Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 marca 2012 20:05
tak.
cieciorka   kocioł bałkański
23 marca 2012 11:24
czy używanie przez manicurzystkę lakieru na wielu osobach nie jest niehigieniczne?

Nikt nie wie?
myśle, że lakiery to taka chemia, że zabiją wszelkie "paskudztwa" 😉
zresztą paznokcie+wały okołopaznokciowe są chyba wcześniej odkażane, myte itd - to powinno także usunąć/zabić niebezpieczne drobnoustroje które inaczej mogłyby się wymieszac z lakierm...

ja kiedyś pytałam o robienie testów alergicznych na środki używane np przy robieniu tipsów.
pani popatrzyla na mnie jak na kosmite i wroga publicznego nr 1 jednocześnie (zapytalam o to prowadzącą głośno na kursie, bo zauważyłam, że nei podejmują takiego tematu)
oczywiście się okazało że trzeba, ale nikt tego nei praktykuje...
tematu nei rozwijałam..nie chciałam, żeby koleżankę przez te niewygodne pytania "manekina" z kursu wyrzucono... (ja użyczałam swoich paznokcie żeby na mnie ćwiczyła)
Jakim kurierem można wysłać nasienie świeże, żeby było tego samego dnia? Czy w ogóle istnieje taki?
[quote author=cieciorka link=topic=20.msg1341959#msg1341959 date=1332079584]
czy używanie przez manicurzystkę lakieru na wielu osobach nie jest niehigieniczne?

Lakieru nie, ale cążków już na pewno tak. Niby teraz zakazane, ale używają.
Ja tak przeanalizowałam pedicure i już w życiu bym nie poszła. Jedno wielkie FUJ!!!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 marca 2012 19:25
Manicure dzieli się na mechaniczny (z użyciem cążków) i biologiczny, w tym drugim używa się olejków zmiękczających skórki i drewnianych szpatułek.
Zakazana to może być heroina.
Do tego są preparaty dezynfekujące i sterylizatory.
Czy słusznie razi mnie mówienie "ceny drożeją"? Słyszałam to ostatnio dwa razy w ciągu jednej rozmowy w telewizji i zaczęłam się zastanawiać czy poprawnie nie jest tak: "ceny rosną", "produkty drożeją". Czy jednak "ceny drożeją" też jest dobrze?
Ceny drożeją nie jest dobrze.
O manicure jakoś mi się myślowo skróciło z tym "zakazany".
Zakazana to może być morda.
Jest obwarowany pewnymi warunkami.
Czy stres, jakiś taki podświadomy, może powodować swędzenie całego ciała? Wykluczone są jakiekolwiek dolegliwości "skórne".  🤔
Moja mama miała przez stres maniakalne drapanie się po głowie, do krwi. Leki uspokajające i w porząsiu 🙂
może... ja tak czasami miewam... tzn. może nie całego ciała, ale np. głowy albo dłoni
Czy ktoś wie może czy utwór Seweryna Krajewskiego pt. "Kiedyś byłem stary" znalazł się na jakiejkolwiek płycie tego artysty? 
może... ja tak czasami miewam... tzn. może nie całego ciała, ale np. głowy albo dłoni


Dziękuję, właśnie o głowę i dłonie głównie chodzi :kwiatek:
Cieciorka- Ja mam zajęcia z kosmetyki i pędzelki do makijażu np. dezynfekujemy specjalnym sprayem- ale jak dla mnie to pic na wodę, bo to mało dokładne (psika się powierzchownie a nie zanurza całe włosie), choć wykładowczyni twierdzi że to wystarcza.
Ale patrzcie, nawet jak zdezynfekowanym czy też nowym pędzelkiem nabiera się pomadkę, to przecież wcześniej brudny pędzelek zostawił tam potencjalne bakterie i zanieczyszczenia. Obleśne.
Czy ktoś wie może czy utwór Seweryna Krajewskiego pt. "Kiedyś byłem stary" znalazł się na jakiejkolwiek płycie tego artysty? 


