wypieki i słodkości domowej roboty

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 kwietnia 2012 15:54
Dziękuję  :kwiatek:
Ja z kolei dodaję trochę masła 😉 Ja robię gorzką polewę, taką lubię najbardziej, a śmietana, mleko mogła by zrobić bardziej mleczną :P
ja polewe robie z cukru pudru, kakao, masla, mleka i czekolady 😉

co robie? mam dość dużą rodzinę, większość zazwyczaj się rozchodzi po ludziach 😉 a przyozdabiam głównie migdałami, orzechami włoskimi czasami laskowymi, żurawiną, generalnie co popadnie 🙂
na zdjęciu jakieś 2/5 tegorocznych wypieków 🙂
Aaaaa!  A ja dla mojej rodzinki robie jednego skromnego mazurka  😡
Ale jak trzy-osobowa rodzina to niewielkie zapotrzebowania 😉
Mniam!
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
07 kwietnia 2012 18:28
Dziewczyny!
Sernik londyński i babka marmurkowa ze strony mojewypieki.blox.pl są genialne! Bardzo smaczne, łatwe, wyszły świetnie, polecam!


Uwielbiam ten sernik londyński 😜 U nas już się chłodzi i czeka na pożarcie 😁
U mnie nie zdążył się schłodzić 🙂 Super przepis!

dziewczyny, ta tarta to absolutne mistrzostwo! http://mojewypieki.blox.pl/2012/03/Tarta-z-biala-czekolada-advocaatem-i-migdalami.html
Myślę, że jest fajna nawet dla początkujących, a smakuje świetnie!
Mam tylko problem z ułożeniem ciasta na formie do tarty, bardzo się klei i mam problem z ułożeniem go ładnie i równo. Ale po nałożeniu pozostałych składników już niedociągnięć nie widać 🙂
A ja zrobiłam to ciasto 🙂 a w zasadzie torcik, pomiędzy spód a krem położyłam dżem wiśniowy 🙂 Mega pyszne i słodkie(dla osób, które uwielbiają czekoladę - niebo w gębie) 🙂
http://www.kwestiasmaku.com/desery/czekolada/ciasto_czekoladowe/przepis.html
Ja w tym roku piekłam mazurka, shreka, sernik, szarlotkę i zrobiłam lody 😀
Shrek zrobił furorę  😅
Alabamka podasz przepis na Shreka?  :kwiatek:
Ja zrobiłam 2 baby(1 wyszła super, druga słabo bo w przepisie było za mało mąki) i 3 mazurki.
Jeden dla przyjaciółki, właścicielki srokatej kobyły  😉 o ten:
KuCuNiO   Dressurponyreiter
09 kwietnia 2012 17:45
Muffiny:

i tort czekoladowy:

Wszystko sama piekłam ^^
Alabamka podasz przepis na Shreka?  :kwiatek:


Składniki:
2 paczki delicji
Bita smietana "śnieżka"
Zielony sok (kubuś, pysio)
2 budynie waniliowe/śmietankowe
3 zielone galaretki
4 jajka

Biszkopt:
Białka ubić z 4 łyżkami cukru, dodać żółtka i 4 łyżki mąki z łyżeczką mąki do pieczenia, dokładnie wymieszać.
Piec do lekkiego zarumienienia.

Shrek:
1. Upiec biszkopt z 4 jaj
2. Ugotować 2 budynie w 1 litrze zielonego soku (trochę schłodzonego) i wylać na biszkopt
3. Ułożyć na zielony budyń delicje
4. Ubić śnieżkę według przepisu na opakowaniu, pod koniec ubijania dodać jedną galaretkę rozpuszczoną w małej ilości wody. Dodać do ciasta na delicje
5. Na ciasto wylać 2 rozpuszczone galaretki.
Ciasto schłodzić.

Tylko mi galaretki zielone przesiąkły pod śnieżkę ale i tak bardzo smaczne 😉
[quote author=Martolina link=topic=236.msg1360509#msg1360509 date=1333536280]
qwash próbowałaś kiedyś ciasta mandarynkowego? Przepis łatwy, i bez mąki. Gotujesz kilka mandarunek (mogą być ze skórką) aż będą na tyle miękkie, że przebijasz je widelcem. Miksujesz je i czekasz aż ostygną. Z 5 żółtek (białka zostawiasz, będą potrzebne) robisz kogel mogel ze szklanką cukru. Dodajesz to do mandarynek. Jeszcze 5 łyżek kakao, migdały (mogą być  mielone) oraz lyżkę proszku do pieczenia. Ubijasz piankę z białek i też dodajesz do wcześniej przygotowanej masy. Wszystko wylewasz do formy i wstawiasz do piekarnika najlepiej na opcję "góra dół" na 180 stopni. Na ogół po 40 minutach jest gotowe 🙂



Ciasto mandarynkowe wyszło całkiem smaczne, niestety całe opadło i wyglądało jak brownie 🙁

[/quote]

Szkoda...🙁 mi pierwszym razem też opadło, ale za drugim już wyszło git, nie wiem od czego to zależy 🙂
Te mandarynki to miksujecie ze skórką czy obieracie?

