jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

ash   Sukces jest koloru blond....
30 marca 2012 12:00
ile razy już używałaś??
ciekawa jestem jak na dłuższą metę bedzie się sprawowało.
Kary na każde wedzidło znajdował sposób. Czasami na I jeździe, czasami po 2 tygodniach i znowu zgrzytał.
Teraz mamy takie wielokrotnie łamane i na razie jest ok.
ash, moj kon jest dosc ciezki w pysku, wieszajacy sie, wyciagajacy wodze, przeciagajacy w polparadzie itp. od pierwszego momentu jak zalozylam to wedzidlo byla mega roznica. z jednej strony ono jest fajne, z fajnych stopow moze? w kazdym razie kon sie nim interesuje, lubi, a z drugiej strony jest dosc ostre, nie pozwala sie weprzec, zawiesic na reku czy wyjsc z ustawienia. nie musze nic w pysku grzebac. na razie chodzi na nim drugi tydzien i efekt wow sie utrzymuje.
jednak trzeba uwazac, zeby kon nie zaczal sie bac o pysk (tzn w przypadku mojego to akurat byloby wskazane 😉 ).
Ja używam (a raczej używałam, jak koń był w treningu) już ok. roku, na jazdy ujeżdżeniowe i naprawdę uwielbiam to wędzidło. Skończyło się targanie, męczenie, koń chodził okrągły, bawił się wędzidłem, nie ma zawieszania się i kombinatorstwa.
ash   Sukces jest koloru blond....
30 marca 2012 12:38
Katija, mój ma podobnie, tylko do tego jeszcze zgrzyta zębami.
Na tym co teraz jesteśmy jest dużo lepiej, koń się nie wiesza, nie ciągnie( no ewentualnie jak się zapomni) ale nadal zgrzyta.
Chyba spróbuję tego co Ty masz.
ash a moze on już tak ma? Że zgrzyta?  Wiem ze koń Klami też wydaje dziwne dźwięki w stępie, pomógł nachrapnik sznurkowy.
Znajoma miała folbluta który całe życie zgrzytał, nie dało się z tym nic zrobić.
Ja używam (a raczej używałam, jak koń był w treningu) już ok. roku, na jazdy ujeżdżeniowe i naprawdę uwielbiam to wędzidło. Skończyło się targanie, męczenie, koń chodził okrągły, bawił się wędzidłem, nie ma zawieszania się i kombinatorstwa.

xxagaxx, o wlasnie, u mnie dokladnie tak samo. moj jeszcze troche sobie szuka miejsca na tym wedzidle, ale jest bardzo fajny.
ash ja nie wiem czy na zgrzytanie cos da. ale wedzidlo jest warte sprobowania. niby nic, niepozrorne, niby sie nie rozni od innych. a jednak, jest w nim cos bardzo fajnego.
ash   Sukces jest koloru blond....
30 marca 2012 12:45
Moja trenerka mówi, że miała konia który zgrzytał przez pierwsze 5 lat pracy pod siodłem. Dopiero jak zaakceptował robotę i przyjął wędzidło pęłną gębą zgrzytanie zniknęło.
Może i u nas tak będzie, albo on tak ma i już. Ja już przywykłam. Na początku mnie to wkurzało, szczególnie jak ciągle słyszałam że na pewno jemu coś jest i jak moge na nim jeździć 😀iabeł:
Zrobiłam mu przegląd techniczny wszystkiego - od zębów, podniebienia,pleców po nogi. Wszystko super, koń zdrowy.
Wczoraj całą jazdę nie zgrzytał, chodził bardzo fajnie. Okrągły, chętny. Nie było szarpania i lecenia przed siebie.
Może ten typ tak ma....
moja na magicu ma zgrzytanie plus 100%

idzie dobrze, słucha się, ale jest przy tym wściekła, że nie może nic powiedzieć na ten temat  😤
xxagaxx, a jakie fajne dzwieki wydawał jak miał gumowy pelham w pysku. Brrr... ciarki normalnie.


