Cytaty

sei, piękny i odpowiedni aż za...

Karmili więc swoje cierpienia błahymi i zbijającymi z tropu znakami.

Choć to puste mimo wszystko serce tak trudne było do udzwigniecia.

=Dżuma

"Ich muss nicht Vegetarier sein, um mich als Tierfreund und Tierschützer einzusetzen."
Stefan Wiettlich
patataj   tyle smaku - we fraku
03 marca 2012 16:26
Oni zawsze wyglądają tak samo, przystojni, wysocy, smukli, delikatnie umięśnieni, dobrze ubrani i uczesani, a w oczach mają ogniki i temperamenty takie gorące, namiętność i czułość powodującą, że ciężko jest nie wylądować w ich objęciach. Później oczy mają takie wielkie, takie szczere, takie serdeczne, pełne jakiegoś uwielbienia i usta takie ponętne, okrągłe, duże, miękkie, ciepłe, słodkie, a język taki sprawny, a dłonie takie czułe, delikatnie muskające, wprowadzające w stan euforii, a ich ramiona zapewniają chwilowe poczucie bezpieczeństwa, emanuje z nich siła i ciężko się z nich wyrwać...
sei   . let's grow old together & die at the same time .
03 marca 2012 17:11
Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one
‎"I wspomnienia, wspomnienia, wspomnienia. Dzień. Noc. Czasem będziesz się gubił, co jest dniem, a co nocą. W nocy przychodzą do ciebie czasem rozmaici ludzie. Ale kiedy wyciągniesz do nich rękę, natrafisz na pustkę. Jesteś sam ze swoimi wspomnieniami. Czasem ktoś ci przyśle list, ale ty czytając go, nie uwierzysz, żeby to pisał człowiek. I znów jesteś sam."
-Marek Hłasko, Pętla

"- Jak się tak leży godzinami w nocy, to myśleniem można zajść bardzo daleko i w bardzo dziwne strony, wiesz?"
-Stanisław Lem, 'Solaris'

"Chciałbym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć."
-Włóczykij
niektóre cytaty z ksiązek i z gossip girl


Pod osłoną ciemności ludzie robią rzeczy,których nigdy by nie zrobili, w blasku dnia. Decyzje wydają się rozsądniejsze. Ludzie czują się odważniejsi. Ale kiedy wstaje słońce, musisz wziąć odpowiedzialność za to, co robiłeś, gdy było ciemno. I mierzysz się z zimnym, nieprzyjemnym światłem dnia.

Już miała krzyknąć na całe gardło, kiedy doszła do wniosku, że ma to gdzieś. Nieważne. Biegnijcie. Utopcie się. Niech was porwą. Pieprzę to. Byłby spokój.

Od samego początku uczyłem się nie pragnąć czegoś zbyt mocno.

czasami jest zbyt dobrze, by uznać, ze coś jest złe

kiedy mam wybierać między jednym złem a drugim, zwykle wybieram to, którego jeszcze nie próbowałam.

jestesmy jak swiezo przyciety trawnik - ladnie wygladamy, ladnie pachniemy...ale kłujemy w tyłek

Pies potruchtał do kąta, gdzie Blair rzuciła brudy do prania, złapał różowe stringi i położył się z koronką zwisającą z pyska.
No, przynajmniej ktoś miał ochotę dobrać się dzisiaj do jej majtek.

nie ma nic trudniejszego niż stanąć przed szansą

Następny przystanek: totalne poniżenie

Nie jest w naturze człowieka iść ciągle naprzód, ma on swoje przypływy i odpływy.

Gdyby istniało coś takiego jak grzech polegałby on na tym: dopuszczenie do tego, aby o tym, czym jesteś, zadecydowały cudze doświadczenia.

A może to, co powinno się mieć wspólnego w związku, to wcale nie prawda, a sekret. Sekret, że mi się podobasz. Sekret, że ja ci się podobam. Sekret, że to nie mija.

Kiedy się jest dwudziestolatką, nie zwraca się uwagi na wiek; począwszy od czterdziestki złudzenia pryskają; kobieta uzmysławia sobie, ile ma lat, w chwili kiedy odkrywa, ze są młodsze od niej.

Lisa: Nie mam problemu z alkoholem.
Gilles: Pijesz.
Lisa: Tak, piję, ale nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z tobą.

Kiedy kobietę trzyma przy życiu czyjaś miłość, i nagle ta miłość zostaje jej odebrana, żeby nie umrzeć, musi zamienić to uczucie na inne, równie silne: nienawiść.

Kobiety mogą zrozumieć tylko to, co jest kobiece w mężczyźnie; mężczyźni tylko to, co jest męskie w kobiecie. Innymi słowy żadna płeć nigdy nie zrozumie drugiej. Tłumacząc sobie jego zachowanie, możesz być pewna, że się mylisz.