Ja na święta zrobiłam nutella cake i wyszło super.
Zależy jak wolisz.
Ja nie bardzo lubię smak aromatu skórki, ale rodzina lubi więc miksowałam ze skórką (po ugotowaniu ona jest miękka). W cieście był mocno wyczuwalny aromat.
Następnym razem będę robić bez skórki 😉
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
11 kwietnia 2012 15:19
Ja nie wiem, co ja mam z blogiem mojewypieki. Próbowałam ciasta marchewkowego, nie wyszło ze 3 razy, teraz spróbowałam gofry, też nie chcą wyjść. A nie jestem beztalenciem, bo przepisy z innych stron wychodzą.
Ja próbowałam z tego bloga zrobić ciasto Toffi bez pieczenia i w masie budyniowej podane jest jest zbyt dużo mąki, musiałam dolać jeszcze mleka bo mikser nie dawał rady i wtedy zrobiły mi się grudki  🍴
Ale i tak było pyszne 😀
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
11 kwietnia 2012 16:26
Mi te gofry dzień popsuły. 🙁
A mi z "moich wypieków" wszystko wyszło.
Łącznie z sernikiem, który piekłam pierwszy raz w życiu.
Wszyscy byli zachwyceni  😀
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 kwietnia 2012 07:24
Słuchajcie, ze mnie kucharka jak z koziej d... trąbka, więc potrzebuję wsparcia 🙂
Znalazłam w necie przepis na wielokolorowy tort

http://mojewypieki.blox.pl/2011/09/Teczowy-tort-rainbow-cake.html



Czy ktoś robił?

Mam dwa pytania:

1. w przepisie ciasto podzielić należy na 6 części, pokolorować każdą barwnikiem i każą osobno piec 15-20min. 6 tych blaszek okrągłych z poszczególnymi częściami nie zmieści mi się na raz do piekarnika. Czy mogę to zrobić na raty? Tzn. czy coś się może stać z ciastem, które czeka w kolejce na wypiek?

2. Gdzie można, poza netem, kupić te barwniki w żelu? Czy w jakimś realu czy gdzies?

Z góry dzięki 🙂
Ja często piekę warstwy oddzielnie i robię to na raty bo nie mam tak dużo identycznych blach. Potem i tak "składam" ciasto jak wystygnie więc to bez różnicy chyba 😉
Mi niezbyt wyszło to nutella cake tzn niby wyszło, ale bez rewelacji - wyszedł niski, gorzki murzynek. Wcale nie czuć nutelli, no szału nie ma. Może dlatego że dałam pseudonutellę z Lidla ? (ale skład ma b. podobny).

Mazurek chałwowy za to super 🙂
A i robiłam paschę - rewelacja i pychota ! Sernik na zimno w lepszym wydaniu 😉
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
12 kwietnia 2012 07:43
Pascha jest cudowna. Pies ją drapał, że ma milion kalorii 😀 Dla takiego deseru warto przestać liczyć kalorie 😀
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 kwietnia 2012 11:20
Ja często piekę warstwy oddzielnie i robię to na raty bo nie mam tak dużo identycznych blach. Potem i tak "składam" ciasto jak wystygnie więc to bez różnicy chyba 😉


dzieki! 🙂
Stworzyłam coś przepysznego  💘

Z tego przepisu: http://www.kwestiasmaku.com/desery/czekolada/ciasto_czekoladowe/przepis.html (tylko ja zamieniłam gorzką czekoladę na mleczną, o dziwo wcale nie jest za słodkie)
opolanka - zrobiłaś już ten tort? ja właśnie się na niego czaję już dobre 2 lata  😁 😁
A ja w ciągu ostatnich kilku tygodni zaszalałam z pieczeniem ciast. Kilka razy zrobiłam sernik migdałowy z Amaretto http://mojewypieki.blox.pl/2009/02/Migdalowy-sernik-z-Amaretto.html  (i muszę powiedzieć, że to najlepsze ciasto jakie kiedykolwiek jadłam i bardzo proste w wykonaniu). Więc polecam🙂
Z tego samego bloga zrobiłam również ciasto kakaowe z masą kokosową, ciasto przekładane z miodem i kremem, a ostatnio tort Andaluzja http://mojewypieki.blox.pl/2011/03/Tort-Andaluzja.html  (faktycznie dosyć trudny do wykonania oraz drogi). Aczkolwiek wyszedł przepyszny i  wyglądał identycznie jak na zdjęciu 🤣
http://mojewypieki.blox.pl/2007/09/Brownies.html przed chwilą zrobiłam i właśnie się zajadam  🥂
chess natchnęłaś mnie, mój się chłodzi w lodówce właśnie 😜 Powrzucałam wszystkie barany, jajka i zające z czekolady, dzięki tobie się nie zmarnowały bo nigdy nie wiem co mam z nimi robić, a tak wylądowały w torciku 😀

edit: właśnie spróbowałam, bo nie mogłam wytrzymać, jest turbo czekoladowy i polałam sobie kawałek sokiem z wiśni, bo ciezko przepchac samego  🤣


A i się chwalę torciskiem dla córci, zdjęcie prześwietlone w rzeczywistości zielony jest bardzo intensywny, taki limonkowy.



Uploaded with ImageShack.us
hanoverka tort jest świetny ❗

a ja z okazji przyjazdu rodziców do wawki, zgodnie z obietnicą, upiekłam im sernik tiramisu. Zdjęc brak bo zrobiony zaraz pojechał na konsumpcje 😉 i niestety zniknął niemal natychmiast 🙂

jednak tym razem dałam 4 łyżki amaretto (bo nic innego nie miałam ale i tak pasuje) i jedną czubatą łyżeczke kawy i jedną płaską. Wtedy posmak kawy w serniku jest bardziej wyrazisty ale nie dominujący, ciasto jest przepyszne 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się