Kącik Małolata...:D

niemiłek to bierz ten drugi  🤣
ChingisChan   Always a step ahead! :)
02 kwietnia 2012 21:56
Pierwszy!
[quote author=niemiłek link=topic=30353.msg1359003#msg1359003 date=1333396756]
Again mowisz serio czy zartujesz? 🤔
[/quote]

Again, data śmierci Jana Pawła II 😵

[tt][sub][sub]edit: W sumie to dziś rocznica.[/sub][/sub][/tt]


Czy już nie można nie być katolikiem ?  🤔
Można. Ja nie jestem, a wiem. A poza tym co ma katolicyzm do śmierci TAKIEGO człowieka?
Może to, że był Papieżem ?  🙄
nigdy nie miałam styczności z religią katolicką, ta data do niczego mi potrzebna, więc przepraszam bardzo.
Był wielkim człowiekiem, to prawda. Co nie zmienia faktu, że umarł jak każdy . Wszyscy kiedyś umrą , umierają i dalej będą umierać, a życie toczy się dalej.
mils   ig: milen.ju
02 kwietnia 2012 22:54
Trochę to tak, jakby ktoś nie wiedział, kiedy zmarł Lech Kaczyński, bo głosował na PO... Może wyolbrzymiłam, ale takie ja mam odczucie. 😡
Skoro jesteście katolikami to może podacie mi datę w którym roku Jezus zasiadł na tronie ze swoim ojcem - Bogiem ?
Ogólnie pewnie też dowiem się od Was jak Bóg ma na imię ? Ja Was proszę...  🙄
mils   ig: milen.ju
02 kwietnia 2012 23:05
Again czy ktoś ci tutaj wjeżdża na religię? Jan Paweł II bez względu na religię był wielkim człowiekiem, wspaniałym autorytetem. Przeczytaj jeszcze raz, co napisała flygirl... Twoja złość na pewno nie pokazuje twojej dojrzałości... Powiem ci, że znam mnóstwo ludzi innych wyznań, ateistów etc., którzy doskonale znają tą datę, często wraz z godziną. Swoją drogą, chrzest, który każdy katolik przyjął w wieku niemowlęcym i który czyni nas chrześcijanami nie jest wyznacznikiem tego czy ktoś jakoś porządnie praktykuje czy nie. Ale nie znam osoby, która nie zna tej daty, choćby dzień w dzień otwarcie nawet i kpiła z Kościoła katolickiego. Zrozum też nasze zdziwienie i przyjmij je dojrzale... Co chcesz udowodnić swoimi pytaniami? Że nie każdy z nas codziennie czyta PŚ, że na religii rzadko dokładnie zgłębia się historię naszej religii? Że większość po prostu wierzy w Boga, modli się do niego, chodzi na Msze? Żeby wyszło na twoje? Czy co, bo nie rozumiem twojej próby zagięcia nas. 🙄
Jeszcze odnośnie dyskusji na 1127  😎
Mój koń leciał do każdego kto by nie przyszedł, wielkie konisko, wielkie serducho 😉 Ale jakoś.. nie przypasowali sobie, Rudy go zaczepiał ten na niego fukał, Rudy stawał mu na stope.. Podobno zwierze upodabnia sie do właściciela  😁
Trochę to tak, jakby ktoś nie wiedział, kiedy zmarł Lech Kaczyński, bo głosował na PO... Może wyolbrzymiłam, ale takie ja mam odczucie. 😡
Nie trochę tak, zupełnie tak. Poza tym wydaje mi się, że niektóre jego wiersze są normalnie w programie nauczania gimnazjum? Pamiętam, że interpretowaliśmy kilka na lekcjach...
Skoro jesteście katolikami to może podacie mi datę w którym roku Jezus zasiadł na tronie ze swoim ojcem - Bogiem ?
Ogólnie pewnie też dowiem się od Was jak Bóg ma na imię ? Ja Was proszę...  🙄


oj cos nie wyililas sie z pytaniami 😉 Wniebostapienie Jezusa mialo miejsce 40 dni po zmartwychwstaniu. Jezus mial 33 lata kiedy zmarl [po 3 dniach zmartwychwstal] a skoro za poczatek naszej ery przyjmuje sie rok narodzenia Jezusa to analogicznie zasiadl na tronie w 33 r ne. jednak z racji tego ze kronikarze sie pomylili, Jezus tak naprawde urodzil sie od. ok 8 do 4 r pne, wiec mogl zasiasc na tronie od 25 do 29 r ne 😉 a Bog chrzescijanski [jak i judaistyczny] nazywa sie Jahwe 😉 jeszcze jakies pytania?

