siodło ujeżdżeniowe

Juliadna, na fiorda może daw mag z lękiem xl?
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
08 kwietnia 2012 20:03
dziunka mamy DW Max z "L" i jest za wąskie. Leży do kitu na nim. Będziemy zmieniać mu siodło na jakieś lepsze, bo i mi się źle jeździ w tym siodle i do konia nie pasuje. Nawet koń lepiej chodzi jak się jeździ na oklep na nim niż w tym siodle... Jest po prostu niedopasowane do niego...

chyba pomyślę nad wszechstronnym jakimś.
no tak, ale daw mag ma też ujezdzeniowe i łęk XL, wiem, bo miałam 😉 niestety po niepotrzebnym jak się okazało poszerzeniu z L na XL przestało kompletnie pasować na mojego konia, ale z powodzeniem jest teraz używane na haflingerze i podobno dobrze leży, więc jest to napraaaaawdę szerokie siodło.
No właśnie a macie jakieś namiary na osoby które zajmują się zmianą łęku ?  Jak się nazywa taka osoba ?
siodlarz/rymarz?  😎
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 kwietnia 2012 08:10
No właśnie a macie jakieś namiary na osoby które zajmują się zmianą łęku ?  Jak się nazywa taka osoba ?

Bogdan 😀
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
09 kwietnia 2012 08:35
Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie, jak ma się długość tybinek w Titanie względem innych modeli Euroridinga?
Ma ktoś porównanie między Isabellką w rozmiarze 17' a 17,5'  czy jest wielka różnica w wielkości siedziska?
Normalnie jeżdżę w 17 więc zastanawiam się czy nie będzie za duże. Na stronie podają że różnica jest niewielka bo 43cm/17", 44cm/17.5" .
:kwiatek:
Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie, jak ma się długość tybinek w Titanie względem innych modeli Euroridinga?


ja wiem wiem dokładnie 🙂
Titan przy 17 calach ma 41cm tybinki
Euroroding 17 cali 43 cm 🙂
czy są jakieś siodła z założenia (nie mówię o rozmiarze) dla osób "wiekszych gabarytowo"? bo myśle o siodle "dla krótkonożnych" ale czy wielka pupa i wielkie udo plus takie siodło to sprawdzony zestaw? czy są jakies typy, wsród których szukać? bo przeglądam siodła używane na niemieckim ebayu i wybór jest tak ogromny, że sie zwyczajnie gubię...
Isabelle, nie ma takich siodeł. Trzeba poprostu szukać 18" z względnie krótką tybinką. Euroridingi są dość duże, np ja osobiście odniosłam wrażenie, że ich rozmiarówka jest zawyżona, bo jak zwykle jeżdżę w 16,5 lub 17, tak w ich 16,5 się utopiłam.
MoniaaA- to Equipe Emporio Dressage 17". Używanego raczej nie dostaniesz, w PL napewno nie. Jest to dość młoda firma i nie jest zbyt znana w Polsce. A po drugie, jak ktoś już kupi siodło Equipe to nie chce się z nim rozstać  😉 Na używane marne szanse, ale nowe nie jest aż tak drogie, jak na dobre siodło ujeżdżeniowe to cena Emporia wcale nie jest wygórowana. Oracle jest bardzo drogi, ale to już jest mistrzostwo świata dla tyłka  🤣
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
09 kwietnia 2012 16:13
[quote author=Nalle link=topic=300.msg1365796#msg1365796 date=1333956959]
Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie, jak ma się długość tybinek w Titanie względem innych modeli Euroridinga?


ja wiem wiem dokładnie 🙂
Titan przy 17 calach ma 41cm tybinki
Euroroding 17 cali 43 cm 🙂
[/quote]

Wielkie dzięki! Domyślam się, że ta długość nie zmienia się niezależnie od wielkości siedziska..

hufeisen, mierzyłaś może długość tybinki w twoim Equipe?
hufeisen, dzięki. Fakt, cena nowego nie zabija, ale na tą chwilę muszę wycelować w coś używanego 🙂
Nalle- tak, od zamka w linii prostej 38 cm  🙂
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
10 kwietnia 2012 19:21
Nalle- tak, od zamka w linii prostej 38 cm  🙂


To rewelacyjna wiadomość. Tym bardziej, że wbrew ogólnej regule, że trudno u nas dostać używane Equipe, do mnie jutro zmierza 16'' z re-voltowych ogłoszeń.  🙂
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
10 kwietnia 2012 19:57
A ktoś może wie ile w centymetrach ma tybinka Lucky Dressage ? od zamka w dół ? 🙂
A ktoś może wie ile w centymetrach ma tybinka Lucky Dressage ? od zamka w dół ? 🙂

Powiem ci jutro jak nie zapomnę zmierzyć w stajni  😉, chyba, że potrzebujesz na już
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
10 kwietnia 2012 20:09
Właściwie potrzebuje na już, ale jeśli nikt nie będzie wiedział na już, to wstrzymam się do jutra 🙂  :kwiatek:
wystarczy wątek przeszukać, ktoś już pisał, 35 lub 37 cm  - zależy jak się mierzy  😉
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
10 kwietnia 2012 20:27
nie mogłam nic znaleźć  😡 dzięki za info, chodzi mi od tego miejsca gdzie jest docelowo puślisko w zamku, nie wiem czy jasno to napisałam ? bo w sumie 35 a 37 to duża różnica, no chyba że wynika z tego że tybinka nie jest prosta na końcu, tylko się wydłuża i licząc w najdłuższym miejscu ma 37 🙂
prosto w dół licząc od zamka na puślisko 38cm
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
11 kwietnia 2012 07:05
I dziękuje taką informacje chciałam uzyskać  :kwiatek:
Mam pytanko jakie siodło kupić na konia dosyć wykłębionego i nie wiem jakiej firmy do 1000 zł
1000 to taka magiczna granica, za mniej dostaniesz w 90% shit, więc opłaca się dopłacić 200-300pln i kupić coś lepszego.
Musisz przede wszystkim określić rozmiar siedziska, jakie potrzebujesz i rozmiar kłębu. Rozumiem, że siodło ujeżdżeniowe?
Zobacz w temacie: "siodła z niższej półki".
ekuss   Töltem przez życie
16 kwietnia 2012 12:45
A co sądzicie o Prestige Top Dressage kk?
A co sądzicie o Prestige Top Dressage kk?

Nie wiem jak KK, ale generalnie jak słyszę top dressage, to mi kolana miękną...
ja miałam Top Dressage SP i było bardzo fajne  🙂 tylko na mojego konia nie pasowało i nie opłacało się przerabiać.. 🙁
Czy jakaś dobra duszyczka posiadająca Euroridinga Diamanta w rozmierze 16 zmierzyła by mi długość tybinki🙂😉 ? :kwiatek: :kwiatek:
kasiaaddham, 40 cm.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się