jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

anetakajper   Dolata i spółka
11 kwietnia 2012 13:44
palemka wydaje mi się, że te za 75 zł  to były jakieś inne. Ja mam właśnie takie za 75 zł 12,5 cm, ale ten łącznik nie jest cały miedziany, tylko taki pochlapany tą miedzią :/  Na moje konie jest za duże - jak chcesz to pisz na PW
anetakajper dzięki, ale już kupiłam takowe w tamtym roku, własnie na forum za 120zł. A to za 75 zł na forum było używane, wygladało tak samo jak moje...na moim jest napisane "pessoa". A ty za 75zł kupiłaś nowe czy używane? Bo jak potem przegladałam w sklepach intern. to znalazłam kilka wygladających tak samo, ale ceny różne były.
ale w moim ten lacznik tez chyba nie jest caly miedziany  🤔 musze sprawdzic. w sumie to wedzidlo nie wyglada jakos szalowo, takie zwykle, ani stopy jakies specjalne, ani nic... dziwne to  😉
Wtrącę się do rozmowy - też mam takie jak katija,  wędzidło, magic pessoa , ale moje się nie blokuje! Okazało się, że są dwa rodzaje tych wędzideł, blokujące się i nie, tak więc dokładnie sprawdźcie przed zakupem 😉
byłam w sklepie i pan mi powiedział, że wg zeszłorocznego cennika to wędzidło Katiji kosztowało 200zł... ale załatwi mi za aktualną cene jaka jest w internecie🙂
hugolina009, zaczelam pisac posta, ze pan cie chcial naciagnac. ale sprawdzilam i faktycznie detaliczna cena sugerowana tego wedzidla to 199zl 😲 a takich koralikow jak episode, tylko bez wasow 359  😵
anai, jak sie nie blokuje, to nie jest magic system.
a czy  pessoa taki jak był podawany wcześniej jest produkowany z kółkami oliwkowymi?
Czy tylko zwykłe? Bo myślę że oliwkowe byłoby przyjemniejsze dla konia ...

Tylko zastanawiam się czy lepsze takie pessoa mające magic system ale kółka normalne
czy wędzidło oliwkowe bez magic system natomiast z argentanu?  😉
katija to był cennik z zeszłego roku, u niego zawsze mam najniższą cenę jaką znajdę w internecie 😉 tak więc o naciąganie na kaske się tam nie boje... jak tylko bedzie przypływ gotówki to lece po wędzidełko i będziemy "czarować"  😉
hugolina009 w gnl jest za 165 😉
katija, niby tak. Kupowalam to moje kilka lat temu, w opisie sklepowym było jak byk magic , na opakowaniu też. Zdziwiona zadzwoniłam do sklepu, sądząc, że to moje jest trefne, ale Pani sprawdziła drugie takie, które miała w sklepie - żadne się nie blokowało. Być może kilka lat temu były dostępne dwie wersje? Nie mam pojęcia.
episode no właśnie to jest najniższa cena sklepowa 🙂 ale doliczyć przesyłkę i już prawie jest 200 i tak 😉
Ja stamtąd moje wąsy zamawiałam właśnie 🙂
Katija mam pytanie o to wędzidło pessoa magic podwójnie łamane, którego używasz. Na czym polega to, że jest w działaniu ostrzejsze niż zwykłe podwójnie łamane z łącznikiem? przeczytałam opis ze sklepu gln, ale nie znalazłam żadnej wzmianki o mocniejszym działaniu. Napisałaś, że w Twoim wypadku sprawdziło się u konia z tendencją do wieszania się na wędzidle. Mam z jednym koniem też taki problem i być może wypróbowałabym jak działa to pessoa. Z drugiej strony nie mam jeszcze takiej delikatnej ręki i często bywam "niestablina" więc nie chciałabym, żeby wędzidło było zbyt ostre... ... .

Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki.
a czy  pessoa taki jak był podawany wcześniej jest produkowany z kółkami oliwkowymi?
Czy tylko zwykłe? Bo myślę że oliwkowe byłoby przyjemniejsze dla konia ...

srednio widze sens i zastosowanie tego wedzidla w oliwce. po co?

hugolina009, koniecznie zdaj relacje jak stestujesz 😀

anai, to dziwne, bo "magic system" to wlasnie jest caly ten myk z blokowaniem.

