Dopasowanie siodła

Kastorkowa dlatego weź tez pod uwagę, jak jest z Twoim dosiadem w tym siodle, bo na konia jak widać nie jest złe 😉
Dramka to współczuje, bo przy skokach to chyba jeszcze bardziej taka łopatka pracuje

Sankaritarina ruch jest taki właśnie od łopatki, trochę jak by na prostej nodze, taki koci, nie jest jakiś wybitny, raczej bym powiedziała, że poprawny.
Ale mój koń lubi tez pomachać trochę łapkami coś w stylu stęp hiszpański i cos a'la kłus hiszpański no i wtedy te łopaty na serio pracują, no i sam się jakoś tego nauczył, i lubi to, cos jak koń po przeszkodzie lubi sobie radośnie bryknąć, tak mój lubi sobie pomachać nogami ale nie wiem czy to wynika z budowy łopatek
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 marca 2012 19:29
Bardzo dziękuje wszystkim za opinie. Wszystko lepsze niż Beauty ;( Co do mnie to nie jest złe wygodnie mi w nim skakać też się da.Ważne ,że na konia dobre.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
26 marca 2012 10:02
U nas był wczoraj Pan Piotr z Sommera, zwany Panem Sommerem 😉 i powiem tak  😍 Okazało się że produkują coś, co bardzo nam odpowiada, czyli siodło o szerokim rozstawie ławek. Poduszki są też niżej przyczepione do przedniego łęku. Mój koń z którym walczyłam o rozluźnienie 30-40 minut na każdej jeździe, po założeniu tego cuda, rozluźnił plecy, chętnie zszedł w dół, zaangażował zad i zmienił się tak, że miałam oczy jak pięć złotych 😀 Coś co mi się najbardziej w tym wszystkim podoba to możliwość dopasowania siodła na miejscu, czyli możliwość sprawdzania, zmieniania, dopychania, poszerzania, czy zwężania do chwili aż będzie pasować na konia i koń będzie zadowolony 🙂 i wszystko przy jednej wizycie, na miejscu w stajni, żadnego wysyłania i zastanawiania się  samemu co poprawić, zmienić itd. 
Pan Piotr będzie ok. 15 kwietnia w Warszawie,  więc można skorzystać z jego usług, z tego co wiem dopasowuje też inne siodła 🙂
Wszystko wskazuje na to że właśnie znalazłam siodło dla siebie i swojego konia 🙂
Gru, Sommera właśnie?
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
26 marca 2012 11:51
Tak, muszę się jeszcze ogarnąć z budżetem, bo tanie nie jest :/ Jedna świnka skarbonka nie wystarczy  😕
Ja to jestem ciekawa jak realnie wypadają cenowo te siodła. Bo wiadomo, że mają podane ceny podstawowe na stronie. A jak to wygląda jak chcemy właśnie krótszą / dłuższą tybinkę, inaczej ustawiony klocek, szerszy rozstaw poduszek?
Ja też na Torwarze rozmawiałam z przedstawicielem Sommera ( z Panią).
W cenie siodła masz bardzo dużo-dopasowanie siodła, zmiana klocków, skracanie tybinki, wybór kolorów skóry na każdym elemencie, wybór koloru przeszyć.
Ja byłam w szoku kiedy Pani wzięła siodło w ręce i je sobie wygięła  😲 Po prostu zgięła siodło w pół, pokazując mi jak elastyczna jest terlica, ta akurat była najmiększa. Na terlice oczywiście dożywotnia gwarancja.

epk Gdzie znalazłaś cennik?
Petit., zaraz poszukam, ale jestem pewna, że gdzieś widziałam...

o tu: http://www.hidalgo.pl/products/150
Aaaa, dzięki ;-)
Szukałam na stronie Sommera. Wydaje mi się, że na Torwarze był model Athen z białymi szwami. Cena 9000 zł, tutaj na stronie 13. Hm...
W cenie siodła masz bardzo dużo-dopasowanie siodła, zmiana klocków, skracanie tybinki, wybór kolorów skóry na każdym elemencie, wybór koloru przeszyć.


Hmm, a to ciekawe, bo ja mam na mailu wycenę (od tego samego przedstawiciela), taką - np. model Esprit
Esprit 11500zł + 850zł elastyczna terlica + 500 skracanie tybinki + 500zł bloki na rzepach = 13 350zł
W cenniku Sommera na niemieckiej stronie niestety też każda taka bardziej istotna zmiana jest płatna. Kolorki skóry albo inny rodzaj klocka są free 😉 No i oczywiście ta magiczna terlica - w standardzie jej "gorsza", nie taka elastyczna, za tą magicznie skrętną trzeba dopłacić.

Teraz mam na głowie trochę innych pilniejszych tematów, niż siodło, ale ten Esprit mnie zdecydowanie kusi 🙂 A koń się ruszał w tym siodle jak szatan.
wie ktoś czy drewnianą terlicę można poszerzać?? (wątpię ale zawsze warto zapytać 😉 )
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
26 marca 2012 16:26
Petit ja dostałam podobne informacje od przedstawiciela co Quanta z tym że mnie interesują te tańsze modele 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 marca 2012 16:36
nenufarek,
oczywiście!
No to w takim razie to był chłyt marketingowy ;-) A szkoda....Może dlatego, że info mam od Pani a nie Pana Sommera.
Zrobiłam lepsze zdjęcie 😉
Mi się wydaje że leży ok  😀
no z boku to też mi się tak wydaje ;p
ale od tyłu coś mi nie pasuje
Beladonna
mam wrażenie, że ona tyłem nie przylega i będzie anglezować razem z Tobą
z ziemi jak dociągniesz popręg wsuń dłoń pod tył
po mojemu tam będzie mega luz
Beladonna, w stój wygląda ok, ale w ruchu tył może podskakiwać. Ja bym włożyła Mattesa
Z korekcja tylu?
z mattesem nie będzie za wąskie?
na moje przód leży dobrze a tył raczej nie czuje by podskakiwał, tylko taki tam jest wolny "tunel" i nie wiem czy ma tak być..
Mogę się wtrynić? Co powiecie?

Ja mam wrażenie że jest za wąskie, ale przy tym podniosłabym tył  🤔wirek:
Chce je oddac do rymarza i tak i pana pasowacza też zawołać ale może Wy macie jakieś uwagi?

Jeździłam długo z miśkiem, ale z wyżej wymienionych wrażeń zamieniłam miśka na gluta.
kiepsko widać, bo zdjęcie jest krzywo zrobione.
Ale wrzuciłam 4 :P

Dorzucam jeszcze bok z drugiej strony i prostszy tył, ale nie wiem czemu odstaje tylko z 1 strony, nie mogłam konia doprostować :P
Z boku wygląda jakby uwalało się na tył, znów zdjęcia z przodu wygladają fajnie 🙂
Nikt inny się nie wypowie 🙁
tajnaa dzięki
Dadam że koń jest mocno łękowaty a po 2. w zimie wyciera mu się sierść z tyłu pod siodłem.
Moim zdaniem za wąskie to chyba nie jest. Co najwyżej panele takie jakieś chudawe. Tył ciut ciut podnieść możnaby, ale ciut ciut.
A jak z plamami potu? Ładne są? Sprawdziłabym plamy potu teraz i po podniesieniu ciut ciut tyłu.
Mam do was pytanko kupiłem siodło wszechstronne miedzy siodłem a kłębem mieszczę się cztery palce to dobrze czy nie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się