nie chce nikogo nawracac czy zbawiac, to indywidualna kwestia. jednak Jan Pawel II nie byl glownie wielkim Polakiem czy duchownym, byl przede wszystkim wielkim czlowiekiem i za to nalezy mu sie ogromny szacunek. to ze jestem katoliczka nie oznacza ze nie moge podziwiac innych religii, duzym szacunkiem darze Kosciol Szatana, ze wzgledu na jego - wbrew pozorom - ogromna moralnosc 😉

Arroch teraz juz chyba nie, przynajmniej ja nic nie mialam...
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 kwietnia 2012 11:15
Wróciłam ze szpitala. Mam ukruszoną kość przy kolanie i nie zgodziłam się na gips 😁
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
03 kwietnia 2012 12:29
Co do Jana Pawła II, przecież on był znany nie tylko z tego, że był papierzem 🤔
Kochał młodzież przede wszystkim i choćby z tego powodu powinnaś znać chociaż DATĘ Jego śmierci...
Ja nie praktykuję, na msze chodzę sporadycznie, tylko w święta, a mimo to pamiętam.
Wczoraj zresztą minęło 14 lat od śmierci mojego dziadka, który dla mnie był wielkim człowiekiem. Pamiętam KAŻDĄ chwilę spędzoną z Nim, każdy Jego gest w moją stronę, Jego miłość jaką mnie darzył. I mimo, że miałam ledwo 4 lata kiedy On zmarł pamiętam datę i godzinę. Pamięta to każdy kto dziadka znał mimo, że nie zbawiał świata.
Jan Paweł kochał wszystkich, wybaczył terroryście, który targnął się na Jego życie. Na próbnych testach gimnazjalnych pojawił się temat rozprawki "Kto zasługuje na miano wielkiego człowieka i dlaczego.", każdy, nawet niewierzący i nie mający styczności z kościołem pisał o Janie Pawle...
To, że jesteś niewierząca, nie zwalnia Cię z tego, żeby znać chociaż datę śmierci JP II.
Mils podała bardzo dobre porównanie.
Hermes ja miałam pękniętą jakąś chrząstkę w kolanie, powinnam mieć stabilizator, ale też się nie zgodziłam, na razie chodzę normalnie, ale kolano mi dokucza.
Da się żyć 😁
[quote author=niemiłek link=topic=30353.msg1359345#msg1359345 date=1333445993]

Arroch teraz juz chyba nie, przynajmniej ja nic nie mialam...
[/quote]

Chyba w ogóle nie ma, mnie właśnie olśniło, że przecież chodziłam do szkoły Jana Pawła i może dlatego dręczyli nas interpretacjami jego utworów 😉
Może to, że był Papieżem ?  🙄
nigdy nie miałam styczności z religią katolicką, ta data do niczego mi potrzebna, więc przepraszam bardzo.
Był wielkim człowiekiem, to prawda. Co nie zmienia faktu, że umarł jak każdy . Wszyscy kiedyś umrą , umierają i dalej będą umierać, a życie toczy się dalej.


To jeszcze słowo ode mnie. A Ty wiesz, że Anglicy nie przyjmują zwierzchności papieża? A mimo to podejrzewam, że każdy z nich wie tyle samo o Janie Pawle II, co każdy Polak. I jeśli nie czujesz się na siłach, aby tę datę znać to tak, jest to Twoja sprawa. Ale musisz zrozumieć, że dla praktycznie każdego- katolika, protestanta, anglikanina, ateisty- ta data jest oczywista i ważna. Ten człowiek jest autorytetem wielu osób, wiele osób również przekazuje innym jego nauki, nie jako papieża, lecz jako człowieka, Sługi Bożego, chrześcijanina. Jest człowiekiem błogosławionym, niedługo będzie kanonizowany. Uwierz mi, że nawet jeśli do tej pory zbyt wiele o nim nie wiesz, wtedy dużo usłyszysz.
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
03 kwietnia 2012 14:00
Moja przyjaciółka mieszka w Kanadzie, na drugi dzień po śmierci papieża w szkole mieli minutę ciszy.
Więc papież był znany nie tylko w Europie, ale na całym świecie 😉
Edit: Byka walnęłam i to jakiego ładnego ! 😀
Ja pamiętam, że w chwili śmierci JP II byłam na weselu, nikt nie wiedział co się stało, bo nagle zaczęły wszystkie dzwony w kościołach bić, ktoś wyszedł, sprawdzić co się dzieje, wrócił, poszła informacja, wszyscy siedli do stołu i siedzeli tak do rana, jakieś "babcie i ciotki" się popłakały, nie było oczepin ani nic, sprasznie smutne było to wesele...
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 kwietnia 2012 14:25
Jaza to siedziałam w sypialni,jadłam obiad, mama prasowała i telewizja była włączona i nagle wiadomość, że JP II nie żyje.. ja w płacz,bo miałam okazję twarzą w twarz spotkać się z tym człowiekiem i wspanialszego człowieka nigdy wcześniej nie znałam i nie poznam..mamę wmurowało.
ten pn ma dziś 3 tygodnie  😍 😅
[quote author=niemiłek link=topic=30353.msg1359345#msg1359345 date=1333445993]
oj cos nie wyililas sie z pytaniami 😉
[/quote]

