Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

Mnie by ucieszyło więcej kierunków z Pyrzowic, bo z tego co widzę na razie kiepściutko (same Wyspy :oczy2🙂.... W tej kwestii zdecydowanie przoduje Wizzair.
Ovca, bliżej mi do Krakowa, niż do Wrocławia 😉
wendetta ryan otwiera bazę we Wrocławiu i pod koniec marca wchodzi kilka nowych połączeń: Hiszpania, Kreta, Malta, Piza, Wenecja, i coś nowego do Szwecji, Paryża i UK.

Ale przecież ryanem leciałam z Wrocławia i do Alicante i do Girony już dawno temu. Więc co to jest tajemniczo brzmiąca Hiszpania?  🙂
ovca   Per aspera donikąd
07 marca 2012 19:12
pokemon Alicante i Girona to loty tylko w sezonie letnim, który wchodzi właśnie pod koniec marca. Z całkowitych nowości rusza Malaga 🙂
W Maladze nie byłam, ale kumpela z Wrocławia leciała w październiku bodajże. W Barcelonie też byłam w październiku, ale trzy lata temu, w Alicante w marcu 2010. Wszystko Ryan i z Wrocławia.
Jak to w końcu jest dziewczyny? Do zabukowanie bilety w Ryanie potrzebna jest karta kredytowa czy wystarczy zwykła płatnicza?
Kumpel ostatnio nabył przy pomocy płatniczej.
Ja zawsze płacę zwykłą kartą, nie posiadam kredytowej. Ale to chyba również zależy od banku lub usługi - ja mam podstawowe konto w BZ WBK, kartę Visa Electron i płacę, moja mama ma wypasione konto w Citi i nie da rady.
Musi mieć po prostu kod CVV


A ja muszę ponarzekać na linie AirBaltic.
Zmiana daty kosztuje 800zł (dodatkowo, bo za bilet 500zł już zapłaciłam). Nie da się też zmienić nazwiska osoby lecącej.
Cudaśnie
wistra orientujesz się, czy we wszystkich liniach takie problemy są ?
kumpela pod koniec kwietnia ma lecieć do Londynu, po paru dniach na Majorkę, ale wszystkie wydarzenia losowe są przeciwko niej, bilety zabukowane, wypłaty nie ma i bądź tu optymistą  😵 rzuciłam pomysłem sprzedaży biletów, ale teraz Cię czytam, że to może być niemożliwe (zmiana nazwiska) ..  👀
dziewczyny lotniskowe, da się coś zrobić?
ovca   Per aspera donikąd
12 kwietnia 2012 20:09
kisiel jakimi liniami leci koleżanka?
W LOTcie nie ma możliwości zmiany nazwiska...
W najtańszej taryfie na pewno nie, ale w tych drogich to już inna bajka.
leci rajankiem.. a tam już wyczytałam, że za odpowiednią opłatą się da 😉
Lena jeśli mówisz o Lotowskich taryfach,to pytałam się kilka dni temu i w ogóle nie ma takiej możliwości....trzeba kupić nowy bilet i koniec.
O, widocznie coś się pozmieniało :/

