czapsy i buty

z zamkami to jest różnie... ja mam sztylpy ze sztyblety.pl i przy przymiarce zamek trzasnął jak napięłam mięśnie łydki  😵
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
10 kwietnia 2012 08:55
Grafitkowa bardzo Ci polecam te Cavallino 🙂
z Yorka się spotkałam z czapsami i mnie nie zachwycała jakość skóry...
a te lubię naprawdę bardzo 🙂

co do rozmiaru to noszę na co dzień 38/39, raczej 39 - sztyblety mam 38.

jestem ciocią  😅
hugolina009,  to chyba musialy byc koszmarnie ciasne, albo masz łydki ala pudzian 🙂
Sanndy ciocia końską czy ciocią ludzką? 😁 W każdym bądź razie gratulacje :kwiatek:
napisałam do firmy szybletowej i otrzymałam taki cennik:
- sztyblety sznurowane z lakierowanym noskiem 120zł
- sztylpy z lakierowaną górą- 210zł

Nie wydają się jakieś drogie te sztylpy z lakierowaną skórą? Zorilla ile płaciłaś za całe lakierowane? 👀
Sztyblety nie lakierowane - 170
lakierowane 200
Sztylpy nie lakierowane 100
lakierowane 140
Oficerki nie lakierowane 800
lakierowane 900
Przeszyłka ok 20zł.

Odpisali mi od Krzyśka  

 

Taki cennik wstawiła Zorilla(nie umiem cytować :icon_redface🙂
No jakieś przecudaczne te cenniki 🤔
to coś mi za dużo policzyli za czapsy "kawałek" lakierowane...
W taki razie zadzwonię pod koniec miesiąca i dopytam telefonicznie skąd ta różnica, bo jakieś to dziwne.
Bo 210 zł za kawałek lakierowane a całe za 140zł to jakoś coś nie halo?
Ale za to sztyblety masz taniutko 😉
no dziwne...może to jakaś pomyłka bo zamiana sztybletów z czapsami by pasowało no nie?
No już prędzej, może faktycznie się machnęli.
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
10 kwietnia 2012 16:35
ciocią ludzką 😀 siostra urodziła dziś w nocy.
Perlica dzięki za info 🙂
mówicie, że jakość tej firmy ok??
Isabelle sama zgłupiałam jak to się stało 🤔  łydki normalny raczej mam, umięśnione od obcasów ale bez przesady 😉 po prostu trafił mi się felerny zamek, po wymianie tej ruchomej częsci (nie mam pojęcia jak to się nazywa 😡 ) jest ok, nic sie nie dzieje... nawet najlepszym firmom sie zdarza niestety
Ja pojechałam dzisiaj do sklepu, jednak kupiłam na miejscu, nie chciałam zamawiać przez internet, na piątek są mi potrzebne, więc nie chciałam ryzykować powierzania butów naszej kochanej poczcie...
Z racji tego, że w sklepie stacjonarnym to kupiłam hippiki sztyblety i sztylpy "firmy obuwniczej"
Hippiki te z zamkiem, zapłaciłam 238, Yorki widziałam 160, ale przynajmniej mam pewność odnośnie jakości... muszę też przyznać, że rozmiarówka całkiem spora, wzięłam 38 i w zimie przy dwóch parach skarpetek spokojnie dam radę  😉
ja dzisiaj przymierzałam yorki te z zamkiem z boku (a'la hippici) i albo rozmiar był zły na podeszwie albo 36 wypadało jak 38 🙁 pasażera mogłam zabrać tyle miejsca w bucie....  a takie łaaadne 🙄  za to hippici sznurowane z zamkiem z tyłu idealne, ale stówke więcej 😕
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
10 kwietnia 2012 19:07
Perlica wstawisz później zdjęcia?  :kwiatek:
wstawię, ale ja ich nie zamówiłam jeszcze-pytałam na razie o ofertę, zamawiać będę w następnym miesiącu
Kupiłam wczoraj takie buty Horze. Dziś po kilku godzinach chodzenia i jednym pojeżdżonym koniu mogę powiedzieć, że to chyba udany zakup. Wygodne i dobre jakościowo w stosunku do niskiej ceny. O trwałości wypowiem się za kilka miesięcy. 

