Konie wielkopolskie/trakeńskie

tym bardziej, że Tobie i tak nie mają podstaw zmienić?
Nie wiem jeszcze czy mają podstawy czy nie , ale jeśli można to zmienić to czemu mam tego nie zrobić? Skoro wpisali sp to po co palenia ? Przecież są po to,że w razie jak gubi się dokumenty to można chociaż rozpoznać klacz po rasie tak się robiło  po wojnie i chociaż coś tam uratowali do hodowli. Wiem,że teraz nie ma wojny - jakiś forumowicz może podsunąć mi myśl ,że czasy okupacji się skończyły. Owszem wojny nie ma i na wojnę zdecydowanie się nie zapowiada, ale ja popieram polskie konie ,hodowanie w czystości rasy . Małopolaki,ślązaki się jeszcze jakoś trzymają, ale znajdźcie mi dobre polskie sportowe konie wyhodowane w Polsce. Nie trzy,cztery sztuki.Jak tylko spojrzeć na listy ogierów dopuszczonych do hodowli wlkp to się za głowę można złapać. Każda rasa z zachodu razy X koni. A ile mamy uznanych czystych wielkopolskich ogierów? Ile z nich kryje za granicą?
Ktoś ponownie może pomyśleć,że próbuję wyhodować super extra polskiego konia co nawet na Gala nie zasługuje. Nie,  chciałabym po prostu zobaczyć więcej koni wielkopolskich,które nie mają w trzech pokoleniach do tyłu hanowerów,holsztynów,kwpn czy innych ras, na arenie polskiej i międzynarodowej.
Uważam,że takie myślenie jest podstawą by coś się w tej sprawie ruszyło.
Właśnie dlatego tak mi zależy na rasie, ponieważ większość koni w paszporcie to konie polskie ,wyhodowane w kraju . Skoro koń , który ma 60 % dolewu zagranicznych ras może być w rasie to czemu ja mam nie chcieć być? Porównując takie dwa przypadki chyba mam pierwszeństwo ze strony rodowodu ? Chyba,że teraz w Polsce wszystko ceni się bardziej co nie polskie niż polskie. 😉
Pozdrawiam 🙂
ta Twoja klacz ma palenia? Jakie?
wielkopolskie

takie jak na numerku 5 po prawej stronie
To jak dla mnie dziwna sytuacja, idź do związku. Albo zadzwoń, niech sprawdzą w swojej bazie.
Aż strach pomyśleć ale zaczynam się zastanawiać czy paszport i koń to jedno
Gdzie ją kupiłaś i kiedy czy były robione badania genetyczne ?
Ja swojej młodej robiłam na własne życzenie gdyż klacz - Orchidea miała nie być źrebna jak ją kupowałam a okazało się że była i wyszła z tego Ora 🙂
Więc warto było sprawdzić - nie kosztowały majątku ......ale tak tylko sobie pisze i do niczego nie namawiam absolutnie bo nie ma takiej potrzeby
z paleniami takze potrafia byc jaja...kiedys znajomy handlarz pokazywal mi klacz z paleniem malopolskim, ale nbyla taka no lupowata, w paszporcie okazalo sie, ze klacz ma 3/4 rodowodu slaskiego. Potwierdzonego markerami oczywiscie...teraz gdzies w Austrii pomyka w zaprzegu😉
[quote author=Karla🙂 link=topic=96.msg1315803#msg1315803 date=1330077180]
z paleniami takze potrafia byc jaja...kiedys znajomy handlarz pokazywal mi klacz z paleniem malopolskim, ale nbyla taka no lupowata, w paszporcie okazalo sie, ze klacz ma 3/4 rodowodu slaskiego. Potwierdzonego markerami oczywiscie...teraz gdzies w Austrii pomyka w zaprzegu😉
[/quote]

