* * * Kolejna tragedia - pożar w Stajni w Brzózkach * * *

horse_art, doszła moja paczka? (było podpisane nickiem w środku)
taaak! o nich własnie pisalam wcześniej tylko karteczki w akcji gdzieś się przemiescily - wlaśnie je wylatarkowałam 😉

wiec paki byly od Maria89 i Ceffyl  😅
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
30 marca 2012 22:16
cieszę się, że doszła 🙂 oby przydatna była 😉
Sprzętu nie mam na zbyciu, ale jakieś pieniążki posłałam. Dobrze, że konie uratowane!

Trzymajcie się!
To dobrze, bo już myślałam, że zaginęła gdzieś w drodze 😉
Przelew poszedł.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
31 marca 2012 10:36
paczka ode mnie wyszła 🙂
Potrzebujecie może jakichś konkretnych rozmiarów kantarów?
zabeczka17 - dziekuje! zamelduje jak dojdzie 😉))

kantary - jest już kilka , ale jak już to duze full, full/cob
horse_art Okey. A, no właśnie. Przeczytałam, że przydadzą Wam się derki, frędzle, ogłowia, puśliska i sprzęt jeździecki. Miałam zamawiać kantary, szczotki, uwiąz i siatkę na siano + za mały już na mnie toczek, ale teraz nie wiem czy jednak nie zmienić tego na frędzle, derkę, puśliska + toczek. Może wybierz co się Wam bardziej przyda ; ).
Dostarczyłam dzisiaj paczkę ode mnie i od forumowej Bader do aszhar: toczek, żłób, 6 owijek, derkę 125cm, dwie paczki wkrętów, taśmę do szpachlowania i elektrolity. Ale jestem zapominalska i w środę wyślę kolejną paczką puśliska, podkładkę futrzaną pod siodło, frędzle i szczotki  😡
O masz Martolinka a nie dasz rady do poniedziałku do mnie ???
a ogłowia Wam jeszcze potrzebne? bo chyba bede miala jedno funkiel nowka, ale bez wedzidla i wodzy 🙂
O masz Martolinka a nie dasz rady do poniedziałku do mnie ???


No właśnie nie  😡 już trudno, kto nie ma w głowie ten ma w nogach, więc pójdę na pocztę 😉
BandA - wersja 2 😉  😅

Martolina -  😅


właśnie mamy spotkanie części ekipy (my i znajomi) która była przy pożarze i ratowała ..wymieniamy się tym co pamietamy... masakra..sadziłam ze to trwalo tak długo... a to minuty były od usłyszenia alarmu aż po zakończenie ewakuacji koni i sprzętu (i ogarnięcia pożarem...całości) niesamowite jak się wszsycy odrazu podzielili zadaniami i nie było chaosu itd ....
A ja od siebie bardzo chciałam podziękować
Martolina
Bader

Również od siebie podziekowania dla wspaniałej rodziny która na forum sie nie udziela ale jest związana z konmi
Dzięki zaangazowaniu i wspanialemu sercu 11 letniej Zuzi do stajni w Brzozkach pojedzie
komplet szczotek z kopystkami i grzebieniami ( wszystko nowe jeszcze z metkami )
Kask oraz palcat
dziękujemy także !!!!

Kaktus - jasne że się przyda !  :kwiatek:
Cieszymy się, że możemy pomóc 🙂 chcialam wysłać wiertarkę, ale mi nie dali  😡 macie już jakąś??? Jak nie to będę jeszcze walczyć 🙂
tak, jedna wiertarka jest (wiertarka? kurcze moze wkrętarka? ale ja laik jestem...a tylko spojrzałam...)

czy u was też taka pogoda? właśnie zaczął padać śnieg !!! masakra....

zakupiłam (+ dziewczyny przywożą jutro) oleje, smary - od jutra smarowanie, czyszczenie i składanie rzędów  + mierzenie 😉)))

U nas też tragedia, grad przeplata się ze słońcem, śniegiem i deszczem. I cały czas ten okropny wiatr....🙁

Aszhar jednak uda mi się wszystko przywieźć Tobie jutro!!! Ale niestety dopiero jakos pod wieczór, mam nadzieję, że mogę :P

Horse_art
daj jutro koniecznie znaka co sie udało skompletować 🙂
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
31 marca 2012 19:36
horse_art wiertarka na 100% 😉 a dokładnie wiertarka udarowa, tylko wiertła znalazłam tylko 2 malutkie (3 i 4) więc jakby ktoś miał komplecik na zbyciu to myślę, że się przyda 😉

jak tak śledzę wątek to aż milo się robi na serduchu ile ludzi tak chętnie pomaga  😅

