Torwar 2012 22-25 marca

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 marca 2012 21:08
luzak, Prowadząca wyjaśniała na czym polega to schorzenie, nie zagłębiałam się w to na czym to dokładnie polega. Ale przed oczami mam od razu wizję zszarpanego, młodego konia pod osobą, która w pełni nie kontroluje swoich odruchów. 🙁
abre   tulibudibu
24 marca 2012 21:09
Notarialna, przecież para od tego jest. Jakby nie chciał to by nie jechał.
Bardzo mi się podobało przedstawienie zawodników para, bardzo ciepłe a mimo to rzeczowe.
Jesli w jeansach i jasnej kraciastej koszuli plus reszta podanych przez Ciebie dodatkow to pewnie ja
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 marca 2012 21:20
abre, Ależ ja nie mam nic przeciwko, cieszę się, że para zaczyna się rozwijać. 🙂
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
24 marca 2012 21:24
luzak, Prowadząca wyjaśniała na czym polega to schorzenie, nie zagłębiałam się w to na czym to dokładnie polega. Ale przed oczami mam od razu wizję zszarpanego, młodego konia pod osobą, która w pełni nie kontroluje swoich odruchów. 🙁

No to  jeszcze mało w życiu widziałaś, wiesz mi znam osoby z dużą dysfunkcją ruchową a świetnie radzące sobie na koniu. I nie trzeba być osobą niepełnosprawną żeby zaszarpać konia!!! I dlaczego od razu młodego??? 
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 marca 2012 21:27
luzak, Poszukałam trochę info w necie na temat zawodników para i kilka artykułów sugerowało, że ten akurat zawodnik jako jedyny ma młodego konia, a reszta zawodników ma konie 'stare i po szczytowej formie' (chociaż z tym się nie zgodzę). 😉 Ani filmików ani bardziej wiarygodnych artykułów mi się nie udało znaleźć niestety.
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
24 marca 2012 21:36
I wszyscy szarpali konie??
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 marca 2012 21:39
luzak, Czy ja gdzieś napisałam, że WSZYSCY zawodnicy szarpią konie? 🙄
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
24 marca 2012 21:47
luzak, Ale przed oczami mam od razu wizję zszarpanego, młodego konia pod osobą, która w pełni nie kontroluje swoich odruchów. 🙁


i zastanawiasz się jak taka osoba może jechać na paraolimpiade?
a może tak osoba jeździ 100 razy lepiej od ciebie i odemnie? może to właśnie od niej można się dużo nauczyć?
proszę cię najpierw przemyśl swoją wypowiedz a potem napisz, wiedz że taką opinią możesz wyrządzić krzywdę innym ludziom.
Czy tylko mnie dziwi chęć wysyłania zawodnika na paraolimpiadę z porażeniem mózgowym? Ja rozumiem chęć promowania parajeździectwa, no ale....


Mnie nie dziwi, wręcz dzisiaj miałam łzy w oczach i nie widziałam skrzywdzone konie, wielki podziw dla tych ludzi  👍

Dużo więcej dzisiaj widziałam szarpania w skokach  🤔
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 marca 2012 21:58
a kto jutro z forumowiczów będzie  🤣 ???
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
24 marca 2012 22:01
Też mam wielki szacunek dla tych ludzi, wkładają niesamowitą prace zdecydowanie większą niż zdrowi ludzie.
Dlatego wkurza mnie takie polemizowanie Notarialna, która nie ma pojęcia o  czym tak dokładnie pisze.
Podejrzewam że takie osoby np bez dłoni mają bardziej wyczulony dosiadł.

Dobrze że konie przyczyniają się do pomagania takim osobom..i że są takie konie bo nie każdy się nadaje..

Chyle czoło przed takimi osobami  🙇

My sprawni marudzimy ..

Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 marca 2012 22:07
Dzięki armara, pewnie tak jest  🙂
Ja siedze w Ł na samym dole na razie uziemiona bo moj chlop poszedl. Jak mozesz podejdz i jak wroci polecimy na faje....albo poczekaj hehe

Wiedziałam!
Siedziałam przez pewien czas obok, przyniosłaś chłopakowi nestea  😁
Nie byłam pewna to głupio było zaczepić 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
24 marca 2012 22:13
[quote author=zduśka link=topic=84293.msg1348987#msg1348987 date=1332626295]
a kto jutro z forumowiczów będzie  🤣 ???
[/quote]

Ja będę 🙂

Dziś poznałam kilku re-voltowiczów, w E było nas maaało, widziałam też Dzionkę z Fortą w V ale były tak otoczone ludźmi że nie szło się dopchnąć 😁 Chyba mignęła mi też Quanta? 👀
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 marca 2012 22:14
luzak, Ja pierdziele, ale szukacie dziury w całym. NIGDZIE nie napisałam, że nie mam szacunku do takich osób ani, że to całe parajeździectwo jest złe, etc. Wystarczy popatrzeć na naszą forumową paa i należy jej się duży respekt za to co osiągnęła.
Nie widziałam więcej osób z porażeniem mózgowym w para, więc może sobie błędnie wyrobiłam opinię na ten temat. A ze dziennikarze to imbecyle w większości* wiadomo nie od dzisiaj.