Jak na razie cieszę się bardzo z połączeń OLT. Jak dobrze pójdzie, trasa Gdańsk - Bieszczady zajmie mi jakieś 6-7 godzin, a nie kilkanaście.
Mnie się bardziej opłaca jednak zmienić datę biletu AirBaltic, niż kupić nowy bilet. Cuda panie  😁
Jak to jest - zawsze wydawało mi sę że dzieci do 2 lat nie płacą za przelot. A teraz jak przeglądam różne promocje lotów do Londynu to z Filipem wychodzi mi sporo drożej niż bez niego....
W tanich liniah tak jest. Jak jakiś czas temu "usiłowałam" polecieć do Paryża, to znalazłam bilety dla nas za 40/60 zł, a dziecko roczne 250  😁 Dlatego z chytrości nie poleciałam w końcu.
Muffinka, ja z Victorem lecialam w czerwcu zeszlego roku ryanairem do Wroclawia, teraz w maju znowu sie wybieramy. z tego co pamietam dla dzieci do 2 lat jest stala stawka (chyba 20eur) niezaleznie od trasy.
Sprawdziłam ryana i faktycznie teraz bachorki liczą ryczałtem po 95 zł, przynajmniej do Paryża  😁
Jesli popelnicie literowke w nazwisku bukujac bilet w Ryanairze, to wystarczy zadzwonic na infolinie a konsultanci poprawia to za darmo. Been there, done that 😉
No z tego co ja patrzyłam chyba w wizzar to Filip by płacił 200 zł z kawałkiem a my 260. Jakoś dziwnie. Może to dlatego że to były bilety z promocji...
W tanich liniach tak to niestety wygląda. Ale już w takim Locie na przykład dzieci do 2 lat mają 90% zniżki 😉
Teraz na wielkanoc leciałam do Londynu i nie mam żadnych zastrzeżeń, było wygodnie, spokojnie i tanio 🙂
potrzebuje informacji jaka walizka się nada jako bagaż podręczny , taka do 10 kg pojemności? dacie jakieś linki🙂? :kwiatek:
www.google.pl

na stronie ryanaira masz podane wymiary walizek. Na każdym kroku Ci o nich przypominają.
A do tego pod nos masz podsuwane walizki, które możesz kupić bezpośrednio od tych linii lotniczych.
dzięki 😉 google już ogooglowałam, wymiary sa mi znane, ale ok, dzieki, zrozumiałam
Julina, patrz tylko na wymiary. To, co włożysz zależy od Ciebie, a jasne, że do walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm możesz napakować majtek, które zmieszczą się wagowo, ale możesz też napchać cegieł i te już nie przejdą 😉
Sugeruję jednak, żeby szukać jak najlższejszej walizki. Załóżmy, że będzie ważyła 3 kg - możesz w nią wtedy włożyć tylko 7 kg. Biorąc pod uwagę, że będziesz miala ją ciągle przy sobie, raczej nikt nie będzie rzucać Twoim bagażem i nie musi to być pancerna waliza - możesz pozwolić sobie na lżejszą.

http://allegro.pl/nowosc-2012r-walizki-decent-mala-ultralekka-2kol-i2250499983.html
ta jest co prawda "za gruba" o 1cm, ale spokojnie można ją ścisnąć - nie jest twarda. A waży 2,6 kg.

A może taka?
http://allegro.pl/mala-walizka-walizki-policarbon-d-jones-torba-i2262826455.html
Co prawda 23 cm, więc tu by się chyba dziewczyny z lotnisk musiały wypowiedzieć czy przejdzie.

Ja mogę tylko powiedzieć, że mój bagaż podręczny zwykle byl nieforemny i wymiary zgadzaly się "mniej-więcej" - grunt, że bagaż wchodził do kosza sprawdzającego wymiary. A ten jest chyba jednak ciut luźniejszy.

ovca   Per aspera donikąd
14 kwietnia 2012 09:47
Kosze do wymiarów ryanair są ciut luźniejsze, wizzair są na styk 😉 Więc jeżeli walizka wchodzi do sizera- a widywałam naprawdę duże torby, tyle że miękkie, które dało się upchnąć- to raczej nie będzie problemu.
Zresztą...wszystko zależy od lotniska 😉 na jednych nie sprawdza się wcale, na innych nie przepuszczą bagażu 10.2 kg...
No właśnie, lepiej się pilnować. Czasem można wejść z naręczem siatek, a czasem trzeba wszystko zmieścić w jednej torbie. Ale pomiar walizek zdarzył mi się tylko raz i to i tak tylko na początku kolejki, bo potem wszyscy wpadli w panikę i zrobiła się rzeźnia  😁 więc dali sobie spokój.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się