Dukanowcy (dieta)

Proszę bardzo:

10 łyżek mielonych otrąb ( mieszanka owsianych i pszennych )
2 łyżki mazeiny
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżki serka homo
1 jajko
2 łyżki słodzika do pieczenia
2 łyżki kakao lub inne dodatki ( kawa, przyprawa do piernika, cynamon etc. )

Wszystko mieszam, wychodzi gęsta masa. Nakładam łyżką na papier do pieczenia i piekę ok. 20 minut w 180 stopniach.

Spokojnie trzymam je w szafce kilka dni w miseczce i podjadam do kawy 🙂

edit: polecam przepisy z tego blogu:
http://dukan.blox.pl/html

Wiele sprawdziłam i korzystam do dziś ( rok po ).
Bardzo dziękuję  :kwiatek:

2 tygodnie - 7kg na minusie  😅
Już prawie miesiąc bez słodyczy. Pobiłam wszystkie swoje rekordy wytrzymałości i silnej woli. Nie mogę tylko zacząć żywić się czymś innym niż nabiał+otręby+błonnik i trochę mięsa na obiad. Warzyw też prawie nie jem, najczęściej kończy się tylko na jakiejś zupie i sałatce do drugiego. Efektem tego jest powolniejszy spadek wagi. No ale ja tak lubię te mleczne przetwory a ta szynka jest taka ble  😁
Jeszcze trzy tygodnie i przechodzę na III fazę.

A jak u Was?
Averis   Czarny charakter
19 kwietnia 2012 09:56
Colt, ale wiesz, że bez warzyw robisz sobie ogromną krzywdę? Zabrzmię jak własna Babunia, ale II faza z minimalnym udziałem warzyw jest po prostu niebezpieczna. I nie o niebezpiecznie powolny spadek wagi tu chodzi.
Chodzi o witaminy, tak? Witamin mi nie brakuje. Fakt, najlepsze te "prosto z sałaty", ale piję te wynalazki typu "multiwitamina" i łykam takie kapsułki z suszonych soków i miąższu warzyw, owoców. Piję grzecznie tyle ile trzeba, nic mnie nie boli, włosy mi nie wypadają, cera nie blednie, wzrok się nie pogarsza, nerki milczą, stawy też się nie odzywają. Ogólnie, czuję się bardzo dobrze, jak na zdrowej diecie nieodchudzającej, stan zdrowia się nie pogorszył.
Chyba, że grozi mi coś jeszcze innego?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
23 kwietnia 2012 08:24
I ja się dołączam od dzisiaj. Ogolnie marzy mi sie jakies 15 kg, ale nie wiem czy dam rade...
Na śniadanie jajka na miękko. Na potem mam pierś i ser biały.

Może podacie jakieś przykładowe swoje jadłospisy?
Przypomnijcie czy por lub cebula(w niewielkich ilościach) jest dopuszczalna?

Kumpela 4 dzień dziś na samym białku i raptem 1kg w dół,to normalne?  👀 Ma do zrzucenia niewiele,jakieś 4-5kg,ale nie powiem zeby dzis była zmotywowana....

Poprosiłabym jeszcze,może Lena zna sprawdzony przepis na tatara z łososia  🙇
Przypomnijcie czy por lub cebula(w niewielkich ilościach) jest dopuszczalna?

ja Ci przypominam, że Dukan masz zakazany !!
Ależ Ty mnie pilnujesz,to bardzo miłe  :kwiatek:

Wiem wiem,ze zakazany,ale na tatara łososiowego wg Dukana moge sie skusić chyba... Nie przełknę innego..Dlatego tez pytałam o por i cebulę.
Tania czujna na straży  😁

A propos tego przepisu na górze strony: czy w diecie nie są zabronione otręby pszenne? I, jeśli owsiane, to tylko 3 łyżki?
Ja jadłam, w sumie nadal jem otręby tylko owsiane,do koni mnie zbliżają  😂

Tania zawsze czujna.Obie przerobiłysmy to samo z nerkami,więc nie ma nic do śmiania.Cholera wie,czy to faktycznie dukan tak nawywijał.
No niestety, tatara to ja nigdy nie robiłam/nie jadłam.

