DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
17 grudnia 2008 18:01
ja szylam czaprak dla jednej z voltowczek mam nadzieje ze nie obrazi sie ze wstawiam je tutaj 🙂



jak mi sie uda to w sobote wstawie zdjecia pozostalych czaprakow
z powodu swiątecznej nudy stwierdzilam ze czas odkurzyć maszynę i zaraz zabieram się do dziergania czapraka bo wpadłam na wydaje-mi-się super pomysł, więc chwalę się ze za dwie godziny będę się chwalić <jeśli wyjdzie> :P
czekam z niecierpliwoscią  😉
no i nie pokaże bo sie nie udał:P chwile odpoczne i zaczne następny :P
aż tak źle??Ka i tak was podziwiam. Sama to nie wiedziałabym od czego zacząć :P
źle nie jest ale szału ni ma:P
kujka   new better life mode: on
28 grudnia 2008 23:05
edit
Kujka koło Karinowa jest fajna krawcowa, dziewczyny nieraz chwaliły.
Livia   ...z innego świata
29 grudnia 2008 08:31
Słuchajcie, a ja mam prośbę - do tych uzdolnionych manualnie i maszynowo... Próbowałam tez podpytywać w firmach czaprakowych polskich ale póki co nie mam odpowiedzi.
Chodzi o uszycie takiej kapy na konia:

Granatowy welur/aksamit z wierzchu, obramowany szeroką srebrną taśmą najlepiej z liściastym wzorem, gwiazda srebrna po obu stronach, sznurek srebrny pod ogon, a pod spodem coś wytrzymałego coby pożyło trochę.
Koń ma 160 cm w kłębie, to dokładnie ten ze zdjęcia.
Czy któraś z Was podjęłaby się? Oczywiście za odpowiednim wynagrodzeniem 🙂
Jakby co, proszę o pw albo maila faemne@wp.pl .
Potrafi ktoś robić naszywki?
ma ktos projekt na derke polarowa?
wymiary na dlugosc mam, nie wiem jak z szerokoscia i wycieciem na szyje.
Lov   all my life is changin' every day.
02 stycznia 2009 18:01
Potrzebuję zrobić coś takiego, bo Gruby masakrycznie się obciera od derki, a mam mały debet na koncie  🤔
http://sklep.horses.pl/product-pol-2095-Shires-kamizelka-polarowa-Fleece-Vest-oliwkowa.html

KToś kiedyś robiłcoś takiego? Bo ja jakoś nie mam wizji... I czy z polaru będzie ok, nie będzie się dalej obcierał? JAkie zrobić z przodu zapięcie? A może przez łeb wciągane?  zemdlal
Potrafi ktoś robić naszywki?
trusia a firmy robiące haft komputerowy?
ja mam takie


Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
02 stycznia 2009 19:42
Losieczka, uszycie derki polarowej jest bardzo proste szyje sie wedlug tabeli
ROZMIAR długość grzbietu długość dołu szerokość derki wysokość konia
95cm 145cm 146-158 146-158
105cm 155cm 72cm 115cm-125cm
115cm 165cm 80cm 125cm-135cm
125cm 175cm 85cm 135cm-145cm
135cm 185cm 90cm 145cm-155cm
145cm 195cm 95cm 155cm-165cm
155cm 205cm 98cm 165cm-175cm
165cm 215cm 100cm pow.175cm
odejmuje sie dlugosc dolu derki od gory i masz zostawione na klate konia co do gory wycietej na szyje najlepiej wziac od orginalnej derki wiekszosc derek ma mniej wiecej taki sam rozmiar na szyje. mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi 😉

Potrzebuję zrobić coś takiego, bo Gruby masakrycznie się obciera od derki, a mam mały debet na koncie  🤔
http://sklep.horses.pl/product-pol-2095-Shires-kamizelka-polarowa-Fleece-Vest-oliwkowa.html

KToś kiedyś robiłcoś takiego? Bo ja jakoś nie mam wizji... I czy z polaru będzie ok, nie będzie się dalej obcierał? JAkie zrobić z przodu zapięcie? A może przez łeb wciągane?  zemdlal


z tego co widze to polar czy bedzie obcierac nie mam pojecia. z tego co widac mozna zrobic wciagany przez leb albo jak komu wygodniej na klamerki jak w zwyklych derkach. ogolnie to tak jak derka tylko ucieta wiec problemu z uszyciem czegos takiego nie powinno byc problemu.
Czy mógłby ktoś zmierzyć Mattesa rozm. M (chyba? miałby wejść pod siodło 17'😉. Chodzi mi o długość od tego wystającego futra u góry (czyli tam gdzie jest przedni łęk) do futra u dołu (czyli tam gdzie się siodło kończy)?  :kwiatek:
Ponieważ dorwałam futro medyczne w lumpeksie za grosze i robimy Mattersa  😁
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
02 stycznia 2009 21:42
Czy któraś z Was dziewczyny szyje owijki? 😉 jeżeli tak to odezwijcie się na PW albo tu w wątku  😎
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
02 stycznia 2009 21:52
moja mama kiedys szyla jak kupilismy konia 🙂