Nie? To dlaczego data jest błędna ?
Jeśli chcecie mogę Wam streścić historię i powiedzieć jaka jest parwidłowa, ale tu nie o to chodzi .
Co prawda, to 'trochę' mnie wczoraj poniosło, miałam jakiś dziwny humor i ogólnie jakoś tak... 
Zobaczyłam cyferki i się nie zastanawiałam . Nawet nie będę się głupio tłumaczyć.
mils   ig: milen.ju
03 kwietnia 2012 15:22
To czemu się głupio tłumaczysz? 🙄 Skoro data jest błędna, to sprostuj i podaj prawdziwą.
W sumie to ja nie wiem co tu jeszcze robie...  😲

Jeśli ktoś będzie potrzebował kontaktu ze mną to face, fotoblog, lub PM.
ChingisChan a ja pochwale zdjęcia bo nikt się nie zainteresował a mi się bardzo podobają  😀 takie radosne  😜
niemiłek ten drugi bierz!!
borkowa. piękny ten maluszek  😍
Hermes jestes pewna, że ten gips to niepotrzebny?  😁

ale dyskusja się zrobiła  😲
Again ty się nie obrażaj i nie uciekaj tylko popraw i tyle  😉
ja też jestem nie wierząca ale Jana Pawła II szanowałam i uważam, że zasłużył na ten szacunek nie tylko w kręgach koscielnych ale również swieckich  🙄
Again, uciekasz stąd, bo Mils poprosiła o sprostowanie? bo nie przyznasz się do błędu? bez przesady. nie ma co się obrażać, trochę pokory czasem i po sprawie.

cały dzień dziwnie się czuję, chyba trzeba się zdrzemnąć 🙄 dobrze, że jutro ostatni dzień do szkoły...
W Kąciku przestałam pisać, ale czytam was, mimo ,że nawet z nauką się nie wyrabiam. 😁
Moża powiedzieć ,że jestem na bierząco.
Czy tylko u mnie w szkole organizowane są od przyszłego roku /przynajmniej dla mnie, jako 1szo klasistki/ zajęcia "dodatkowe" obowiązkowe????
2 godziny w tygodniu. Gotowanie i szycie oraz zajęcia teatralne.  🙄
Masakra, dodatkowe dwie cenne godziny mojego życia mam w szkole spędzać.  😵
bakalia07   Nigdy nie rezygnuj z marzeń!
03 kwietnia 2012 15:53
A  ja jestem mega padnięta.... Ech jak oni potrafią w tej szkole wymęczyć . Przed chwilą wróciłam do domu...  😵

I miałam próbę do tego przedstawienia muzycznego ... Nie powiem , dużo smiechu ale jestem wyczerpana. Na szczęście jutro robię sobie wolne . 😀 

Nigdy nie powiedziałam złego słowa o Papieżu.
Sprostuje, owszem. Tylko muszę pogrzebać co nieco .
Pokory? dobre. Polecam uważniej czytać poprzednie posty.
Again pokory chociażby teraz, kiedy zamiast skończyć dalej ciągniesz dyskusję i to dosyć NIEUPRZEJMIE  😉
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
03 kwietnia 2012 16:33
Again nie wystarczyłoby napisać że po prostu zapomniałaś, a nie tak głupio się wypierać i toczyć bezsensowne dyskusje? Ja przypomniałam sobie dopiero wczoraj po południu i nie kryję się z tym, bo mam taki zapierdziel, że za przeproszeniem nawet się w tyłek podrapać nie mam czasu. 😉

Ja dzisiaj w szkole miałam tylko 6h 😁 Już elegancko jestem wyrobiona z koniutkami siedzę w domu i piję gorącą herbatkę  😁
Mój młodzian dziś chodził faaaaaaaaaaajnie 😜
Again, w jakim sensie data błędna? Przypatruje się dobre 2 minuty i nie za bardzo widzę o co Ci chodzi 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się