Podróże

a może macie jakąś stronę, gdzie można tanio znaleźć nocleg? chcemy się wybrać na Majorkę, mamy tanie bilety i szukamy jeszcze taniego noclegu 🙂
asds   Life goes on...
08 kwietnia 2012 17:23
Ja czekam namietnie do środy 25.04. z zakupem biletów lotniczych...Moze uda mi sie coś taniej dorwać na szalonej środzie na stronie LOT. A tak powoli musze się w końću zmobilizować na wizyte u fotografa i pojechać paszport bio wyrobić...
Kaktus ostatnio jak byłam w Maladze rezerwowałam apartament tutaj: http://www.budgetplaces.com/pl/?cur=PLZ&gclid=COG289jjpa8CFcZc3wodRHfuZw  Polecam 🙂
na booking.com mozna znalezc fajne oferty!
nikt Ci lotu nie potwierdzi zanim nie zaplacisz, zapomnij 🙂
Oni chca zostac w Turcji? Czemu maja takie problemy?

no właśnie wiem, że są takie linie, że da się to zrobić. przecież ludzie nie raz to obchodzą.
Chodzi o to, że lecą z Indii do Turcji z międzylądowaniem w Arabii Saudyjskiej i była obawa, że ich nie wpuszczą do Turcji (na wypadek, gdyby chcieli tam nielegalnie zostać :P ). a oni nie mają samolotu do Polandu, bo wracają stamtąd stopem. tylko potrzebowali jakiejś podkładki.
ale już dostałam cynk, że rezerwacja pociągu wystarczyła.
Swoją drogą prawdopodobnie zaszło nieporozumienie, bo nie ma w/w wymagań wobec Polaków. Panowie urzędnicy w Indiach musieli się nie znać na rzeczy po protu :P
przynajmniej dziwne by to bylo! 🙂
nigdy nie slyszalam o rezerwacji samolotu bez zaplaty... i nie mam pojecia jak to obejsc. Ale moze i sie da, nie wiem.
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
09 kwietnia 2012 07:45
nerechta, pokazane na poprzedniej stronie zdjęcia był robione w Górach Anaga na północnym wschodzie wyspy, gdzie dociera niewielu turystów - bardzo polecam ten zakątek. Góry są dzikie, pokryte pozostałościami trzeciorzędowego lasu wawrzynolistnego, co już samo w sobie jest interesujące, a droga przez nie wiedzie samym szczytem grani - niesamowite wrażenie. Jest tam trochę szlaków pieszych, na pewno zaspokoją potrzeby związane z tego typu wyjazdem.
Oprócz tego jest oczywiście Park Narodowy Teide z zupełnie innymi krajobrazami, który jest punktem obowiązkowym każdej chyba wycieczki.

Dodaje jeszcze kilka zdjęć.









Piękne zdjęcia, jeszcze się musimy zastanowić nad tym poważnie. A ktoś był na Maderze?  🙂
Pieknie! Nie ukrywam ze sie troche "napalilam" na te gorki 🙂
Nalle wow, nie myślałam, że Teneryfa może być tak interesująca. Zdjęcia są piękne! Sądziłam do tej pory, że na większości wysp poza plażą i morzem nie ma nic ciekawego. A tu taka pomyłka.
Miłośnikom i gór, i morza mogę polecić zachodni Cypr, konkretnie półwysep Akamas. Tereny wyglądają trochę jak stepy z westernów. Jest też kilka szlaków spacerowych, wrażenie wchodzenia na skałę z widokiem na morze i zatoczki oraz małe wiosko-miasteczka - niesamowite. ( Zgubienie szlaku i schodzenie wyschniętą górską rzeką z wodospadami - także, chociaż nie każdy lubi takie atrakcje 😉 )
asds   Life goes on...
10 kwietnia 2012 08:16
CVzy ktos sie może orientuje czy oprócz paszportu biometrycznego potrzeba jeszcze jakiś dokumentów żeby wlecieć na Kubę?
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
10 kwietnia 2012 08:38
No wizę trzeba mieć.
Mery dzięki  :kwiatek: poczytałam sobie jeszcze i posprawdzałam.
Dworcika  W Wilnie z noclegów na baaardzo dobrym poziomie i cenowo w miarę, polecam group-on weekend w Wilnie. Hotel radisson, ten tańszy. W listopadzie za 2 noclegi ze śniadaniem w pokoju 2-osobowym wyszło 120 zł od osoby, więc uważam że super jakość jak za tę cenę.
Na 2-3 dni jeśli lubisz robić zdjęcia, to zdążysz tylko Wilno (cmentarz, "zamek", mosty, starówka) i ewentualnie podjechać do Trok na zamek, a właściwie już nawet 2 zamki i karaimskie domki. Troki bardzo wyładniały, są prawie skandynawsko ładne.
Polecam!!!
A po drodze raj fotografa, pofałdowana Suwalszczyzna, wielgachne ugory po litewskiej stronie, drewniane domeczki. Same śliczności  😍

