Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Ale chodziło o nie jedzenie.

A to sorry, źle przeczytałam. Na tą zagadkę nie znam odpowiedzi, za dużo spałam na wykładach  😉
ushia   It's a kind o'magic
27 grudnia 2008 23:12



Ktoś może wie jak się przewozi dźwig? Rozkręca się to jakoś? Jeśli tak, to jak się potem już na miejscu skręca? Za pomocą innego dźwigu?  😂


dokładnie tak - przewozi sie we fragmentach, a potem stawia takim dzwigiem na samochodzie


a propos mdlosci od nie jedzenia - stawialbym na "oszukany" sygnal do mozgu, zwiazany z nadkwasota zoladka
busch   Mad god's blessing.
28 grudnia 2008 01:48
Dobra, za trudne pytania zadałam, więc może trochę prostsze:
Co to jest całka?
Co się robi z liczbą, kiedy się ją całkuje?
Averis   Czarny charakter
28 grudnia 2008 10:41
Mam pytanie dość nietypowe, ale bardzo bym chciała na nie uzyskać odpowiedź. W jakim języku myślą głuchoniemi od urodzenia ?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 grudnia 2008 10:48
bush- brat  i siostra ostatnio opowiadali mi o całkach. Pamiętam tylko, że to ma zyliard wzorów, jest związane z wykresem i mama wykorzystuje całki wycinając pierogi z ciasta xP
ushia   It's a kind o'magic
28 grudnia 2008 10:57
averis - w takim jakim pisza i/lub sie porozumiewaja
tzn na pewno nikt nie wie, poza gluchoniemymi, ale zauwaz, ze tylko bardzo mała czesc naszych mysli jest werbalizowana
wiekszosc to wrazenia, odczucia, mysli podswiadome
dopiero kiedy chcemy wypowiedz przygotowac, napisac itp to zadajemy sobie trud zeby najpierw ja "uslyszec"
gluchoniemi najprawdopodobniej ja "widza" albo pisana albo pokazywana

bush - a oznaczona czy nieoznaczona 😉
przy czym nie całkuje sie liczb a funkcje
najogolniej, to całka słuzy do obliczenia pola powierzchni figury, której bok jest linia krzywa

jak chcesz wiecej, to tu jest ładnie wyjasnione:
http://www.math.us.edu.pl/prace/dszczerek/
http://matma4u.akcja.pl/twierdzenia/calki/cn.htm

przy czym oprocz podstawowego podzialu na calke oznaczona i nieoznaczona jest jeszcze mnostwo całek "kogostam", które roznia sie zasadami obliczania i czesto dotycza konkretnych przypadków funkcji
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
28 grudnia 2008 11:00
Averis mi się wydaje że oni jak by to ująć... myślą obrazami, tzn widzą tylko jakiś obraz ale nie słyszą tak jakby żadnych dźwięków bo przecież nie wiedzą co to dźwięk... zrozumiał to ktoś? 👀
Averis   Czarny charakter
28 grudnia 2008 11:37
Ushia, Freska89 Dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
busch   Mad god's blessing.
28 grudnia 2008 13:21
ushia- dzięki, trochę mi się w głowie rozjaśniło  😉
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
28 grudnia 2008 16:06
To ja mam śmierdzące pytanie ... jakie gazy wydalamy, gdy pierdzimy ? CO2 ?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 grudnia 2008 16:12
Wilejka tzw gazy jelitowe- C02, azot, siarkowodór itp  😉

czy siwe włosy pojawiają się tak jakby od razu "w całości" czy zaczynają robić się siwe od cebulki, coś jak odrosty po farbowaniu? mam nadzieję, że ktoś rozumie o co mi chodzi  😡
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
28 grudnia 2008 16:48
Pojawiaja się powoli...  😁
Busch, całka to jest w skrócie coś, czego na swojej drodze edukacyjnej nie chcesz spotkać  😁
Averis   Czarny charakter
28 grudnia 2008 19:32
smarcik Powiem Ci to jako osoba, która siwieje od 12 roku życia (a ma prawie 19  lat :hihi🙂 Nie ma na to reguły. Czasami mam tak, że włos rośnie odrazu siwy, kiedy indziej  rośnie siwy, po czym  ten sam włos zaczyna od połowy rosnąć brązowy. A czasami jest odwrotnie. Także niektóre moje włosy są dwukolorowe, która farba to pobije?  😎
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 grudnia 2008 19:55
Averis 12 lat? nie za wcześnie?  😲