ewamloda, to wedzidlo... nie tyle jest ostre... kurcze, to ciezko opisac. ono ma takie dzialanie, ze jesli kon nic nie robi, to ono jest mile i przyjemne i kon je lubi. nie wiem co tam jest zrobione, bo jak juz pisalam, to ono wyglada calkiem normalnie, ale moj kon sie nim interesuje i dobrze przyjmuje. natomiast w momencie, kiedy kon sie wiesza, wychodzi przed kontakt, ciagnie itp to ono juz takie mile nie jest i szybciutko kon zamiar zmienia 😉 dodatkowo jest w pysku bardzo stabilne i nie robi balaganu.
co do reki- na pewno nie mozna szarpac, bo to moze na tym wedzidle miec mocniejsze skutki.
nie jest to moim zdaniem wedzidlo dla kazdego konia, mysle, ze warto je pozyczyc najpierw, ono nie jest tanie, a moze sie okazac, ze kon bedzie bal sie o pysk ( akurat w przypadku mojego to dobrze by bylo zeby zaczal 😉 )
W sumie to koń katija, jest pierwszym na którym widzę rzeczywiście dobre efekty tego wędzidła. Koń je bardzo spokojnie i fajnie przyjmuje.
Natomiast u 2 innych koni owszem - dla jeźdźców było to faktycznie bardzo fajne wędzidło - bo konie przestawały się wieszać i uwalać czy inne dziwactwa wykonywać. Uspokajały pysk, ale robiły to "na sztywno" - usztywnione w potylicy, w całej szyi. Natomiast co najmniej jeden jeździec był zachwycony, bo wreszcie spokój z koniem...
Polecam więc spróbować ale nie opierać się tylko na swoich zmysłach tylko poprosić kogoś mądrego, żeby z boku popatrzył jak koń na tym chodzi i skorelować własne odczucia z tym co z boku widać.
Moja kobyła też lubi się wieszać, a na tym wedzidle było zdecydowanie najlepiej. Jesli chodzi o ostrość, to chyba Halo pisał mi, że ono niweluje troche niestabilne działanie ręki.
anetakajper   Dolata i spółka
12 kwietnia 2012 07:26
anetakajper dzięki, ale już kupiłam takowe w tamtym roku, własnie na forum za 120zł. A to za 75 zł na forum było używane, wygladało tak samo jak moje...na moim jest napisane "pessoa". A ty za 75zł kupiłaś nowe czy używane? Bo jak potem przegladałam w sklepach intern. to znalazłam kilka wygladających tak samo, ale ceny różne były.


Kupiłam nowe 🙂
Nowe za 75zł? 😲 w sklepach są od 165 do 199zł 🤔
malo mozliwe, bo jego cena hurtowa jest wyzsza.
anetakajper   Dolata i spółka
12 kwietnia 2012 08:22
Wierzcie mi nigdy nie dałabym za wędzidło 165 zł  🤣
Może było z przeceny - ostatnia sztuka! Naprawdę nie pamiętam 🙂

Edit: Mówiłam, że to podróba jakaś. I było nawet jeszcze tańsze 😉
http://arcus-konie.pl/ko/w/wedzidlo-z-miedzianym-lacznikiem.html
anetakajper, a ono sie blokuje?
165zł to dużo?  😲

Chociaż Ja też nigdy tyle nie dałam  😁 najwięcej 100zł
anetakajper   Dolata i spółka
12 kwietnia 2012 09:12
Nie, raczej nie blokuje się.
165 zł to nie dużo, ale na wędzidła nigdy nie wydałam pow 100-120 zł 😉
A widzisz, a cały widz polega na tym, że ten magic sie blokuje 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
12 kwietnia 2012 09:29
ja kupiłam karemu nawet Sprengera za 350zł  😵 i leży sobie w pace 😡
czaję się teraz na tego magica 🏇
W magic łącznik też nie jest cały miedziany- miedź jest tylko z wierzchu, ale w systemie nie chodzi o sam kształt łącznika i miedź, tylko o blokowanie się właśnie. Jak się nie blokuje, to jest to zwykłe podwójnie łamane wędziło z półksiężycowatym łącznikiem i nie ma w nim nic magicznego 😉 I ono faktycznie w sklepach chodzi po ok.75zł.
Jeździłam na dwóch koniach w tym ustrojstwie, ale szybko zrezygnowałam- oba się go bały. Tzn. prowadzenie super- w dwóch paluszkach, "zrobię wszystko, co chcesz", przeżuwały, pieniły się, były na kontakcie, ale jeden usztywniał się, a drugi nawet nie, nawet był luźny, ale był ciężko zestresowany 😉 Ale zależy od konia, w przypadku konia katiji sprawdza się super.
Ono poza specyficzną budową jest dość cienkie. O tym, że ono mocniej działa chyba na jakiejś anglojęzycznej stronie czytałam, ale już nie pamiętam dokładnie.
Nie widzę nic złego w zapłaceniu 200- 300, czy nawet więcej za odpowiednie wędzidło, jeżeli koń faktycznie tego wymaga i byłoby mnie na to stać 😉
Katija dziękuje za wyjaśnienie😉 :kwiatek:
Bombal a czy to wędzidło jest też tak anatomicznie wygiętę jak np. Sprenger KK Ultra? Chętnie wypróbowałabym to pessoa magic, o którym pisze Katija. Mogę w zamian pożyczyć Sprenger'a. W przypadku mojego konia nie ma żadnych efektów, a dodatkowo przez to anatomiczne wygięcie mam wrażenie, że pysk konia wygląda jakby w środku siedział banan😉 🤔 

Pozdrawiam.

Ja już go nie mam, bo to było jednego z tych koni i po jego sprzedaży na prośbę właścicielki sprzedałam też jakiś czas temu tego magica.
Jest cienkie, nie zajmuje dużo miejsca w pysku, ale budowę ma anatomiczną.
Mój koń do czerwca ma wolne od jazdy, mogę komuś pożyczyć, jeśli komuś się chce bawić w wysyłanie 😉
zastanawia mnie jedno... co w tym magic'u jest takiego, że konie tak reagują?niby zwykłe 2xłamane, a ta blokada powinna powodować chyba większy komfort niż dyskomfort?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się