KOTY

Bischa   TAFC Polska :)
19 marca 2012 16:15
Czemu mój kot je (tak mi się wydaje) folie? Gryzie, na oko odgryzając kawałeczki malutkie, nie mam pewności, że łyka. Pochowałam wszystko foliowe, nie każdą folię też gryzie. Kable mam przyklejone taśmą klejącą do kabli, spryskałam je dezodorantem i muszę to robić co jakiś czas, bo po tygodniu nawet nie raz wcześniej zaczyna gryźć na nowo. Czegoś brakuje? Powinnam do weta iść na badania krwi?
monisiaxp kot jak z bajki. nie mogę oczu oderwać, wstaw coś jeszcze  :kwiatek:


mój brzdąc  😉
Kurcze... Nie wiem. Wet mi mówił o Royal Canin Urinary, tylko oni mają wszystko RC obstawione i zawsze to polecają i wciskają próbki...
Może dopytam jak tam jutro będę. Cholera, bo ja sądziłam, że na tego typu problemy jest jeden rodzaj karmy  😵
Dziś usłyszałam od weta, że Troll ma zapalenie pęcherza moczowego i kryształki.
Libella, jesli ma krysztalki to raczej struwity (chociaz sa tez inne, gdy ph moczu jest po drugiej stronie skali - nie chce teraz mieszac ktore jakie) jesli to wlasnie to, to urinary - ja swojej kotce podawalam S/O , nie jestem pewna, ale dla kocurkow jest inne - w kazdym razie te karmy tylko u weta dostaniesz.. i chyba nie masz wyboru jesli nie chcesz aby kotus sie zatkal na amen, obawiam sie.. Dobra wiadomosc jest taka, ze jak juz ph wroci do normy, krysztalki znikna, to mozna wrocic na dawna karme. Chyba, ze z karmami sie pozmienialo, bo ja mam wiadomosci z przed kilku lat, gdy z zapaleniami pecherza i struwitami u Savany walczylam. btw. jak juz odstawilam Urinary S/O ktore z Polski sciagalam regularnie, to mi kicia jakby pelniejszym strumnieniem zaczela sikac  😲 wiec..
Moja kocica miala struwity jak byla malutka. Jadla RC Urinary HD jakis czas, pozniej wszystko wrocilo do normy i teraz jej serwuje RC co jakis czas, profilaktycznie. Najtaniej RC mozna kupic w krakvecie www.krakvet.pl
Libella - Hills sd - przetestowany na mojej kotce
Minia nie wie, gdzie się podziać. Coraz cieplej i wychodzi na dłużej, później przychodzi miaucząc... Sprawdza, co się w domu dzieje i znowu miauczy, że chce wyjść. Z takim kotem to można kota dostać.
zaba   żółta żaba żarła żur
21 marca 2012 00:10
Miii-cudowny!!!  😍
Więcej proszę!
[quote author=wistra link=topic=12.msg1224976#msg1224976 date=1324044268]
Moim ostatnim odkryciem jest karma (teraz mówię o mokrej) Butchers Classic. W składzie ma minimum 50% świeżego mięsa no i puszka 400g kosztuje około 2.50zł! Tak, można ją znaleźć obok whiskasa w supermarkecie.


Butchers robi też żarcie dla kota czy dajesz psie puszki?

edit
Nieaktualne, z rozpędu nie zauważyłam "classic", a że ostatnio ciągle widzę psią wersję, to zglupiałam.
[/quote]



miałam tak samo w pierwszym momencie  😉 Z ciekawości kupiłam te puszki i kot nawet nie ruszył..
Dworcika   Fantasmagoria
21 marca 2012 07:30
Quendi, mój kot uwielbia wszystko, co jest w zaszetkach. Więc podając jej cokolwiek innego, czego nie chce ruszyć mieszam jej to z odrobiną żarcia z saszetki - tyle, żeby zapach był. Wcina jak głupia...
Jak jej wreszcie znajdę i kupię tego butchers'a i nie będzie chciała, to też pomieszam. Wczoraj czytałam etykiety na psich puszkach - na jednej jest napisane, że ma 53% mięsa. Fakt, że w Tesco kosztowała ponad 4zł/400g.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 marca 2012 08:42
Dworcika, To moja jest dziwna pod tym względem. Butchersa nie tknie bo jej nie odpowiada konsystencja puchy. Musi być filetowane i już. Gourmeta filetowanego wpierdziela aż się uszy trzęsą - natomiast tego pasztetowego to popatrzy chwile wzrokiem 'co to k888888wa jest?!' i nie ruszy.
Za to feliksa zwykłego (albo trochę lepszego z dodatkami) mogłaby szamać na kilogramy. 😉
Dworcika   Fantasmagoria
21 marca 2012 11:30
Notarialna, butchers ma konsystencje pasztetową?
O... to przewiduję mocno zaskoczony pysk.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 marca 2012 11:42
Dworcika, konsystencją przypomina te tanie psie puszki (przynajmniej ten butchers którego kupowałam dla działkowych kotów podobny był wg mnie do konsystencji chappiego, bardzo mało zachęcająco wyglądał, ale koty jadły chętnie 😉