edit: ja tez szyje owijki tylko musi mi ktos uciac polar prosto bo ja mam jakas krzywa reke i wychodza mi fale dunaju 🙂
lockmittel ja Ci uszyję, z moim talentem wiesz, że będą piękne!  😁
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
02 stycznia 2009 22:02
breakawayy ciach / a.

fajnie się bawicie? takie rzeczy proszę na priv/gg/mail. albo sio mi na towarzyskie! wymianę zdań nie mającą nic wspólnego z wątkiem kasuję / a.
caroline   siwek złotogrzywek :)
02 stycznia 2009 22:05
Potrzebuję zrobić coś takiego, bo Gruby masakrycznie się obciera od derki, a mam mały debet na koncie  🤔
mnie sie wydaje ze cos takiego bedzie sie lepiej sprawdzalo dla obcierajacego sie konia. ale z kolei trudno jest dobrze dobrac rozmiar - bo jesli taka "podkoszulka" bedzie sie przesuwala pod derka, to latwo odbic koniowi kłąb... do tego akurat ta linkowana "pokoszulka" jest zapinana na plastikowy "zamek" (kurcze, jak to sie nazywa? wypadlo mi z glowy slowo  😁 ) - moim zdaniem wygodniejsze i bezpieczniejsze sa ta zapinane na rzep.
a tak ogolnie - najlepiej to od razu kupujac derke zwrocic uwage na rodzaj podszycia - czesto derki na kacie sa podszywane taka sliska tkanina - od tego konie sie nie obcieraja, siersc wyciera im np. bawelniane podszycie.
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
02 stycznia 2009 22:12
wie ktoś może co się wsadza w podkładki pod owijki? i jakie mają one wymiary? 
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
02 stycznia 2009 22:51
w podkladki pod owijki przewaznie daje sie taka cieniutka pol centymetrowa gabke tapicerska ladnie sie obszywa i pikuje w romby kwadraciki lub paseczki🙂
A tak w sumie po co pikować itd, skoro i tak nie widać ich spod owijek?  😁
Lov   all my life is changin' every day.
02 stycznia 2009 22:54
caroline właśnie wszystkie derki mam takie ze śliskim podszyciem, a Gruby i tak wytarty, bo on nieco nieproporcjonalny, i jemu derki zawsze mocno do tyłu zejżdżają..
caroline   siwek złotogrzywek :)
02 stycznia 2009 23:06
caroline właśnie wszystkie derki mam takie ze śliskim podszyciem, a Gruby i tak wytarty, bo on nieco nieproporcjonalny, i jemu derki zawsze mocno do tyłu zejżdżają..

wiesz, u mnie sie jeszcze sprawdza psikanie showsheenem miejsc gdzie sie siersc wyciera 🙂
ale najbardziej pomogla wymiana derek na takie, ktore leza lepiej (naprawde) (i bez zlosliwosci)
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
02 stycznia 2009 23:10
A tak w sumie po co pikować itd, skoro i tak nie widać ich spod owijek?  😁

po to ze np po  nocy posciel jest poprzekrecana bo  jest nie przypieta do niej i sie przesuwa :P
dlatego trzeba pare razy przeszyc material z gabka 🙂
Aa dzięki za wyjaśnienie, ja mam słabą wyobraźnię do takich rzeczy  😁.
Konianka   a ja mam ta podkladke od ivett i jest fantastyczna o wiele fajniejsza od mattasa wiec polecam  wam ja bardzo
florcia9 genialny ten komplet 😉a z czego to jest zrobione?

cały czas mam ochote uszyc pad/czaprak ale nie wiem jaki material najlepiej i co w srodek aby maszyna złapala i aby bylo cos dobrego
🙂
[quote author=trusia link=topic=88.msg132427#msg132427 date=1230558448]
Potrafi ktoś robić naszywki?
trusia a firmy robiące haft komputerowy?
[/quote]

Startowałam już do kilku, ale za każdym razem był falstart. Ja chcę obrazek, nie napis, może w tym problem. 
też szukałam jakiejś firmy, która zrobiłaby mi haft (też chodzi mi o obrazek) ale mi nie odpisują albo mówią, że za grube (chciałabym na czapraku, cienkim bo na cottonie eskadrona)  😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się