2005r. - dziewięciopłytowe wydanie wszystkich przebojów Seweryna Krajewskiego pt. "Przemija uroda w nas" http://www.archiwumrocka.art.pl/plyty/seweryn-krajewski/3802,przemija-uroda-w-nas.html
CD(4) - kiedy mnie już nie będzie

oraz http://www.archiwumrocka.art.pl/plyty/seweryn-krajewski/3801,nagrania-radiowe-z-lat-1977-1987.html
CD (2)
Gdzie mogę kupić licznik do roweru? Najlepiej z dużych sieciówek (Media Markt, Euro?), bo nie mam pojęcia, gdzie w mieście, w którym aktualnie jestem są sklepy z rowerami... Z góry  :kwiatek:
Czy legitymacja szkolna uprawnia do ulgowych przejzadów komunikacją miejską MZK oraz pociągami PKP osoby do 26 roku życia czy nie ma granicy wiekowej?
Wczoraj koleżanka mnie zbiła z tropu i zgłupiałam.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
25 marca 2012 17:40
Trista jest dokładnie tak jak napisałaś, zniżki są ale do 26roku życia 😉

edit. Idril w Decathlonie powinny być
Freska- Dzięki za info  :kwiatek: Szkoda  🤔
Błagam - pomocy! Mam typowo babski problem (nawet się zarejestrowałam, żeby go rozwiązać ;-) )

Jaki kolor pasuje do ciemnego brązu z elementami czerwonymi? Bo mam kurtkę o tę: brązową i nie wiem jakie chcę do niej bryczesy  🙄 Chciałabym brązowe sztyblety i sztylpy, ale jak jeszcze kupię brązowe bryczesy to będę wyglądała jak kupa  👿 a nie chcę wyglądać jak kupa!

Pomóżcie - jaki kolor mi będzie pasował do brązowego i czerwonego?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 marca 2012 21:05
Jak nie chcesz brazu,bo wyglada jak kupa to wybierz musztardowy. Bedziesz wygladac jak rzadka kupa. 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
25 marca 2012 21:13
Czy jako chrzestna muszę się spowiadać na komunię chrześnika?
Jak nie chcesz brazu,bo wyglada jak kupa to wybierz musztardowy. Bedziesz wygladac jak rzadka kupa. 😉

No fakt - jest to jakieś rozwiązanie  🤣 , chociaż szczerze mówiąc myślałam raczej nad beżem, albo szarym (tylko, że szary mi się jakoś gryzie z tym brązem)
Asymetrrria- Jak dla mnie, jasnoszary (lub chłodny beż) będzie ładnie współgrał. Rozjaśni i doda kontrastu, żeby całość nie zlała się w masę kałową 😉
Asymetrrria, a może czerwone?
Asymetrrria- Jak dla mnie, jasnoszary (lub chłodny beż) będzie ładnie współgrał. Rozjaśni i doda kontrastu, żeby całość nie zlała się w masę kałową 😉

Chyba zostanę przy szarych...  😉

Asymetrrria, a może czerwone?

No właśnie szukam czerwonych i turkusowych, ale ni cholerę nie mogę takich kolorów znaleźć... najlepiej jakby jeszcze były gładkie a nie w kratkę. Jezu, jak ja marudzę  🙄
Asymetrrria, idz z tym do jezdzieckiej rewii mody, tam wiecej osob zaglada zainteresowanych takim tematem.
Asymetrrria, idz z tym do jezdzieckiej rewii mody, tam wiecej osob zaglada zainteresowanych takim tematem.

No jasne - całkiem zapomniałam o tamtym temacie! Dzięki bardzo!  :kwiatek:
aa pomocy.. mam nikona d3100 i nie wiem jak odtworzyć filmiki na kompie : / jak odtwarzam w Quicktime Player to działa tylko dźwięk a jak w Movie Player to tylko obraz  😵
a niby jest zapisany w formaci MOV....
Jak zablokować dostęp do strony internetowej bez instalowania żadnych dodatkowych programów? Szukałam w google, próbowałam to z notatnikiem, ale nie działa :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się