Ja od zawsze powtarzam, ze mam dziwnego kota. wypięła się nawet na kurczakową puchę animondy.... 🤔wirek:
A te puszki Butchers okropnie śmierdzą i psie i kocie. Mój tego by nie zjadł, ale on nie przepada za jedzeniem z puszki, zdecydowanie woli saszetki. Tak jak np. Carny Animondy nie chciał ruszyć w żadnym smaku, tak Rafine z krewetkami i indykiem z marchewą wciągał w kilka sekund.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 marca 2012 11:57
shagyaaa, A ile cię to kosztowało? Bo też mi polecano Rafine.
Bischa   TAFC Polska :)
21 marca 2012 12:53
A co z moim pytaniem? 😉
Dworcika   Fantasmagoria
21 marca 2012 12:55
Dlatego kupię francy jedną i zobaczę, bo ona też saszetkowa...
Notarialna, zdaje się, że za jedną saszetkę płaciłam 3,10 zł. Fajne jest to, że mają duży wybór ciekawych smaków (dla dorosłych), jakościowo są całkiem całkiem, no i ładnie pachną 😉
Bischa, a mój kot oprócz folii i papieru śniadaniowego zjada nitki, tzn. pilnuję, żeby tego nie robił, ale nieraz nawet jak z ubrania wystaje, albo gdzieś się zaplącze na podłodze to od razu biegnie i wciąga jak makaron. W zeszłym tygodniu cudem wyciągnęłam mu kilkunastu centymetrowy kawałek w ostatniej chwili.
Rafine i Fancy to kiepski skład.

Butchers to kawałki w galarecie, wołowina pachnie grillem. Sama bym zjadła.

U nas z puszek teraz na tapecie Bozita - każda! sos, galaretka, pasztet. I miamor filets
Moja kocica miala struwity jak byla malutka. Jadla RC Urinary HD jakis czas, pozniej wszystko wrocilo do normy i teraz jej serwuje RC co jakis czas, profilaktycznie. Najtaniej RC mozna kupic w krakvecie www.krakvet.pl

Za namową weta zaopatrzyłam się w tą karmę i zobaczymy. Na tą chwilę Troll już i tak duże lepiej się czuje i znów trafia do kuwety (  😅 ).

Dzięki wszystkim za rady  :kwiatek:
A oto mój 5-cio miesięczny pan kot: Cyryl 😉



TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
21 marca 2012 21:08
Cyryl- cudo...i się zakochałam 😉  Marzy mi się kot o błękitnym spojrzeniu.
Cyryl to Neva?
Ragdoll  😉
z kategorii 2giej leżę.  😉
ja tam w ogóle się nie znam: po prostu wiem, że mam ragdolla 😎
Ada   harder. better. faster. stronger.
21 marca 2012 22:04
Dostałam kilka próbek karmy Royala od weterynarza, dla mojego kota. Jedna próbka jest -female, czy spokojnie mogę dać "dziewczęcą" karmę kotowi?
Jest to karma-skin.
Dworcika   Fantasmagoria
23 marca 2012 11:24
Kotek zasmakował w Butchersie 🙂
Zastanawia mnie tylko skład - kurczak i wolowina mają min. 50%, ryba min. 4% 🤔
Skąd taka różnica...?
radość mnie rozpiera, więc muszę się podzielić!🙂
już po świętach spełni się moje marzenie i przyjedzie do mnie mój pierwszy miauczący futrzak!🙂
przedstawiam Kotkę-Błyskotkę:P

Mam do Was pytanie.
Czy tylko ja wyprowadzam kota na smyczy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się