Torwar 2012 22-25 marca

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
23 marca 2012 22:46
Kurczak, trzeba było zagadać! Ja dziś latałam po różnych sektorach, oglądałam przejazdy zza przeszkody oddzielającej rozprężalnie i parkur i na rozprężalnie też weszłam więc dziś miałam dzień zwiedzania 😁 Chociaż i tak w większości siedziałam sama, sporo czasu w H 😉
paa, ja też byłam na saddlefittingu.
Bardziej był to wykład o biomechanice konia, jego ruchu, trochę o skali ujeżdżeniowej i jak się do tego ma siodło.
Pan, który go prowadził wygląda na człowieka z bardzo dużą wiedzą, ale o dopasowaniu było 5 punktów - wskazówek. Nic nowego w zasadzie się nie dowiedziałam, oprócz jednego drobiazgu (dot. spionowania terlicy względem ziemi gdy siodło leży na grzbiecie)
Żadnego step by step, żadnych pomocnych wskazówek dla problematycznych budową koni...
Wykład niestety był mocno spóźniony, myślę że minimum 20 minut, nie starczyło za bardzo czasu na pytania, szkoda... może gdyby starczyło to dyskusja rozwinęłaby się bardziej merytorycznie.
Wykład - imo - był bardziej dla kogoś kto zupełnie tematu nie ogarnia i chce się dowiedzieć czy w ogóle dopasowanie ma jakikolwiek sens - i czemu jest ważne.

A tłumaczenie - niestety - dramatyczne. Do tego stopnia, że Pan mówił o jednej rzeczy, a tłumaczka zupełnie od czapy powtarzała jakieś niestworzone teorie które z tłumaczeniem miały niewiele wspólnego... Rozumiem, że była studentką, ale ja - a nie studiowałam anglistyki, ale po angielsku rozmawiam praktycznie codziennie - łapałam się co chwilę za głowę... Gdybym nie słuchała wykładowcy tylko tłumacza to wyszłabym chyba z mętlikiem w głowie dotyczącym głównie podstwienia zadnich nóg i znajdowania punktów dla siodła... 😉

Scottie - takie życie 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
23 marca 2012 22:53
Karla, jesteś jednak jutro? fajnie 🙂

poznałam dzięki tej imprezie Strzygę i widziałam przez chwilę Scottie 🙂

brakowało mi zawodów... szkoda, że zaczynam od halowych, gdzie mój aparat średnio daje radę, ale i tak na ogromny +. atmosfera jest zaskakująco dobra 😀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
23 marca 2012 22:54
Anaa, ja nie posługująca się angielskim na co dzień tylko "trochę" na uczelni na zajęciach czego wyjdzie z 30 minut tygodniowo ( 😂 ) ogarniałam bardziej niż "tłumaczka", poza jakimiś pojedynczymi słówkami. Najgorsze było że ktoś się zgłosił że on przetłumaczy ale dziewczyna powiedziała że albo wcale albo ona woli próbować 🙄
Misskiedis, tak, to już była piramidalna bzdura 😉
A  ja bede jutro z przystojnym ;-) towarzyszem .blondbdlugie wlosy, proste...ogolnie pewnie bede nierozgarnieta...taka blondyna z lustrzanka co to jej nie bedzie potrafila ogarnac hehe

a co  z ta 15.00? idziecie do E ?
ja tez moge wpasc?  👀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
23 marca 2012 23:13
Nat, wpadaj!
Ja będę 😀 Kto jeszcze? Dzionka? 👀
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
23 marca 2012 23:18
Ja z dziś mam mało zdjęć, bo siedziałam u koleżanki na stoisku, ale parę osób mnie wyczaiło 🙂 Jutro foooty 🙂 Teraz siedzę na afterze teraz piwko popijam. Porozmawiałam z paroma zawodnikami na poboczne tematy. Fajnie!

Byłam na barierach i się zawiodłam.. Myślałam, że coś więcej poskaczą. Westernu naoglądałam się w Poznaniu, więc nie załuje.. Bardziej mi skoków szkoda, ale jutro mam cały dzień 🙂
Ze wstazka w H i koszulce cavaliady, to na bank ja 🙂
My odpuściliśmy after party i właśnie kładę się spać 😉 Ale najpierw podzielę się z Wami moim dzisiejszym klikiem 😅

Tiit & Cinnamon


Teraz mówię dobranoc i do jutra w sektorze E (-: Warto zostać do końca, będzie całkiem fajna niespodzianka 😉
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
24 marca 2012 00:09
Jedno z Twoich naj Domi 🙂😉) Do sekrotu E i za pewne i ja zawitam 🙂

