żeby cyrków nie było i jazda!  🙂
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
23 marca 2012 07:28
Muja chętnie przyjmie w odwiedzinach ciotki z aparatami i marchewką  😎


a to bardzo interesujące :> Baranowska, co Ty na to?  😎
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
23 marca 2012 07:36
Sławek Leśniak z Inowrocławia. Dwa razy mi go dopiero kuł, a pierwsze kucie ponad 2 godziny - tak długo poprawiał kopyta po poprzednim pseudo kowalu  😤 Ten na szczęście jest sprawdzony i mam pod nosem całe stado koni, które robi od od lat. No i ma dobre podejście do koni  🙂 A kopyta na zdjęciu są już przerośnięte, bo czekamy na Sławka właśnie  😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
23 marca 2012 07:50
Martolina no to gratuluję !! bardzo się ciesze  😅

Daihla bo trafić na naprawdę dobrego kowala to jest faktycznie problem. Ja przerabiałam ich wielu - znam nawet takiego, który twierdzi, że każdy koń powinien być kuty na 4 nogi i kuje wszytskie na tylne podkowy  😎
pokora93 zduśka Daihla dzięki za miłe słowa!
Tak goliłam sama 🙂 po pierwszym fochu na maszynkę, ofukaniu jej, stał jak trusia. A szczyt BHP był przy goleniu pod popręgiem i łokci kiedy to kucałam pod nim owinięta przedłużaczem a koń wcale nie był uwiązany tylko uwiąz leżał na ziemi 🙂

Martolina gratulacje!
Wojenka no progresuje Ci ten młody.
[quote author=Wojenka link=topic=752.msg1347333#msg1347333 date=1332487257]
Muja chętnie przyjmie w odwiedzinach ciotki z aparatami i marchewką  😎


a to bardzo interesujące :> Baranowska, co Ty na to?  😎
[/quote]

ja wole jednak samotne wyprawy do Zajbt 🙂😉
Daihla, fajnie Zawiej wygląda 🙂 Pamiętam go jak chodził ujeżdżenie, nawet było mi dane raz na nim jeździć 🙂 Co teraz robi?
Dołączam do klubu Borków  😎
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
24 marca 2012 06:10
Martolina, nie znam historii Twojego Gwarka, ale jestem pod wrażeniem wytrwałości, skoro wszyscy Ci naokoło mówili, że takie złamania się nie goją. To już teraz tylko zdrowia!  :kwiatek:
Zduśka, no poprzedni kowal kuł mi go właśnie podkowami na tyły! Tzn na przody zakładał tyły! I ciął z podeszwy i strzałki przy werkowaniu ile się dało, podkowy zakładał o rozmiar za małe, a kopyto zaczęło się deformować i zacieśniać i w ogóle dziwny kąt kopyt się robił, bo robił coraz dłuższy pazur. Tylko 2 razy mi go kuł, ale już za drugim razem wiedziałam, że to złą decyzja  😤 Wet kazał poprawić, więc myślałam, że facet sobie weźmie do serca słowa specjalisty, a tu nic  😤
iza90 a co to za Borkowa piękność? Zawiejcia cieszy się wiosną i wybiegiem 24h/dobę  😉 Trzymam go tak daleko dopóki się nie wybuduję, że jakikowliek regularny trening w ogóle odpada. Ale on nie narzeka  🤣
I dostałam jeszcze zdjęcia ze stajni, to się pochwalę  😉

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 marca 2012 08:09
Daihla to takich kowali powinno się na czarną listę wpisywać, aby rozeszło się po ludziach jacy z niego specjaliści  🤔

a fotka co wstawiłaś  😍

Iza co to za cudo ??

a ja wczoraj pojechałam w dłuuugi teren i Rudy jak zwykle oaza spokoju a już myślałam, że po ostatnich brykaniach będę miała wesołego konika a tutaj klapa  😁


i uciesz do aparatu
Zduska- super foty!!!
Daihla- Zawiej swietnie wyglada!!

U nas zmian ciąg dalszy. Zachary rowno za tydzien straci cojones- mysle ze to dobry pomysł, jak ochłonie pojdzie na pastwiska razem z quarterami... nalezy mu sie jak psu zupa. Bedzie wiodl zycie rekreacyjnego wałacha  😎


Are you talking to me? 🤔

Zlota jak to dlaczego czemu go tniesz??  😲 😲
Dla jego dobra. Jako ogier jest wspaniały , bezproblemowy itp... ale nie zamkne go na 23 godziny do boksu- bo mam kaprys zeby miec ogiera. Kryc w PL i tak nie bedzie, zainteresowanie jego nasieniem bylo.. ale z Niemiec.