Ostatnio mam tylko "film" na modyfikowanie przepisów kuchni indyjskiej na modłę dietetyczną - nie jest to trudne, bo większość z nich zawiera głównie kurczaka/rybę, warzywa, przyprawy i jogurt naturalny/twaróg chudy, względnie tofu 🙂
No to jak jest z tym porem względnie cebulką?

mam taki przepis:
500g fileta z łososia
1 niewielki ogórek
por
4 łyzki oleju sojowego(można pominąć)
1 łyzka czarnego sezamu
sok z cytryny
pieprz
Bardzo drobno siekamy rybę,por,ogórek,doprawiamy sosem,sokiem z cytr.,pieprzem i sezamem.Podajemy w kieliszkach.
🙂
Odkopuje, są tu nadal jakieś osoby na  owej diecie? Zaczęłam dziś dietę, trochę wcześniej czytałam, ale przyznam,że zaczynam się w niej gubić, może ktoś poleci mi stronę z przepisami potraw Dukana, gdzie jest jasno napisane, jakie danie dla jakiej fazy  :kwiatek:
efeemeryda   no fate but what we make.
08 stycznia 2013 11:29
wiele miesięcy przetrwałam dzięki tej stronie http://dukan.blox.pl/html
Ogólnie trzeba naprawdę dużo pić, a powinno być ok, jeśli nie masz żadnych przeciwwskazań zdrowotnych.
Obecnie już jej nie stosuje, ale wiele nawyków, potraw itp, przetrwało  😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 stycznia 2013 11:34
Ja chyba wrócę do dukanowania. To jedyna dieta na której schudłam i na której nie było efektu jojo. Teraz trochę się roztyłam, ale folgowałam sobie fest. Czas się wziąć za dietę.
Jest takie forum diety, na którym można poznać sporo przepisów Dukanowych wymyślanych przez samych odchudzających (podzielonych na odpowiednie etapy). Jest też ogrom zdjęć mobilizujących do odchudzania. Tylko nie wiem czy mogę podać tu link :p
libertian_girl prześlij mi link na pw  :kwiatek: W moim wioskowym sklepiku nie było otrębów owsianych wiec wzięłam pszenne, chyba nic sie nie stanie jak dzisiejszą resztę  dnia przekoczuje na nich?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
08 stycznia 2013 14:20
ooo moj ulubiony watek. Szkoda, ze nie moge robic juz calkiem dukana. Ale dalej wiele kg mniej mi po nim zostalo i dalej uzywam czes jego diety.

Wspomniane forum jest swietne :-) 
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
08 stycznia 2013 17:17
Dziewczyny to wrzućcie linka. Chyba nie jest to żadna tajemnica, nie? 😉
Mam gdzieś w czeluściach kompa zeskanowaną książkę "Nie potrafię schudnąć" w wersji podstawowej, Może skan nie jest jak e-book ale jeśli ktoś chce to wyciągnę i prześlę @. Chyba też wrócę do tej diety. Jedyna co mi służyła.

edit: mam jeszcze przepisy do przesłania na @.
Ja już długo po, nawyki zmienione trwale, waga +/- 1 kg cały czas ta sama, wiele przepisów nadal w użyciu, także modyfikuję tradycyjne.

Książek mam ze 3 w wersji papierowej, jeśli kogoś mogę nimi poratować -> PW.

slojma   I was born with a silver spoon!
09 stycznia 2013 08:07
Tak trochę z innej beczki bo nie o Dukanie. Ostatnio czytałam artykuł, iż żeby schudnąć należy stosować jedną podstawową zasadę. Jemy tylko 8 godzin i 16 godzin odpoczywamy. Co oznacza, iż jeśli zaczynamy jeść śniadanie o 10 ostatni posiłek możemy przyjąć o 18. Podobno w tej diecie można jeść naprawdę sporo, może nie jedzenia śmieciowego ale normalnego, w miarę zdrowego jedzenia i nawet słodycze a i tak się chudnie. Coraz więcej osób zaczyna stosować zasadę jedzenia tylko przez 8 godzin i już moje koleżanki zobaczyły pierwsze efekty.
czym mogę zastąpić maizenę?

edit. domyślam się,że kupienie jakiejś gotowej sałatki rybnej odpada?
Edy zdanie wielu osób mazeinę można zastąpić skrobią ziemniaczaną.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
09 stycznia 2013 10:03
Edy, Odpada bo gotowce zawieraj duże ilości cukru. Poza tym sos winegret czy majonez to gigantyczna bomba kaloryczna.

Ja ostatnio wygrałam bento box i po dukanowemu zaczynam bentować 🙂
czy produkty ze sklepu dukana są dobre ( w sensie,że maja mało tłuszczu itp.), czy to tylko naciąganie człowieka?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
09 stycznia 2013 10:09
Naciąganie człowieka 😉

Na "zwykłych" półkach też znajdzie się wyroby z niską zawartością tłuszczu. Trzeba tylko poszukać 🙂
A produkty light to pic na wodę fotomontaż, bo czasem zawierają więcej kcal niż te "normalne"
Polecam jeszcze tego bloga z przepisami:

http://zkotemwkuchni.blogspot.com/

A co do produktów, czytanie etykiet jest najlepszym rozwiązaniem.
Kochane Dukanki, a czy jest dozwolony jakiś alkohol ?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się