czapsy i buty

Trzewiki. 😁 No nie mogę. 😁
Ładnie wyglądają, ale mnie trochę nie przekonuje ten brak gumki z boku.
Z czego nie możesz? Sztyblety bez gumki to trzewiki właśnie 🤣
a po co gumka, skoro jest suwak?
suwak jest tylko po to żeby łatwiej się buty ubierało, gumka nie tylko - skóra się tak nie gnie i nie marszczy jak jest gumka która może pracować kiedy noga się zgina.
i miałam buty z gumką i bez, i w tych z gumką jest wygodniej.
Gdzie kupic brązowe sztyblety Mountain Horse zip paddock?? czy model windsor jest lepszy??
Przepraszam, ale tak wtrącę się między wierszami z dość pilną sprawą... 😡

http://sklep.bergo.pl/sztybletyalexayork-p-1545.html Ma ktoś takie sztyblety, albo słyszał o nich? Przydadzą mi się takie z zamkiem...jednak w zimie wciągnie sztybletów na stopę gdy się ma 3 pary skarpetek...
Liczę na wasza pomoc  :kwiatek:
Grafitkowa jak dla mnie to to jest "wzorowane" na hippice, są prawie identyczne...
Ja mam te z hippica  i jestem jak na razie zadowolona. Łatwo się je zakłada, są wygodne, ładnie leżą. Co do tych 3 skarpetek to już nie byłabym taka pewna. Są wąskie, raczej dopasowane do nogi. Nie wiem jak z trwałością, nie podoba mi się klejona podeszwa, powinna być szyta. Myślę, że z tymi jest podobnie...
http://sklep.bergo.pl/sztybletyhippica-p-1806.html
Są wąskie, dopasowane. Gdyby był inny znaczek byłaby to hippica 😉. Hippicę mam a te mierzyłam ostatnio w sklepie - bardzo fajne sztyblety, bardzo ładnie zrobione.
Wow. Nie wydaje wam się, że York coś ostatnio kopiuje...?

Btw, miał ktoś te sztyblety Yorka? Ogólnie w sztybletach z takim zamkiem, ów zamek nie przeszkadza?

ekhem, Ale poważnie? Serio? No kurde, pierwszy raz się spotykam z określeniem "trzewiki" na szyblety (czy tam, "buty do jazdy konnej", takie określenie też się widuje) i mnie właśnie to zdziwiło. 🙂

[quote="ekhem"]suwak jest tylko po to żeby łatwiej się buty ubierało, gumka nie tylko - skóra się tak nie gnie i nie marszczy jak jest gumka która może pracować kiedy noga się zgina.
i miałam buty z gumką i bez, i w tych z gumką jest wygodniej.[/quote]
Ano, potwierdzam. 🙂
Sankaritarina, zamek nie przeszkadza. Dla mnie to jedyne buty - czy York czy Hippica, które mi po nodze nie latają. Z tym, że Hippica jakaś specjalnie trwała nie jest - więc jakbym miała wybierać to teraz tylko Yorka ze względu na różnicę w cenie.
Hippicę kupiłam w grudniu 2008 roku, chodziłam (nawet nie jeździłam wtedy) kilka razy w tygodniu po godzinie, dwie do czerwca 2009 - czyli 7 miesięcy. Potem kupiłam oficerki i sztyblety przeleżały w szafce. Ostatnio wyjęłam, odkurzyłam i generalnie zamarłam - na obu mam przetarte podeszwy pod dużym palcem i oba buty poodklejana podeszwa. Musiało się to stać jeszcze w czasie jak chodziłam w nich, bo w krasnoludki nie wierzę 😉.
Sankaritarina, serio, serio 😀
Mi hippica elite też się rozpadły. tzn przez ok. rok były w stanie może nie idealnym, ale zdatnym do jazdy, a potem jak się sypneły to wszystko na raz. Skóra popękała na wylot, podeszwa się odkleiła i zamek się zepsuł. Buty do śmieci. Za to były bardzo wygodne.
Te Yorki są identyczne i jak się o nie zadba to nie ustępują droższym Hippicom trwałością.
A czy te yorki są bardzo wąskie w palcach? Bo mierzyłam kilka par sztybletów i tylko stary(chyba pfiffa) mi pasowały na stopę, reszta była tak wąska w palcach, ze nie dałam rady włozyć.I jak z numeracją? Zawyżona ,zaniżona? A spotkałyście sie z takimi yorkami brązowymi?
ja mam hippika elite już bardzo długo,ale używane rzadziej jako wyjściowe po prostu 🙂
Nie mniej chcę sobie zafundować zestawik od tej firmy co Zorilla i dopytam czy dało by radę zrobić tak że czapsy lakierowane na samej górze, a buty czubki tylko- żeby była taka podróba oficerek De Niro 🙂
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
09 kwietnia 2012 11:08
Perilca, jak dowiesz się to proszę, podziel się informacją  :kwiatek:

edit:
faktycznie identyczne te yorki do tych z hippici...
fajnie by było, jakby się znalazł ktoś, kto testował.