EDIT: a pogoda taka paskudna to i na Mazury zawitała.. :/
aa...no ...udarowa coś mówili że z nią coś jest dodatkowego hehe 😉
ja tam umiem tylko wkrętarką się "biegle" posługiwać 😉))

a najpiękniejszy widok to ten różowy kartonik w kwiatki w którym były te drobne narzędzia 😀
widać, że to babeczka facetowi zabrała zabawki 🙂😉))

jak poczyścimy, pokompletujemy i np założymy na konie (+ubierzemy się 😉 ) - dostaniecie fotki jako pierwsi  😅
No to nie mogę się doczekać tych zdjęć 🙂 my jeszcze przepraszamy, bo derka niewyprana i owijki też, nie bylo czasu...🙁
martolina - naprawde normalnie zwracam (y) uwagę na czystośc derek, na to żeby nie uzywać rzeczy po innych koniach itd ... ale w tyej sytuacji - liczy się czas a nie uroda, jakby coś im ew. bylo to pikuś przy skutkach takiej pogody 😉

na pranie owijek, szczotek itd mamy czas - spokojnie... wykorzystam pralke albo dzieciaki  😁

tajemniczą os. z pilchowa ktorej nicka nie podałam -ktora dostarczyła rzeczy do Gagi to Borowa - dziękuje!!!
Melduję, iż wszystkie przelewy dotarły (w tym jeden anonimowy)
W dniu wczorajszym pełna 4 cyfrowa kwota 👍  została przekazana w gotówce właścicielce stajni

😅  :kwiatek:  😅  :kwiatek:  😅  :kwiatek:  😅

i jak mi jeszcze raz ktokolwiek napisze, że przelał niewiele  🤬 - z tego niewiele się wiele uzbierało  🏇
ja dostane liste i pozwolenie to wkleje liste które daly te "niewelkie" datki - naprawde...jak w wośp - nie wazna jest kwota, ważne że tyle ludzi ma dobre serca!

ponieważ mam problemy z internetem (jak za duzo zdjęć itd to skończy się transfer i praktycznie całkiem stracę net, a odświeżenie dopiero 21-go) wrzucam co jakiś czas zdjęcia na facebooka,
ale i tu choć 1: dziś rano, uprzątniety teren
(tu gdzie pach byla reszta stajni - zostały 2 boksy (te drewniane juz naprawione), które chyba własnie jakoś zrekonstruujemy- sciany , dach itd. narazie (reszte boksów dobudujemy chyba z boku)bo stawianie drewnianej okazało się jednak także b. wymagające finansowo (8 boksów rozkładalnych wyceniła firma na 250 tys!!!) i potrzebne sa pozwolenia itd, pozatym musiały by stanac u sąsiada  (nasze padoki nie graniczą z domem a boimy się nei mieć koni "na oku"😉 co robi jeszcze większe problemy ;/. ustalenia się zmieniają jeszcze - bo rzeczywistość bywa inna niż wyobrażenia i pomysły... ale będzie dobrze...
po lewej , jeszcze wczoraj leżała hałda spalonego drewna do wys. dachu na prawie cala dlugość tej drogi, obok, niewidoczna leży jeszcze hałda złomu
jutro ma przyjechać ekipa do rozbierania reszty hali, będzie częśc materiału żeby robić boksy...

znana już jest przyczyna pożaru?
jak długo potrwa budowa boksów? Może jest ktoś, kto ma kontakt z firmą montującą takie składane boksy, jak są na zawodach i dałoby się je jakoś po kosztach wypożyczyć? Takie przejściowe rozwiązanie, ale myślę, że dość istotne.

Jutro dorzucę jakiś swój grosik :kwiatek:
eh, niewiem ile to stawianie boksów... to duże przedsięwzięcie sie okazało bo trzeba od razu i inne pomieszczenia ktore się spaliły zaplanowac itd... po swietach zaczną pewnie robote...bo plany i zakupy potrwają te pare dni, dobrze ze jest coraz cieplej (no poza ta masakrą teraz). no i budowa też troche potrwa... ale boksy najpierw sądze 😉. bo będzie to przynajmniej na rok czy 2. bo okazało się, że inaczej (takie tymczasowe) nie ma sensu (prócz kupy roboty to pozwolenia, dzierżawy itd) i za duzy koszt.

ale konie się niezle trzymają, nie są wymarznięte, tylko zmęczone i zdziwione nowym trybem na pewno.

przyczyna? hym...nieiwadomo jak to policja i prokuratura nazwie. ale nie ma innej realnej opcji niz podpalenie, co też potwierdzono przynajmniej nieoficjalnie.

poprzeglądaliśmy rzeczy. jutro będą mierzone siodla, ogłowia itd 🙂😉) (dziś pogoda i czas nie pozwoliły) za to zostały umyte i zaczęliśmy olejowanie, smarowanie 😉
z pilnych na pewno potrzebne jeszcze polarówki 125 do 145 (bo nie ma - tak przynajmniej pomierzyły i posegregowały dziewczyny 😉 )
Melduje że dziś 2 paczki dla stajni w Brzózkach wyjechały z Warszawy 😀 mam nadzieje ze paczki szybko dojda a ich zawartosc sie przyda
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się