Umiejętność czytania między wierszami chyba zanika w dzisiejszych czasach 🤔wirek:

* w większości = nie zakładam, ze wszyscy. Żeby nie było pretensji, że wrzucam do jednego wora.
Scottie   Cicha obserwatorka
24 marca 2012 22:18
Muszę się "pochwalić" (bo te teksty były straszne, nie wiedziałam, że to dla spikera), że przygotowywałam dziś teksty na część rozrywkową 😀


Kujka, mignęłaś mi przez chwilę- ale Ty piękniejesz z roku na rok! I Dzionkę, ale później nie mogłam Was znaleźć- pewnie dlatego, że nie przebywałam w prasowym... 😉
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
24 marca 2012 22:21
luzak,
Nie widziałam więcej osób z porażeniem mózgowym w para, więc może sobie błędnie wyrobiłam opinię na ten temat.



no to sobie błędnie wyobraziłaś opinie na ten temat....
mimo wszystko pozdrawiam i najpierw zastanów się co piszesz a potem pisz nie koniecznie miedzy wierszami 😉
Ja od 15 lansowałam się z kujką Fortą, kasską i paroma osobami spoza forum. Dziewczyny, ubawiłam się po pachy i mam nadzieję, że kolejny Torwar też będzie nasz, bo zaciesz mi z twarzy nie schodzi 🙂 🙂 A teraz śpi u mnie Jasnowata - jednak rv to jedna wielka rodzina 😀
Ja nikogo dziś nie zauważyłam z czerwoną wstążką możliwe że ktoś w rudych włosach mi przemknął ale to tak że potem nie znalazłam  👀
luzak, Prowadząca wyjaśniała na czym polega to schorzenie, nie zagłębiałam się w to na czym to dokładnie polega. Ale przed oczami mam od razu wizję zszarpanego, młodego konia pod osobą, która w pełni nie kontroluje swoich odruchów. 🙁


To mozesz mi uwierzyć na słowo, że tak nie jest, bo widziałam tych zawodników wiele razy 'w domu' i nic takiego nie miało miejsca.
Dzionka, 23:30 i już śpiii? :P a gdzie impreza? 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
24 marca 2012 22:34
Dzionka, będziesz jutro? (W zasadzie to dziś bo już chyba zmiana czasu jest 👀 )
Scottie   Cicha obserwatorka
24 marca 2012 22:36
Misskiedis, czas zmieniamy z godziny 2😲0 na 3😲0 🙂
Mnie nie dziwi, wręcz dzisiaj miałam łzy w oczach i nie widziałam skrzywdzone konie, wielki podziw dla tych ludzi  👍

A myślałam, że tylko ja taki wyrzutek, ze łzami siedziałam  🙁
Mignęła mi chyba M.Gill, była dziś ?
Anaa, śpi i się jej totalnie nie dziwę - musi być na Torwarze o 6 rano, a że jeszcze jest zmiana czasu, to w zasadzie musi wstać o 4 rano 😀 Aaa, biednabiednabiedna!

Misskiedis, niestety nie będę jutro już - miałam bilet tylko na dzisiaj. Trzeba się było wbijać do nas! Nasza grupa, choć liczna, była całkiem miła 😀

Przyznam wam się, że ja, kujka i kasska udzieliłyśmy wywiadu do świata koni na temat re-volty. Wszystko byłoby spoko, gdyby nie to że dopadli nas prosto po wyjściu na piwko 😀 Aż się boję co z tego będzie, ale może nie opublikują😀
ja tam w czerwonym sweterku paradowałam  😎
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
24 marca 2012 22:49
Scottie, no nie byłam pewna o której konkretnie godzinie zmiana ale wiem że z dziś na jutro 🙂

Dzionka, tam było tyle ludu, że na prawdę nie szło się wbić, a szkoda 🙁 Musimy się w takim razie wybrać razem na wypad kiedy już Dzionka przeprowadzisz do nowej stajni, jak to było w planach 😀


Z fb Cavaliady: "jutro zawody od 9!" Tylko którego czasu? 😂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 marca 2012 22:51
Notarialna, ludzie z dużo gorszymi schorzeniami jeżdża i startują w paraujeżdżeniu. Mam przyjemność trochę współpracować ze środowiskiem para i w lipcu byłam z nimi na zawodach w Anglii. I jestem pełna szacunku dla tych ludzi oraz tego jakie trudności przezwyciężają, żeby jeździć i startować. Tak, niektórzy nie panują do końca nad swoimi ruchami, ale konie dla nich są tak dobierane i szkolone, żeby sobie nic nie robiły. I sądzę, że sporo profesjonalnych zawodników jest dla koni dużo bardziej nieprzyjemna niż oni. Z mojej strony ogromne chapeau bas dla tych ludzi.

Misskiedis - nowego czasu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się