Taaak 🙂 Warto zostać na niespodziankę 🙂 Zdecydowanie polecam 🙂
ja się tylko podzielę informacją, że chwilowy kocioł na uczelni mi uniemożliwił wyjazd do Warszawy, za to transmisja on-line na necie prawie przez cały dzień skutecznie utrudniała pisanie pracy dyplomowej:P
zazdroszczę wszystkim na wolontariacie, jak wrażenia dotychczas? jakieś ciekawe njusy z zaplecza...? ;>
no  to na specjalizacje,wpisac sie na liste i fru na 185 kierunek torwar🙂
No to czas się zbierać! 😀
Dzisiaj będę miała czerwoną kokardkę ze wstążki zrobioną na włosach i granatowy żakiet. 
Do zobaczenia dzisiaj o 15 w E, bo tak normalnie to cały czas w H jestem.  😉

kto wczoraj był w sektorze H i miał koszulę w kratkę (taką niebieskawą) i czerwoną wstążkę (ciemną) na prawym nadgarstku?  😀
Nuna, najpewniej byla to zuzz 🙂
a ja czekam na autobus. mialam byc 7.30, ale nie sadzilam, ze tak zadko jezdza.
Ja byłam wczoraj cały dzień, przerwy są wykańczające... Z Alice byłyśmy na wykładach z saddlefittingu (niestety nic nowego, pewnie gdyby wykład trwał dłużej doszlibyśmy do ciekawszych informacji) i 'Niemiec czy Holender' (tak na prawdę głównie było o szkole holenderskiej i powiem szczerze, że Michał rozjaśnił wiele rzeczy i kiedy wcześniej byłam zupełnie na nie, tak teraz jestem w stanie tolerować te metody). Z re-voltowiczów widziałam dwie dziewczyny ganiające na parkurze ze wstążkami we włosach, sama się nie ujawniam- zbyt często nie piszę więc nie ma sensu 😉
Mi własnie wykład Racpewicza średnio sie podobał - na początku to wyglądało jak publiczne tłumaczenie się z zarzutów, potem juz całkiem fajnie o tym opowiadał, ale mimo wszystko mnie nie przekonał i wg mnie to takie dorabianie teorii do tego jak jeździ.
Saddlefitting fajny, chociaz własnie liczyłam, że będzie więcej rad jak faktycznie to siodło dopasować😉 Ale powtórka z biomechaniki pozytywna.
Do zobaczenia dzisiaj🙂
ja taki mały off: ale na stoisku końskiego światku jest Indiana Red z najnowszej Anky! Oczywiście VS i DL! A na sam koniec powiem, że na najnowszą kolekcje jest -10%  😍
Ja już na Torwarze 😉 Wstążka na lewym nadgarstku jest i granatowy sweterek. Do zobaczenia w E o 15. 😀
No właśnie ja też widziałam dwie dziewczyny ze wstążkami we włosach jako wolontariuszki, a kto był z aparatem Nikon i siędział wieczorem przez dłuższą chwilkę w sektorze L/Ł ?
Też mam ochotę poznać forumowiczów dzisiaj, ujawniać się 🙂

A ta osoba z wczoraj przepasana czerwonym, długim uwiązem to też z forum?  😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
24 marca 2012 08:37
Ktory to byl L? Ja na bariery sie przenioslam do tego na wprost szeregu 🙂 Jak cos smigam z Nikonem a wstazka ma napis Re-Volta. No i standardowo szary sweterko-narzutek na plecach albo w rece bo czasem robilo sie na prawde cieplo i duszno na widowni a kiedy indziej ziiimno.
Mnie widzialyscie! mnie! :-) A teraz siedze przy kolumnie. niedlugo pewnie przerwa, to zajrze na stoiska odebrac zamowienie Arroch 🙂
Ja niestety nie dałam rady zaopatrzyć się we wstążeczkę... Ale siedzę już na Torwarze, na samym środku H. Znak rozpoznawczy: czarna bluza i laptop na kolanach 😉
Ja będę od 14 i mam już przygotowaną  wstążke na lewy nadgarstek. Granatowe spodnie,długie brązowe włosy  🙂 zaczepiać 😉
właśnie przeczytałam info na FB

Horseman Team
Today...warsaw !!!

fajnie by było 🙂😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 marca 2012 10:42
przerwy są dobijające - od 10 do 12 - potem 3 przejazdy ujeżdżeniowe - potem przerwa do 15.00.
Scottie   Cicha obserwatorka
24 marca 2012 11:06
Miałam na 12 jechać- i jednak dobrze, że zaspałam. Myślałam, że więcej koni we freestyle'u wystartuje! Będę chyba od 14, ale nie wiem, czy się pojawię o 15 w E, bo siedzę w tym czasie przy akredytacjach 🙁

Pomarańczowa koszulka, beżowa marynarka, jeansy i szyblety- to ja 🙂

sei, od razu przepraszam, że zachowałam się jak burak i nie zagadałam!  🤬 Tak samo muszę przeprosić efkę, że się nie przedstawiłam, kiedy spotkałyśmy się przy akredytacji  😡

Strasznie 'ogłupiają' mnie te zawody, nawet się wysłowić nie potrafię...
Ehh... osoba, dla której trzymałam bilet sie rozmyslila, więc jeśli ktos potrzebuje bilet na dziś to mam jeden wolny do oddania 😉
H zabite dosyc wiec nie chcialo mi sie pchac :-)
kwitne w Ł na dole i....czekam na koniki  😜
hehe
a wszyscy w H?
to moze jakies zbiorowe wyjscie na fajeczke integracyjna? :-P
Jak będzie jakieś integracyjne wyjście na taras to ja chętnie, dajcie tylko znać o której i na który 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się