Dopasowanie siodła

ekhem  wydaje mi sie, że to pierwsze zdjęcie jest robione prostopadle do konia. dokładnie...te panele z przodu są strasznie mocno wypchane ;/
mam do Was takie pytanie. co oznaczają te numery na siodle? siodło to Stubben, model Kerry.


i jeśli ewentualnie nie ma to nic wspólnego z rozmiarem siodła czy rozstawem łęku, jak to zmierzyć?
30 to pewnie rozstaw łeku
szukam_szczescia - mnie niepokoi wielkość tego siodła, które wygląda zbyt duże. Być może to jedynie kwestia zdjęć, ale moim zdaniem panele/ławki siodła leżą praktycznie w okolicy lędźwiowej (poza obszarem klatki piersiowej, a konkretnie żeber). Sprawdź to jeszcze dokładnie, jeśli tak by było to niestety to siodło odpada.
Natomiast jeśli ta wielkość siodła to tylko moje wrażenie, to te przednie panele być może udałoby sie skorygować (podpytaj Bogdana); poza tym pojeździj w tym siodle i zanim zsiądziesz poproś kogoś,zeby znowu zrobił zdjęcia i wstaw do oceny. 
Dziękuje za rady :kwiatek: Fakt jest taki, że klaczka jest mała, drobna a siodło fakt wydaje się wielkie. To jest Daw-Mag Sylwester M, 17,5. Na Zdjęciach wydaje się duże, na żywo efekt jest troche inny. W niedziele mam konsultacje z pewną panią trener, mam nadzieje, że pomoże mi ocenić. Oczywiście gdyby sidło leżało na lędzwiach to nie byłoby tej rozmowy zupełnie.
A tu jest jeszcze film o prawidłowej długości siodła:
Dziekuje  :kwiatek:
ekuss   Töltem przez życie
14 kwietnia 2012 20:24


Wcześniej miałam niebieski (31 cali)- koń mi się rozrósł-zamówiłam czerwony (32 cale) i kurde wychodzi na to,że chyba będę musiała zamówić biały O.o albo któryś z ,,wide"...
jutro włożę do siodła-co prawda łęk miał być duużo wcześniej,ale urząd celny mi wstrzymał i dopiero jakoś 3 dni temu dotarł...
dam jutro fotki z siodłem z tym łękiem w środku,ale jak myślicie- biały czy któryś z różowych ,,wide" ? To Wintec
do zwykłego winteca ( nie wide) nie wsadzisz fioletowych łęków raczej. A to, że jest mała różnica miedzy niebieskim a czerwonym to też wiem.
ekuss   Töltem przez życie
14 kwietnia 2012 20:30
Ja mam Winteca dla koni islandzkich (Pro Feldmann)... to zostaje mi biały albo jazda na oklep do grudnia (wtedy mam nadzieję będę miała nowe siodło)...
Mógłby ktoś rzucić okiem na te zdjęcia:


Tak, wiem, że jakość masakryczna, w najbliższym czasie postaram się zrobić lepsze zdjęcia normalnym aparatem, ale chcę wiedzieć, czy jest tragedia, czy ujdzie.
Zdjęcia zrobione po jeździe, z podciągniętym popręgiem.