Bylas u mnie, widzialas ze nie mam padoku dla ogiera, nie zrobie bo nie mam kasy. A od poniedzialku ide do pracy- musze miec konie ma padoku- wszystkie....  i tak minie troche czasu zanim pojdzie z Bodkiem i Miśką na pastwisko


kiedys pod siodlem bedzie pieknie wygladał
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
24 marca 2012 09:24
Zduska, pewnie masz racje z ta czarna lista, ale u nas ludzie go biora do kucia bo jest tani i nie narzekaja - niewiedza jest ignorancja. Na Slawka Lesniaka za to zlego slowa powiedziec nie moge, mega dokladny i dobrze robi korekty i kopyta spod jego rak sa jak kopyta naturalowcow strugaczy 😉. A jesli kuje ortopedycznie to zawsze dzwoni do weta i wszystko robi jak ma byc. A przechodzac do Rudego - to jest ciacho! Uwielbiam ogladac zdjecia tego konia 🙂
zlota , jakie zmiany u Ciebie  🙁
Daihla, zduśka, miło nam, że się podoba 🙂 to rajdowiec wracający do formy po dłuższym urlopie. Półkrwisty, od małopolskiej matki.
Kurka szkoda
a nasienie zawsze można wysłać do Niemiec a za kasę z niego postawić mu chociaż okólnik gdzieś z boczku  😎
Mówiłaś, że masz box angielski - to może przy nim jakiś mini padoczek chociaż.
Eh no jakoś mi tak żal Zacharego.

A reszta Twoich oo gdzie pojechała i źrebole? Może być na pw
oni chcieli mrozonkę...
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 marca 2012 09:36
Iza fajny ! taki "przypakowany" hehe  🤣
Daihla   :kwiatek:
Złota o kurde !!! ale w 100 % Ciebie rozumiem. Powiem Wam, że i ja już podjęłam decyzję. Rudy też traci jajca ale jesienią. Szkoda mi go jako ogiera - bo po pierwsze jest sam, a po drugie spala się. Co prawda jest mega grzeczny tak jak Twój Zachary, ale chcę mieć święty spokój i czyste sumienie... po za tym jest taki wybór ogierów kryjących u nas w PL, że taki Callisto jajek miec nie musi  🙄
Trzymam kciuki Złota !!! Będziemy mieć dwa piękne wałaszki  😉
dokladnie zduska- przy takiej ilosci ogierow, po co kolejne? zeby pokryly jedną albo dwie klacze w roku? Zachary bedzie mial corkę, ale to juz u nowego wlasciciela...
Złota, tak po ludzku przykro mi, ale dorosłość wymaga dorosłych decyzji
Trzymam kciuki, żeby Wam sie wszystko dobrze poukładało🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
25 marca 2012 11:42
Tego warkoczyka mogliby sobie darować 🤔
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
25 marca 2012 18:36
Tego warkoczyka mogliby sobie darować 🤔

O tym samym myślałam - nos nabłyszczony, a włos w warkoczach  🙄 Cóż, gwiazdom wolno  😉
Złota, Zduśka, no co Wy? Kurde, no. A taki najprostszy wybieg - jak ma Zawiej - zbity z desek i tylko dobry pastuch. Od drugiej strony - granicznej z wybiegiem stada dodatkowo w odległości 2 metrów jest taśma z pastuchem, żeby się nie niuchały, bo przednie nogi przy "tupaniu" mogłyby utknąć w drągach. Teraz jest akurat sezon na kupowanie dech, zresztą to mogą być najprostsze, najtańsze dechy. I tylko pastuch dobry.
Nasze SĄ wałachami,a i tak każdy musi mieć własny padok.Może by się nie pozabijały,ale ryzyko kontuzji duże.Po sezonie startowym chodziły jakiś czas razem,ślady zębów na tyłkach dotąd nie pozarastały.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 marca 2012 21:14
mi się ten filmik nie otwiera  👿
Daihla nie wiem jak Złota, ale ja tne dla świętego spokoju - co prawda mam warunki na trzymanie ogiera ale po co mi to ? Żaden ze mnie hodowca a chciałabym mieć konia pod siodło, może jakieś zawody pojechać a z ogierem to tylko problem.
Dzisiaj się tylko utwierdziłam w kwesti, że go ciachnę... zdenerwował mnie strasznie swoim wyciem, kwiczeniem i dębowaniem na ujeżdżalni w narożniku gdzie widział konie  😤
mi też się nie otwiera ;/

Dziewczyny dzięki! Będę Was informować jak się rozwijają sprawy z Gwarkiem 🙂 ale na razie daje mu jeszcze luz, w czerwcu zaczynamy kurs metod naturalnych i wtedy zobaczymy co dalej 🙂
Pozdrawiamy wiosennie z treningów 🙂
No to my też 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
26 marca 2012 10:54
Fajne macie te tereny... 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
26 marca 2012 10:58
no !!! tereny extra !
Martolina a Ty razem z Baderem w jednej stajni ? albo ja się znowu zamotałam  😁
hehe, no my z Baderem razem w jednej stajni i w ogóle RAZEM 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się