Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Ja mam tego Canona. 😉
a ja tego nikona jakby co  😉
Ja się chciałam spytać, czy pracuje tu ktoś z obiektywem Tamrona SP AF 70-200 mm f/2.8 ?
Polecacie,a może jakieś zastrzeżenia ?
Naczytałam się tyle opinii i wypowiedzi na różnych forach, że już sama zgupiałam   🤔
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
02 kwietnia 2012 20:28
Zastanawiam się nad obiektywem macro do mojej puszki, a właściwie byłoby fajnie, jakby działał na obydwóch sprawnie, mianowicie na d300 i d70.
Podoba mi się jak na razie
1. VR Nikkor 105 mm f/2.8G IF-ED
2. AF-S DX Micro NIKKOR 85mm f/3.5G ED VR - ale gdzie wyczytałam, że może być za wąski do d300 prawda li to?

Może macie jakieś inne propozycje? Cena w gruncie rzeczy nie jest najważniejsza, raczej jakość i stosunek jakości do ceny.  🙇
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 kwietnia 2012 18:21
brałabym 105, jaśniejszy i słyszałam o nim lepsze opinie. w jakim sensie 85 ma być za wąski? 85mm to przecież szerzej niż 105mm...
Dzisiaj miałam przez trochę w łapach Canon 5D Mark III.
Specyfikacja i mozliwości .........powalające.
Zdjęcia robione w ciemnym pomieszczeniu przy ISO 25 600 z prawie niewidocznym szumem.
Powala mnie również cena 🙂

Opis tu
http://www.optyczne.pl/4711-nowość-Canon_EOS_5D_Mark_III.html

Wrażenia ?
Wcale nie jest wiele cięższy od 40 D - tylko o jakies 125 g.
Możliwość wielokrotnej ekspozycji - do 9 naświetleń.
Możliwość ustawienie różnej proporcji boków zdjęć . Intrygujące 1:1
HDR jedym klapnięciem z zachowanymi źródłowymi RAWami.
Błyskawiczny i celny AF
Bardzo jasna matówka.
Duży wyświetlacz z super jakością podglądu.

ECH  😁

Kilka testowych zdjęć

ISO 16 000







ISO 25 600
Bardziej plenerowe ale niestety pozmniejszane



Pod światło









Coraz bardziej mi się ta puszka podoba.
Tylko cena mniej  😜

edit
i jeszcze solidny opis aparatu i wrażenie nie bylejakiego użytkownika tego cacka

http://www.piotrczechowski.pl/blog/2012/canon-eos-5d-mark-iii/
Mam wielką prośbę do użytkowniczek heliosa.

Chciałam nabyć 58/2 plus adapter do Nikona, nie musi być z automatyką, powinnam dać radę "oczkami".
Oglądam na allegro, ale nie bardzo wiem, na co zwrócić szczególną uwagę. Ceny różną się dość mocno, nawet 2-3 krotnie. Może ktoś pomoże i w wolnej chwili wskaże aukcję, która wygląda sensownie?

edit: poprawka czeskiego błędu
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 kwietnia 2012 16:26
Lena, to zależy, do czego chcesz tego heliosa i czy przyda Ci się ostrzenie na duże odległości. jeśli nie, bo chcesz np. do makro czy typowych portretów (raczej twarzy), to nie bierz adaptera z soczewką - psują jakość.
Again, o tych parametrach mam Sigmę - ponoć szybsza jeśli chodzi o AF od Tamrona, a mi potrzeba było czegoś na zawody jeździeckie, więc raczej dynamiczne zdjęcia. Generalnie cieszę się, że go kupiłam, choć oczywiście Nikkor byłby lepszy, no ale...  😉 cena  😉 jedyne co mnie czasem denerwuje, to zakres ogniskowej, dopiero od 70, trochę mnie to czasem ogranicza, no ale można mniej więcej przywyknąć. Odnośnie Tamrona więcej nie powiem, bo nie miałam okazji go z Sigmą porównać.
Jeszcze jedno pytanie: do makro ( głównie ) Helios 58mm, czy może 85mm? Natrafiłam jeszcze na Jupitera 37A 135mm, tylko ciemniejszy jest ( 3,5 ).
Ktos ma jakies doswiadczenia z Tokina???
Interesuje mnie wszystko.
Recenzje chyba juz wszystkie mozliwe wyczytalam.
Teraz chce cos z pierwszej reki.
Bede wdzieczna.
Lena, do makro z tego co kojarzę mówi się że Mir i Jupiter jeszcze fajne, ale konkretów też nie podam

my mamy dwa Heliosy, 58, starszy i nowszy, różnią się m. in. tym gdzie mocowany jest pierścień przesłony
K. się tym troszke bawił + pierścienie makro

tyle że w d80 to na czuja niestety albo ze światłomierzem
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
20 kwietnia 2012 22:39
Chciałabym kupić fajny aparat kompaktowy. Fajny, czyli w ładnym "opakowaniu", lekki (tak żeby na codzień nosić go w torebce), prostota użytkowania, jeśli do tego dawałby przyzwoitą jakość zdjęć to jeszcze lepiej. Wszelkie nowinki techniczne też mile widziane, bo jestem straszną gadżeciarą  😁 Wstępnie myślałam nad Nikonem 1 J1. Jakies opinie, doświadczenia z użytkowania?
I czy Canon ma jakiś odpowiednik Nikona 1 J1?

