kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

mary poppins, nie trzeba dużo potu do wytworzenia piany - trzeba w tym pocie... białka. Plus mechaniczna czynność "ubijania", zupełnie jak białko na biszkopt.
rozumiem. dziękuję za wyjaśnienie :kwiatek:
mary poppins, na prawdę nie trzeba bardzo jakoś konia męczyć. Wystarczy zwykła jazda w bardzo gorący dzień i koń bez kondycji (lub w takiej normalnej). Mój akurat jest bardzo potliwy, nawet jak jeździmy regularnie (tu akurat w najgorszej kondycji 3 lata temu, ale to była zwykła ujeżdżeniowa jazda)
kenna, dziękuję :kwiatek:bardzo możliwe, że nie zwróciłam wtedy uwagi na warunki pogodowe i inne zależności. wygląda to naprawdę jakby konia ktoś czymś wysmarował 😉 btw, czy ta pianka wysycha i wchłania się, czy trzeba ją zmyć z konia?
Nie tyle wchłania co zwyczajnie zmienia w pył.
Gillian   four letter word
28 marca 2012 16:58
zmyć, zetrzeć, poczekać aż wyschnie i zeszczotkować 😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
29 marca 2012 09:52
Można tak po prostu jeździć konno po Warszawie? Czy są jakieś przepisy ustalające to? Wiem, że są przepisy na temat tego, po jakich drogach można poruszać się konno, ale jak to jest konkretnie w dużych miastach? Jak ma się sprawa z końmi prowadzonymi w ręku?

:kwiatek:
jeśli koń nosił popręg długości 135 w siodle ogólnoużytkowym to jakiej długości będzie nosił popręg do siodła ujeżdżeniowego?
zmieniam siodło i nie wiem jakiej długości mam kupić taki popręg.  😵
Mój nosi 120 cm, a ujeżdżeniowy ma 70, chociaż jest trochę za długi. Celowałabym w 75cm.
ankers dziękuję  :kwiatek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 marca 2012 19:33
Co robić z kopiącym koniem jak go tego oduczyć?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
29 marca 2012 22:16
Koń tydzień chodził tylko na padok- traktować bardziej ulgowo (stępo-kłus), czy pojeździć normalnie?
Zu, jesli chodzil na padok, to zrobilabym normalna, niezbyt forsowna jazde. kon, ktory wiekszosc czasu stoi w boksie wymaga "specjalnego traktowania".
galopada_   małoPolskie ;)
30 marca 2012 07:00
bleck ale IMO nie ma takiej zasady ze przy siodle X masz popręg o dlugosci x to przy Y bedziesz potrzebowala o dlugosci y. Zalezy to od długosci przystuł. Mój koń w jednej skokówce potrzebuje popręgu 140, w innej wystarczy 125. Drugi potrzebuje do jednej skokówki popręgu metroweg a do innej 120 😉
jak wygląda dutka na koniu? niby znam działanie, wiem jak wygląda, ale nijak nie potrafię sobie tego wyobrazić "na modelu".
mary poppins, proszę bardzo 🙂
halo- co do tej piany: Zatem wpływ na pianę ma to , co koń je?
Majorowa dziękuję 🙂 tak sobie tego nie wyobrażałam 😀
marysia550, cały metabolizm konia ma wpływ. I żywienie i wytrenowanie. A nawet stres. Dużo piany jednak informuje, że coś jest nie tak - z potem wydostaje się za dużo białka, albo w ogóle potu jest za dużo. Taka ciekawostka - kiedyś jeździłam młodego ogiera, o którym postanowiono, że trzeba pobrać nasienie. U "prawiczka". Na fantomie. Podprowadzano klacz w ruji. Potem młody heja na fantom, a klacz kryta ("na oczach"😉 ogierem właściwym (xx-em). Przez dwa tygodnie po tych "zabiegach", na co dzień suchy koń, chodził cały w pianie. Dodać trzeba, że plac do jazdy był koło laboratorium. Dużo rzeczy ma wpływ.
halo- a zakładając, że koń spożywa mało "białkowego" pokarmu to ma wpływ na to, że się nie pieni?
galopada_ Wiem wiem, pytam tak mniej więcej w jakie rozmiary mam celować  😉
marysia550, zapewne ma.
A ja mam pytanie - dzisiaj zauwazylam pierwszy raz w zyciu pewna rzecz - jeden z koni mial taka brazowa "chmurke" tuz przed zrenica oka. Co to jest? 🤔
halo- no tak mnie to zaczęło zastanawiac, bo hucuły, na których jeżdżę pienią sie zazwyczaj latem. I tylko w sezonie jedzą owies i zielonkę.
ikarina
zajrzyj tutaj:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,36525.30.html

Jakby się działo coś z okiem to do weta dzwoń.  😉
ach, dowiedzialam sie 😀 to sie nazywa corpora nigra

dzieki siwaaa, :kwiatek:
czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co to znaczy w opisie konia 'szczery'? Szczery, czyli jaki?
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 marca 2012 21:32
DiB, szczery, czyli odpowiadajacy, ufny, nie kombinator, nie zlosliwiec, z sercem.
Szczery to koń, który chce, który się stara, współpracuje.
O, to mój 🙂 To taki "pracuś" - jak się rozgrzeje i wejdzie na obroty, to chętnie robiłby wszystko, co tylko umie. Minusem jest to, że takie konie często zgadują, a jak nie zgadną, to się gotują 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się