Interpretacja filmików /jazdy, treningi/

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 kwietnia 2012 08:05
🚫

ElaPe O zgrozo - udało nam się zdać na odznakę 😉

"Trik" z przenoszeniem ciężaru zadziałał i tylko 2 razy zmieniałam nogi - uważam to za duży sukces, skoro dotychczas musiałam robić to po każdym skoku. Wejście w szereg nie pasowało, jednak na inne było ok. Dzisiaj wystartowaliśmy w towarzyskich zawodach LL i 2 razy było na czysto, byłyśmy 4 i 6 (na 14 lub 15 przejazdów) w konkursie z trafieniem w normę czasu.
halo, w domu będę ćwiczyć dużo na szeregach gimnastycznych, drągach i przeszkodach z drągami przed, naprawdę wzięłam sobie do serca Twoje słowa i będziemy kombinować, jak tu się poprawić. 🙂


gratulacje!

z drugiej strony owszem to dość częsty przypadek że koń sztywny jak decha, nie na pomocach a w skokach chodzi L a nawet P i przejeżdża.

Aroid: zdziwiło mnie że najciekawsze ujęcia czyli przejścia zostały z tego filmu wycięte.
Thymos, nie jestem pewna, czy siodło rzuca cię na tył, na pewno kolana powinny być nieco niżej. Kluczowe są ręce. Obrazek mnie martwi - twoje ręce nie są niezależne od ruchów tułowia, wręcz przypomina to czasem podciąganie się na wodzach. A koń młody i trzeba jeździć do przodu na stabilnym, nieinwazyjnym kontakcie. Ręce powinnaś trzymać szerzej, tym bardziej, że są (co nie dziwi) kłopoty z kierownicą. Przyjrzyj się swoim łokciom: lewa ręka jest mocniej ugięta i łokieć niżej, a prawa bardziej wyprostowana i  łokieć wyżej. Obie - sztywne. Ktoś powinien pilnować trzymania rąk przez ciebie.
będę wdzięczna, jak ktoś rzuci okiem :kwiatek:


Uwaga techniczna: powiedz osobie filmującej, żeby nie odwracała się do Ciebie plecami [od 6 sekundy] tylko filmowała, po drugie na tak długiej hali dla potrzeb filmu rób mniejsze okrążenia, będziesz lepiej widziała szczegóły.
Arimona wierzę, zaczniemy nad sobą pracować 🙂

ElaPe nie wycięte, po prostu ich nie było.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 kwietnia 2012 14:16
Arimona wierzę, zaczniemy nad sobą pracować 🙂

ElaPe nie wycięte, po prostu ich nie było.


jak to przejść nie było. Przecież galopujesz i kłusujesz.
Dociekliwa, to filmik sklejony z trzech innych: galopu, kłusa na lewo i na prawo :-) Toż to żadna filozofia.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 kwietnia 2012 14:22
to nastepnym razem nakręć też przejścia
Z pewnością, jak za kolejne tygodnie mi się uda złapać kogoś z aparatem 😉
Thymos - balabym sie jezdzic podjezdka z taka reka na takiej krotkiej wodzy. najlepiej by bylo wsiadac na  jakiegos starszaka na lonze pod okiem solidnego trenera i cwiczyc lapke, a mloda dac komus do rozjezdzenia w dole na dluzszy okres 🙂

( do 1:15 )

Da się stwierdzić coś po takim filmie ?
Wiem, że nie mam kompletnie równowagi w skoku i po nim, anglezuje mi ręka, lata łydka...
Koń jeżdżony 4-5 razy w tygodniu, chodzi regularnie od 1,5 miesiąca (wcześniej kulawy...)
Jestem otwarta na wszelką krytykę.
Fakty, no za free mi nikt kompetentny nie wsiadzie, a na starszakach pomykam raz w tyg. Ale dzieki🙂
Pacia, masz o rozmiar za duze wedzidlo. a przynajmniej tak to wyglada na tym filmiku z zimy.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
02 kwietnia 2012 23:03
Też mogę poprosić o interpretację? :kwiatek:
klik
klik
klik
klik
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
03 kwietnia 2012 07:12
na drugim filmiku bardzo podoba mi się Twoja spokojna ręka na dwóch ostatnich przeszkodach szeregu - tak powinnas zawsze... zawsze,bo mam wrażenie,że z kolei na drugiej przeszkodzie,zrobiłaś klasyczną "lokomotywkę" - czyli najpierw cofnęłaś rękę na odbiciu,dopiero potem poszłas z nią do przodu, ale na dwóch ostatnich bardzo ok.