:kwiatek:
Edytka
tu masz podsumowanie (strona 12)
Jak przejdziesz przez poprzednich 11 będziesz wiedziała czy warto
http://pclab.pl/art47964-12.html
maliniaq   Just do your job.
21 kwietnia 2012 15:41
Jaki obiektyw byłby najlepszy dla nikona d3000, aby działał jednocześnie z pierścieniami do makro? Helios? Tamron? Jakieś doświadczenia i wyniki z takich połączeń?
Roglądam sie za jakimś NIKONEM lustrzaną , i teraz co brać ?

nikony dwucyfrowe czy inne

prosze o pomoc  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 kwietnia 2012 10:23
Naciau, zależy, czego wymagasz.
jak na teraz pracuje na S alfa 350 + konica minolta 70-210

chciałabym robic zdjęcia z zawodów , sport itp , do nikona chce dokupić sigme 70-200

zastanawiam sie nad nikonem d90 , bo d7000 za drogo dla mnie .
A ja - niedoświadczona dziecię mam pytanie : Mam alfę ( 390 ) i dylemat - inwestować w sprzęt Sony, czy zbierać na inną lustrzankę? Jeśli zbierać, to na jaką?
Interesuje mnie fotografia koni - czyli zawody itp. 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 kwietnia 2012 16:31
Naciau, D90 bardzo dobry wybór wg mnie (-:
Myślę nad pentaxem k100d i sony alpha 300, chwalą pentaxa i obiektywy podobno za grosze, ale boje sie ze nie spelni moich oczekiwan, a bądź co bądź jestem wymagająca. Sony ma droższe [rzecz jasna...] a na starcie jest kitowy i nie kupiłabym odrazu, a chciałabym robić troszkę lepszych zdjęć od początku.
Co myślicie ?
Kto ma pentaxa i sie wypowie? Poleci coś? 😉
Amatorka z 'malymi' wymaganiami  🤣
Coś reklamują nikona za 1.499 zł... Ciekawe czy fajny.
Jakoś do 1500 zł mogę wydać, 1.600 zł też, potem już niewiele w górę.
almerkowa - sprzedać ,kupić canona lun nikona
Ciekawostka: kupowałam adapter do Nikona ( z soczewką ) na M42. Pan w sklepie powiedział, że potwierdzenie ostrości nie będzie działało ( z D90 ), bo Nikon ma jakiś inny system i działa to tylko z Canonami.
Tymczasem jak ustawię ostrość, zapala mi się zielone światełko w wizjerze, więc chyba jednak to potwierdzenie jakimś cudem działa? Z Heliosem nie sprawdzałam, ale Sonnar ewidentnie "daje zielone światło". Ktoś miał podobne doświadczenia?
W d80 działało więc w d90 też powinno.
No proszę, nie wiedziałam, nigdy nie miałam do czynienia z M42. Dziwne tylko, że pan w sklepie twierdził, że to z definicji NIE działa w Nikonach  🤔wirek: Anyway, cieszy mnie to, że jednak potwierdza ostrość.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
23 kwietnia 2012 12:36
Edytka
tu masz podsumowanie (strona 12)
Jak przejdziesz przez poprzednich 11 będziesz wiedziała czy warto
http://pclab.pl/art47964-12.html


Szemrana, czytałam to już wcześniej. I recenzję na DP review też. Jedyne co z tego mam, to to, że nic nie wiem 😉 Bo wychodzi, że ten kompakt ma tyleż zalet, co i wad. Więc albo: 1) wybiorę inny, 2) poczekam aż ten udoskonalą, 3) kupię go i albo nie zauważę jego wad, albo zauważę wady po jakimś czasie użytkowania i będą sobie pluć w brodę 🙂

Dlatego też szukam opini zwykłych użytkowników, a nie mniej lub bardziej oficjalanych recenzji.
mikusiowa jeżeli planujesz dłuższy czas robić zdjęcia kitem to tylko Pentax. Nie licząc Nikona nie ma chyba na rynku obiektywów kitowych dorównującym Pentaxowi. Świetne obiektywy można tez do niego wyczaić na allegro w cenach które są naprawdę przyjemne. Nie wiem jakie wymagania masz co do zdjęć, ale porównanie K100d do alpha 300 jest zupełnie nieuzasadnione.
nefferet, zamierzałam kupić sony ale te obiektywy no i startowy kit... Polecili mi k100d, ogólnie nie aż tak bardzo drogie obiektywy i właśnie mówią, iż pentaxowy kit jest najlepszy.
Macie jakieś zdjęcia z pentaxa i jaki najlepszy obiektyw?
No chciałabym ładne i ostre zdjęcia w ruchu i nie tylko. Boję się, że nie spełni on moich wymagań. Liczę na czyjeś zdjęcia.  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 kwietnia 2012 17:35
po czym poznać, że akumulator Nikona (EN-EL9a) jest na pewno oryginalny? chcę kupić sobie zapasowy, z allegro się boję, ale z drugiej strony jest taniej niż w takim FJ... najtańszy jest za niecałe 70zł, najdroższy za prawie 200zł, rozstrzał duży i podejrzewam, że ten tańszy to zwykła podróba...
edit: poza tym, w sklepie internetowym FJ jest tylko EN-EL9 (za 150zł), pasowałby czy lepiej iść do FJ i tam zamówić EN-EL9a?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się