Na stronie peckiel.pl w zakładce inne, są jesienne widoki z Litwy.
asds   Life goes on...
10 kwietnia 2012 15:23
No wizę trzeba mieć.



A czy też jest mi potrzeban jak wlatuję z Kanady?
ash   Sukces jest koloru blond....
10 kwietnia 2012 15:34
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
10 kwietnia 2012 19:24
[quote author=Nalle link=topic=163.msg1366925#msg1366925 date=1334043517]
No wizę trzeba mieć.



A czy też jest mi potrzeban jak wlatuję z Kanady?
[/quote]

Nie ma znaczenia, skąd przylatujesz, tylko jakie masz obywatelstwo.
niestety mój wyjazd na Majorkę nie wypalił, więc czy może ktoś poleciłby jakieś sprawdzone miejsce na Mazurach? Fajnie jak będzie kameralnie, urokliwie i żeby można było na jakimś kajaczku popływać 🙂
Na majowy weekend wybieramy się na pogranicze francusko-niemiecko-szwajcarskie (Bazylea, Weil am Rhein), szukam jakiegoś przewodnika do zabrania ze sobą, który opisywałby okolice bez konieczności kupowania trzech osobnych, ktoś zna coś takiego?
Ktoś bywał i może coś podpowiedzieć?
ash   Sukces jest koloru blond....
30 kwietnia 2012 08:25
Poszukuję miejsca na weekend na koniec maja. Najchętniej Mazury. Potrzebuję wynająć domek, fajnie jakby było blisko do jeziora, jakiegoś miasta( restauracje, kluby). Fajnie, jakby można było spędzić czas aktywnie w ciągu dnia, a wieczorem jakaś impreza.
Znacie coś takiego??
wczoraj mama mnie nastraszyla ze Czarnogora samochodem to nie najlepszy pomysl - duzo zlodziei i mozemy zostac bez auta... hue...
ash   Sukces jest koloru blond....
30 kwietnia 2012 11:41
nerechta, my bylismy jakieś 4 lata temu. Pojechaliśmy sporą ekipą bo na 5 samochodów. Było super!!!
oo, to mnie pocieszylas bo juz sie balam ze trzeba bedzie wymyslac jakas alternatywe 🙂 Byliscie w jednym miejscu czy podrozowaliscie? Co warto zobaczyc? Masz jakies foty? 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
30 kwietnia 2012 11:54
My byliśmy w Budvie. Byliśmy na typowo nurkowym wyjeździe, więc tylko nurkowanie, plażowanie i jedzenie 👍
Bardzo mi się tam podobało, szczególnie jeśli chodzi o życie podwodne! 💘 Vielka plaża jest super, polecam!
Poszukam w domu zdjęć i coś wrzucę!
cieciorka   kocioł bałkański
30 kwietnia 2012 13:27
nerechta, zanim turyści nie zaczęli jeździć, to oni aut nawet na noc nie zamykali
Dziewczyny a co warte obejrzenia na Krecie? 🙂
Na majowy weekend wybieramy się na pogranicze francusko-niemiecko-szwajcarskie
sam sobie odpowiem 😉
Katedra w Strasburgu - Gargulce są kul

rzeźba z początku XIIIw - ciemne średniowiecze


Petit France


architekturz bardziej współczesna

i jeszcze bardziej

i to co w Alzacji najważniejsze
Dworcika   Fantasmagoria
05 maja 2012 14:50
ogurek, piękne te domy nad wodą! I rzeźba... gdzie to dokładnie było?
Gargulce i Synagoga są z katedry w Strasburgu, Petit France to też Strasburg. Zresztą cała Alzacja to piękne miejsce.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się