ja osobiście mogę Wam polecić te :
http://amigo-konie.pl/46b-cavallino-sznurowane-buty-do-jazdy-konnej-skorzane-z-zamkiem-z-tylu-rozmiary-od-35-do-41.html

cioram je już rok - naprawdę cioram, bo inaczej się tego nie da nazwać.
przeżyły niejednokrotnie ogromne błoto, które sezonowało się na nich parę dni, zanim je wyczyściłam.
kilka razy przeżyły wielkie chlapanie w rzece i w stawie, na mrozie swoje też schodziły.
Wygodnie się w nich jeździ, fajnie się przez wiązanie dopasowuje, podeszwa calutka, nic nie odchodzi. do tego mam wadę trochę budowy stopy prawej w szczególności, i strasznie mi się przeciera wewnętrzna część przy palcach zawsze, bardzo często buty odchodzą po prostu od podeszwy w tym miejscu. tu nic się nie dzieje takiego 🙂
jak je wyczyszczę i wypastuję to wyglądają nawet dość elegancko jeszcze :P
Mam 4 letnie sztylpy Hippici i jeszcze żyją. 😁 Ale zamki padły bardzo szybko. Ogólnie wymieniłam zamki chyba z 3 razy, ale to już robił szewc, więc może za pierwszym razem słabo przyszył, nie wiem.

epk, ekhem, Dzięki. 🙂
Moje sztyblety Elt mają już...ee..... jakoś 5 lat i pomału przestają spełniać swoją rolę. Zamek popsuł mi się wprawdzie dopiero niedawno i pewnie go jeszcze wymienię, ale czubki są odrapane, podeszwa wytarta, kilka razy klejona i pomału to przestaje wyglądać estetycznie.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
09 kwietnia 2012 13:31
marzy mi się brązowy zestaw w odcieniu camelel *.*
zaryzykuje i zamówię w nst miesiącu ze sztyblety.pl
Mam uraz do różnych firm, chociaż z hippiki był dość długo...
Najgorsze mam wspomnienia do sztyblet z daslo, cholernie obcierały :/
Panuje zakupić te york z zamkiem  😀 Raczej są na wąską stope..
a te yorki z zamkiem z przodu/boku nie uciskają, jak się założy sztylpy?
co do gumy, to fakt, że wygodniej trochę, ale zamek, sznurówki i guma to chyba trochę za dużo 😉
macie jakiś patent na to by sztyblety się nie zakurzały w tak ekspresowym tempie (pasta i mycie szafki nie pomaga 😉)?
worek? taki jak na kaski
Dramka dzięki :kwiatek:  Szkoda, właśnie dlatego boje sie trochę zamawiać bez miary 🤔. A może jakis inny model yorka lub te PBK? Tez wąskie czy już raczej takie w miarę szersze? Tyle osób zamawia prze internet, a ja mam obawy 🙁
calore myślałam raczej o jakiś smarowidłach
ja też mam obawy i jeżdżę w skarpetkach ostatnio 😵
miała ktoś do czynienia z takimi http://amigo-konie.pl/4794.html? zamek wygląda na fajny, ale to tyle, co mogę powiedzieć po zdjęciu 😉
Mam sztyblety York Alexa i muszę stwierdzić, że są naprawdę wąskie. Mam bardzo szczupłą stopę, a sztyblety mnie ' ściskają ', ale są nowe i jeszcze nie używane, więc myślę, że się trochę rozejdą i będą takie akurat  🤣
Haha, mi też sie one podobają, to juz trzecie pytanie o te sztylpy, ale chyba nikt nie posiadał ich niestety 🤔
Czyli yorki zdecydowanie nie dla mnie 🤔. Możecie podrzucic cos na szesrzą stopę w takim razie? :kwiatek:
Chyba jednak nie możesz mieć bardzo szczuplej stopy jeżeli cie ściskają, ja mam szczupłą stopę i mnie nie ściskały.
Dziękuję za odpowiedź, jak zwykle się na Was nie zawiodłam  😍

Wcześniej miałam hippiki i długo mi wytrzymały, co prawda bez zamka, ale sądzę, ze różnicy w skórze i szyciu (podeszwa) za bardzo nie ma...
Zastanawiałam się właśnie czy te Yorki są wąskie czy raczej szersze, bo hippiki brałam zawsze własnie ze względu na wąską stopę, ale skoro piszecie, ze to dość wierna kopia to chyba je przetestuję.
Jeśli chodzi o sztylpy hippiki to muszę je jednak pochwalić, służyły mi wiernie, zanim mi ich nie ukradli... Jeżeli chodzi o zamek to tylko w jednej parze mi się rozwalił, wtedy jeszcze rosłam i w zimie napchałam sobie na nogę skarpetek to i w łydce było szerzej...więc to raczej moja wina 😉

A z tymi Yorkami jeszcze... rozmiarówka zaniżona, zawyżona czy raczej "normalna"...? 🤔


edit.


Sanndy, przez Ciebie teraz się waham, York czy cavallino  🤔
Dramka, a Ty juz masz te sztyblety? bo z tego co wcześniej pisałaś to dopiero planujesz.
Nie mam ale mierzyłam.
calore w życiu nie bierz tych czapsów ! Forumowa brunatna je miała i zamek rozwalił się po pierwszej jeździe, po czym dali jej w sklepie nowe, w których zamek również się rozwalił  😵.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się