Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

Ja miałam zajęcia w stajni w Gruszczynie, ale z tego co wiem już tam nie organizują. Wiem też, że kiedyś zajęcia odbywały się w Jeziorkach koło Osiecznej.
Czy warto? Jeśli po prostu zależy Ci na papierku, to tak 🙂. Ja miałam nadzieję, że się czegoś nowego nauczę, ale niestety się przeliczyłam. No i zdali wszyscy bez wyjątku, a było kilka osób, którym bym na swoich lekcjach nie pozwoliła galopować 😉.
nicka`   nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj
06 marca 2012 14:24
hej, mam pytanie
Ośrodek Jeździecki "Rywal" im. Centrum Wyszkolenia Kawalerii - Centrum Kształcenia w Grudziądzu prowadzi nabór kandydatów na kurs instruktorów jeździectwa. Początek kursu w piątek, 16 marca 2012. Kurs odbywa się w trybie weekendowym.
Cena kursu 990 zł  ❗

Zadzwoniłam i gościu powiedział mi, 5 zjazdów, dodatkowo ministerstwo sportu już się nie zajmuje kursami, oni to przejęli i po zdaniu kursu dostaje się legitymację bez orzełka za to taką jak dowód osobisty i że to normalnie uprawnia do prowadzenia jazd. 
Co o tym sądzicie ?
Witam!
Czy ktoś się wybiera na kurs instruktora jazdy konnej w Kielcach?? 🙂
mkasia- a kto robi?
http://www.college-med.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=110&Itemid=117


Właśnie zamierzam iść na tek kurs ;]
Tylko chyba jak na razie zbierają ludzi żeby się odbył
ktoś może się wybrał na kurs IRR do Toporzyska, który bodajże się dzisiaj zaczął? albo może ktoś na takowym był? przymierzam się do wrześniowej edycji i chętnie bym poczytała Wasze opinie - z opisu na stronie, m.in. instruktorów i trenerów, zakładam, że warto, ale chciałabym to zweryfikować😉 wygląda na to, że można na nim się sporo nauczyć i nie jest tak, jak w niektórych ośrodkach, że wystarczy jakoś tam siedzieć w siodle, żeby zdać.
co do kielc to ja z moja kolezanka tez chcialysmy zrobic 🙂
a nie wiecie w której stajni to się odbywa ?

edytuj posty
desire   Druhu nieoceniony...
23 marca 2012 21:31
potrzebuje pomocy! czy ktoś z Was orientuje się czy jest jakaś baza instruktorów rekreacji ruchowej z spec. jazda konna?
na stronce PZJ już tylko szkolenie podstawowe i sport, a jest mi to bardzo potrzebne.. 
O ile mi wiadomo, nie ma takiej bazy. Może w PZJocie mają to skatalogowane jakoś po szufladach (no pewnie muszą mieć), ale na stronie tego nie ma (chyba, że coś się zmieniło i ja o tym nie wiem).
Czy ktoś może wie czy sa organizowane kursy instruktorskie wojewodztwach pomorskim ,albo kujawsko pomorskim w okresie wakacyjnym lub we wrześniu ? Ja szperam po necie i nic nie widze. ;/
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
27 marca 2012 19:11
desire -uderzaj do ministerstwa sportu, PZJ do rekreacji ruchowej nic nie ma, to były kursy ministerialne i tam trzeba sukać informacji.
Czy ktoś może wie czy sa organizowane kursy instruktorskie wojewodztwach pomorskim ,albo kujawsko pomorskim w okresie wakacyjnym lub we wrześniu ? Ja szperam po necie i nic nie widze. ;/

W Bydgoszczy w Ośrodku Rekreacji Konnej Fordon są organizowane kursy. Ale nie wiem, czy będzie we wakacje. Musiałabyś zadzwonić i się dowiedzieć.
desire   Druhu nieoceniony...
27 marca 2012 20:45
TRATATA - niestety na stronce ministerstwa nic  🙄 😵    a póki nie jestem pewna swego nie mogę "od tak" uderzyć, jak na razie mam pewne podejrzenia...    🤔wirek:
elena111 my też szukamy takiego kursu na Pomorzu  🙄 właśnie w okresie letnim, może sierpień-wrzesień. Odezwij się jak coś trafisz  :kwiatek:
TrampeczkaJeśli chodzi o kursy w Bydgoszczy w Fordonie ,a i owszem są robione ,ale zaczęli go teraz w marcu ,a ja jestem na pierwszym roku studiów i nie ukrywam ,że mam pełno roboty. A dowiedzieć się tam czegoś to jakaś masakra. Odsyłali mnie z wsg do kogoś tam i gdzieś tam... Ale masz racje nie zaszkodzi zadzwonić i się dopytać o terminarz lato-jesień