wiem, że trochę czasu minęło, ale jak się sprawują? są w nowym katalogu Horze i akurat myślę o ich zakupie, zwłaszcza, że mam rabat 20%.
Może ktoś inny je użytkuje? Horze Jodhpur z zamkiem z przodu( str.75 katalogu)
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
11 kwietnia 2012 07:21
ja też w nst miesiącu, tylko cały czas chodzą mi po głowie lakierowane  😁
A jak te horze-też takie wąskie w palcach? 🤔
Przyszły moje oczojebnie brązowe od Pana ze sztyblety.pl. Mało mnie obchodzi ze są jarmarczne bo takie chciałam i juz  😎
Ogolnie po raz kolejny jestem pozytywnie zaskoczona solidnoscią tej firmy- tuz przed swietami złozyłam zamówienie, dopiero przed wczoraj dostałam potwierdzajacego maila ze w ogole zamówienie przyjeto wiec myslalam ze poczekam ze 2 tyg.... A dzisiaj komplet jest u mnie  🤔
Ostatnio zamawiałam tez czarne i jak zawsze super robota

Te wstawki zasłaniajace gume nie wygladaja za dobrze ale specjalnie tak chciałam, bo nie widzi mi sie czarna guma w jasnobrązowych czapsach
bez przesady, wstawki wyglądają ok 🙂 całość fajna, ale nie są za długie trochę?
Fajnie wygladają, wcale nie jarmarcznie 🤦  A wstawki uważam ze są duzo lepsze niz czarne gumy i bardzo dobrze wygladają. A też miałam pytać czy nie są przydługie 👀 Najbardziej podobaja mi się buty. Można wiedzieć ile dałaś za taki zestaw? I powiedz czy buty są wąskie w palcach czy raczej normalne? i jak z rozmiarówką buta? :kwiatek:
Tak tak, są za długie, ale mi to nie przeszkadza, ze siądą i sie pomarszczą. Miałam jedne 40 cm i jak siadły to wydawały sie troche przykrotkie, teraz mam nawet czarne 44 cm bo zle pomierzyłam  🤣 ale dały rade, dostosowały sie i są w sam raz. A te mają 42 wiec mysle ze tez sie dogadamy  😉 Choc te mam tez o 1 cm szersze wiec mozliwe ze zamiast w dole sie pomarszczyc to tez nieładna góra sie zrobi dlatego ze są za długie, zobaczymy.
A co do sztybletów - ja nosze 37/38 zamówiłam 37 i mam nawet jeszcze dosc luzu luzu wiec mysle ze rozmiarówka standardowa, na pewno nie zawyżona. W palcach komfortowo, nic nie ciśnie, są normalne. Dałam- sztylpy 140 zł (bo miałam tez pare swoich indywidualnych uwag) i sztyblety 170.
Dzięki Evson :kwiatek: , buty takie jak ja 😉, a jak z szerokoscią czapsów?
Ja mam te czapsy 35cm szer bo bałam sie ze bez gumy sie nie dopasują. Zawsze zamawiałam 34 i były ciasne ale super sie dopasowywały. A no i zawsze zamawiam u góry wezsze 33-34 cm bo jak kiedys podałam tylko ogólny wymiar łydki to góra mi tak odstawała ze sobie mogłam pięśc włozyc  😉
To masz identyczne rozmiary jak ja 😉, tylko długość pewnie u mnie troszkę mniejsz by była. To te czapsy są bez gumy?Myślałam, ze to są skórzane wstawki na gumie własnie.
Tak tak z gumą są ona jest zaszyta tymi skórzanymi paskami  😉 Ale mimo wszystko myslalam ze to sie moze jakos mniej rozciagac
czy tylko ja mam takiego nieudolnego szewca w mieście(jedyny zresztą), który odmówił wszycia zamka w tył lub bok sztybleta?  czy to się nie da? nie wcisnę mojej połamanej kostki w żadną z 4 par posiadanych sztybletów i w ten sposób szukałam ratunku, ale okazuje się, że to niemożliwe(?).
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
12 kwietnia 2012 18:30
Kolorek cudowny, właśnie mi o taki chodziło  😍
Cena za nie jest wręcz śmiesznie mała.
Masz też skórzaną wstawkę w sztybletach?
Mam sztyblety York Alexa i muszę stwierdzić, że są naprawdę wąskie. Mam bardzo szczupłą stopę, a sztyblety mnie ' ściskają ', ale są nowe i jeszcze nie używane, więc myślę, że się trochę rozejdą i będą takie akurat  🤣


Jaki masz obwód stopy w najszerszym miejscu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się