Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

fruity_jelly - to ogłowie Hooks Artemis 🙂

mam jeszcze jedną kobyłkę - która w przeciągu roku się bardzo zmieniła 🙂 zrobię fotki teraźniejsze to wstawię.
Wg najbardziej widać to, że "wydoroślała".
Nabrała jakiegoś konkretnego kształtu i mięśni ogółem.
A może po prostu nie wiecie jeszcze wszystkiego o koniach???
w każdym razie ty wiesz mniej, choćby dlatego ze nie umiesz dopasować nachrapnika 😁
a co o fitu w turfie, to jet on inny u flyera i inny u steyera...jak u ludzi
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
30 marca 2012 23:03
no to i ja się pokazę 😉
kobyłki juz nie mam, ale efekt do okazania był 😉

pierwsze dwa zdjęcia styczeń 2008
trzecie zdjęcie lipiec 2008

nie mogę tylko znaleźć foty z "metamorfozy" w kłusie..

pierwsze zdjęcia 3 miesiące po zakupie, trening styczeń-połowa kwietnia, cóż.. nie było go, woziłysmy się 2-4 razy w tygodniu 😉

od połowy kwietnia szykowałyśmy się do rajdu amatorskiego na 24 km, treningi 3 razy w tygodniu po 45 minut, w tym minimum 1 trening na lonży,  żywienie bez zmian..

czekam na krytykę 🙂

EDIT: kobył miał wtedy 11 lat
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
31 marca 2012 08:53
Moim zdaniem po "metamorfozie" koń ma jeszcze większy brzuch. Skoro jak sama piszesz, że to były jazdy 3x w tygodniu to po coi tu te zdjęcia...do puchnących wstaw
Zdjęcia są źle dobrane i jeżeli rzeczywiście jest jakaś zmiana, to na nich jej niestety zupełnie nie widać.
ceffyl sorry za OT, ale po co Ci napierśnik?
Skąd ta maniera analizy przede wszystkim sprzętu w tym wątku?
kajpo, bo pewnych rzeczy po prostu nie da się nie zauważyć. Jaki trening, skoro koń ma niedopasowane siodło i jeszcze do tego dodany napierśnik, żeby przypadkiem z łopatek nie zjechało? Jeździec siedzi pod górkę? Plecy ugięte, brzuch wypięty do dołu? Ja już po takim "przedstawieniu się pary" nie patrzę dalej, bo to moim zdaniem wystawia od razu ocenę.
Asiaj: zmiana bardzo miła dla oka, z tym, że nie z samego treningu, ale w dużym stopniu z dorośnięcia 😉
Swoją drogą ten wątek coraz bardziej zamienia się w "znajdź 5 różnic i zgadnij, które zdjęcie było pierwsze" 👀 Każdy rozumie, że można nie mieć zdjęć zootechnicznych, ale jak można porównać muskulaturę, ruch, czy COKOLWIEK ze zdjęć typu koń leżący na padoku + koń skaczący  🤔
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 marca 2012 10:34
apropo wydania prawidłowej oceny przyrostu mięśni w wyniku treningu i jak jest to trudne i jak zdjęcia mogą być mylące. I jak częśto za "przyrost masy mięśniowej" bierze się po prostu odżywienie konia, jego odpasienie.

Gdybyśmy nie wiedzieli, to z 90% tu udzielających się ludzi by autorytatywnie stwierdziłoby  że koń na zdjęciu nr. 2 się fantastycznie umięśnił w wyniku treningu.

Secretariat, w treningu wyścigowym



jako ogier hodowlany


Jeszcze może przypomnę wcześniej zebrane do kupy zasady jakich dobrze byłoby się trzymać, by jakiekolwiek porównywania mogło mieć sens.



- Koń na zdjęciu początkowym i końcowym powinien być w tej samej fazie rozwojowej (a nie że początkowe to  mlody, niedojrzały fizycznie koń  a na końcowym  koń dojrzały fizycznie. Koń sam z siebie bez jakiegokolwiek treningu spokojnie potrafi nabrać masy mięśniowej wraz z dojrzewaniem fizycznym).

- Koń na zdjęciu początkowym i końcowym powinien być  w takiej samej kondycji opasowej - a nie że zdjęcie początkowe to zagłodzona szkapa a na końcowym zapasiony byk.  I bez treningu niejeden koń ze szkapy da się odkarmić i wyglądać na pięknie umięśnionego byka.

- Koń na zdj. początkowym  i końcowym powinien stać w bardzo zbliżonej pozycji - jak pod jeźdźcem to oba pod jeźdźcem, najlepiej tym samym. Jak bez jeźdźca to oba bez jeźdźca.  Oba zdjęcia powinny też być z tej samej fazy ruchu i w tym samym ustawieniu - a nie że raz w ustawieniu z ponapinanymi mięsniami a drugi raz z rozluźnionymi mięśniami i  z szyją do ziemi

- Koń na zdj. początkowym i końcowym powinien mieć tą samą okrywę włosową - a nie że zimowy mamut vs. letni krótkosierścisty - chyba że okrywa zimowa nie za bardzo różni się od tej letniej.