http://www.allegro.pl/item516517464_kuc_kucyk_kon_miniaturka_ujezdzony_wzrost_70_cm.html
kto zajeżdża takie konie?  🤔
Averis   Czarny charakter
28 grudnia 2008 21:09
smarcik U nas to dziedziczne- b. wczesne siwienie w co 2 pokoleniu, cóż czynić 😉 Gen się zmutował nie tam, gdzie powinien  😁
smarcik on pewnie nie jest tak dosłownie ujeżdżony. W pewnej stajni na takie kucyki wsiadałyśmy my 12-15latki - do 40 kg.
Czyli x lat temu i kilkanaście kilogramów wstecz 😉
Rejestrował się ktoś na forum Kultu? Bo mam duuuuuży problem, a Administrator wcale mi nie chce pomóc...  🙁
kpik   kpik bo kpi?
29 grudnia 2008 15:27
czy wam też firefox zaczyna wariować? ta 3 wersja jest okropna - błędy często wyskakują, zamyka się sam
gdzie się ustawia żeby firefox przy ponownym uruchomieniu pytał czy kontynuować sesje czy zacząc od nowa? w 2 było, teraz zniknęło nie ważne czy przy zamykaniu pyta czy zapisać sesje czy też nie - chociaz i to nie zawsze się pojawia ;/
kujka   new better life mode: on
29 grudnia 2008 15:31
edit
kpik   kpik bo kpi?
29 grudnia 2008 15:48
tak ale nie widać zeby bylo coś nie tak, po prostu on robi co chce :P
kpik mój Firefox 3 działa bez zarzutów. Jego przewaga nad Explorerem jest taka, że nawet jak się sam wyłączy można przy kolejnym uruchomieniu wybrać Przywróć poprzednią sesję. Jeżeli zamyka się sam to wtedy automatycznie się pojawia to okienko, a jak zamkniesz a chcesz żeby pytał czy zamknąć kilka kart musisz w opcjach ustawić Pytaj o zamknięcie kilku kart.
Czy podkasanie u konia wynika z niedobrego odżywiania czy jest to sprawą wady budowy?
Hmm..... tak sie zastanawiam.
Dlaczego kiedy jestesmy w ciemnym pomieszczeniu i ktos zapali swiatlo to przez chwile oczy az bola. A kiedy budzimy sie rano juz przy swietle to po otwarciu oczu nic takiego nie odczuwamy??
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 stycznia 2009 00:43
Czy podkasanie u konia wynika z niedobrego odżywiania czy jest to sprawą wady budowy?

albo kon jest za chudy (najczesciej widywane mocne podkasanie...) albo - do czego dazymy racjonalnym treningiem - ma mocne miesnie brzucha (wtedy w stajni masz "beczkowoz" a podczas jazdy - jednak konia 😉).
ushia   It's a kind o'magic
03 stycznia 2009 15:45
Klami, dlatego, ze przez powieki dociera troche swiatla i oko zdazy sie przystosowac.
[quote author=Mia link=topic=20.msg132568#msg132568 date=1230570660]
Czy podkasanie u konia wynika z niedobrego odżywiania czy jest to sprawą wady budowy?

albo kon jest za chudy (najczesciej widywane mocne podkasanie...) albo - do czego dazymy racjonalnym treningiem - ma mocne miesnie brzucha (wtedy w stajni masz "beczkowoz" a podczas jazdy - jednak konia 😉).
[/quote]

Dziękuję 😉
Jak to jest z zakupem za granica? Chce kupic siodełko i pare innych dupereli- w dolarach- i teraz co- przelac kase w złotowkach -równowartosc dolara- czy ic do kantora i wpłacic dokładna sume juz w dolarach????
Jak ja robiłam przelew przez kompa, to musiałam wybrać PRZELEW ZAGRANICZNY wypełnić milion pól (typu kod BBC czy jakiś taki:P) i wybrać w jakiej walucie ma być 🙂 i według kursy sie zamienią i wyślesz do gościa już w $ czy Euro czy w czym tam chcesz:P
ooo, dziękuję bardzo! :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się