* * * Kolejna tragedia - pożar w Stajni w Brzózkach * * *

Ja mam na pewno kilka toczków które bardzo chętnie oddam-możliwe że i jakieś czapraczki się znajdą ale to muszę zrobić generalny porządek w szafie 🙂
horse_art, trzymaj się dzielnie dziewczyno! Pomożemy 🙂
Najważniejsze że koniom i ludziom nic się nie stało 🙂
Napisałam do właściciela naszej stajni może uda się zorganizować dużą zbiórkę rzeczy niepotrzebnych. Najprawdopodobniej będziemy mieć dziś zebranie więc mam nadzieję, że się uda.
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
26 marca 2012 07:53
U mnie jest komplet szczotek, kantar rozm. 4 i owijki - ze zbiórkowego wątku. Od siebie dorzucę kask, jakis czaprak i co tam jeszcze znajdę. Mogę wysłać też zaczete 2 kg witamin przesypane do wiaderka, smar do kopyt - co prawda też 2/3 puszki  😡 Zobaczę co się jeszcze znajdzie.
Jak by właściciel udostępnił jakieś konto do wpłat to bym chętnie parę groszy wpłaciła - myślę że w takiej sytuacji pieniądze są najpotrzebniejsze
zarzucić ludzi masą niepotrzebnych rzeczy to IMO nic dobrego.
Po cholerę komu teraz czapraki itp
tu trzeba morze kasy żeby siano, słomę kupić i stajnię odbudować jak najprędzej
A ja myślę, że przyda im się wszystko, tym bardziej, że chcą zorganizować obóz. Ktoś może nie mieć pieniędzy żeby wysłać, ale ma np jakiś zbędny sprzęt. Gaga niedługo umieści adres i prawdopodobnie numer konta, każdy niech pomoże na tyle na ile może
777, dziewczyny pisały że rzeczy też są potrzebne bo za tydzień mają obóz którego odwoływać nie chcą a że spłonął cały sprzęt to chyba tak do końca nie są to rzeczy niepotrzebne.
Finansowo pomóc nie mogę a skoro mam sprzęt który mi się w szafie kurzy z którego nie korzystam to chętnie oddam - przynajmniej zaoszczędzą - kasa która wpłynie ew na konto pójdzie na budowę stajni a nie na kupno sprzętu (który tak czy siak nabyć by musieli) 🙂
bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
26 marca 2012 08:17
Możecie podać jakiś numer konta?  Niestety co do rzeczy, to nie mam tego za dużo, ale zawsze jakaś kasa się przyda, chociaż drobna 🙂 Nie mówię, że prześlę dużo, bo muszę nazbierać na cholerne okulary, ale zawsze coś 😉 Może szczotki jakieś dacie rade kupić 😉 Podejrzewam, że reszta re-voltowiczów też jakieś przelewy zrobi 😉
nadwyzki sprzetu zawsze mozna pozniej sprzedac.
Czekam na adres i numer konta,sprzętu jest trochę i kaski trochę się uzbiera.
delta   Truth begins in lies.
26 marca 2012 08:40
może Kraków zorganizuje jakąś wspólną wysyłkę? Mam trochę rzeczy
Podpisuję się pod pytaniami o adres do wysyłki sprzętu i nr konta.
Wiem, niestety, jak to jest zostać nagle tylko z trzema kantarami na 8 koni.
Wiem też, że Forumowicze nie zawiodą w potrzebie. Koniarze, to jednak koniarze.
jakby co to mogę wspomóc naszym kurierem (odbior spod drzwi, dowóz pod drzwi) do 30 kg za 12 zł, moze sie komus przyda 🙁
A może masz pomysł na tani transport siana?

Mogę oddać, ale nie mam transportu 🙁
jak wyjadą biegli, energetycy itd - usiadzemy robic listre straconych rzeczy. bo i tak na policje itd ją trzeba podać.
ubezpeiczenie oczywiscie jest - ale jak to bywa.... podstawowe, za sprzet, rzecyz nei dadza 🙁

już umawiamy ludzi ktorzy przyjda odbudowywac, mieszkancy wioski obiecali pomoc w sprzataniu.

potem wstawie zdjecia, juz troche ochlonelam..teraz czuje skutki - mam guzy na glowie, pelno siniakow i makabryczne zakwasy.... a ból głowy ...
i zaczyna do mnie docierac co moglo się stać gdy by nie momentalny alarm....
w moze 2-3 minuty od zauwazenia na sianie palil sie juz strych stajni ...

