Stajnie na Śląsku

Livia   ...z innego świata
19 marca 2012 16:55
martynka, w MOSiRze ostatnio widziałam z koleżanką 8 koni, także pensjonariusze ciągle tam są, chyba tylko rekreację zlikwidowali 🙂
Na Mosirze rekreacja ruszy bodajże w kwietniu
Będzie i pensjonat i rekreacja, ale dopiero się przeprowadzili, więc potrzebują trochę czasu.
O ile wiem, to stajnia się remontuje i stoją tam konie pensjonatowe.

Nie wiem, jak z tym remontem, możliwe, ze już kończą i moje informacje są nieaktualne (są z zeszłego miesiąca) 😉

Jeśli chcesz trenować skoki ja poleciłabym stajnię w Trachach u p. Kozy i stajnię w Jaworznie u p. Kubaczki i stajnię w Rybniku u Michała Siedlaczka
Z tego co wiem tylko tam trenują na wysokim poziomie.
Wszystko zależy też oczywiście od tego co chcesz robić. Jeśli chcesz jeździć na zawody towarzyskie, regionalne to reszta stajni jak najbardziej ok, ale moim zdaniem nie ma co porównywać stajni w Orzeszu czy w Tychach do stajni w Trachach, gdzie poziom zawodników i ranga zawodów, na których stratują jest po prostu różna.


Dokładnie, wystarczy się przyjrzeć dokładniej kto pomaga rozprężać konie na zawodach, wtedy masz odpowiedź który zawodnik do kogo jeździ trenować, albo do kogo ma zaufanie

Donia Aleksandra nie wiem kto odebrał telefon i co Ci przekazał, jednak ja nie spotkałam się żeby ktoś zapłacił za trening i został zbyty w 15 minut

w Jaworznie fajnie zajeżdża konie p. Julia - jest sumienna i ma duże doświadczenie przywiezione z Niemiec
Czy jest na forum ktoś kto pracuję/pracował, jeździł/jeździ czy jakkolwiek jest związany z Gospodarstwem Agroturystycznym Jerzego Hławiczki i pomógłby mi rozpoznać po zdjęciu konia tej hodowli?
Witam jak obiecalam to slowa dotrzymam i podaje informacje o czechowicach a wiec zmiany caly czas sie ciagna i wszystko sie fajnie uklada w karzdym badz razie 28-29 kwietnia beda pierwsze w tym sezonie i w nowym gronie Zawody Amatorskie🙂zaczynamy sezon amatorkami zeby karzdy bez stresu mogl sie przelamac i zaczac ten rok zawodami bezstresowo i w milym towarzystwie i oczywiscie miedzy 28 a 29 obowiazkowe ognisko z kielbaskami dla karzdego zawodnika 🙂a ze sa to zawody z cyklu dla karzdego cos fajnego to plan wyglada nastepujaco 28 mego kwietnia odbeda sie zawody westernowe 2kwietnia  do poludnia (start 10)odbeda sie zawody ujezdzeniowe L4 L8 P1 P2 P6 N7 a po poludniu (start godz 15) zacznie sie konkurs skokowy 50 cm kuce 70cm i LL-90cm  Oplaty to 30 zl za karzdy przejazd  a boks 25 zl za dobe🙂wiec spokojnie mozna przyjechac z koniem dzien wczesniej mysle ze oplata za boks jest na tyle atrakcyjna ze mozna sie skusic na spedzenie weekendu ze swoim koniem na stajni nad jeziorem.Zapraszam na zawody z ogniskiem 🙂😉
Livia   ...z innego świata
04 kwietnia 2012 11:31
madziara, fajnie 🙂 Kto tam teraz zarządza stajnią? Może być na PW 🙂 I błagam, popraw to "kaRZde" na "kaŻde", bo to kłuje w oczy 😉
Ponawiam pytanie!

Dziewczyny!
Pod koniec maja, koło Siewierza organizowany jest piknik osób niepełnosprawnych, na którym planowana jest dogo- i hipoterapia. Jest okazja do przywiezienia konia i zareklamowania swoich usług w zakresie hipoterapii! Jeżeli ktoś by chciał, lub znał kogoś kto by chciał, bardzo proszę o kontakt!
Nie wie ktoś może czy w tym roku będą zawody towarzyskie w stajni Błyskawica w Mysłowicach i kiedy?


stajnia zarządza teraz mzuk gliwice wiec tak naprawdę ta my sami pensjonariusze i instruktorzy zarządzamy i dbamy o to by bylo nam dobrze czasem tylko decyzje Panów zza biurka nie koniecznie nam sie podobają ale tak to juz jest wszędzie:P🙂PS.sorry za ortografie jestem dyslektykiem i dotego leniem bo nie chce mi sie sprawdzać tekstu:P🙂😉
horka
Z tego co mi wiadomo  w tym roku zawodów nie będzie.
a może ktoś wie cos o kalendarzu zawodów w masirze w Zabrzu czy tam narazie tylko rozbudowy i zmiany i zawieszają imprezy w tym roku.....??
Na Mosirze będą pod koniec kwietnia albo na początku maja zawody ujeżdżeniowe.
Na Mosirze będą pod koniec kwietnia albo na początku maja zawody ujeżdżeniowe.