- koń na zdj. początkowym  i końcowym powinien być zaprezentowany w podobnym świetle (ten sam koń oświetlony słońcem będzie inaczej wyglądał niż  ten sam koń sfotografowany pod słońce np., albo światło słoneczne vs. światło sztuczne).

Ponadto należy mieć na uwadze fakt, że nie każdy koń, pomimo zbliżonego treningu, w jednakowy sposób "nabiera masy mięśniowej" - co pokazują np. ekstremalne przykłady QH z muskulaturą przypominającą muskulaturę kulturystów.

W związku z tym trzeba  przyjąć do wiadomości fakt, że nie istnieje żaden szablon na to, że jak rok pracy z koniem to tyle, jak 2 lata to tyle a jak 3 lata to tyle MUSI każdy koń przybrać.
[quote author=maszka link=topic=49.msg1354950#msg1354950 date=1333101962]
A może po prostu nie wiecie jeszcze wszystkiego o koniach???
w każdym razie ty wiesz mniej, choćby dlatego ze nie umiesz dopasować nachrapnika 😁
a co o fitu w turfie, to jet on inny u flyera i inny u steyera...jak u ludzi
[/quote]

Wrotki: Nachrapnik jest normalnie dopasowany, zresztą nie to tutaj oceniamy.
A co do konia wyścigowego to fit nie zależy od rodzaju biegów lecz od cech osobniczych. Koń na 1 zdjęciu ma mięśnie obrośnięte tłuszczem i dlatego wygląda ładniej. Na tym samym wyścigu były klacze, które wyglądały o wiele mocniej a i tak nie dały rady.
Trzeba umieć ocenić, w którym momencie treningu koń jest w najlepszej formie i nie wygląd mięśni jest ku temu podstawą.
Ela Pe: Gratuluję trzeźwości umysłu, jesteś chyba jedyną osobą która potrafi oceniać sprawy obiektywnie.
Moon   #kulistyzajebisty
31 marca 2012 13:18
Ela,  🙇

Maslanka ma napieśnik z wytokiem, imo. ;-)
zuza_anna - dzięki 🙂 to prawda kobyłka bardzo wydoroślała 🙂

wstawiam zdjęcie drugiej mojej perełki (tylko takie mam, na razie od tyłu - różnicę widać 🙂😉
od lewej kwiecień 2011, od prawej listopad 2011 (niecałe 8 miesięcy codziennych treningów).

[img]http://c.wrzuta.pl/wi13336/c56f24f60011353a4f775f06/1[/img]

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 marca 2012 22:25
zmina spora z tym że ten koń w kwietniu to był chyba w troszkę gorszej kondycji żywieniowej przede wszystkim
Koń po 10 mies. (pierwsze zdj czerwiec, drugie sierpień, trzecie teraz)
Żywienie nie zmieniane, cały czas to samo,przez ostatni mies tylko brak padokowania.
Czy tylko ja widzę zmianę? (chodzi mi głównie o 2 i 3 zdj)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 marca 2012 22:42
w młodych koniach pisałaś że właśnie  z zajazdki wróciła - czyli w treningu  nie za długo raczej?
Miesiąc, ale była wcześniej, mniej więcej od sierpnia właśnie lonżowana, potem przyzwyczajana do siodła i jeźdźca.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 marca 2012 22:49
de facto trudno chyba mówić o jakimkolwiek wpływie treningu, na 1  zdj. po prostu młody koń, na 2 więcej konia, na 3 już mniej tłuszczyku i być może coś więcej zadu. Koń ładny.
asiaj, a mi się Twoje zestawienie podoba - koń owszem, na drugim zdjęciu może być lepiej odżywiony, ale zdecydowanie przyrosły mu mięśnie na tylnych kończynach i tak zwane porty - tak się konia "tylko utyć" nie da 😉
ja tez uwazam, ze to zestawienie jest fajne. zdjecia bardzo dobrze dobrane i wyraznie widoczna roznica. kryterium tego samego stopnia odzywienia jest niemozliwe do spelnienia- konie nam tyja i chudna, ciezko zrobic zdjecia w tej samej kondycji.
Thymos, przykro mi, wg mnie kobylka wyglada slabo. u np. armary taka sylwetke maja roczniaki.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 kwietnia 2012 08:49
przykro mi, wg mnie kobylka wyglada slabo.

wg mnie wygląda odpowiednio jak na swój wiek i zerowy de facto trening. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie uzna że miesięczna zajazdka jest jakimkolwiek treningiem i że od tego powinna dostać jakich mega mięśni.