Ja znam klacz wlkp, która miała palenie... śląskie  😵
No dziwna ta sprawa, dziwna. Jak zadzwonię do związku to napiszę co i jak .
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi . 🙂
A ja tak z ciekawości zapytam
Jak szukałam sobie konia po stajniach typu rzeczna galiny itp to widziałam że z jednej strony było palenie inf o rasie a z drugiej wypalony numer
nigdy i nigdzie nie widziałam palenia tylko z jednej strony
Jak jest w rasie wlkp ? Jak jest z tymi paleniami - kiedyś był już ten temat poruszany na forum ale czysto ogólnikowo
dawno nie widziałam wielkopolaka z paleniami, ale z tego co pamiętam to z jednej.
Lauren- a napisz jeszcze, czy ten paszport był jej pierwszym paszportem ( zobacz z którego roku jest)
No i przeczytałam cały program hodowlany i z niego wynika że moja starsza tj. Orchidea powinna być w księdze głównej Wlkp a jest w SP
k..... co za bajzel w tym kraju sodoma i gomora
A z racji tej że nie można przenosić koni między księgami to raczej nie ma szans na zmianę
Z drugiej strony jest jakaś pociecha że Pani Irenka bodajże  w związku wyłapała te nieścisłości i młodą wpisała jako wlkp
777- celowy ten inbred był?
klacz wielkopolska, na której obecnie jeżdżę 🙂

Chodzi Tobie o Araka? 
albo coś pomyliłam, ale matka i córka są po Demonie w bazie koni 🙂
Dzwoniłam dzisiaj do związku, to kazali zadzwonić we wtorek i będą wyjaśniać. Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie .
albo coś pomyliłam, ale matka i córka są po Demonie w bazie koni 🙂


Ale to u młodej  😉
Dzwoniłam dzisiaj do związku, wyjaśniłam całą sytuację.Mam wysłać paszport i poprawią mi rasę. Pani była bardzo uprzejma , przeprosiła za błędy pracownika i powiedziała,że nowy paszport wyrobią mi na koszt związku, bo oni ponoszą winę w tej sytuacji.  😅
Lauren, to super! Ale i tak jestem w szoku, że takie rzeczy mają miejsce. Ile może być takich koni, i ludzi, którzy się nie zorientowali, że coś jest nie tak z papierami?!
Niestety to prawda, że przez chwilę nieuwagi ( lub niewiedzy) można czasami narobić niezłego bałaganu w papierach.
Na szczęście wszystko się wyjaśniło 🙂
.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
30 marca 2012 16:54
Nasze dwa wielkopolaki 🙂 Chodzą w bryczce śubnej w parze.
Ten po prawo to nasz rekreant a ten z lewej zaczyna pracę pod siodłem i będzie koniem Pani instruktor 🙂 bo to wielka masa z wielką siłą 🙂



A ktoś ma może zdjęcia pod siodłem, z luźnej pracy itd. - Lwa?  http://www.bazakoni.pl/horse_1882.html
Mam jego całą galerię, ale tylko z lonży. Może nawet ktoś ma filmik?  👀
A mnie tak szczerze ciekawi jaki jest związek między trakenami i wielkopolakami? Bo moja kobyła ma matkę i ojca trakenów (przynajmniej tak ma w paszporcie, bo na bazie koni jest inaczej) a sama jest wielkopolką.

A tak nawiasem mówiąc, kojarzy ktoś ogiera z SK Liski imieniem Endek?

Moje wielkopolskie stworzenie 🙂
duarka dołączam się do pytania, śliczne stworzonko 🙂

Mnie ostatnio ponosi i wyobrażam sobie, że jestem fotografem 🤣 Tak a pro po wstawiam też jedno zdjęcie (wygrzebane z re-volty) za czasów dzieciaka, widać, że chyba trochę poszerzał i wydoroślał😉
duarka Śliczna klaczka 🙂

Moje kobylisko 2letnie 🙂
lubi się miziać z moim pieskiem

jeszcze zimowo

Kiedyś już pewnie pytałam, ale odpowiedzi nie otrzymałam:
Czy ktoś wie, jaki może być powód wykonania palenia wlkp na szyi, zamiast na zadzie ? 😁
Masz foto takiego palenia, pierwsze słyszę ? 🙂
przypomniało mi się, że ma palenie na zadzie, ale jest baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo minimalnie widoczne i to tylko przy odpowiednim świetle i przy zmianie sierści. Może im się nie udało, więc poprawili na szyi?  😁

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się