Dzisiaj na obiad ...

szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
04 kwietnia 2012 18:15
Placki ziemniaczane w koncu zrobilam. Z serkiem i lososiem 🙂 'papki' zrobilam jak na odzial wojska- dwa dni jedlismy 😉

Dzis chyba na szybko bedzie zielone pesto z penne 🙂
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
04 kwietnia 2012 19:44
Dołączam do wątku, bo już nam z mamą brak pomysłów na obiady, więc liczę na to, że tutaj znajdę inspirację 🙂

My dzisiaj mielone, ziemniaki z boczkiem, koperkiem i śmietanką, do tego surówka.

Tania na "postne" proponuję tego zapiekanego łososia 🙂
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
04 kwietnia 2012 19:59
Śledź smażony 😀
Kami   kasztan z gwiazdką
04 kwietnia 2012 21:34
Dragonnia a robisz z surowego śledzia  👀 bo nigdy takowego nie widziałam, zawsze już takie solone, a mam właśnie ochotę spróbować innego.
Dragonnia a robisz z surowego śledzia  👀 bo nigdy takowego nie widziałam, zawsze już takie solone, a mam właśnie ochotę spróbować innego.

W Holandii można zjeść surowego śledzia w bułce. Nie pamiętam o jakiej porze roku, ale jest taki czas.
Jest lekko słony, pachnie morzem i smakuje wspaniale.
Kami   kasztan z gwiazdką
05 kwietnia 2012 08:52
Tania  🤬 ja w ciąży a Ty mi tu o surowych rybkach, i to dobrych - boszeeee ile ja bym dała za sushi albo tatara z łososia  😜
a propos sushi, postanowilam wykonac jako tradycyjne polskie danie na wielka sobote  😁
Tania  🤬 ja w ciąży a Ty mi tu o surowych rybkach, i to dobrych - boszeeee ile ja bym dała za sushi albo tatara z łososia  😜

Ciąży gratuluję.  :kwiatek:
Nie wolno jeść surowych ryb w ciąży? Dlaczego?
Kami   kasztan z gwiazdką
05 kwietnia 2012 14:22
Z tego co pamiętam to listeria  🙁 wszelkie oscypki i bundze też zakazane a ja je kocham miłością największą  😕
Mmm sushi, jak dawno nie jadłam..Pycha 😜
Ja dziś dietetycznie - cukinia faszerowana pieczarkami 😉
Szpinak z jajkiem, czosnkiem i gorgonzolą (czy czymś podobnym) w cieście francuskim  😀
Trzy śledzie wiejskie opłukane z oleju i jajecznica mocno doprawiona z przecierem pomidorowym udającym ketchup.
Ach, ten Dukan  😁
Dobrze, że chociaż działa.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
05 kwietnia 2012 16:19
gllosia, Podałabyś przepis? :kwiatek:
Zu, U mnie każdy w domu robi nieco odmienną wersję, ale ja może przedstawię tą bardziej light 😉
Cukinię umyć, przekroić na pół, wydrążyć z niej miąższ (najłatwiej małą łyżeczką) i lekko posolić. Pieczarki umyć i pokroić w drobną kosteczkę, podsmażyć na oleju (nie za dużo, tak żeby nie przywierało), doprawić (tutaj wg. uznania, u mnie leci wegeta, czosnek granulowany, pieprz i papryka) i farsz gotowy. Ja wypełniam nim cukinię i gotuję na parze.
Modyfikacje: do farszu można dodać ketchup, cukinię przed faszerowaniem lekko obgotować, a następnie usmażyć lub upiec w piekarniku, na wierzch nałożyć ser żółty, do farszu dać więcej oleju.

edit: zapomniałam napisać, że miąższ z cukinii należy pokroić i dodać do pieczarek :P
Fasolka po bretonsku  😜
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
13 kwietnia 2012 17:42
gllosia, wersja light jak najbardziej super! Dziękuję :kwiatek:
kajpo, mogę prosić o przepis? 🙂 Kupujesz gotowe ciasto francuskie?
pulpety w sosie koperkowym + kasza  🍴 🤣
Fasolka po bretonsku  😜

to samo co u mnie :P
tylko moja wersja blyskawiczna, ale rownie pyszna😉
Dzisiaj zupa ogorkowa i łazanki🙂
Gołąbki 🙂
Zupa dyniowa na mleku i pasztet pieczarkowy " na drugie".
u nas zupa pomidorowa, szpinak z borowikami i gorgonzolą w cieście francuskim
Kurczak nadziewany  szpinakiem, fetą i boczkiem  😜.
Zupa dyniowa na mleku i pasztet pieczarkowy " na drugie".


Ja poproszę przepis na dyniową  :kwiatek:
U mnie dziś rosołek niedzielny indyczy a potem zapiekanka z cukinią i wędzonym łososiem...
A na deser wariacje na temat ciasta francuskiego... dlaczego odkryłam je tak późno? 😉
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
15 kwietnia 2012 18:12
a u mnie dziś makaron z cukinią i krewetkami 🙂 mniam... choć miałam straszną ochotę na rosół i schaboszczaka  😉
[quote=faith]Fasolka po bretonsku  [/quote]
!!!!o tak!!już wiem co zrobię jutro 🙂


u mnie razowe penne w sosie śmietankowo - koperkowym  😜


uwielbiam przygotowywać makarony!
szpinak z borowikami i gorgonzolą w cieście francuskim


Powiedz jak robisz :kwiatek: Ciasto francuskie kupne?
[quote author=ozzy_bb link=topic=37442.msg1373135#msg1373135 date=1334506527]
Zupa dyniowa na mleku i pasztet pieczarkowy " na drugie".


Ja poproszę przepis na dyniową  :kwiatek:

[/quote]

http://bluespoon.blox.pl/2011/09/Znow-jestem-dzieckiem-zupa-z-dyni-na-mleku.html

U mnie jeszcze cynamon jest niezbędny 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się