Te wszystkie bzdury, które mówi się na pogrzebach... „Nie cierpiała...” I co z tego? Ale jednak umarła! A zresztą, gdyby cierpiała, czy my teraz cierpielibyśmy bardziej?

Co by było, gdyby twarz człowieka mogła dokładnie wyrazić całe wewnętrzne cierpienie, gdyby zobiektywizowała się w akcie ekspresji cała wewnętrzna męka? Czy moglibyśmy jeszcze rozmawiać ze sobą? Czy nie musielibyśmy wówczas mówić, zakrywając rękoma twarz? Życie byłoby praktycznie niemożliwe, gdyby owa nieskończoność odczuć, jaką w sobie nosimy, uzewnętrzniała się w rysach twarzy. Nikt nie miałby już odwagi przejrzeć się w lustrze, bo w groteskowym i tragicznym zarazem wizerunku twarzy stapiałyby się w jedno plamy i wstęgi krwi, rany, co nigdy się nie zabliźnią i strugi łez, co nigdy nie będą powstrzymane.


Czuję, że umieram z samotności, z miłości, z rozpaczy, z nienawiści – ze wszystkiego, co może mi zaoferować ten świat.

Jak mogę mówić o pięknie, jak mógłbym snuć rozważania estetyczne, skoro jestem smutny, śmiertelnie smutny... Utraciłem jeszcze jeden składnik egzystencji – piękno. W ten sposób stopniowo utracisz, człowieku, wszystko...

Mam w sobie taką konfuzję, zamęt i chaos, że nie rozumiem, jak ludzka dusza może to znieść.

Są dwa sposoby odczuwania samotności: gdy czujesz się sam na świecie i gdy odczuwasz osamotnienie świata.

Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samowzgardy.

You always did know how to leave them wanting more.

Dlaczego świat pełen jest naśladowców,skoro życie oferuje tyle możliwości?


desire   Druhu nieoceniony...
13 marca 2012 23:01
"Ale powiem wam tyle:
jak czasem w nocy leżę tak sobie i patrzę na gwiazdy,
i całe niebo tak wisi, pamiętam to wszystko.
Jak każdy marzę sobie różnie i ciągle myślę, jakby też to mogło być inaczej.
A potem, wiecie, nagle mam czterdzieści, pięćdziesiąt, sześćdziesiąt lat.
No i co?
Mogę być idiotą, ale przecież przez cały czas chciałem robić dobrze,
a marzenia to marzenia, nie?"
Chcesz zrozumieć,czym jest rok życia? Zapytaj o to studenta,który oblał roczny egzamin.
Czym jest miesiąc życia,powie ci matka,która wydała na świat wcześniaka i czeka,by wyjęto go z inkubatora,bo dopiero wówczas będzie mogła przytulić swoje maleństwo.
Zapytaj co znaczy tydzień,robotnika pracującego na utrzymanie rodziny w fabryce albo kopalni.
Czym jest dzień,powiedzą ci rozdzieleni kochankowie,czekający na kolejne spotkanie.
Co znaczy godzina,wie człowiek cierpiący na klaustrofobię,kiedy utknie w zepsutej windzie.
Wagę sekundy poznasz,patrząc w oczy człowieka,który uniknął wypadku samochodowego.
O ułamek sekundy pytaj biegacza,który zdobył na igrzyskach olimpijskich srebrny medal,a nie ten złoty,o którym marzył przez całe życie.
Życie to magia.
Wykorzystajmy te sekundy,które nam pozostały,co do jednej.


Marc Levy-Jak w niebie
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 marca 2012 19:24
Ja tylko walczę o siebie, ja tylko nie chcę umierać, ja tylko pragnę pokochać.

Ten, kto żyje w lęku jest złamany, jeszcze zanim zacznie żyć

Gdy ktoś chce zrobić dla ciebie coś miłego, nie dyskutuj, nie przeciwstawiaj się, nie odmawiaj, nie próbuj mu tego wyperswadować. Tylko uśmiechnij się i podziękuj, pomyśl, jakie to szczęście mieć wokół siebie hojnych ludzi.

James Frey
"bo miłość nie zna żadnych tam i granic,
a co potrafi, na to się i waży.
krewni więc twoi nie trwożą mię wcale."


Romeo i Julia.

"Płakać trzeba w spokoju. Tylko wtedy ma się z tego radość."

"Jestem dzieckiem lęku. Jestem dzieckiem śmierci, którą noszę w sobie. Jestem swoją własną samozagładą. Ale jeszcze jestem."

Pamiętnik Narkomanki.