Koń bezkłębowy, krótki, siodło skokowe 17 " o najszerszym (białym) łęku Wintec.
ekuss   Töltem przez życie
17 kwietnia 2012 12:51
Najlepiej dodać zdjęcie bez czapraka i również od przodu/tyłu 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
17 kwietnia 2012 19:29
delta   Truth begins in lies.
19 kwietnia 2012 13:10
Czy jest w ogóle jakaś szansa na poszerzenie Ratomki? I u kogo?
delta,  u Bogdana
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 kwietnia 2012 13:58
Sisisa,
tragedii nie ma, nawet wygląda to przyzwoicie,
choć przez czaprak mało widać na ile i czy zachodzi na łopatkę...
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
19 kwietnia 2012 23:16
Wklejam kilka zdjęć siodła, ponieważ tak się zastanawiam czy aby na pewno jest lepiej... Po lewej siodło przed korektą, po prawej po. Siodło po korekcie dużo mocniej anglezuje z jeźdźcem, jak myślicie - da się coś z tym zrobić?
No chyba lepiej to raczej nie jest 🤔, albo kiepskie zdjecia, albo siodło wogóle nie przylega do konia. A co wogóle było robione? Bo na tych po lewej wygląda, ze przylega, tylko trochę za wąskie, albo koń osiodłany za blisko kłębu i dlatego siodło leci do tyłu.
Gajara siodło leży na łopatkach, dlatego tak odstaje tyłem.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
20 kwietnia 2012 09:46
Na jednym zdjęciu klacz ma głowę w górze a na drugim w dole i to trochę wygląda jakby była osiodłana na łopatce .Jak się przesunie siodło w tył leży dokładnie tak samo jedynie przesunięte na nerki leży dobrze ....
Siodło było ogólnie dopasowywane do konia według pomiarów konia przez jedną firmę ,a potem były dodane uwagi speca od dopasowywania .                              Siodło zostało dopasowane z tych pomiarów i uwag speca.
łęk 3 euroridinga jak się przeklada na inne marki?? np prestige? pomoże ktoś?  :kwiatek:
ms_konik, dzięki za odpowiedź. Postaram się jeszcze zrobić zdjęcia bez czapraka, wydaje mi się, że przód siodła trochę zachodzi na łopatkę, ale nie mogę go już dalej cofnąć, bo popręg będzie wypadał na środku brzucha, koń jest króciutki i malutki, dlatego tak to wygląda ;/.
Dorcysia
W takim razie można ułożyć albo na łopatce (tak jak tu zauważyłaś) albo jak gajara18 wspomniała na nerkach. Siodłałam konia, robiłam zdjęcia, sprawdzaliśmy różne opcje.
Siodło przylega do pleców w momencie gdy leży na nerkach, a popręg zapina się o jedną długość dłoni za daleko niż w standardowo.
Między tylni łęk a plecy swobodnie wchodzą na szerokość dwa palce (tudzież cała dłoń, płasko)

Zresztą:
Siodło po korekcie dużo mocniej anglezuje z jeźdźcem
W tym momencie dyskusja jest zbędna 😉

A podobno firma cieszy się dużym poważaniem wśród re-voltowiczów 😂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
20 kwietnia 2012 18:44
Kajpo widać nie umiemy siodłać  😉
A to że mocniej anglezuje ,może ktoś ma rade na to ? podogonie ,napierśnik ,podkładka z podniesieniem tyłu ...........a może wszystko naraz .
gajara18, może profilowany popręg ? 😉
gajara- na tych zdjęciach które wkleiłaś PO przeróbce, moim zdaniem, siodło ewidentnie leży na łopatce. I mi się wydaje, że spokojnie można je sporo cofnąć, bez obawy, że będzie leżało na nerkach. Dolne, ostatnie zdjęcie po prawej, pokazuje, że do nerek to jeszcze hoho ile miejsca ( przynajmniej ja tak widzę.
Zróbcie dziewczyny zdjęcia całego konia z siodłem.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
20 kwietnia 2012 21:48
Zrobie jutro zdjecia całego konia z siodłem popręg mam profilowany do zdjecia użyty zwykły profilowany mam jeszcze ,z fartuchem profilowany .
Spoko dziewczyny ,jutro zrobie zdjecia ze wszystkimi popręgami ,napierśnikiem  🙂
Ja też widzę sporo miejsca żeby cofnąć  😀
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
20 kwietnia 2012 22:33
Co do miejsca kucka jest krótka zaraz wrzuce zdjecie poglądowe całej z siodłem
siodło niedopasowe joy jumper...

siodło niedopasowane lecące w tył .

Siodło niedopasowane

jedno z lepiej dopasowanych moje uj ,czasem siodło ratunkowe do jazdy gdy zadne nie pasuje ... jeżdzone z podkładką bo też leci troche w tył ale nie lata i teraz są włożone wkłady winteca wiec powinno juz super pasować .Niestety  jest to 15 " a ja mam długą kość udową wiec troche średnio się mieszcze ..a 16" już było za długie.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się