ale juz na spokojniej napisze

co potrzeba co nam przychodzi do glowy? potem lepsza lista
- spalila sie siodlarnia z calym sprzetem...widizalam jakies strzemiona, moze jakies wedzidla tez sie nei stopily - ale nie wiem czy takei cos nadaje sie do uzytku? wiec sprzeta wszelaki,  jak wedzidla to jedno 12,5 i 14,5 (?)- na duze pyski - 4-5 - wiecej nei trzeba ...i tak tyle tyle koni...
na "juz" to wlasnei podstawowe - jakeis czapraki , PODKLADKI POD SIODŁO, ogłowia, uwiązy .... kantarów nie trzeba wiele... czesc ma na głowach ,
co tam macie ..., wiadomo ze rzeczy jak ochraniacze nie sa pierwszej potrzeby - ale w koncu beda... bo bylo tam wszstko co zbierane przez 15 lat...
plus toczki ... palcaty - ale to to zawsze mozna jakiś patyk...
- paszarnia z gniotownikiem i paszami, oraz warsztat - stracilismy wiertarki, wkretarki, szlifierki , pily te takie stojace i male, klucze srubokrety - wszstko co potrzebne do budowy 🙁 - jakby ktoś mial coś z tego rodzaju - tez bedziemy wdzieczni...bardzo!!!
- sciany stajni stoją (pozarr szedl dachem - on sie spalil, reszta spadla do srodka) ale starazacy mowia ze i tak trzeba rozebrac...
to co na struchu - matrialy na planowny remont, przebudowę takze znikneły. nie mowiac o eblach do renowacji...eh...moj wymarzony kufer mial 200 czy 300 lat i czekal az go pomaluje...nawet slad nei został...
- salka fitnes - tu  i strazacy pomagali wynsic -dziekujemy!!! , ale sauny i czesc sprzetu spalona + zalane ...no i dachu nie ma...
- hala (w zasadzie lonzownik, to nie bogaty wypasiony osrodek) - ma spalony dach - czesc jeszcze jest, ale papa sie na nim roztopila, sa spalone.
- ocalaly cudem 2 przybudowane male boksiki angielskie - ale troche sie boje o konie w nich ;/

strazacy sa niesamowici ...
tylo dzieki nim nie wszystko splonelo. i tacy cierpliwi byli ja delikatnie sugerowalismy gdzie lać "na dom ku....a!!!! na dom!"
no i dizeki pani ktora nas obudzila
3 minuty (tak powiedzieli strazacy) opoznienia  spalilibysmy się i my ...

- to co zostalo zostanie rozebrane, a matrialy posluza do odbudowy ...


JESZCZE RAZ DZIEKUJE ZA OGROMNE WSPARCIE !!!!

na terenie szczecina czy polic mozemy w jakies miejsce przyjechac - juz obiecal pomoc kierownik z osowa - dziekujemy!!!
mamy auto z paką i bukmanke

pomoc zbieram w imieniu wlascicieli - magdy i zbyszka
chce ich w ten sposob odciazyc.
moich rzeczy bylo tam nieduzo, to oni tyle stracili
teraz maja na glowie zalatwianie procedur, zeznania itd, robienie pradu, zalatwianie pracownikow , kredytu - ja mam ich odciazyc w konskich sprawach
prosimy o rzeczy ...i o namiary gdzie tanio kupić
te do oddania - prosze o kontakt, zeby nie bylo za duzo, a odsylanie to tez problem - niby banal pojechac na poczte, zapakowac, zaplacic - ale w takij sytuacji to duzo..

pieniądze, wplaty - zapytam, ale raczej rzecyz - bo nie ma jak jezdzic na zakupy ...
beda zalatwiac kredyt napewno...

troche mam - a szczegolnie wlascicielom prosić o w ogole pomoc, o pieniądze to już w ogóle ....

adres
brzózki 25
72-022 nowe warpno
dorota- ja
zbyszek, magda- wlasciciele
Mam kask, bacik, popręg chyba 120cm, ogłowie full i [s]wędzidło 12,5[/s], jutro wyślę.
Trzymajcie się!
Edit: wędzidło 12,5 mam tylko z zabawką , zamiast niego wysyłam podkładkę pod siodlo.
Mam wielokrążek 12,5 mogę wysłać jeżeli się przyda.
Jak na razie skompletowałam 2 oglowia , kantar sznurkowy, 2 kpl. owijek, wędzidlo 12,5, szczotki
Horse-art, Koniarzy o pimoc prosić nie musisz, wystarczy, że wiedzą co sie stało. Bez proszenia pomogą 😀
Poczta wymaga do imienia podania również nazwiska - Podaj jakieś do tych imion, bo paczki nie przyjmą.
I nie krępujcie się z podaniem nr konta - to normalne, a wydatków "na dzień dobry" jest mnóstwo.
Słuchajcie a może uda się zrobić jakąś większą zbiórkę np. w dużych miastach i posłać tym kurierem isabell?
Ja jutro wysyłam sprzet do jazdy. 2 siodła kompletne - sklepane, podniszczone ale choć jeden sezon posłużą, ogłowia, szczotki i wiadra.
[quote author=Karla🙂 link=topic=87639.msg1350195#msg1350195 date=1332755769]
Słuchajcie a może uda się zrobić jakąś większą zbiórkę np. w dużych miastach i posłać tym kurierem isabell?