Widać że spaliła tłuszczyk widoczny na zdjęciu środkowym.
ElaPe, a wg mnie wyglada zle. zeby nie byc goloslownym- roczniak armary:

dwulatek:

i dwu i pollatek:

czy w tej przemianie mozemy mowic o wplywie treningu? nie- to jest co najwyzej wplyw prawidlowego wychowu i zywienia. a ten kon jest umiesniony lepiej niz kobylka ze zdjec.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 kwietnia 2012 14:24
ElaPe, a wg mnie wyglada zle. zeby nie byc goloslownym- roczniak armary:

czy w tej przemianie mozemy mowic o wplywie treningu? nie- to jest co najwyzej wplyw prawidlowego wychowu i zywienia. a ten kon jest umiesniony lepiej niz kobylka ze zdjec.



no właśnie. To co wkleiłaś to nie żaden wplyw treningu a po prostu dorastanie bo koń nie był w żadnym treningu. NIe za bardzo rozumiem co ten przykład miał zilustrować. Że kobyłka o której mowa jest "nieprawidłowego chowu" czy o co ci chodzi?

Jeśli tak, to uważam ten wniosek po prostu za niemądry delikatnie mówiąc bo przede wszystkim każdy koń jest inny, inaczej się może rozwijać i inaczej wyglądać w tym samym wieku.
nicka`   nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj
01 kwietnia 2012 19:49
To żeby nie zaśmiecać, poszukam innych zdjęć  :kwiatek:
Nigna   Warto mieć marzenia...
01 kwietnia 2012 20:02
nicka` :Nie no szacun , szczególnie na ostatnim zdjęciu widać ogromną zmianę w porównaniu do pierwszego  to sie nazywa idealny zestaw zdjęć  😵 ( technika konia faktycznie sie bardzo poprawiła ale co to ma do wyglądu... )

horselover : skoro jej spada to albo jest źle dopasowane i trzeba zmienić siodło albo chociaż zainwestować w podogonie . Nie rozbuduje ci sie nie mogąc prawidłowo pracować.

nicka`   nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj
01 kwietnia 2012 20:06
Nigna wydawało mi się że właśnie wygląd się diametralnie zmienił  🤔  no ale może się nie znam, specjalnie wyszukałam aż tyle zdjęć, próbowałam dać do porównania, jeżeli kiepsko wiać zmiany to przepraszam   :kwiatek:
Gillian   four letter word
01 kwietnia 2012 20:09


- Koń na zdjęciu początkowym i końcowym powinien być w tej samej fazie rozwojowej (a nie że początkowe to  mlody, niedojrzały fizycznie koń  a na końcowym  koń dojrzały fizycznie. Koń sam z siebie bez jakiegokolwiek treningu spokojnie potrafi nabrać masy mięśniowej wraz z dojrzewaniem fizycznym).

- Koń na zdjęciu początkowym i końcowym powinien być  w takiej samej kondycji opasowej - a nie że zdjęcie początkowe to zagłodzona szkapa a na końcowym zapasiony byk.  I bez treningu niejeden koń ze szkapy da się odkarmić i wyglądać na pięknie umięśnionego byka.

- Koń na zdj. początkowym  i końcowym powinien stać w bardzo zbliżonej pozycji - jak pod jeźdźcem to oba pod jeźdźcem, najlepiej tym samym. Jak bez jeźdźca to oba bez jeźdźca.  Oba zdjęcia powinny też być z tej samej fazy ruchu i w tym samym ustawieniu - a nie że raz w ustawieniu z ponapinanymi mięsniami a drugi raz z rozluźnionymi mięśniami i  z szyją do ziemi

- Koń na zdj. początkowym i końcowym powinien mieć tą samą okrywę włosową - a nie że zimowy mamut vs. letni krótkosierścisty - chyba że okrywa zimowa nie za bardzo różni się od tej letniej.

- koń na zdj. początkowym  i końcowym powinien być zaprezentowany w podobnym świetle (ten sam koń oświetlony słońcem będzie inaczej wyglądał niż  ten sam koń sfotografowany pod słońce np., albo światło słoneczne vs. światło sztuczne).


trzynastka   In love with the ordinary
01 kwietnia 2012 20:10
Ale jak Ty chcesz to ocenić ? Na podstawie najnowszego zdjęcia z przodu, w skoku- widać nogi i pysk kontra zdjęcie z boku ?  😲
Nigna   Warto mieć marzenia...
01 kwietnia 2012 20:11
nicka`: nie mówie ze sie nie zmienił  :kwiatek: Ale ciężko to ocenić jak zdjęcie jest raz z galopu po łące , raz z kłusa na oklep a potem zaraz w skoku ; o Do tego to ostatnie od przodu robione : D  Wstaw zdjęcia najlepiej w tym samym chodzi od boku ; )  Albo jakiekolwiek żeby można było porównać daną partie mięśni konia ; )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się