Mój zgrzytał, zagryzał i kto go wie co jeszcze, ale tylko w stepie. Problem rozwiązał sznurkowy nachrapnik.
help!
Czy ktoś wie, gdzie dostanę takie wędzidło:
Ponownie z pytaniem, ale już wiem coś więcej 🙂

Poszukuję wędzidła prostego, dziurkowanego, znalazłam takie w starym katalogu tattini, są 2:

Jedno jest podpisane SS pipe bit, nr art. 1601907

a drugie jest z serii pessoa- pessoa ring snaffle bit, nr. art 1617799

Czy może ktoś z Was będzie wiedział, gdzie mogę je kupić?
Szukałam dzisiaj delikatnego wędzidła dla konia i niechcący natrafiłam na takie skórzane pomysły :
http://www.gnl.pl/wedzidlo-skorzane-feeling-p-11504.html
http://www.gnl.pl/wedzidlo-skorzane-feeling-oliwka-p-11505.html

Mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej o tych wędzidłach ? Czy one rzeczywiście działają, czy może jest to wyrzucanie pieniędzy ?  :kwiatek:
ja tez szukam skórzanego ale takiego całkiem skórzanego, elastycznego na całej długości. Czy takie działają inaczej niż zwykłe? Nie wiem, jakoś mnie nie przekonuje tylko spokrycie ze skóry.
Wie ktoś gdzie kupic takie w 100% skórzane?
Egonowa, dzięki, ale jest tylko 11,5 a ja potrzebuje min. 13,5.

p.s nie sprecyzowałam wcześniejszego posta 😉
czy ktoś jeszcze mógłby wypowiedzieć się na temat wędzidła pessoa magic??? zainteresowało mnie ono bardzo, chciałam spróbować na Cykado, ale chciałabym najpierw usłyszeć więcej opinii, czy faktycznie taki magic 😉
Ale którego? Ja mam to z wąsami i miedzianymi kuleczkami, o to chodzi?
moze tak... słyszałam sporo dobrego o wędzidłach pessoa i zastanawiam się czy warto zainwestować 🙂 muszę mieć wędzidło podwójnie łamane, najlepiej z jakiegoś "smacznego"metalu, chętnie z wąsami, ale każda opinia na temat każdego wędzidła pessoa mile widziana 😉
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
09 kwietnia 2012 21:58
MoniaaA, wcześniej w tym wątku była informacja, że tego typu wędzidła zamawiano z tego sklepu:

http://www.siodlarnia.com/index.php?page=produkt_info&produkt_id=1799
To ja mam to i uwielbiam je pasjami. Mój koń je uwielbia, a ja mam wrażenie, że może pasować wielu, wielu koniom - założyłam kolejnemu i cóż...magic 😉) Bardzo stabilnie leży w pysku, ja nie żałuję żadnej złotówki i polecam je jak najbardziej.
Ja pessoa też sobie chwalę, zdecydowanie lepiej było niż na oliwkach,zwykłych, pojedynczo i 2x łamanych, cieńszych, grubszych. Nie przypominam sobie zeby na nim wyciągałą mnie z siodła czy rzucała głową. na pewno jest fajne stabilne wędzidło
ja mam takie
episode ono jest proste, raz czy dwa razy łamane? byłoby idealne ale musi się 2x łamać.... Cykado lubi się zapierać, nie respektuje wędzidła, a przy raz łamanym wyrywał wodzę i nie było mowy o żadnej pracy🙁  z waszych opisów te wędzidła warto dla niego wypróbować🙂
To moje jest dwa razy łamane,z blokadą.
hugolina009, wedzidlo wstawiane przez episode, jest wielolamane- te kulki to zawiasy kulowe sa.
ale dla takiego pacjenta jak opisujesz calkiem starczy wedzidlo wstawione przez palemke,  moj mial podobne zagrania i przeszlo jak reka odjal.
katija właśnie dzięki Twojej wcześniejszej wypowiedzi zaczęłam interesować się tymi wędzidłami, bo Twoje konisko robi podobnie jak moje 😉  to z kulkami jest chyba ostrzejsze prawda? to chyba sobie je odpuszcze (małpa z brzytwą 😡 będzie), wypróbuje to 2x łamane, jak zadziała jego magia to zdam relacje 😉
Ono jest wielołamane - ale się blokuje 🙂
hugolina009, mi sie wydaje, ze ono nie tyle jest ostrzejsze, co nieco inne w dzialaniu. jednak to, ktore mam ja, jest przede wszystkim tansze, a sadze, ze absolutnie wystarczy. wkladalam do dzioba mojemu roznosci, niektore dosc ostre i zwykle nie robilo to wiekszej roznicy. konkretny efekt byl na pelhamie, na ktorym z roznych przyczyn nie chce jezdzic stale, oraz na rolkowym, ale jest to wedzidlo tylko na chwile i osiagam nim jakies tam zainteresowanie i puszczenie w pysku, jednak bez efektu wow. na magicu efekt wow jest wyrazny i sie utrzymuje. pierwszy raz chyba mam naprawde lekki kontakt.
? z ciekawości gdzie je kupiłaś i za ile?
A ktoś wcale nie tak dawno sprzedawał takie jak moje i Katija za 75zł  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się