ranczolodzierz
Jak coś znajdę odezwę się. Ale wy też. A skąd jesteście dokładnie ?
elena111 W Grudziądzu w Ośrodku Jeździeckim " RYWAL" są organizowane kursy dla IRR a także podobno od czerwca będą organizować kursy w stajni " ISKRA" w Sztum Polu k/ Sztumu. Zadzwoń i zapytaj jak z terminami , bo tego nie wiem.
TRATATA - niestety na stronce ministerstwa nic  🙄 😵    a póki nie jestem pewna swego nie mogę "od tak" uderzyć, jak na razie mam pewne podejrzenia...    🤔wirek:


To prawda, kursy IRR są ministerialne i wedle ustawy jakiejś tam o instruktorach rekreacji ruchowej (nie pamiętam dokładnie i nie mam czasu tej ustawy szukać, ale jest to do wygooglania) bazę osób legitymizujących się uprawnieniami prowadzi właśnie ministerstwo. Nawet pisałam do nich w tej sprawie ze swojego uczelnianego maila powołując się na tę ustawę z prośbą o udzielenie mi paru informacji do pracy magisterskiej, oczywiście bez odzewu 🙂
nie ma już instruktora rekreacji ruchowej...!  😵
mkasia91, nie wiesz może, kiedy się odbywa taki kurs?
ranczolodzierz[/b] jeśli szukasz kursu to wiem , że w pomorskim organizuje jeszcze stajnia "kon-ak" o ile jeszcze organizuje , ale możesz zapytać gdzieś mają swoją stronę.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
29 marca 2012 19:17
Nina - kursy są nadal organizowane, zmieniło się tyle, że ministerstwo przestało trzymac na tym łapę i nie wydaje legitymacji. Jeszcze 2 lata temu były to kursy państwowe i kto ten kurs wówczas zrobił ten widnieje gdzieś tam w ministerialnych wykazach.

desire -na stronie internetowej raczej nie mogą być publikowane czyjeś dane osobowe dlatego powinnaś spróbować zadzwonić i dowiedzieć się czy udostępnią ci to do np. pracy naukowej, być może trzba będzie szukać po archiwach. Zapewne są to dokumenty wieczystego przechowywania więc są do znalezienia choć może to trwać.

Nina - kursy są nadal organizowane, zmieniło się tyle, że ministerstwo przestało trzymac na tym łapę i nie wydaje legitymacji. Jeszcze 2 lata temu były to kursy państwowe i kto ten kurs wówczas zrobił ten widnieje gdzieś tam w ministerialnych wykazach.
Teraz kursy organizują szkoły wyższe i legitymację dostaje się od danej uczelni z pieczątką i podpisem bodajże rektora.
desire   Druhu nieoceniony...
29 marca 2012 22:38
TRATATA, CychoR - znam dane osobowe tejże osoby, niestety sprawa jest bardzo skomplikowana i wolę jej jak na razie nie opisywać na forum (jeśli jesteście ciekawe to mogę opisać na PW co i jak), przez to też mając dane chciałabym sie dowiedzieć czy w ogóle ta osoba robiła taki kurs..  😵 🤔wirek:
TRATATA ok, są kursy, ale co po nich, skoro nie ma w prawie polskim żadnej wzmianki o nich?


Trampeczka a co z kursami, które NIE SĄ  organizowane przez szkoły wyższe, tylko przez prywatne ośrodki?

ja czytam i czytam ustawy oraz rozporządzenia i dalej nie potrafię ogarnąć, kto może prowadzić zajęcia w rekreacji? sport sportem, ale co z nauczaniem, że tak ujmę "początkowym", skoro w ustawie nie ma już takiego pojęcia jak IRR?
Trampeczka a co z kursami, które NIE SĄ  organizowane przez szkoły wyższe, tylko przez prywatne ośrodki?
Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia, bo to jest nie do ogarnięcia.