pozostałe filmy z bardzo kiepskiej perspektywy kręcone,cięzko powiedzieć cokolwiek i być obiektywnym 😉
ChingisChan   Always a step ahead! :)
03 kwietnia 2012 08:05
Wtedy na drugiej przeszkodzie prawa ręka poszła w tył żeby długi bat mógł dosięgnąć zadu.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
03 kwietnia 2012 08:22
to wiele tłumaczy 😉
Katija problem w tym, że 13,5 jest za małe i po prostu rozrywa kąciki... Można spróbować z gumkami na wędzidle ?
Pacia, mozna z gumkami, a mozna w takim razie poszukac 14. za dlugie wedzidlo jest gorsze od za krotkiego.
Pacia, spróbuj skupić się na czystości/rytmiczności chodów pod siodłem. Jeśli teraz nie będziesz pilnowała prawidłowego taktu (stęp, galop) to kłopoty narosną. A są. Jeszcze nieduże, ale są. A luzem koń chodzi stępem prawidłowym.
ChingisChan, po wyjeździe z hali (oby szybko) najważniejszy będzie odjazd od przeszkody. Prosty, dynamiczny, pod kontrolą. Teraz koń przejmuje inicjatywę po skoku, skręca kiedy chce, dodatkowo odwrotnie ustawiony, wyciąga ci rękę.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
03 kwietnia 2012 13:24
halo, wszystko się zgadza,ale hala w Otominie jest jaka jest 😉 poza tym,kojarzę konia ChCh (Maja była poprzednią włascicielką? 😉 ) i moze robić za konia profesora,mam nadzieję,że ChCh dużo się od niego nauczy 😉
ChingisChan   Always a step ahead! :)
03 kwietnia 2012 14:29
Ktoś dokładnie. Haxley i tak już mnie bardzo dużo nauczył w niespełna rok. Na starym koniu, po licznych złamaniach ze spięcia nawet nie potrafiłam zagalopować.
halo ok, nad tym popracujemy :kwiatek:.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 kwietnia 2012 14:36
Na starym koniu, po licznych złamaniach ze spięcia nawet nie potrafiłam zagalopować.

że co?
ChingisChan   Always a step ahead! :)
03 kwietnia 2012 14:50
ElaPe wielokrotnie spadając z mojego starego konia (przy tym łamiąc sobie kości) wsiadając już po zrośnięciu i rehabilitacji okropnie się spinałam. Dosłownie na całym ciele. Może to było spowodowane obawą przed kolejnym złamaniem? Albo tym, że po jakimś czasie się go bałam. Strasznie trudno ubrać to w słowa. W każdym razie doprowadzało to do nieprzyjemnych sytuacji, że ja nawet tyłkiem w siodło nie mogłam normalnie usiąść (i przy tym zagalopować). Teraz mając innego konia, który mnie uczy wszystkiego od nowa mogę wszystko ponaprawiać 😉. Od maja zeszłego roku Haxley ze mną bardzo dużo zrobił 🙂.
nicka`   nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj
05 kwietnia 2012 21:34
a o to moja roksana z 1.04. z zawodów, przejazd w P ( kobyła STRASZNIE NABUZOWANA  🤔wirek: )

Maaaaaasakrycznie spięta. Nad tym dużoooo pracy ale to strasznie długi proces 😉 i wymaga wielkiej cierpliwości 😉
nicka`   nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj
06 kwietnia 2012 07:35
Muszę chyba zmienić paszę, ze sportowej na hodowlaną bo gdy widzi przeszkodę to zaczyna aż CHARCZEĆ z podniecenia  🤔wirek:  jej ogon to jak pędzel malarza  😂
Dla porównania :

Tutaj z tamtego roku na tych samych zawodach tylko kl. L  ( nasze wewnętrzne więc nie byliśmy ubrani na galowo)

a tu Biały Bór też rok temu
nicka`, ale na filmie rok wczęsniej ona też jest tak samo spięta, tylko idzie wolniejszym tempem. A kobyła nie galopuje zadem wogóle.
nicka`   nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj
06 kwietnia 2012 09:28
Aha... To w jaki sposób można ją 'rozluźnić" ? Lonżuje ją ostatnio dużo na pessoa,
Może zacznij w galopie po pakim siedzieć w siodle, spokojnie galopować i skupić się na pracy zadu a nie na galopowaniu jako takim. Cięzko mi powiedzieć, bo nie znam konia i nie znam jego problemów w pracy na płaskim. W jaki sposób z nią pracujesz?
Dużo przejśc na pewno poprawia pracę zadu, ogóle rozluźnienie, itp.
nicka`   nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj
06 kwietnia 2012 11:57
Właśnie staram się dużo przejść, mam problem przy skokach, bo przy takiej prędkości jak na pierwszym filmiku to ciężko jest siąść w siodło.
Gdy jest jazda bez skoków jest o wiele spokojniejsza, czy to ma wpływ na 'spięcie' ?  Dużo ją lonżuje na pessowa staram się minimum 4 razy w tygodniu, dużo jazd z drągami i właśnie przejściami
mam filmik z jazdy bez skoków, chodź tylko sam galop :
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się