"Jestem takim małym kwiatkiem, wyrwanym z obojętności i wsadzonym w skałę."
desire   Druhu nieoceniony...
24 marca 2012 14:30
"Szczęście to kwestia wyboru. Nie zdarza się ,od tak'."
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 marca 2012 17:22
Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta - sercu.
Pierwsza jest klejnotem, druga - skarbem.


Napoleon Bonaparte.
przebaczać zawsze, wszystkim, nieskończoną ilość razy, ponieważ nie ma takich ludzi, którzy sami nie byliby winni, a więc którzy mogliby karać albo zmuszać innych do poprawy
sei   . let's grow old together & die at the same time .
30 marca 2012 23:55
Szukam cię - a gdy cię widzę
udaję, że cię nie widzę.

Kocham cię - a gdy cię spotkam
udaję, że cię nie kocham.

Zginę przez ciebie - nim zginę
krzyknę, że ginę przypadkiem...
 

_____________________________

Krążenie ludzi koło siebie jest podobne do krążenia koło siebie gwiazd-jest równie samotne i równie związane



— Kazimierz Przerwa-Tetmajer (w obu przypadkach)



emade, Lisa i Gilles są mi znajomi. lubię ten cytat.
Alabamka, jeden z Twoich to naprawdę mój personalny strzał w 10. dziękuję  :kwiatek:
Trafił mi się przez przypadek i też strzał w 10: wielki smutek nie umie sam położyć sobie kresu.
idealnie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 kwietnia 2012 18:59
Wcale nie jest za późno, by szukać świata ze snów.

Trzeba szukać, bez względu na to, co znajdziemy.



Nancy H. Kleinbaum
trzynastka   In love with the ordinary
11 kwietnia 2012 15:45
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 kwietnia 2012 20:36
"Nie ma bowiem cywilizowanego sposobu nakłonienia pewnych ludzi do spostrzegania istnienia innych wokół siebie



"If you learn to use a perfect atfernoon

in a perfectly useless manner

you have learned the meaning of life"


Lin Yutang

edit:
Jeśli któregoś dnia poczujesz, że chce ci się płakać. Zadzwoń do mnie… Nie obiecuję, że cię rozbawię, ale mogę płakać razem z tobą. Jeśli któregoś dnia zapragniesz uciec, nie bój się do mnie zadzwonić…Nie obiecuję, że cię zatrzymam, ale mogę z tobą pobiec. Jeżeli któregoś dnia nie będziesz chciał nikogo słuchać. Zadzwoń do mnie… Obiecuję być wtedy z tobą i być cicho. Ale jeżeli któregoś dnia zadzwonisz i nikt nie odbierze…Przybiegnij do mnie szybko. Mogę cię wtedy potrzebować.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
13 kwietnia 2012 21:30
Ostatnio moje ulubione:

"Był w Bagdadzie kupiec, który wysłał służącego na rynek po prowianty, a ten po chwili wrócił, blady i drżący, i powiedział: 'Panie,kiedy byłem na rynku, w tłumie szturchnęła mnie kobieta, a gdy się odwróciłem, zobaczyłem, że to śmierć mnie szturchnęła. Popatrzyła na mnie i pogroziła mi. Pożycz mi twego konia,odjade nim daleko od tego miasta i uniknę mego losu. Pojadę do Samary, a tam śmierć mnie nie znajdzie'. Kupiec pożyczył słudze konia, a ten go dosiadł, wbił mu w boki ostrogi i pomknęli jak wiatr. Później kupiec wybrał się na rynek i zobaczył mnie w tłumie, więc podszedł do mnie i zapytał: 'Dlaczego pogroziłaś mojemu słudze, kiedy go widziałaś dziś rano?'. 'Ja mu nie groziłam - odparłam - ja się tylko zdziwiłam. Byłam zdumiona, widząc go w Bagdadzie, bo dzisiejszej nocy mam z nim spotkanie w Samarze'."
[right]"Śmierć mówi" Jeffrey Archer[/right]
To ja mam cytat który bardzo lubię, końcowa scena ,, Milczenia Owiec" Haniball Lekter
,,Nie spodziewaj się mojej obecności, świat jest o wiele ciekawszy gdy po nim chodzisz."