Taka informacja jest na stronie Centrum Szkoleń bydgoskiej WSG:

Centrum Szkoleń i Certyfikacji Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy zachęca wszystkich  do udziału w kursach z zakresu rekreacji.

Informujemy, iż w związku z wejściem w życie ustawy  o sporcie z  dnia  25 czerwca 2010 r.  ( Dz. U. Nr 127,poz. 857) czyli od 16 października 2010 r. następuje deregulacja prawna zawodu " instruktor rekreacji ruchowej". W  odpowiedzi na pismo wysłane do MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI Departamentu Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego odnośnie możliwości prowadzenia kursów Instruktora rekreacji ruchowej oraz wydawania dokumentów ukończenia w.w kursów  otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

"... Tytuły instruktora rekreacji uzyskane przed wejściem w życie ustawy zachowują swoją ważność. Szkoły wyższe, jak również inne podmioty nie będą musiały uzyskiwać zgody na szkolenie instruktorów rekreacji. Kursy będą prowadzone w dowolnych specjalnościach, a jednostki szkolące powinny wydawać dokumnety ukończenia kursu na podstawie własnych wzorów i w ustalonym przez siebie trybie."


W związku z powyższym każdy uczestnictnik  kursu po ukończonym kursie i zdanym egzaminie instruktorskim kursant otrzymuje legitymację instruktora rekreacji ruchowej w danej specjalności  wystawioną przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy oraz certyfikat  instruktorski w języku angielskim ze szczegółowym programem kursu, numerem, podpisem i pieczątką – certyfikat pozwala na podjęcie pracy w krajach Unii Europejskiej.
Kursy prowadzone są na podstawie Ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. 2005 nr 164 poz. 1365) oraz Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2010 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (Dziennik Ustaw 2010 nr 82 poz. 537)
ok, ale czy w jakimś dokumencie prawnym jest napisane, że trzeba mieć konkretne uprawnienia, żeby prowadzić zajęcia z jazdy konnej? bo ja tego też nigdzie nie mogę znaleźć...:/
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 marca 2012 07:53

ok, ale czy w jakimś dokumencie prawnym jest napisane, że trzeba mieć konkretne uprawnienia, żeby prowadzić zajęcia z jazdy konnej? bo ja tego też nigdzie nie mogę znaleźć...


nie ma nigdzie żadnego przepisu nakładającego na prowadzącego zajęcia z jazdy konnej posiadanie konkretnych uprawnień.
no i właśnie dlatego, zastanawiam się cały czas nad tym, po co robić kurs IRR? oczywiście nie znam programu wszystkich oferowanych obecnie na rynku kursów, ale w większości nic odkrywczego na nich nie ma. ja osobiście, jeżeli mam już płacić konkretne pieniądze, to chciałabym coś z takiego kursu wynieść... tym bardziej, że już nie trzeba robić "papierków" dla samego faktu ich posiadania - bo tak reguluje prawo
Uuuu, z Fit Prof będę się chyba niedługo procesować, bo mi kasy od zeszłego roku nie oddali...

Poziom żenua po prostu;

zasada prowadzenia jazdy na ujeżdżalni:
-instruktor stoi na ścianie, żeby widzieć wszystkich uczestników jazdy.
-przepraszam, ale ma stać przy ścianie, na 1 śladzie?!
-no tak, przy ścianie (a co to jest pierwszy ślad)

i takie inne...
Z nimi to same kwiatki można by zbierać i wpisywać do działu o laikach.

A stajnię zmieniali 2 razy, z czego o przełożeniu terminu i zmianie stajni dowiedziałam się jak już podjechałam do Gruszczyna w pewien niedzielny poranek.
I jeszcze mnie wpisali przez przypadek na kurs hipoterapii...
ZUPEŁNA dezorganizacja.
Witam, czy ktoś był na kursie na instruktora jazdy konnej w Barczewie (woj. warm-maz) organizowanym przez firmę Greenway? Ja się wybieram w tym roku i chciałabym się czegoś dowiedzieć na temat tego kursu. http://www.szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_instruktora_jazdy_konnej/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się