suuper to juz za niedlugo powinny byc propozycje jak cos bedzi ejuz wiadomo to prosze daj znac🙂 3 maja w brynku sa skoki i iujezdzenie🙂😉
Dam znać  😉
dziewczyny a są jeszcze jakieś zawody skokowe w maju/czerwcu w okolicy? Jestem z Imielina. Może Tychy?Katowice?
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
07 kwietnia 2012 17:01
28 lub 29 w koniczynach pod czewą
Bodajże w czerwcu będą w klubie Equi Verso w Jastrzębiu Zdroju
A ciężkowice?
Na razie nic nie mówią, miały być ale nie ma 🙂
Na Mosirze w Zabrzu pod koniec kwietnia (ostatni weekend) będą zawody ujeżdżeniowe a na początku maja (pierwszy weekend) zawody skokowe  😉
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
07 kwietnia 2012 19:52
w Ciężkowicach sobie robią trochę jaja 🙂 pisałam pod koniec lutego, powiedzieli, ze niedługo będzie podany dokładny termin na koniec marca 🙂
że mailowo nie dadzą znać, ale mam sprawdzać na stronie.
wchodzę i wchodzę, cisza 🙂 chyba to będzie marzec 2013 roku.
Po paru incydentach i wypłynięciu paru prawd na wierzch, odradzam pensjonat w prywatnej stajni w Gliwicach na ul. Architektów u p.Rafała.
Jeżeli ktoś chce wiedzieć więcej info, zapraszam na Priv.

I jestem mile zaskoczona zmianami na Czechowicach.  :kwiatek: Szkoda tylko, że już nie ma klubu sportowego czy tam grupy sportowej, mile ją wspominam.

Wiecie może coś na temat stajni w Zabrzu-Mikulczycach? Stajnia 3 Stawy jak się nie mylę.
Livia   ...z innego świata
08 kwietnia 2012 11:16
Melanie, o kurcze, stali tam kiedyś moi znajomi...

Co do Czechowic, zbieram się  i zbieram, i wybrać się tam nie mogę, w końcu trzeba kiedyś 🙂
Ja mam pytanie jeszcze dotyczące Czechowic. Czy wiadomo coś o zawodach regionalnych w maju, które są wpisane w kalendarzu zawodów w ŚZJ ?  😉
Wie ktoś coś o stajni w Strumieniu??
Coś mi się kiedyś obiło o uszy, byłabym wdzięczna za odpowiedź  :kwiatek:
Po paru incydentach i wypłynięciu paru prawd na wierzch, odradzam pensjonat w prywatnej stajni w Gliwicach na ul. Architektów u p.Rafała.
Jeżeli ktoś chce wiedzieć więcej info, zapraszam na Priv.

I jestem mile zaskoczona zmianami na Czechowicach.  :kwiatek: Szkoda tylko, że już nie ma klubu sportowego czy tam grupy sportowej, mile ją wspominam.

Wiecie może coś na temat stajni w Zabrzu-Mikulczycach? Stajnia 3 Stawy jak się nie mylę.


hmm nie wiem co rozumiesz przez okreslenie  grupy sportowej?ale jazdy indywidualne dalej sie tam odbywaja a posiadajac wlasnego konia nie ma problemu z korzystaniem z uslug instruktora na miejscu lub zaprosic do siebie kogos z zewnatrz 🙂 na czechowicach dalej sa osoby startujace w zawodach a w chwili obecnej nie tylko w ujezdzeniowych ale i w skokowych 🙂odbywaja sie konsultacje skokowe jak i ujezdzeniowe 🙂

oczywiscie tyle ze beda i ze trzeba juz je sobie wpisac w kalendarz i przyjezdzac 🙂
Ja mam pytanie jeszcze dotyczące Czechowic. Czy wiadomo coś o zawodach regionalnych w maju, które są wpisane w kalendarzu zawodów w ŚZJ ?   😉
madziara1984 ~ Mi chodzi o grupę, która płaciła 50 zł miesięcznie.  🤣
Melanie  aaa to chodzi ci o klub i skladke klubowa🙂w sumie nic to nie zmienia ze klubu jak narazie niema bo klubowiczami byli wszyscy jezdzacy u nas ktorzy chcieli a nie tylko ci co startowali wiec klub i grupa sportowa to troszke inne  sprawy:P🙂w sumie klub wiele nie daje wiec narazie nam go nie brak chodz nie wykluczone ze moze zalozy sie nowy jesli bedzie taka potrzeba w karzdym badz razie  w chwili obecnej caly czas zmiany zmiany i zmiany wiec niemamy czasu myslec o zbednych jak narazie rzeczach tylko przygotowywujemy sie do sezonu pelna para🙂😉jeszcze raz zapraszam na pierwsze w tym sezonie zawody ujezdzenie i skoki 29,04,2012 🙂w tym sezonie stajnia da sie poznac z dobrej strony nastawiona na ludzi przyjaznie i przypominajaca o tym co najwazniejsze bo wkoncu wszyscy jezdzimy konno z tego samego powodu....bo kochamy konie🙂pozdrawiam i zapraszam🙂
Ja tylko po prostu zwróciłam na to uwagę, nic nie mam na rzeczy. 😉
Tak właśnie, klub. Chodź widzę, że był na innych zasadach niż zostałam poinformowana przez znajomą.

Czy jest możliwość przejazdu na koniu będąca własnością Czechowic zawodów?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się