Dziennik zakrapiany rumem, bardzo dobry film.
,,Ludzie znają dziś cenę wszystkiego nie znając wartości niczego"

oraz

,,Czujesz ten zapach? To zapach drani. Zapach prawdy. Zapach druku."
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
14 kwietnia 2012 15:04
"...Anioły są zazwyczaj jedynie demonami stojącymi między nami a naszym wrogiem."
~ Gene Walfe

"Wielki Archont, Władca Siedmiu Wysokości, przekładając smukłymi palcami zapisane pergaminy, nie był w stanie odpowiedzieć sam sobie, w którym momencie przestał być wiernym rycerzem Pana."
~ Maja Lidia Kossakowska

"Szczegółowo analizując płatki nikt jeszcze nie pojął piękna róży"
~ Anthony de Mello

"Wierz mi, to jest najlepszy sposób, żeby ukryć strach. Być taką, hej, do przodu. Żeby nikt się nie domyślił." - Bardzo życiowe...
~K. Grochola

"Są ludzie pozbawieni poczucia czasu. Chcą zrywać kwiaty, które się jeszcze nie stały kwiatami: i wtedy okazuje się, że nie ma kwiatów"
~ A. de Saint- Exupery

"Smutek jest płochliwy i napada tylko na tych, co nie umieją obronić się, załamują ręce i głowę pochylają na piersi, z daleka jednak obchodzi tych, co go oczekują odważnie i z pogodnym czołem. Trzeba tylko strasznie z całej siły wierzyć, że będzie lepiej, a będzie lepiej."
~K. Makuszyński

"Zaśmiała się tak głośnio, że wszyscy przechodnie obejrzeli się niespokojnie. Ujrzawszy jednak, że w chmurny, zasępiony dzień idzie dziewczyna taka roześmiana jak słońce, uśmiechnęli się także."
~K. Makuszyński
W sieci można udawać wszystko, z wyjątkiem tego, co się naprawdę liczy.
Nie możesz udawać inteligencji, poczucia humoru ani błyskotliwości...
złośliwości, przewrotności, ani całej reszty twojej paskudnej, fascynującej osobowości.
Antonina Liedtke
trzynastka   In love with the ordinary
22 kwietnia 2012 23:24
szukam czegoś fajnego na ścianę.
jakieś "życiowe zasady" czy budujący tekst, coś fajnego, życiowego i najlepiej śmiesznego 😉

nine

"Dobrze jest jeśli możemy robić sobie z życia żarty. Gorzej, jeśli jest odwrotnie."

"Nie to co już wiemy, lecz to co chcemy wiedzieć, świadczy o naszej mądrości" Władysław Grzeszczyk

"Suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie. "
mam nadzieję,że pomogłam
Averis   Czarny charakter
25 kwietnia 2012 14:35
Nine


"Being powerful is like being a lady. If you have to tell people you are, you aren't."


😁
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
25 kwietnia 2012 17:45
"Every thing is ok in the end. If it's not ok, it's not the end" - może coś takiego. Nie wiem tylko jak dokładnie brzmi ten cytat.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
25 kwietnia 2012 18:15
z jednej z moich ulubionych książek... tak na szybko 😉
"Ulisses z Bagdadu"
"Niewielki ból doskwiera czasem bardziej niż ten ogromny"
"Każdy z nas nosi w sobie kilka różnych istot"
Sny nie mówią nam o tym, co się zdarzy, ale o tym, co dzieje się teraz. Nie mówią przyszłości, ale odkrywają teraźniejszość, dokładniej niż wielka myśl. Twoje sny podpowiadają ci, kim jesteś, zwłaszcza po dniu, który zamącił ci w głowie i zdruzgotał, zmuszając do obowiązków i podporządkowania się regułom. Życie na jawie pogrąża nas w niebycie, bowiem rozprasza nas i każe patrzeć na innych. Tylko sen odsłania nas takich, jacy jesteśmy naprawdę.

przeczytałabym chętnie jeszcze raz. i wybrała inne cytatu, które mnie samej wydają się ważne. tylko ta książka była taka smutna...
trzynastka   In love with the ordinary
25 kwietnia 2012 20:24
Dzięki dziewczyny, szukam czegoś ciut dłuższego... 😉
Mam duuużo ściany w przedpokoju do zapełnienia, fajny pomysł na wykonanie tylko "słów" brak 😉
Mądrość nie polega na sprycie, ale na umiejętności obstawania przy prawdach oczywistych. Ten przetrwa, kto wybrał świadczenie prawdom oczywistym. Kto wybrał chwilową iluzję, by na niej zarobić, ten przeminie wraz z iluzją.”

ks. Józef Tischner


Istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń. Najczęściej po prostu uważają je za nierealne. A czasem na skutek nagłej zmiany losu pojmują, że spełnienie marzeń staje się możliwe w chwili, gdy się tego najmniej spodziewają. Wtedy jednak budzi się w nich strach przed wejściem na ścieżkę, która prowadzi w nieznane, strach przed życiem rzucającym nowe wyzwania, strach przed utratą na zawsze tego, do czego przywykli.
Paulo Coelho



Klęski się zdarzają. Nikt ich nie uniknie. Dlatego czasem lepiej przegrać bitwę o swoje marzenia niż zostać pokonanym, nie wiedząc po co się walczyło.
Paulo Coelho, "Życie - myśli zebrane"


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się