[/quote]

właśnie może to jakis pomysł
Isabell powiedz prosze jak to z tym kurierem np. z Warszawy ??

Może osoby mieszkające w Warszawie zbiorą sprzęt w jednym miejscu i puszczą jednym transportem??
Adres do wysyłki:

Zbyszek Koguciuk
Brzózki 25
72-022 Nowe Warpno

nie mam co prawda upoważnienia od właściciela (na razie jak przeczytaliście biegli pracują na terenie gospodarstwa), ale dane w sumie i tak są na stronie... wiec chyba nie popełniłam przestępstwa :-)
Nr konta postaram się zdobyć
Dodam ponadto, że tym razem - w przeciwieństwie do poprzedniej akcji - nie będe miała możliwości tworzenia listy darczyńców
Mam nadzieję, że horse_art podoła temu zadaniu :-)
aszhar, ja jestem za - jakiś sprzęt mogę dostarczyć w środę lub czwartek do warszawy - dorzucę jeszcze napierśnik z wytokiem(wysłużony ale działający)  🙂
aszhar, ja jestem za - jakiś sprzęt mogę dostarczyć w środę lub czwartek do warszawy - dorzucę jeszcze napierśnik z wytokiem(wysłużony ale działający)  🙂


Ja mogę ze swojej strony udostepnić magazynek do oddawania  sprzętu w Pałacu Kultury i Nauki ale dopiero od srody i swoje rece do pakowania tego wszystkiego😀
pomysł mam taki zeby od środy np do niedzieli magazyn udostepnic a np. na poniedziałek zamowić transport
Mam toczek, ogłowie cob, szczotki, podkładkę pod siodło, owijki. Jestem za magazynkiem 😀
Rzuciłam temat u siebie w stajni😉 Zobaczymy co uda się zrobić i napisałam do dziewczyn ze stajni obok żeby pozbierali jak coś mają, jak coś zbierzemy przywieziemy do Brzózek. Trzymcie się!
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
26 marca 2012 11:30
Znalazłam jeszcze wędzidla, akurat 12,5 i 14,5 🙂 , mam też wodze i może uda mi się skompletować ogłowie ( jeden pasek policzkowy mi wcięło  🤔wirek🙂.
W ciągu dnia ustale też kto ze znajomych ma coś do oddania 🙂

Jak ktoś z Ostródy i okolic to piszcie, też mam dostęp do tańszego kuriera, poza tym w mojej paczce jeszcze około 20 kg miejsca 😉
[quote author=Karla🙂 link=topic=87639.msg1350195#msg1350195 date=1332755769]
Słuchajcie a może uda się zrobić jakąś większą zbiórkę np. w dużych miastach i posłać tym kurierem isabell?



właśnie może to jakis pomysł
Isabell powiedz prosze jak to z tym kurierem np. z Warszawy ??

Może osoby mieszkające w Warszawie zbiorą sprzęt w jednym miejscu i puszczą jednym transportem??
[/quote]


juz tłumaczę, kurier działa tak: daję zlecenie, przesyłam mailem list przewozowy, nakleja się to na paczkę, kurier przyjezdza pod adres odbioru i wiezie na adres na liscie przewozowym 🙂

kilka paczek mogę zasponsorować, ale wszystkich chyba nie dam rady🙁
Słuchajcie jutro jadą do mnie przedstawiciele handlowi z Polski
Może któryś by coś zabrał po drodze? Siedlce, okolice Kutna , z Łodzi jutro już jeden odbiór umówiony
Odeszłyby koszty przesyłek... z tym że informację muszę mieć w miarę szybko - na pw podam numery chłopaków (i dziewczyny) :-)
horse_art, te nadprogramowe rzeczy sobie sprzedacie, nie bedziecie ich odsylac- mysle, ze nikt tego nie oczekuje. chocby na forum mozna je wystawic i miec pieniadze na cos innego, albo wymienic na to co potrzebne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się